Sisley

Ár:   37 490 Ft   Kategória:   Szemkrémek
Lelőhely:   Marionnaud   Bőrprobléma:   Bőröregedés

A krémet és az összetevőket feltöltötte: anonymous, Módosítva: 2018. január 9.

Ár:   37 490 Ft
Lelőhely:   Marionnaud
Kategória:   Szemkrémek
Bőrprobléma:   Bőröregedés

A Masque Contour des Yeux egy intenzíven ápoló maszk, különösen az érzékeny szemkörnyék számára, enyhíti a duzzanatot. Növényi aktív anyagok újszerű összetevői, mint a ginkgo biloba, árnika, vadgesztenye, hárs, a B5 provitamin és az E-vitamin acetát, valamint nyomelemek, mint a malachit és a klorella, 10 perc alatt ellátják a bőrt nedvességgel, hidratálnak és eltüntetik a fáradtság jeleit: a szemkörnyéki finom vonalak, ráncok láthatóan csökkennek, a duzzanatok és karikák a szem alatt láthatóan enyhülnek, a szemkörnyék természetes ellenállóképessége erősödik. A maszk újszerű „gél-patch“ (zselés) textúrája a levétel után egy alig érezhető, rendkívül vékony filmréteget hagy a bőrön, amely meghosszabbítja a hatást.

Dermatológus és szemorvos által ellenőrzött termék.

Tarzicia

2021. június 10.

Ez a szemmaszk azon kevés Sisley termékek egyike, amelyet régóta használok és szeretek, de még sose vettem meg belőle a teljes kiszerelést.
Egyrészt azért, mert mindig volt belőle mintám, és egy ilyen kis tasak nekem sokáig kitart, kevés is kell belőle, és nem is használom gyakran. Másrészt én annyira nem rajongok a maszkokért (a Black Rose maszk és a Foreo UFO kivétel), és ha a szem körüli területről van szó, én lassú víz partot mos alapon a napi szinten ható, "mindent IS tudó" szemránckrémekben hiszek.
Ezt a maszkot heti 1-szer használom, főleg akkor, amikor eszembe jut, amikor van egy kis időm magamra, és tudom, hogy utána már nem kell mennem sehová. Nem szívesen sminkelnék utána, még nem is próbáltam, nem tudom, hogy mutatna vagy viselkedne rajta a korrektor. Ugyanígy a szokásos szemránckrémemet sem használom utána, felesleges is lenne, ez a maszk önmagában is elég.
Kb. két borsónyi mennyiséget használok egy alkalommal, körkörös mozdulatokkal óvatosan elsimogatom. Könnyedén siklik a zselén az ujjam, nem kell húzni-nyúzni a bőrt. Különlegessége, hogy a szemhéjra is fel lehet vinni. Zselés állaga miatt ott marad, ahová kentem, nem jut bele a szemembe, a hatóidőt sem kell csukott szemmel kivárni. 15-20 percet hagyom fent, majd a felesleget egy puha kendővel letörlöm. Lemosni nem szabad, senki ne tegye, mert a maszk hagy egy filmréteget, aminek fontos szerepe van: szépen tovább dolgozik, bent tartja a nedvességet a bőrben.
Nem irritál, nem csíp. Tonizál, hidratál, feltölti, szinte felpumpálja a szem környéki bőrt, ettől a kisebb ráncok szépen elsimulnak. A nyúzottság, a kialvatlanság, a dehidratáltság jeleit szépen eltünteti, de én ezen kívül mást nem tapasztaltam. Lehet, hogy azért, mert napi szinten elég komoly szemránckrémeket használok. A szemem körül duzzanat, puffadtság amúgy sem szokott lenni (ezen egyébként a háton való alvás segít a legtöbbet, már akinek megy), a szemem alatti karikákat meg ez a maszk sem tudja eltüntetni, ez a feladat mindig a korrektorra marad.
Nekem nem must have termék, de néha egy kis kényeztetésnek szuper. Hivatalosan max. heti 3 alkalommal javasolt használni. Szemránckrémet nem szabad vele helyettesíteni, még akkor sem, ha valaki minden reggel szem körüli puffadtsággal küzd. Éjszakai maszknak néha jó lehet, de a felesleget akkor is érdemes letörölni, mert a párnára kerül. Este én nem használnám, mert szerintem ez a zselés, hűsítő-élénkítő, mikrokeringést fokozó formula egyértelműen nappalra való.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2021. június 10.

Fiorentina

Korcsoport: >54
2020. július 4.

