Silanus

Ár:   710 Ft   Kategória:   Samponok
Lelőhely:   Hiányzik. Feltöltöm   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: nussz, Módosítva: 2018. október 2.

Lelőhely:   Hiányzik. Feltöltöm
Kategória:   Samponok

A Herzéria sampon bojtorjángyökér, csalánlevél, kalendulavirág, mustármag kivonatát, olivaolajat, mézet, méhpempőt, vitaminokat, lecitint tartalmaz. Normalizálja a faggyúmirigyek működését, megakadályozza a fejbőr kórós zsírosodását, erősíti a hajhagymákat.

tittus

2013. június 22.

Véletlenül akadtam rá itt, de most ez lett végül a megmentőm :). Az első flakon végénél tartok, és már meg is van a következő :). Tetszik, hogy sokféle gyógynövény van benne, könnyen habzik, alaposan tisztít, nem kell belőle sok, és valamiel lassabban zsírosodik a hajam is. Illóolajokkal együtt szoktam használni, úgy még jobb lesz az amúgy is kellemes, gyógynövényes illata. Balzsamot, vagy valamilyen hajvégápolót érdemes mellé használni, mert azért szárítja a hajat, ezt én főleg a hajvégimnél érzem. Nem korpásodik, nem viszket tőle a fejbőröm, a hajam szép fényes mosás után.
Herbaházban vettem, 700 forint körül van 200 ml, és nekem kb. 2 hónapig elég egy flakon heti 2-3-szori hajmosás mellett.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. június 22.

Bucanka

2013. március 4.

Nem rossz kis sampon! Én kb 5 flakont fogyasztottam el belőle! Viszont sajnos átestem a ló tulsó oldalára. Nem tartottam be azt az aranyszabályt, hogy samponnál és arckrémnél váltani kell egy idő után mert megszokja a szervezeted és nem fog úgy hatni mint az elején. Na most nekem úgy kiszárította a fejbőröm és a hajam, hogy kezdett pont ettől elgyengülni, elhalni..Nagyon megijedtem, azért mert egyáltalán nem ilyen érzete volt a hajamnak mikor első időkben megmostam ezzel...ezért most abbahagytam és találtam egy másik sampont és képzeljétek 250 Ft volt az auchanba. Nem szeretek olcsó sampont venni, de jó volt az összetevője és nem volt pénzem akkor másra. És képzeljétek tök jó! Auchan saját márkás terméke, zöld maga a külseje, zsíros hajra van. Zöld tea és ginseng van benne...röviden ennyi és tök jó, megint szép a hajam..majd ha ezt is ledobja tovább keresgélek!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. március 4.

nussz

2013. március 4.

Viszonylag sokáig használtam ezt a terméket, 2 flakont is elfogyasztottam belőle, és elég lassan fogyott. Azért kezdtem el használni, mert szerettem volna egy gyógynövényes sampont, ugyanis tavaly nyáron belső okokból kifolyólag nagyon sok hajam kihullott. Erről a termékről pedig egy hajhullással foglalkozó női blogon jókat olvastam ilyen téren. Szerencsére mire hozzájutottam a Herbaházban, a hajhullásom már megszűnt, így az ezt gátló tulajdonságáról nem tudok nyilatkozni. Az az állítás viszont, miszerint a faggyúmirigyek működését normalizálja, abszolút helytálló. A hajam zsírosodása pár hónap használat után gyakorlatilag megszűnt, és ezt most szó szerint kell venni. A rekord azt hiszem 6 nap volt, amíg nem mostam hajat, és még akkor sem volt egyáltalán zsíros. Korábban már a hajmosás utáni másnap zsíros volt a hajtövem, szóval ezt teljesen megszüntette. Ellenben ebből kifolyólag nagyon-nagyon szárít. Ez a hajvégeknél még nem érdekes, mert ki lehet küszöbölni balzsammal, vagy hajvégápolóval, de sajnos a fejbőrömet is iszonyatos módon kiszárította, és végülis ezért hagytam abba a használatát. Szerettem még benne, hogy - valószínűleg a szárító hatása miatt - volument adott a nagyon kevés, kiritkult, vékonyszálú, tartás nélküli hajamnak.
Annak tudom ajánlani ezt a terméket, aki szeretne valami természetesebb sampon használni, mint a drogériás termékek, és extrém módon zsírosodik a haja, vagy esetleg mellé még hullik is. Létezik a márkának egy hajápoló ampullája is, azzal együtt használva lehetséges, hogy a negatív hatásai kiküszübölhetőek ennek a samponnak, de mivel az ampullákból csak 5 db-ot használtam el alkalomszerűen, erről nem tudok nyilatkozni.
Ár-érték arányban szerintem megérdemel egy 4-est, mivel mindösszesen 800 forintba kerül, és körülbelül 2-3 hónapig elég az a 200 ml.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. március 4.

Hidratálók: Honey

Lauryl alkoholból származó tisztítószer, felületaktív anyag és emulgeálószer.

lándzsás útifű levelének a kivonata. A kozmetikumokban baktériumölő, gyulladáscsökkentő tulajdonsága miatt használják.

Közönséges bojtorján. A népi gyógyászat vértisztító orvosságnak használta, vizelethajtó és izzasztószerként. Serkenti az epe elválasztását, reuma és bőrbetegségek kezelésére is felhasználják. Olajokkal előállított kivonatait bedörzsölőszerként, fürdőolajként használják reumatikus fájdalmak ellen, de hajhullás, korpásodás kezelésére is alkalmazzák. Paula Begoun szerint a közönséges bojtorján antioxidáns és gyulladáscsökkentő hatása révén minden bőrtípus számára hasznos összetevő, a levél kivonata pedig antibakteriális hatása miatt hatásos lehet acne ellen.

Narancs virág. Paula Begoun szerint illatanyag, mely irritáló hatással lehet a bőrre.

Méhpempő, mely a méhek garatmirigyében termelődő fehéres, tejszerű, sárgás színű, savanykás, szúrós illatú anyag, mely elsősorban a méhanya tápláléka, de élete első három napján minden méhlárva ezt a táplálékot kapja. A méhpempő több mint 150, biológiailag aktív összetevőt: fehérjét, zsiradékot, cukrot, vitamint, ásványi anyagot, nyomelemet, enzimeket és még számos egyéb bioaktív anyagot tartalmaz. Összetétele: víz 70%, protid 15%, glucid 12%, lipid 3%.

Sok féle jótékony hatást tulajdonítanak a méhpempőnek, de a bőrre gyakorolt hatásával kapcsolatos állítások (pl. képes megakadályozni a ráncok kialakulását és gyógyítani az aknés bőrt) Paula Begoun szerint még nincsenek tudományos kutatások által alátámasztva, bár némi feszesítő, vízmegkötő tulajdonsággal valószínűleg bír. Az összetevő az arra érzékenyeknél helyileg alkalmazva kontakt dermatitiszt és az irritációt okozhat, viszont ritkán alkalmazzák akozmetikumokban olyan koncentrációban, hogy az gondot okozzon.

Az összetevő kifejezetten instabil, levegőre, hőre és fényre könnyen lebomlik, ezért a méhpempőt tartalmazó kozmetikumokat érdemes hűtőben tárolni és kerülni a tégenyes, áttetsző csomagolást.