Sisley

Ár:   18 000 Ft   Kategória:   Sminkek szájra
Lelőhely:   Marionnaud   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Tarzicia, Módosítva: 2022. február 18.

Ár:   18 000 Ft
Lelőhely:   Marionnaud
Kategória:   Sminkek szájra

• Új generációs ápoló hatású, magasfényű rúzs.
  • Egy szájfény, egy ajakápoló és egy rúzs kombinációja
  • Az ajkak azonnal hidratáltak és teltek lesznek, simábbnak látszanak
  • Ismételt használatával az ajkak tápláltak és puhák lesznek
  • A szín intenzitása minden egyes felvitellel növelhető
  • 12 árnyalatban (a nude bézstől a merész vörösáfonyáig) és 2 féle finish-el (fényes és irizáló) érhető el
  • A rúzs arany-fehér zebracsíkos tokja utántölthető.

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia
Borostyan

Terkabarka

2022. április 1.

41 - Sheer Red Love árnyalatot vettem

Vásárlás előtt sok review-t néztem végig, mert számomra már a nevéből is egyértelmű, hogy ez a szépség az általam igencsak kedvelt Phyto-Lip Shine újragondolása (+ ugyanazok az árnyalat nevek is, az árnyalatok közül ugyanazok a csillámos színek) Legnagyobb meglepetésemre minden review a többi márka hasonló termékével hasonlítja csak össze, de egyik sem méri össze az elődjével, de arra sem emlékszem, hogy bárki egyáltalán megemlítette volna, hogy ez a két termék ugyanaz a vonal.

Külcsín:
Szerintem ez az eddigi legszebb Sisley rúzstok, elegáns a formája, az arany-fehér színkombináció és a kis fekete bársonytok is. Egyértelműen pluszpont a cserélhető belső, bár itthon egyelőre nem lehet kapni utántöltőt.

Belbecs:
Könnyű, szépen sikló, szinte olajos formula, egyértelmű ápolás és csodás vizes színek. Az általam választott szín a nevével ellentétben nem piros, hanem átmenet a pink és a piros között (pont a Chanel Coco Baume passion pink színe - ami számomra A tökéletes szín - csak ez pigmentáltabb és fényesebb)
Habár vitathatatlan az ápolás, azért mégsem olyan erős ebben, mint a többi, általam ismert Sisley rúzs/színezett ajakápoló
Az illata valami fenomenális, vaníliás-sütis-szagolgatnivaló nyamiság. Pedig nagyon nem rajongok az illatosított rúzsokért. A Lancome rúzsomat - hiába szép - a brutál erős virágillata miatt egyáltalán nem használom de még a Guerlain Rouge G illata is zavar kissé. Rúzsban max a gourmand illatok jöhetnek, és ez pont az.
Sajnos nem túl tartós, de még tűréshatáron belüli, és szépen, belülről kifelé, átmenetesen kopik, nem ül meg sehol a szín.
Ami viszont meglepett, hogy egy idő után képes egy picit kifutni a felső ajkamon, amit eddig egyetlen rúzssal, de még szájfénnyel sem tapasztaltam. Értem én, hogy öregszem, és el is fogadnám, ha más olajosabb-vizesebb termékkel már tapasztaltam volna ilyet, de nem, semmi más nem csinált még rajtam ilyet.

Phyto-Lip Shine vs Phyto-Rouge Shine:
A Phyto-Lip Shine-ból két árnyalat van meg: Sheer Raspberry és Sheer Rosewood, mindkettő világosabb szín, tehát 1/1 összehasonlítást nem tudok csinálni.
Ránézésre azt gondoltam volna, hogy a Phyto-Rouge Shine kisebb mennyiség, de mindkét rúzs 3 grammos, így abban semmi különbség.

Phyto-Lip Shine:
- formulája nehezebb, zsírosabbnak tűnő, ennek megfelelően az ápolás is erősebb, tovább érezhető
- illatmentes
- külsőre igazi régimódi Sisley rúzsforma (ezüst tok, piros S betűvel, nem bullet forma)

Phyto-Rouge Shine
- külsőleg sokkal szebb és a vékonyabb formával számomra kellemesebb használni
- fényesebb szín, gyönyörűen mutat az ajkakon
- vaníliás illatú
- talán tartósabb is, bár ebből erősebb szín van meg, így lehet, hogy csak amiatt érzem tartósabbnak.
- az első rúzs, ami kifutott az ajkam felső vonalán, a Phyto-Lip Shine esetén soha nem tapasztaltam ilyet

Személy szerint a Phyto-Lip Shine formuláját jobban szeretem, mint színezett ajakápoló.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. április 1.

41 - Sheer Red Love árnyalatot vettem

- fényesebb szín, gyönyörűen mutat az ajkakon
- vaníliás illatú

borkawhite

2022. március 25.