Valamikor, egy kávézás-teázás alkalmával még @whitemerci ajánlotta ezt a szemkörnyék ápoló maszkot, lehet, hogy csuklik is, mert nekem is nagyon tetszik. Apropó, megint kávézhatnánk!!
@scorpionqueen véleményére is csak bólogatni tudok, azzal, hogy: nekem kevesebb is elég belőle, inkább fél borsónyi mennyiséget viszek fel este, és ami az ujjamon marad, azt a száj fölötti területen oszlatom el. + Egész éjszakára fent hagyom, illetve reggel szemránckrémként, de még vékonyabb rétegben viszem fel és akkor sem mosom le, hanem erre kerülnek a rutinom szerint a további termékek.
A tubust óvatosan és csak picit nyomjuk meg, bőven elég lesz, ami így az ujjunkra kerül. Felvitelt követően nem cuppan be a bőrbe nyomtalanul, csillog a terület, ahová felkerült. Ez este mindegy is, de reggel emiatt csak smink alá kerülhet.
Nagyon kényelmes, ebben lehet, hogy egy kis placebo hatás is közrejátszik, de mintha érezném, ahogyan simul ki a hidratáltsághoz jutott vékonyka bőrréteg.
Beruházás, azt el kell ismerni, de a legjobbak egyike, mivel magunkba fektettünk be. Míg a szemránckrémek rendre 15 ml-esek, itt a mennyiség ennek pont a duplája, és tényleg nagyon sokáig elég.
Mindenkit folyamatosan arra biztatok, hogy semmit ne vegyen teljes áron, 20-25% simán lefaragható, az akciókkal úgyis folyamatosan bombáznak minket, éljünk vele.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2020. július 4.

KezdoManias

2019. június 25.

Nekem csak egy termékminta erejéig volt alkalmam használni, viszont ennek alapján meg tudom erősíteni Scorpionqueen leírását. Majdhogynem teljesen feltöltötte, eltüntette a pici rancocskákat a szemem körül, pedig erősen kellett küzdenie: 5 óra alvás jutott aznap. Tapasztaltam ez úgy, hogy egyébként is szerencsésnek mondhatom magam és high end össztüzet nyomhatok a szemkörnyékemre.
Egyetlen apróságot jegyeznék meg talán: picit aggódni szoktam, amikor glicerint látok az összetevő lista elején, mintha azt olvastam volna, lehet ennek kockázata. A látvány viszont annyira meggyőző, hogy ezt a kockázatot inkább figyelmen kívül is hagyom. Remélem, lesz még alkalmunk találkozni:)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. június 25.

scorpionqueen

2018. január 17.

Gondolkodtam, hogy a hosszú kihagyás alatt mi volt az, ami a legjobb termék volt, aminek a használata látványos volt, igazán jó volt, egy termék, amit akár mérföldkőnek is nevezhetek. Nem sokat kellett gondolkodnom, egyértelműen ez. Nehéz igazán jó szemkörnyék ápoló terméket találni, különösen ha már nem huszonéves az ember. A mindennapi hidratálás, a finom bőr komfortosan tartása nem olyan egyszerű, és úgy veszem észre, hogy az idő múlásával csak egyre nehezebb.
Ez viszont egy zseniális maszk. Sűrű, géles-krémes az állaga, könnyen felkenhető és a helyén is marad eltávolításig. Kb. borsónyi - másfél borsónyi mennyiséget szoktam eloszlatni a szemeim alatt és a szemhéjakon és addig hagyom fent, ameddig csak tudom. Másfél-két órát is akár, nem megy bele a szemembe, nem zavaró számomra. Utána nedves vattapamaccsal óvatosan eltávolítom, vagy lemosom kézmeleg vízzel. A hatása: ha három napig nem kennék a szemem környékére semmit sem, észre sem venné a bőröm, annyira mélyen hidratál. Sokkal mélyebbre jut le, mint bármelyik krém. Komfortos, nagyon puha lesz tőle a szemkörnyékem és ez az érzés tényleg nagyon sokáig tart, ilyenre krém nem képes.
30 ml-es kiszerelés, nagyon nagy. A tubusból jól, könnyen adagolható, kifejezetten szeretem, hogy nincs pumpa, semmi extra, csak egy stabil, jól záródó, jól adagoló tubus.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. január 17.

Antioxidánsok: Tocopheryl Acetate, Malachite Extract, Ginkgo Biloba Leaf Extract, Tocopherol
Gyulladáscsökkentők: Allantoin, Bisabolol
Hidratálók: Glycerin, Butylene Glycol, Algae Extract, Phospholipids
Vitaminok: Tocopheryl Acetate, Panthenol, Tocopherol

Ricinusolajból előállított felületaktív anyag és emulgeálószer.