Sisley

Ár:   26 000 Ft   Kategória:   Parfümök
Kiszerelés:   30 ml, 50 ml és 100 ml   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   Marionnaud   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: hopihe11, az összetevőket feltöltötte: juditkaa70, Módosítva: 2018. január 22.

Ár:   26 000 Ft
Kiszerelés:   30 ml, 50 ml és 100 ml
Lelőhely:   Marionnaud

Kiadás éve: 2017

Fejjegy: aldehidek, bergamott, rózsabors

Szívjegy: rózsa, virágos jegyek, angelika

Alapjegy: ámbra, cédrus, mósusz

Ár: Lásd a leírásban , Eladó: Tarzicia
Állapot: 5/10 ml frissen fújva, Helyszín: --, fizetés: Banki utalást követően Foxpost (esetleg posta)
Ár: 5 ml: 2500 Ft, 10 ml: 4800 Ft , Eladó: Beatrix123
Állapot: frissen fújva, Helyszín: Nyíregyháza, fizetés: banki utalás után postán maradó ajánlott vagy Foxpost. Személyes átvétel csak Nyíregyházán.

Tarzicia

2022. március 30.

2018.10.01.
Amikor megjelent az Izia, nagyon kíváncsi voltam rá, és azonnal kipróbáltam. Hát én teljesen mást vártam rózsaillat címszó alatt. Hiába mondta az eladónő, hogy ez egy csoda, nekem friss, citrusos, tolakodó férfiparfümnek tűnt, tán még vetivert is éreztem benne. Csalódott is voltam, hol itt a lágyság, a nőiesség, és főleg hol az a rózsa? Vagy egyáltalán miféle rózsaillat ez?
Második nekifutásra, jó egy héttel később jött aztán a megvilágosodás: ez egy ropogósan friss, vidám, citrusos...és romantikus rózsa! Felfrissít és jókedvre derít, szinte fiatalít! És függőséget okoz. Az biztos, hogy nem tipikus rózsaillat. Aldehides, de nem szappanos, nem édes, nem krémes, nem fűszeres, nem púderes, nem mélyvörös rózsa. Ragyogó, szikrázó illat, de kemény élek vagy hagyományos rózsás szúrósság nélkül.
Olyan, mint egy meleg nyári estén frissen a pohárba töltött gyöngyöző rosé pezsgő. Nyárra telitalálat. Lendületes, fiatalos illat, de szerintem minden korosztályhoz illik. Pozitív kisugárzása van, és nem lehet nem észrevenni. Friss illat létére nagyon jó a hatósugara és meglepően tartós is.
2022.03.30.
A legelső véleményemet itt a Krémmánián az Izia-ról írtam. Azóta 3 és fél év telt el.
Már el se tudom képzelni nélküle, a nyarat meg aztán pláne nem. Hideg időben ritkán nyúlok érte, május elején kezdem megkívánni, és egészen szeptember végéig rájárok. Nyaralásra se kell nekem más, csak a Chanel Cristalle és az Izia.
Az Izia-t egyébként én nem rózsaillatként tartom számon. Nem is szerepel a "kedvenc rózsás parfümjeim" c. listámon. Az Izia nekem doppingszer. Ha a hőmérséklet 25 fok fölé megy, vagy ha melegem van, olyan jól esik, mint semelyik másik illatom. Összefut a nyál a számban, ha csak rágondolok. Frissít és energiát ad. A La Prairie Energizing Mist a fasorban sincs hozzá képest.
Soha nem tartok a fürdőszobában parfümöt, ez az egy kivétel. Megvettem belőle a legkisebb, 30 ml-es kiszerelést is, amit csak ott használok. Jövök-megyek a házban, házimunka, kerti teendők, stb, melegem (és néha elegem) van, gyorsan kezet és arcot mosok, és fújok egyet az Izia-ból. Varázslat! Olyan, mint kánikulai napon csobbanni egyet a medence hűs vizében. Csak ennek a hatása tovább tart.
Az Izia Body Lotion is megvan nekem, de általában önmagában használom, a parfümmel együtt nem. Az Izia efféle "támogatás" nélkül is pont kellemes méretű aurát hoz létre, és a tartósságát se kell fokozni.
A parfüm színe élénksárga, ebből én a szikrázó napsütésre asszociálok, az üveg pedig halványrózsaszín, mint a friss, üde rózsaszirmok. A kettő együtt látványra kiad egy egészet, és hűen tükrözi ezt a különleges illatot.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2022. március 30.

