Shiseido

Ár:   19 000 Ft, 28 850 Ft és 39 850 Ft   Kategória:   Parfümök
Kiszerelés:   30 ml, 50 ml és 100 ml   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   Müller, Douglas   Bőrprobléma:   --
Vedd meg online a Vip-parfum.hu-n 9590 Ft-ért megnézem

A krémet feltöltötte: Ria13, az összetevőket feltöltötte: Joe, Módosítva: 2022. február 2.

Ár:   19 000 Ft, 28 850 Ft és 39 850 Ft
Kiszerelés:   30 ml, 50 ml és 100 ml
Lelőhely:   Müller, Douglas
Vedd meg online: Vip-parfum.hu, 9590 Ft

Illatcsalád: virágos-fás

Illatjegyek: rózsa, narancs, frézia, gardénia, ibolya, jácint, pacsuli

Ár: 9590 Ft , Eladó: Vip-parfum.hu
30, 50 és 100 ml-es kiszerelésben kapható.
Shiseido Zen EDP 100 ml
Ár: 21990 , Eladó: Szemokildi
Állapot: fotó szerint, párszor használtam, Helyszín: Budapest, XV., fizetés: --
Shiseido Zen EDP - FÚJÓS!
Ár: 2500 Ft / 10 ml + postaktg. , Eladó: Olinda
Állapot: Saját parfümömből frissen fújva üveg parfümszóróba, Helyszín: Szentes, fizetés: Banki utalást követően postával küldöm.

ailenrokzs

2022. június 27.

Általában nem tetszenek a virágos illatok. Nem szeretem a rózsa illatát magamon. Ismerkedésünk úgy kezdődött, hogy a munkahelyem mosdójában valaki egy mini üveget beleejtett a mosdókagylóba (eltört). Nagyon megfogott az illat, a szemetesben meg megláttam az üveget. Később ennél kellemesebb körülmények között is ismerkedtünk, mert nem hagyott nyugodni az illat. Kipróbáltam, rajtam is működött. Azóta már többedik üveggel elfogyasztottam. Tiszta, nyugodt, kellemes, bármilyen alkalomra megfelel (nekem), úgyhogy nagyon szeretem. Mindig lesz a polcomon.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2022. június 27.

Lenaeri

2022. június 27.

Nah, mostmár tökéletesen értem, hogy sok kritika alapján miért is jár kéz a kézben Zen és Coco M.
Nem-nem nem hasonló illat, inkább hasonló kategóriájú illat.
A Coco M.számomra megfoghatatlan. Nem gyümölcsös, nem édes, nem friss ..
Egyszerűen Coco M kategória. Na a Zen ugyanez.
Személy szerint nyáron én inkább az édes, gyümölcsös illatokra vágyom.
Nyár végén jön el a közös pályafutásunk. Akkor szoktam használni kevésbé édes jellegű illatokat. Na nem azért, mert nyárra túl sok lenne, ellenkezőleg. Inkább vele siratom majd a nyarat.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. június 27.

Nem-nem nem hasonló illat, inkább hasonló kategóriájú illat.
A Coco M.számomra megfoghatatlan. Nem gyümölcsös, nem édes, nem friss ..
Egyszerűen Coco M kategória. Na a Zen ugyanez.
Személy szerint nyáron én inkább az édes, gyümölcsös illatokra vágyom.

molnaragnes1982

2022. április 9.

Nagy szívfájdalommal, de négyest adok rá, mégpedig azért, mert legszívesebben egész nap ezt szagolgatnám magamon, de nem érzem :( Douglasban vásároltam, nem hamisítvány, ráadásul EDP, második üveggel fogyasztom, nagyon-nagyon szeretem, de egyszerűen a halvány nyomát sem érzem magamon. Van egy Libre-m is, hát igen, kicsit más a kettő :) - azzal ha kettőt fújok magamra, nem túlzás, hogy még az esti fürdésnél is érzem, ezt meg bármennyire is szeretném nem :( Szerintem csodás illat, valaki azt írta lentebb, hogy biztonságos illat, nagyon nem lehet mellé lőni vele - ez így igaz. Tiszta, békés, harmonikus, főként szerintem tavasz-nyár az ő ideje.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. április 9.

visiblydifferent

2022. március 10.

Nőies, kifinomult, elegáns illat, harmónia árad belőle. Kimondottan tartós és megunhatatlan :) minden évszakban szeretem használni. Ha csak egy parfümöt használhatnék, valószínűleg őt választanám :)

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. március 10.

Milva07

2022. február 21.

Egy mondatban: örök szerelem. Bővebben: nagyon illünk egymáshoz , nekem olyan, mintha a második bőröm lenne- titokzatos, kicsit maszkulin, de egyben furfangos/ravasz csábító is...Ha elképzelünk egy japán kertet, pont ilyen:szabályos,megtervezett,a legapróbb részletekig megkomponált.És mégis, ha a kertben sétálgatsz, soha nem tudhatod, mi vár rád a következő kanyar után...Pont ilyen a Zen is.Azt hiszed kiismerhető,kiszámítható.Tévedés: mindig valami újat tud adni.Függ évszaktól,kedvtől,napszaktól.Egyszóval:megunhatatlan. Évek óta használom, mondhatni az "illatvédjegyem", mégis, ha kicsit helyettesítem mással , majd újra visszatérek, hosszú ideig megint fogva tart, újra felfedezem az összetettségét. Nem tudom megunni, talán, mert már az emlékek is együtt jönnek az illattal. Rajtam a legtartósabb parfümjeim egyike. És mi jut eszembe erről az illatról? Íme:

" Mindenem megvan:
Talpam alatt hosszú út,
szívemben szabadság.."

