Schwarzkopf

Ár:   5725 Ft   Kategória:   Hajfestékek

A krémet és az összetevőket feltöltötte: rea3, Módosítva: 2019. szeptember 20.

Kategória:   Hajfestékek

• Akár 7 színmélységig terjedő világosítás
  • Minden szabadkezes hajfestési technikához ideális
  • A világosítás során megvédi a haj szerkezetét és minimalizálja a haj töredezettségét
  • Ammóniamentes formula

rea3

2019. október 23.

Mivel vékonyszálú, kényes hajam van, valami kímélő de mégis hatékony megoldást kerestem a neten és megtaláltam. Ha nem látom/érzem, nem hiszem el... Nem hogy nem károsítja a hajat, hanem egyenesen ápolja és feljavítja. Hozzáteszem, nem volt sérült a hajam, de feltűnően javított még ezen is. 6%-os (szintén BlondMe) developerrel használtuk a (világos)barna hajamon, a felvitel után fél órát dolgozott a cucc a fejemen és gyönyörűen, komplett leszőkítette, persze utána kell a toner. De a fodrászom is csak nézett az eredmény láttán, hihetetlen egészséges lett a hajam. Mindezek mellett még szaga sincs, minimális illat érződik ki belőle, ha nagyon beleszimatolunk, de inkább semmi :D Sem Irritáció, sem égő érzés...semmi sem volt, mintha pakolás lett volna a fejemen. Még azt hozzátenném, hogy samponból is BlondMe-t használtunk, valószínűleg ő is hozzájárult az eredményhez. De ilyen akkor sincs, gyönyörű fényes, szőke hajjal távoztam, mintha valami luxus hajápoló kúrán lettem volna.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. október 23.

Alkoholok: Cetearyl Alcohol
Emolliensek: Paraffinum Liquidum/Mineral Oil, Cetearyl Alcohol, Hydrogenated Castor Oil
Emulgeálószerek: Cetearyl Alcohol, Xanthan Gum, Hydrogenated Castor Oil, Ceteareth-30
Tisztítószerek: Xanthan Gum, Sodium Cetearyl Sulfate, Hydrogenated Castor Oil, Ceteareth-30
Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Succinic Acid

Nem ionos felületaktív anyag. Tisztítószerként és emulgeálószerként használják különféle kozmetikumokban, de viszkozitásnövelő funkciója is van, azaz javítja a krémek állományát, krémszerűbbé, nehezebben folyóvá teszi őket. Többféle kétely felmerült már a használatával kapcsolatban. Vitás az a kérdés, hogy tartalmazhat-e dioxine szennyezést (a TruthInAging forrása szerint nem), az EWG szerint igen (ezért a magas kockázati érték). De abban mindenki egyetért (ezért, vagy azért), hogy ha sérült a bőrünk, lehetőleg ne használjuk. Az európai törvények korlátozott mennyiségben megengedik a használatát.

Elektormos töltődést megakadályozó és felületi hártyaképző segédanyag.

Sűrűség szabályozó segédanyag.

Borostyánkősav. Bár nem sok információt és kutatást lehet találni az összetevő bőrre gyakorolt hatásáról, e szerint a forrás szerint jótékonyan hat a pattanásokra, a túlzott sejtszaporodással járó bőrbetegségekre (pl. psoriasis vagy hyperkeratosis), öregedésgátló hatással bír, továbbá antimikrobiális és antioxidáns tulajdonsággal is rendelkezik, vagyis a kozmetikumokban tartósító funkciót is elláthat.