Shay & Blue

Ár:   16 800 Ft és 29 800 Ft   Kategória:   Parfümök
Kiszerelés:   30 ml és 100 ml   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Kardvirág, az összetevőket feltöltötte: juditkaa70, Módosítva: 2018. július 19.

Ár:   16 800 Ft és 29 800 Ft
Kiszerelés:   30 ml és 100 ml
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria

2016 legjobb nyári illata díj – STELLA Telegraph Magazine

Egy kifejezetten elragadó, fiatalos cseresznyevirág kompozíció. Könnyed, gyümölcsös, mégis kifinomult. A finom szirmok mellé bergamott, feketeribiszke, írisz, cseresznye és cseresznyefa társul. Üde, tiszta parfüm kifejezetten a nyári napokra.

Valódi virágokból, gyümölcsökből, fűszerekből készült.

Fejillat: bergamott, cseresznyevirág, mandarin
Szívillat: cseresznye, feketeribiszke, füge, mézvirág
Alapillat: fás jegyek, írisz

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
bibi24

laracroft

2022. január 1.

Mmmmmm....nagyon aranyos, senkit nem bántó, virágos illat...illatocska.
Nem vagyok a parfümök kategorizálásának híve, ha én valamit szeretek, azt hordom télen-nyáron, napközben és eseményre, stb., de erről bizony abszolút a légies tavasz ugrik be, esetleg egy enyhébb, szellős nyár. Mert maga a parfüm is légies, édeskés, virágos, de kicsit olyan... semmilyen. Lehetne akár egy celebillatocska valamelyik drogéria polcán. Nem túl erős, senki orrát nem fogja bántani, rajtam egész tartós is. Biztonsági játékos.
Sajnos a leszáradása kicsit kesernyéssé válik, kifejezetten "mű" módon, mint amikor az olcsó parfümöknek megy el az ereje és csak egy szintetikus alapillat marad.
Nem nagyon akarom lepontozni, mert a maga módján aranyos, szerintem kifejezetten nőies, igazi jolly joker illat, de túl sok érzelmet nem vált ki belőlem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. január 1.

Mmmmmm....nagyon aranyos, senkit nem bántó, virágos illat...illatocska.

clara12

2021. február 20.

Kifejezetten nőies parfüm, magamtól nem mondtam volna uniszexnek, a leszáradáskor érezhető fás jegyek miatt sem mondanám maszkulinnak. Kifújáskor egy pici citrusosságot érzek benne, de utána hamar átveszi a főszerepet a cseresznyevirágok illata, frissen édeskés, rajtam nem lett fanyar. Könnyed, inkább tavaszra-nyárra való

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. február 20.

melike_0817

2020. június 14.

Rajtam nagyon fanyar lett az illat, amit nem kedvelek túlzottan. Jellegében sem volt számomra szerethető, talán mert az ettől édesebb illatokat kedvelem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. június 14.

NovakneViki

2019. április 28.

Ez az illat rajtam egy kabaré. Kifújáskor érzem a kellemes illatát, elszámolok háromig és semmi.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. április 28.

Kisangyalcsillag

2019. március 18.

Ez egy nagyon klassz tavaszi, nyári illat. 5millisem van belőle, pár napja tesztelgetem és egyre jobban tetszik. Citrusos, nekem fanyar, egyáltalán nem édes. Folyton a csuklómon lógok. Leszáradása kissé maszkulin, de én nem bánom, imádom az unisex illatokat.
Azt hiszem megvan az egyik tavaszi, nyári illatom. ❤
Most nézem a Nerolin, hogy nem is unisex, hanem női. 😮😮Meggyőződésem volt h unisex. Mondjuk, hogy a gyártó melyik nemnek ajánlja, az csak egy dolog. 😊😉

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. március 18.

Azt hiszem megvan az egyik tavaszi, nyári illatom. ❤

eveartstar

2018. május 16.

Upp:
Nincs ebbe semmi fiús, ja mej já vojt íjva hogy uniszex?!
Jeméjem öjök favojit majad nyájja ez a jötty.

Nagyon szép összetett illat, ami inkább cseresznyés meggyes, de nem gumicukrosan, hanem elegáns melegen....kb. 1 óráig! 30ml 17000.- Ennyi pénzért ekkora tartóssággal, ez max csak egy luxus testpermet, nem parfüm!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2018. május 16.

Upp:
Nincs ebbe semmi fiús, ja mej já vojt íjva hogy uniszex?!
Jeméjem öjök favojit majad nyájja ez a jötty.

pomme

2018. március 25.

Friss tavaszi illat, szerintem sokkal inkább nőies, mint férfias. Persze férfiak is hordhatják, mert igazából nem édes és nem túl gyümölcsös. Az én bőrömön főleg a bergamot és fás jegyek érződnek, néha (ha épp olyanja van :D) akkor ott van a cseresznyevirág is, de én cseresznyét egyáltalán nem érzek. Gondolom bőrkémiától függ, mi lesz erőteljesebb, rajtam a "fiús" oldala jön elő, de nem bánom. Ha nagyon hiányzik a cserkó belőle, akkor keverem a Cherry in the Air-rel, sokkal frissebb, tavasziasabb lesz. Nekem valamiért a Cherry in the Air őszi illat. :D Valóban nem túl tartós, de sajnos ez általában jellemző a Shay & Blue parfümökre, úgyhogy nem is számítottam rá. Összességében egy pozitív kis tavaszi szösszenet, nem váltja meg a világot, de egynek jó.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. március 25.

RekaV

2017. február 8.

A Neroliban ajánlották az illatot, és úgymond meg kell védenem, mert képtelenség, hogy ez a csodálatos illat csak 2 csillaggal szerepeljen egy vélemény miatt :)

Szóval... Ú meg Á!!! Elképesztően könnyed, mégis iszonyatosan nőies, fiatal, bájos, finom. Általában a friss illatok rajongója vagyok, de a cseresznyevirág ad neki egy nem túl tolakodó virágos/gyümölcsös pluszt. Rajtam tartós, nem illan el.

Szerintem ez lesz nálam 2017 tavasz/nyár favoritja! Hozzáteszem, a parfümház többi illata is fantasztikus, a dinnyés és a nadragulyás is csodás, nehéz választani.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. február 8.

Alkoholok: Alcohol Denat.
Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Limonene, Alpha-Isomethyl Ionone, Linalool, Benzyl Alcohol, Citral, Citronellol, Benzyl Cinnamate, Eugenol, Benzyl Benzoate
Tartósítószerek: Benzyl Alcohol

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.

Benzil alkohol és a fahéjsav észtere. Szintetikus illatkomponens. Allergia és immuntoxicitás tekintetében közepes kockázatú vegyület, kozmetikumokban való felhasználását jogszabályok korlátozzák. Magasabb koncentrációban erőteljesen irritatív, allergén és idegkárosító hatású. Limitált koncentrációban biztonságos, de allergizálhat. Egyike annak a 26 illatanyagnak, melyet az Európai Biztosság potenciálisan allergénnek ítélt meg és melyet kötelező feltűntetni az összetevőlistán, ha bőrön maradó termékek esetén 0,001% feletti, lemosható készítményekben 0,01% feletti mennyiségben tartalmazza az adott kozmetikum (forrás). Jobb elkerülni, mivel kontakt allergiás reakciókat válthat ki.