2018.10.01.
2022.03.30.

Honeyhair

2022. március 30.

A drága Tarzicia jóvoltából van ebből egy kis fújósom, de sajnos, nem lett az én illatom. Az üveg, a színek, az illatjegyek alapján kialakítottam egy elképzelést arról, hogy milyen lehet, de egyáltalán nem az a meleg, napsütötte, rózsás-friss illat, amire számítottam. Nekem túlontúl citrusos, bergamottos, fenyős, már-már zavaróan, szinte légfrissítőre emlékeztetően, és nemcsak az elején, hanem végig (amikor viszonylag elviselhetővé szelídül, akkor meg már csak közvetlenül a bőrömön érezni). Nem akarom megbántani ezt az általam végtelenül tisztelt márkát (mert egyébként nagyra becsülöm a Sisley színvonalát és termékeit), de ebben nem érzem azt a kifinomultságot és különlegességet, amit tőlük megszoktam és bizony most is elvártam volna.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2022. március 30.

Erika80

2022. január 23.

Az üvege szerintem nagyon mutatós. A színei vidámak és igazi nyári feelinget, melegséget sugároz. Vettem belőle egy kis mintát, néhányszor már fel is fújtam, hogy tesztelgessem. Hááát... számomra csalódás. Nagyon szintetikus, minden különlegességet mellőző illatelegy. Persze nem kell, hogy minden illat fenemód különleges legyen, de azért annyira mégis, hogy valamivel megfogjon, hogy a magaménak érezzem, hogy adjon valami pluszt, amitől igazán jobban érzem magam. Namármost ez a parfüm nem olcsó kategórás, ettől még inkább elvárnám a pluszt, a szépet és a minőséget, ám egy olcsó kategóriás illat sokszor többet nyújt, mint egy "híres-neves". Nagyon mű, szinte van mögötte valami műanyag szag. Valóban olyan légfrissítős jellege van. Kár.
Persze citrusos, ez még tetszene is és a virágok is, de valahogy az összhatás a cédrussal nem jön ki túl jól számomra. Főképp az elején. Lecsengésében már némiképp csendesedik a szintetikusság, finomodik, de addigra meg már nagyon bőrközelivé válik.
Egyébként aki szereti az ilyen kaliberű illatokat, tavaszra és nyárra egész biztos jó választás, mert elég hűvös és friss illat.
Engem nem nyert meg.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. január 23.

Engem nem nyert meg.

Kamea

2021. szeptember 2.

Az imént, a Chanel N5 L’eau leszáradásának elemzése kapcsán jutott az eszembe. Egy 5 ml-es fújósom volt belőle, amit hamar elfújkáltam a nyári kánikulában. Még ma is csordultig fut össze a nyál a számban, ha rágondolok. Nekem ez egy frissítően üde, édeskés illat, de mégse geil. Energetizál, feldob, pezseg. A színe citromsárga és narancssárga elegye.

Nyár van. Egy nőt képzelek el… Fekete hullámos haja ráomlik a fehér bőrére. Fekete alapon nagy fehér pöttyös ruhát visel. A fején fehér nagy karimás kalap és fekete napszemüveg alatta. Csak a vörös rúzzsal festett száját látom még az arcából. Ül az elegáns kávéház teraszán és talpas kehelyből egy olyan koktélt kortyolgat, ami a sárga 50 árnyalatával van tele.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2021. szeptember 2.

