Shiseido

Ár:   25 000 Ft   Kategória:   Sminkek arcra
Lelőhely:   Müller, Douglas   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Kamea, az összetevőket feltöltötte: juditkaa70, Módosítva: 2022. október 17.

Ár:   25 000 Ft
Lelőhely:   Müller, Douglas

Új folyékony alapozó, mely alkalmazkodik a bőrhöz és reagál bármely fényforrásra. Különleges fényvisszaverő technológiájának köszönhetően optikailag kisimítja a kisebb ráncokat, egységessé, ragyogóvá teszi a bőrt.

18 árnyalatban kapható

Ár: 18.000,-Ft , Eladó: Aszusz82
Állapot: 1-2x próbált termék dobozában. , Helyszín: Csömör, fizetés: Banki átutalás esetén tudom küldeni: posta, foxpost, packeta.
Ár: 1300 forint , Eladó: Legadema
Állapot: Új, Helyszín: --, fizetés: Postán maradó előre utalás után

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
alexa12

ALettah

2024. január 17.

Egy csokornyi mintát használtam el belőle. Én csak sima hidratálót tettem alá (Yves Rochertől), és egyáltalán nem kukacosodott. Sőt, pusztán ujjal csodaszépen el lehetett dolgozni pillanatok alatt, és nagyon szép, természetes fedést adott, kicsi bronzosítóval nagyon szép eredményt lehet elérni így minimális idő alatt.
Én gondolkozom az egész üveg beszerzésén. A drogériás/katalógusos cuccokhoz képest, amiket eddig használtam egy más liga.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2024. január 17.

rata.sum

2023. szeptember 10.

Vegyes érzéseim vannak ezzel az alapozóval kapcsolatban. Használtam már Shiseido alapozót, az előző a Synchro Skin Glow Luminizing volt, és bevallom, azzal jobban meg voltam elégedve, pedig a színt most jobban eltaláltam (130 -Opal, megfelel a Bourjois Heathy Mix 51 - Light Vanilla árnyalatnak).
Szóval: a szín tökéletes, nem oxidálódik el a nap folyamán. Tartós, a fedése közepes. A kipirosodásaimat jól lefedi, sokkal kevesebb korrektort kell használnom, mint egy gyengébb fedésű alapozóval. Van benne SPF30, ami jó kiegészítője az amúgy kötelező fényvédelemnek. Nem morzsálódik, és ha sikerül gyorsan, jól elteríteni, nagyon szép eredményt ad.
És ez a "ha" a lényeg. Ugyanis borzalmasan hisztis alapozó, nagyon nem mindegy, mire kenjük.
Skinsmartos fényvédőket használok. A mattabb, tapadósabb fényvédőkön szinte lehetetlen elfogadható eredményt elérni, csak a több évtizedes rutin segít valamennyire. Az Evy és a PC Resist Super-Light-tal az eredmény súrolja a borzalmast. Nagyon nehéz elkenni, azonnal rátapad, ezáltal bizonyos helyeken túl vastag és maszkos lesz, amin a fixálás (leheletnyi púder) csak ront. Mindent próbáltam, nagyon pirinyó mennyiségek egy-egy területre villámgyorsan eldolgozva, de nem sokat ért.
Viszont az SK Solar I nagyon jó alá, szuperek együtt, ezzel az eredménnyel nagyon elégedett vagyok. Lehet mondani, hogy oké, akkor használjam azt, de ennyi pénzért elvárnám, hogy ne legyen ilyen iszonyúan válogatós az alákent termékekkel. Nyáron sokkal kellemesebb egy Evy-t használni, mert az egyáltalán nem olvadozik az arcomon, ellenben a Solar I igen. Szüksége van a bőrömnek a hidratáló termékekre, de 35 fokban muszáj kompromisszumot kötni. Na, ezzel az alapozóval ezt nem lehet, vagy legalábbis erősen ellenjavallt. Mindenképp erősen hidratáló, fluid formátumú fényvédő kell neki, különben egy múmia néz vissza a tükörből.
Csak nagyon (!) gyakorlott sminkelőknek tudom ajánlani, nem túl mély ráncokkal, megfelelő hidratálással. Így nagyon szép eredményt lehet elérni.
Szívesen használom, de biztos nem fogom újravenni. Túl drága ahhoz, hogy ennyi macerát bevállaljak érte még egyszer.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2023. szeptember 10.

