Best of Beauty 2019

Sebamed

Ár:   €8.99   Kategória:   Hidratáló krémek
Lelőhely:   Rossmann, DM   Bőrprobléma:   Bőröregedés

A krémet és az összetevőket feltöltötte: gedit60, Módosítva: 2011. június 21.

Ár:   €8.99
Lelőhely:   Rossmann, DM
Kategória:   Hidratáló krémek
Bőrprobléma:   Bőröregedés

Újjáépítő krém Q10-zel. Ígérete: már 4 hét alatt 35%-kal kevesebb ránc.

natasa

2019. június 23.

Én nem vagyok elragadtatva ettől a krémtől. Valamennyire hidratál, de semmi különösebb hatást nem tapasztalok. Pl. van krém, amitől sokkal szebb a bőröm. Az illata jellegzetes Sebamed, ami arckrémben kicsit zavar. Szerintem elég gazdaságos, alig akar elfogyni, pedig már csak nyakra, karra kenem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. június 23.

LizaHun

2017. július 11.

Ez az arckrém csillagos 5-öst érdemel. A kombinált, túl érzékeny bőrömre tökéletesen bevált, a T-vonalon is hatékony. Könnyen felszívódik, de egyáltalán nem szárít, csak puha, hidratált bőrt hagy maga után. Smink-alapnak is szuper, és ami számomra nagyon fontos, hogy egyáltalán nincs mitesszer-képző hatása. Már a második dobozzal kenem magamra, az első ~3 hónapig elég volt napi kétszeri használat mellett. Ár/érték aránya is megfelelő, és ami még nagyon fontos, hogy tényleg "anti-ageing", vagyis eltünteti az apró ráncokat, kisimítja a bőrt. Remélem, sokáig gyártják még, mert én állandó vevője szeretnék lenni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. július 11.

Sheila

2017. január 10.

Jelenlegi kedvenc krémem, ha hosszú távon is beválik, száműzöm az összes többit és maradok ennél. Kb 1,5 hete használom, egyelőre csodaszer kategória, éjjel és nappal is tudom használni, a zsíros bőröm gyorsan beszívja, nem zsírosítja, eszméletlen puha tőle, és az apróbb ráncokat is simítja. Azt még nem tudom hogy ettől-e, de a bőröm olyan szép mint még soha. Az állaga kellemes, nem túl sűrű, én az illatát is szeretem. Egyedül a műanyag tégely kissé gagyi, néha nehezen tudom visszatekerni a kupakját és nem is különösebben szép a csomagolás (már ha ez vkinek szempont), de ez nem von le az értékéből, mert az ára igencsak baráti. Ha ennél maradok, akkor nyárra a fényvédő hiánya miatt önmagában kevés lesz, de megelőlegezem az 5*-ot.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. január 10.

Melda

2016. november 24.

Tényleg pillanatok alatt a bőrbe szívódik, és nem hagy maga után zsíros réteget, szépek az összetevői (a piros pöttyös retinyl acetate leginkább nagy mennyiségben elfogyasztva lehet káros hatású a magzat fejlődésére), az ára is jó (3090 Ft. a Müllerben), egyedül az eléggé erős, és számomra kissé kellemetlen illatával nem vagyok kibékülve, de ez nem von le semmit a krém egyéb jó tulajdonságaiból. Azt hiszem, újravevős lesz.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2016. november 24.

Zsanett1984

2016. június 19.

Nagyon érzékeny, rozáceás , zsíros bőröm van, de ez a krém nekem egy csoda. Pikk-pakk beszívódik , nem hagy ragacsos nyomot, és nem zsírosít. Nekem ez egy csoda!

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. június 19.

Antioxidánsok: Ubiquinone
Gyulladáscsökkentők: Bisabolol
Hidratálók: Glycerin, Persea Gratissima (Avocado) Oil, Sodium Hyaluronate

Bőrjavító (skin conditioning) anyag.

Retinol és az ecetsav észtere. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondícionáló hatású összetevő. A retinoidok az A-vitaminhoz hasonló kémiai szerkezetű, azzal azonos vagy legalábbis hasonló biológiai hatású vegyületek közös neve. Antioxidánsokat tartalmaznak, amelyek megkötik a szabadgyököket, megnövelik az irha vérellátását, szabályozzák és felgyorsítják a sejtek cserélődését, segítik a kollagén növekedését. Nemcsak a "felszínen" dolgoznak, mint az AHA és a BHA savak, hiszen lejutva az irháig (dermisig) visszaprogramozzák az UV sugarak által megsérült DNS molekulákat, újra egészségessé téve azokat. A retinyl-acetat kiválóan képes beszívódni a bőrbe a bőr zsírnemű anyagain keresztül. Az EWG szerint mérgező lehet az emberi szervezetre (sejthalált okozó, rákkeltő hatású és reprodukciós toxin), ezért a kozmetikumokban korlátozásokhoz kötött a használata, terhes nők esetében pedig kifejezetten kerülendő összetevő.

Felületaktív anyag (surfactant),  emulgeálószer, tisztítószer.

Hártya képző (film forming), zselésítő, emulzió stabilizáló segédanyag.