Fiorentina

Korcsoport: >54
2020. augusztus 3.

Update: Eddig is tudtam, hogy hűséges típus vagyok, de még mindig hozzám tartozik. Gondoltam, ezt megerősítem 2020-ban is.

2019. július 24. A termékleíráshoz további kiegészítés: "A nők minden generációjához szól, modern és egyben varázslatos illat. A természet formálta: a hajnali harmat gondoskodó simogatása.
Az Izia a rózsák legfontosabb és legértékesebb részét az eszenciáját tartalmazza. Friss és merész, akár egy rózsacsokor. Az illat megtestesíti a májusi hónapok pillanatait, amikor a rózsák a legszebb pillanatukat élik.

Az Izia öt nő történetét meséli el, akiket egy titokzatos illat köt össze.
Amandine Clerc-Marie oly módon hozta létre az Iziát, ahogyan az ember elkészít egy remekművet. Önmagában is egy mestermű, mely a szerencsének, tehetségnek, összetartásnak köszönheti kibontakozását.
Az üveget a rózsa árnyalattal és az arany metszettel, a lengyel szobrász, Bronisław Krzysztof tervezte. Egy absztrakt darab mely két üvegszobor egymásra helyezve, a mű Isabelle elképzelésének a megvalósulása.
A mű 2017-ben kelt életre." www.parfumeden.hu

2019. június 28. Hozzám tartozik... ameddig csak létezik, továbbra is ezt vallom! Imádom, ahogy 6-8 óra múlva is finoman körbeleng. Magabiztosságot nyújt, jobban érzem magam a bőrömben, ha őt viselem.

2018. augusztus 20: öröklistás lesz, úgy tűnik. 2018-ban sem illatoltam még minőségben hozzá hasonlót az újdonságok között. Kell nekem. Most és ameddig csak létezik. Ennyi.

2017. december 3. Mindent romba döntő lenne, ha mindenkinek ugyanaz tetszene, gondoljunk csak bele. Egyetlen parfüm, vagy bármi más elég lenne, és mindenki ugyanazt viselné illatban, ruhában, brrrr... Hát ebbe belegondolni is rossz. Miről is vitatkoznánk akkor, ha nem lenne mit véleményezni? És bizony akkor KM sem lenne...
Viszont csak megerősíteni szeretném, hogy az Izia a mai napig meg tudta őrizni a saját, 2017-es listámon a helyét.

2017. augusztus 6. Végre!!! Nálam van a drága, most már biztonságban:) Jöjjenek is a nagy szavak: bár még csak az év felénél járunk, de illatkompozícióban nálam ez a parfüm biztosan benne van és marad is a 2017-es TOP3-ban. Messzemenően megvan benne az a különlegesség, ami miatt egy-egy parfüm mellett döntök. A tartósságáról: nekem őt is utána kell fújni, de nála még ezt is elnézem, mert ilyenkor teljes intenzitással újra érezhetem a különlegesen finom, nőies és kifinomult illatot, ami nagy kedvencem lesz, abban biztos vagyok! 25 fölötti, eleganciát kedvelőknek ajánlom, de nekik nagyon.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2020. augusztus 3.

Az Izia öt nő történetét meséli el, akiket egy titokzatos illat köt össze.
A mű 2017-ben kelt életre." www.parfumeden.hu

Vaslady

2020. július 7.