Rozix

2023. április 9.

Bementem a Douglas-ba, odajött egy eladó és kérdezte, hogy lifting hatású alapozót keresek-e (45 éves vagyok). Nagyon kompetensnek tűnt, úgyhogy hallgattam rá, és meg is vettem ezt a Shiseido alapozót, ami ott az üzletbenaz arcomon teljesen jónak is tűnt. Aztán mikor elkezdtem használni, néztem, hogy mintha nem lenne annyira szép. Sőt, nagyon nem szép. Beül a kis ráncokba, (pedig nagyon rendesen aláhidratálok, nem ma kezdtem), de annyira, mint semelyik (nem lifting, azaz nem öregeknek tervezett) cucc, kb. rosszabb tőle a bőröm, mint alapozó nélkül. Most ott tartok, hogy akkor kenem magamra, ha a gyereket viszem az iskolába, de az irodába már nem teszem fel, nemhogy randira. Biztos van bőr, amin jó, de ha vannak ráncaid, akkor erősen ellenjavallt. .

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2023. április 9.

Vendy254

2023. március 22.

Nagy kedvencem az Estee lauder alapozója, de most gondoltam télre keresek másik márkától valamit. Igazábol csak ebből találtam színt az arcomhoz amibe nem szerepel az összetevői között az alcohol denat, mert azt az összetevőt sajnos nem bírja a bőröm. Na de nem is bánom, ez az alapozó hihetetlen. Egy nyomás bőven elég, nagyon szépen fed és imádom az összképet amit ad. Nagyon könnyű vele dolgozni, ecsettel és szivaccsal is. Nap végén is szépen fent van a bőrömön. Nem kopik nem csúszik el helyéről. Még egy plusz pont hogy a kombinált T-vonalba zsíros bőröm sem fénylik diszkógömbként a nap végére, sok alapozótól sajnos igen. Összeségébe én imádom.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. március 22.

Ritocska4real

2023. március 20.

A 30 ml-es üvegcse legvégén járok, bő egy évre kitartott úgy, hogy szinte naponta használtam. Ez jó. Az nem, hogy vártam, elfogyjon. Nem rossz, de nem is jó. Olyan jókat olvastam róla, olyan lelkes voltam, de annyira semmilyen, akár ecsettel, akár szivaccsal, akár kézzel viszem fel.
Ez nem a jó értelmű olyan, mintha fent sem lenne
Pl. az Estee Lauder DW-t meg sem közelíti. A szín jó, Sand 250 (ez EL DW 2W1 Dawn árnyalatnak felel meg). A fedését közepesnek mondanám, ami számomra még teljesen jó, mert nem nagyon vannak bőrhibáim, vagy csak elvétve.
Viszont az egyik bajom vele, hogy az én bőrömön egyedül Mineral 98, amivel nem kukacosodik. Még talán Hydra zen jöhetett alá. Utálta a fényvédőket, utált mindent maga alatt, hiába vártam a felvitellel akár hosszabb időt is (amire egyébként reggel nem feltétlen lenne ideje az embernek...).
Számomra egy vállrándítás, nem baj, hogy volt, de nem venném újra.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2023. március 20.

Ez nem a jó értelmű olyan, mintha fent sem lenne
Számomra egy vállrándítás, nem baj, hogy volt, de nem venném újra.

Regi88

2022. március 9.

Régóta keresgéltem az igazi, elvárásaimnak megfelelő alapozót. +30 asnak már nem mind1, hogy mit tesz fel az arcára...nekem nem mind1!
És most végre a megfelelő színt is eltaláltam🙈
Könnyen eldolgozható, szuper a fedése ( nem is látszik , hogy van az arcomon alapozó), nem lesz darabos, nem folyik le rólam ( bár használok fixálót , mert nekem nem száraz a bőröm, de azt el tudom képzelni, ha vkinek száraz, akkor nem is kell rá fix...).
A ráncocskákat nem emeli ki stb.!
Majdnem napi használat mellett ( kb.heti 4-5) fél évig elég.
Már csak kíváncsiságból próbálgatok újakat, de eddig ez vált be a legjobban!