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2022. február 21.

" Mindenem megvan:
Talpam alatt hosszú út,
szívemben szabadság.."

Yeticica

2021. október 28.

Teljes vélemény-törlés esete forog fenn!
Ugyanis tegnap megvettem üvegében egy már előzőleg szeretett , majd száműzött példányt, és láss csodát! Gyönyörű! Pont olyan, lint ilyennek emlékeztem rá. Szappanos, pacsulis, erőteljes, tartós, fenséges, elérhetetlen, hideg és mégis csodás!
Nekem ilyen a zen. Zsánerében hozza azt, amit a masik régi nagy kedvencem, a reformulalasok előtti, pacsulibombasztikus Coco Mademoiselle edp.
De míg az fűszeres, ez szappanos iranyban teljesedik ki rajtam.
Úristen, mennyire hiányzott!!! A 2000-es évek elején használtam őket kb felváltva, aztán kb 2 éve újra megkívántam ezt az illatvilágot, de legnagyobb döbbenetemre ez az új Coco Mad verzió csak nyomokban hasonlít az IFRA előtti kisasszonyra.
A Zen viszont számomra ugyanolyan maradt. Most vagy oltári mazlim van és egy vintage üvegbe botlottam bele, vagy egyszerűen Shiseido-ék több energiát feccöltek a fogyasztóik megtartásába, sőt tovább megyek, tiszteletébe, vagy egész egyszerűen önmagukhoz hűek maradtak, mondhatjuk, hogy az integritásuk előrébb való mint a profit oriéntáltság. Esetleg ez a kettő nem is zárja ki egymást 😉 hiszen, míg Chanel-éket vildog boldogtalan lekoppintja lassan évtizedek óta, mert egyszerűen horror áron kínálják a parfumjeiket, addig én még soha senkin nem éreztem a Zen olcsó, baltával faragott másolatát.
Zennek továbbra sem érzem, ez nem egy ellazulos illat, hanem kifejezetten tartást adó fajta, amit szőke, magas, kecses nőkön tudok a legjobban elképzelni (de nyilván mindenki azt fúj magára, ami neki tetszik, teszünk a társadalmi elvárásokra 😉).

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. október 28.

Teljes vélemény-törlés esete forog fenn!
De míg az fűszeres, ez szappanos iranyban teljesedik ki rajtam.

6vilag

2021. augusztus 23.

Egy teljes üveget fogyasztottam el. Komfort és tisztaság illat kombinációja. Egyszerű, semmi nagyzolás, vagy harsányság nincs benne. Szóval, igen hasonló hozzám. De. Valahogy mégsem hiányzik. Férjem választotta, biztonságos illat, nagyon nem lehet mellé lőni vele. Szerettem, tartós is volt, azonban valahogy olyan "száraz" illat, kicsi melegség hiányzik belőle. Távolságtartó, nekem nem volt benne semmi melengető. Az összetevők közűl a frézia nagy kedvencem, de sajnos külön nem éreztem.
Nos, semmilyen volt rajtam és valószínűleg ezért is nem hiányzik.
Irodába való, nem bántja senki orrát (mint nem egy vegyi fegyver). Illat 5-ös, de amit érzek iránta az csak 3-4-es.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2021. augusztus 23.

Nos, semmilyen volt rajtam és valószínűleg ezért is nem hiányzik.

fannc22

2021. augusztus 3.

Meglepő, hogy ezt az illatot még nem értékeltem! Karácsonyra kaptam ezt a finomságot, de valahogy akkor télen nem nyúltam felé. Aztán tavaszra is elfelejtettem őt. Majd jött a nagy meleg és már untam magamra fújni az alap nyári illatkáim, így ezt választottam. Nekem ez nyári illat valamiért, friss, virágos boldogság bomba. Amin nagyon meglepődtem, hogy férfiak körében igencsak népszerű, ha ezt fújom, mindig megdicsérik az illatom. Most legutóbb egy esküvőn zsebeltem be a bókokat rá, szóval úgy tűnik jól megleszünk mi így ketten. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. augusztus 3.

Shelly

2021. július 23.

Van különbség, a sima zen sokkal töményebb, erőteljesebb, én jobban is szeretem, érezhető, hogy kicsit más. Ettől még a 2007-es is isteni! :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. július 23.

elixir

2021. július 20.

A chypre kategóriák jól működnek rajtam, így ez is. Tartós, sokarcú, bármilyen alkalomra hordható.
Szeretném tudni, van-e különbség a Zen 2007 edp és a sima Zen edp között?

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. július 20.

Szeretném tudni, van-e különbség a Zen 2007 edp és a sima Zen edp között?

Antioxidánsok: BHT

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.