Hosszú idő után, tegnap sikerült eljutnom a douglasba, mivel legközelebb tőlem csak a fővárosban van . Az új illatokat akartam tesztelni, vagy legalábbis papír csíkon hazahozni.Azonnal sietett egy eladó lány a segítségemre, de mondtam neki hogy csak nézelődök. Fújtam egy parfümöt, de mielőtt megillatoltam volna, jött a másik lány "segítséget" nyújtani. Szintén elismételtem neki hogy csak nézelődök. Szóval az Alive illatot fújtam, és nyúltam az Izia parfumért, amikor jött a harmadik eladó lány hogy segítsen. Szó szerint pattantak az idegeim, hogy most hülyének néznek, hogy nem tudok pár illatot kiprobálni 🤔. Roppant idegesítő számomra, hogy ők akarnak ajánlani, és levegőt sem hagynak venni 😜. Szóval kezemben a két mintával jövök kifelé a boltból amikor letámad a negyedik eladó lány, itt telt be a pohár. Valószínű jó darabig nem megyek a douglasba 👍. Az illatról :Mivel csak papircsikon sikerült megkaparintanom, bőr teszt nem volt. Az illat rózsás citromos pacsuli, nagyon intenzív még ma is uralja a szobát. Vidám illat, de nekem nem nyári, mert túl erős, de az év többi időszakában szívesen viselném. Az üvege is különleges. Viszont az ára eléggé borsos, nagyon meggondolnám, hogy valamelyik kedvencem le e cseréljem a kedvéért. Az 5 csillag 🌟 azért jár neki ❤️

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. július 7.

auberginecat

2020. május 19.

Röviden a történet; sosem érdekelt különösebben, de egyszer megfogtam egy parfümériában és nagyon megtetszett mind a belbecs, mind a külcsín. Szerelmes voltam belé, nagyon kellett, meg is vettem jó drágán, na azóta nem tetszik, túl citromosnak és savanyúnak érzem. Nagyon sajnálom, mert az elején tényleg valami jót éreztem, most meg minden elromlott közöttünk. Az üvege viszont továbbra is gyönyörű. Ha valakit esetleg érdekelne egy 30 ml-s pár fújás hiánnyal, szóljon bátran, hátha én is megválok végre tőle bátran.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. május 19.

Savajuj

2020. január 27.

Alapból a mély, fűszeres illatokért vagyok oda-vissza, de ez egy igazi különlegesség..
Nem a szokványos mű-rózsa, hanem az az élmény, amikor befújod magad, és tényleg ott érzed magad egy régi rózsakertben, háttal egy körtefának dőlve, kezedben egy pöttyös könyv, melletted a tea és csak annyi a dolgod, hogy elolvasd délután. (ha egész konkrét akarok lenne, akkor Révai József Aranygyűrűje volt a könyv, nagyon szerettem)
Nem tolakodó, de határozottan jelen van, egy egy hirtelen mozdulatnál megcsap és boldogságot okoz.
Azt hiszem erre valóak a parfümök, úgyhogy csillagos 5ös.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. január 27.

Azt hiszem erre valóak a parfümök, úgyhogy csillagos 5ös.

homonnaizs

Korcsoport: >54
2019. szeptember 11.

ez a 2. sisley amit próbáltam és szerintem igazi nyári finom és különleges illat, jó érzés viselni és finoman körbeleng, szeretnék majd ilyet :-)
2019.ősz talán most még finomabb mint melegben, érdemes tesztelni, időt szánni rá nálam 5 csillag

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2019. szeptember 11.

micsmics

2019. augusztus 16.

Újdonságokat vadásztam(nem találtam egyiket se) és meg ne kérdezze senki, hogy miért, de felvettem a polcról, és már fújtam is a kezemre. Szerintem kb. milliószor eljöttem mellette, de még csak rá se néztem sosem. Most se kellett volna. Ez valami döbbenetesen jó illat! Azóta persze pörög az agyam...jujjj de kéne....pedig nem kéne, mert ha még tíz életem lenne se fogyna el a már meglévő készlet. Na, most van baj. Persze, hogy 5 csillag.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. augusztus 16.

Alkoholok: Alcohol Denat.
Fényvédők: Octinoxate, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Benzyl Salicylate
Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Citronellol, Limonene, Linalool, Citral, Geraniol, Benzyl Salicylate
Színezékek: Yellow 5 Lake / CI 19140, FD&C Red 40 Aluminum Lake

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.

Részletesebb információ a smartskincare-en.