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. március 9.

És most végre a megfelelő színt is eltaláltam🙈
A ráncocskákat nem emeli ki stb.!
Majdnem napi használat mellett ( kb.heti 4-5) fél évig elég.
Már csak kíváncsiságból próbálgatok újakat, de eddig ez vált be a legjobban!

ementalli

2021. október 28.

Nagyon szép alapozó. Közepesnél magasabb fedés is elérhető vele, gyönyörűen vonja be az arcot, erősen pigmentált és nem látszik, hogy alapozót viselünk, csak a tökéletes bőrkép. Kellemes érzetet hagy, száraz bőrre szuper, nagyon tartós, könnyű bánni vele. Nem olcsó, de megéri az árát, csodás termék.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. október 28.

petoandika

2021. május 7.

Tök jó alapozó, a színt sikerült szuperül eltalálnom szerencsére. (220-as Linen árnyalat, Estée Lauder DW-ből 2N1 Desert Beige árnyalat pont jó, referenciaként.) Jól fed, szépen rétegezhető, tetszik, hogy SPF 30-as. Az előbb említett DW egy fokkal melegebb árnyalatú. Tudatos bőrápolási rutinba is szuper, nem okoz pattanásokat. A csomagolása viszont elég cheap, a teteje full műanyag, szerintem nem a legpraktikusabb, de hát ezért nem fogok pontot levonni. Mondjuk egy ilyen árkategóriánál elgondolkodtató, de nekem fontosabb a beltartalom.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. május 7.

Farfalina

2021. április 18.

Az én bőrömnek nem vált be.
Mivel teljes fedésű teljesen száraz felszint képez rajtam és a 210-es árnyalattal ugy nézek ki mint egy matrjoska baba a párom szerint. (rajtam inkább rozsás lesz a szín pedig elvileg meleg tonusu lenne)
A bőröm kombinált és a ball orcámon ahol a rosacea lokalizálodig száraz felszìnű és pattik jelennek meg ezen a részen.
Én a Mac face and bodyt használom N2-es árnyalatban (mindig megemlitik milyen szép a bőröm)és tökéletes de sajnos a rosszabb napokon mikor fellángol a rosacea ez egy átetsző alapozo nem fedi el a pirosságot és zsirosodok a nap folyamán vele.
Ezért olyan alapozot kerestem ami hidratálást nyujt de fedése is van és közepes matt.
Ez teljes lefedettséget biztosít és fényes finishű 24 orás hidratáltsággal(szerintem nem hidratál) és nem természetes rajtam. Eredetileg a másik ilyen üvegeset akartam de nem tudtam 2 féle van igy nem azt kaptam amire gondoltam. De mivel nagyon drága volt igy kidobni nem fogom.
Itthon kitaláltam a 2 alapozot mi lenne ha öszekeverve vinném fel, furamod a 2 árnyalag megegyezzik de a shiseido mégse mutatott jol rajtam.
Viszont a 2 komboja pont jo mert igy közepes fedést kapok nem szárit ki de ahol kell fed is és visszaveszi a face and body erős fényét. (Pedig a shiseido is fényes)
Elhasználom de ujra nem veszem mert hibáztam és a synchro skin self-refreshing alapozot akartam elsőre ami közepes fedésű de inkább mattab az itteni vélemények alapján hidratál nem szárit.
Normál érett bőrön jo lehet ez. De bőrhibákkal küzdőknek nem száraz bőrön sem. Valahogy nálam nem működik kiváncsi lennék kinek vált be milyen technikával és bőrtipussra.
Érdemes otthon a neten utánna nézni az alapozoknak igy segit a választásban plusz most a kovid időben maszkban lehetetlen alapozot tesztelni ezért több a hiba lehetőség.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. április 18.

Az én bőrömnek nem vált be.

