Sanft & Sicher

Ár:   429 Ft   Kategória:   Egyéb
Kiszerelés:   50 db   Bőrtípus:   Minden

A krémet és az összetevőket feltöltötte: JErzsi, Módosítva: 2021. május 11.

Kiszerelés:   50 db
Kategória:   Egyéb

• Nedves toalettpapír
  • Hamameliszkivonattal és krémes illattal
  • Rendkívül szakadásbiztos
  • Gyengéd és kíméletes a bőrhöz
  • Biológiailag lebomló

tonic

2022. március 26.

Bár a Dm-es "nedvestörlőrendszerrel" hadilábon állok,de gondoltam ezt kipróbálom. Jó-jó,de nem venném újra, egyrészt mert szakad,mikor kiveszem a zacskóból (halálom az egymást kirángató törlő,mikor jön az egész kollekció), mintha kisebb is lenne,mint amit megszoktam,de inkább a mülleres sheavajasat választom majd újra. Egyébként nem irritál,kellemes az illata,kellően nedves is,összességében azért jó. Valamelyik olasz gyártónál sajnos megszoktam,hogy egymásba hajtogatás nélkül is meg lehet oldani a kendőket,és nem kell visszatömködni,ami kijön, szóval emiatt négy csillag.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2022. március 26.

koalace

2021. augusztus 14.

Strapabíró, kellően nedves, isteni finom frissítő illatos, gyengéd, minőségi nedves kendő elérhető áron! Engem sem irritált egyáltalán, bátran ajánlom mindenkinek!

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. augusztus 14.

heiserfanni

2021. május 22.

Tyhűűűű én egyenesen imádom! Engem nem irritál, nem szakad, pihe puha 🥰. Egyszerűen szerelmes vagyok ebbe az illatba. Ebből a márkából ez visz mindent

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. május 22.

JErzsi

2021. május 15.

Nagyon szeretem a DM törlőkendőit, gondoltam kipróbálom ezt az újat is, de egy kicsit csalódott vagyok. Picit irritálta a bőrömet, éppenhogy csak amikor használtam, valószínűleg a parfüm a ludas, ami elég előkelő helyen van az INCI listán, míg a nyugtató összetevők a végére szorultak. Ez épp elég indok számomra, hogy ezt a típust ne vegyem újra, de a többi DM-es törlőkendővel nincs problémám.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. május 15.

Hidratálók: Glycerin, Diglycerin, Caprylyl Glycol, Lactic Acid
Kémiai hámlasztók: Lactic Acid
Vitaminok: Panthenol

Bőrpuhító (emolliens) és sűrítő anyag. Antimikrobiális hatása is van, így tartósítszerként is használt. Gyakran használják UV szűrőt tartalmazó termékekben oldószerként. Selymes érzetet hagy maga után a bőrön.

Tartósítószer, mely a kozmetikumokban használt tartósítók között gyengédnek ls kevéssé irritálónak számít. Ecocert jóváhagyással rendelkezik, ezért népszerű tartósító összetevő natúrkozmetikumokban, viszont általában egy tartósítószerkeverék részeként kerül a képletbe, mivel önmagában nem elegendően erős a hatása.

Fehér, kristályos, wax-szerű anyag, melyet a terméknek testes állagot adó bőrpuhító (emolliens) anyagként használnak a kozmetikumokban.

Felületaktív anyag, emulgeálószer, tisztítószer. Különösen népszerű összetevő a fényvédőkben, mivel igen gyengéd stabilizáló emulgeálószer és fokozhatja az SPF-védelmet és növelheti a formula vízállóságát. A kozmetikumokban a Potassium Cetyl Phosphate legmagasabb koncentrációja 8,3%, ezt a mennyiséget jellemzően szempillaspirálokban használják.

Gomba és baktérium ellenes hatású tartósítószer, melyet 0.6%-os vagy az alatti koncentrációban használnak. Ecocert és Cosmos jóváhagyással rendelkezik, ezért népszerű tartósító összetevő natúrkozmetikumokban.

Nagylevelű csodamogyoró levelének kivonata. A levelek a növény többi részéhez (gallyak és kéreg) képest viszonylag kevés biológiailag aktív összetevőt (tannint, katechint és galluszsavat) tartalmaznak. Tonikokban gyakran használt szövetösszehúzó. Összehúzó, nyugtató, antioxidáns és antibakteriális hatása is van. Ugyanakkor viszont Paula Begoun szerint a csodamogyoró-kivonatba az előállításakor 14-15%-nyi alkoholt (ethanol) tehetnek, ami viszont szárító, irritáló hatással lehet a bőrre, ahogy az összetevő magas tannin tartalma is, ezért érdemesebb inkább kerülni az összetevőt, ha valakinek gyulladt, pattanásos, irritált bőre van, rosaceával küzd vagy kipirosodásra hajlamos az arca.

Rozmaring levelének a kivonata. A kozmetikumokban illatanyagként, tonizáló, frissítő és fertőtlenítő hatású összetevőként használatos. A rozmaring kivonának fő hatóanyaga a rozmaringsav, amely erős antioxidáns és gyulladáscsökkentő tulajdonságokkal is rendelkezik, és nem vagy csak nagyon kevés potenciálisan irritáló hatású illóolaj komponenset tartalmaz (forrás). Az összetevő segítheti a termékekben a hagyományos tartósítószerek mérsékeltebb használatát.