Antioxidánsok: Citrus Unshiu (Satsuma Mandarin) Peel Extract, Tocopherol, BHT
Hidratálók: Glycerin, Butylene Glycol, Erythritol, Xylitol, Aluminum Hydroxide

Nem ragadós emolliens anyag hidratáló tulajdonsággal, mely a krémet könnyen kenhetővé teszi és selymes érzetet hagy maga után a bőrön. Bizonyos összetételekben nem elzáró filmréteget kölcsönöz a fokozott bőrvédelem érdekében. Egy 10 önkéntessel végzett tanulmányban azt találták, hogy a polydecene-nek van bőröregedés elleni hatása is (legalábbis az ásványi olajhoz viszonyítva, merthogy az volt a viszonyítási alap). Tiszta és hipoallergén bőrpuhító, amely babaápolási termékekhez is ideális.

Emulzió stabilizáló, sűrűség szabályozó segédanyag, mely segít sűrűbbé tenni a kozmetikumokat, hogy azok így kevésbé folyjanak.

Az eritrit (más néven eritritol) egy természetes poliol vagy cukoralkohol. Jó hidratáló komponens és segíti a bőr nedvességmegkötő képességét - e szerint a tanulmány szerint ebben jobb, mint a glicerin, együtt használva őket viszont képes a glicerin hatásfokát is növelni.

A Satsuma mandarin héjából nyert kivonat. β-cryptoxanthint és β-karotint tartalmaz, ezenkívül flavonoidokat és más értékes anyagokat. Az eddigi kutatások alapján hatékonyan gátolja a tirozináz aktivitását (bőr hiperpigmentációjáért felelős enzim), ezáltal halványítja a sötét foltokat és a hiperpigmentációt. Ezenkívül tartalmaz antioxidáns alkotóelemeket is, amelyek hasznosak lehetnek a bőr számára az UV-sugárzás káros hatásaival szembeni védelemben.

Az európai bükk rügyeinek a kivonata. Ecocert által tanúsított természetes öregedésgátló összetevő. A hatóanyag gyártója szerint energizáló, hidratáló és tápláló tulajdonságokkal rendelkezik a bőrön.

Hidrolizált (kisebb molekula darabokra bontott) fehérje féle, melyet puha testűek bocsátanak ki. A kozmetikumokban a conchiolin fehérjét leginkább gyöngykagylók fehérjéjéből nyerik.  A hivatalos INCI besorolás szerint haj- ás bőrkondícionáló anyag.

Sűrűség szabályozó, könnyen kenhető, selymes érzetet maga után hagyó szilikon féle, mely némi olajfelszívó tuladonsággal is bír.

Sűrűség szabályozó anyag, oldószer. Parfümök, haj- és bőrápló termékek gyarkori összetevője. Kiváló bőrhidratáló képességgel is rendelkezik.

Glicerin és zsírsavak keveréke, melyet lágyító és sűrítő szerként, illetve pigmentek bevonására használnak kozmetikai termékekben. A bevonat segít stabilizálni a pigmenteket a formulákban, valamint elősegíti azok könnyű és egyenletes eloszlását a bőrön.

Összecsomósodást megakadályozó (anticaking), átlátszatlanná tevő, sűrűség szabályozó, felszívó (mattító) hatású segédanyag, melyet főleg pigmenthordozóként használnak például ásványi fényvédők vagy sminktermékek esetén.

A CosIng besorolás szerint átlátszatlanná tevő segédanyag, a TruthInAging szerint pedig felületi hártya képző anyag, mely a többi szilikonhoz hasonlóan selymes, sima érzetet hagy maga után a bőrön és (ideiglenes) ráncfeltöltő hatása is van.

Kis mennyiségben sürítő, átlátszatlanná tevő segédanyag, nagyobb mennyiségben pedig fizikai fényvédő.  A titanium dioxide mind az UVA mind az UVB sugarak ellen védelmet nyújt. Megfelelő védelmet biztosít a 290-350 nm hullámhosszú UV sugarak ellen, míg némi, de nem elégséges védelmet biztosít a 350-400 nm hullámhosszú sugarak ellen. Az egyik legsatbilabb és legbiztonásgosabb fényvédő összetevő. Kis hátránya, hogy "kozmetikailag" nem kellően elegáns, és hajlamos fehéres réteget hagyni a bőrön, amit nanomérte használatával lehet nagyban javítani. Lásd még Titanium Dioxid (Nano). (forrás)