42 Sheer Cranberry - minden korábban elhangzott pozitív tulajdonság igaz rá is, remekül mutat viselve. Inkább balm, mint szájfény, egy mattnál fényesebb, de nincs meg a klasszikus csillogó, vizesebb végeredménye. Persze lehetséges, hogy nekem vannak elrugaszkodott benyomásaim a szájfény szóval kapcsolatban : )
Építhető, több rétegben is kényelmes marad az ajkakon, könnyű igazítani kézzel is valahová sietés közben. A távozás is elegáns, egyenletesen kopott, ivás után sem mutatott rosszul vagy foltosan, de nem igazán ragaszkodó nevéhez hűen. Kézen kipróbálva úgy tűnt, a többi sötétebb árnyalat is ilyen természetű lehet.
A kategória trónkövetelője, főleg a most érkező, hasonló termékek között - az ará tükrözi ezt, de nehéz haragudni valamire, ami ennyire beváltja a hozzá fűzött reményeket.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. március 25.

Tarzicia

2022. március 18.

10 Sheer Nude.
A szokásos választásom a "járt utat járatlanért el ne hagyd" jegyében. A szín hasonlít a Phyto Lip Twist Nude-ra, ami nagy kedvencem, csak ez egy kicsit barackosabb árnyalat. De szerencsére még nem kimondottan meleg tónusú, azzal már Dunát lehetne rekeszteni, nem is értem, miért olyan nehéz hideg nude árnyalatot is kihozni. Ezt is a kedvenc szájceruzáimmal használom (CT Iconic Nude és Chanel Nude Brun), tökéletesen passzolnak hozzá.
A rúzs dobozban plusz fekete bársonytasakban érkezik. Ez utóbbi most nem felesleges flanc, ami csak az árát dobja meg, és semmi szükség rá. Ez a tok megérdemli a védőruhát. Viszonylag súlyos és szép darab, és mivel utántölthető, hosszabb ideig kell, hogy szép maradjon. A fehér-arany zebraminta nekem tetszik, sokkal elegánsabb, mint a fekete-fehér.
Ez tényleg egy hibrid rúzs. Ápol, mint egy nagyon jó minőségű ajakápoló balzsam, majdnem annyira, mint a Sisley tégelyes kivitelű Nutritive Lip Balm-ja, amit én éjszakára használok. És pont olyan szép fényes, mint egy szájfény. A pigmentáltságáról és az építhetőségéről érdemben nem tudok nyilatkozni, az élénkebb színeknél gondolom ez jobban kiderül.
Ennek a színnek csillogó a finish-e. És rendesen csillámos. Az a furcsa, hogy a számon ez nem tűnik fel, csak mint gyönyörű szép fény látszik, de amikor elkezd a szín lekopni... A korábbi Phyto Lip Shine Nude verziója is ugyanilyen volt. Hiába tetszett maga a szín, amikor lekopott, ott maradtam a csupasz számon tükörfényes, ezüst csillámokkal... Fura látvány, amit csak lemosni lehet, letörölni nem.
Amúgy semmi másba nem tudok belekötni. Nagyon kellemes érzés viselni, nem ragad, viszont ragaszkodó. Az ápoló hatása a szín eltűnése után is sokáig érezhető.
A legutóbb megjelent, hasonló kategóriájú vagy tudású rúzsok közül nekem ez tetszik a legjobban. Simán megelőzi a Chanelt vagy a Diort. Egyet nem tud beelőzni, a Phyto Lip Twist-et. Ápoló hatása jobb, tartósabb is, és külsőre is szebb ez a rúzs kiszerelés, mint az az idétlen zebramintás cerka, de nekem a lényeg az, hogy hogy mutat számon. És abban nekem még mindig a Phyto Lip Twist a nyerő.
Nem hiszem, hogy további színt beszerzek belőle. Könnyű dolgom van, mert egyik se tetszik. Talán még a Sheer Rosewood. Ha jól látom, az nem is ilyen csillámos, és egy rétegben még visszafogott szín, tán nem lépnék ki vele a komfortzónámból. Meglátom. Még jó, hogy utántöltőt is lehet kapni.
Erre a 10-es számú Sheer Nude versenyzőre csak egy 4-est tudok adni.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2022. március 18.

10 Sheer Nude.
Erre a 10-es számú Sheer Nude versenyzőre csak egy 4-est tudok adni.

szeliger

2022. március 18.

20 Sheer Petal árnyalatban. Nagyon tetszik, nem találtam benne hibát.
Fekete bársonytok védi magát a rúzst, a bársonyhuzaton kis V alakú metszés, hogy a rúzst könnyebben ki lehessen húzni, mert a huzat pontosan illeszkedik, nem lötyög a rúzson. A fémházon fényes fehér alapon arany zebra minta, a Sisley jellemző mintája. Van aki mókásnak, lendületesnek találja, mások (így én is) kevésbé rajonganak érte, de ez van. Az már egyszer biztos, hogy a minta a márkával egybefonódott és ennek az ápoló szájfénynek az esetében még sikerült is megcsillantani belőle, amit maximálisan ki lehet hozni.
A tok utántölthető, első alkalommal félve pattintottam szét. A tokban határozottan rögzül maga a rúzs, az aranyszínű csőre felgravírozták az árnyalat számát. Alul fehér színű műanyag tekerő biztosítja, hogy a tok nélkül is lehessen használni a rúzst, teljesen felesleges, de azért nekem azt bizonyítja, hogy mindenre gondoltak. A visszapattintás egyszerű, az utántöltős koncepciót díjaznám, csak még megvásárolható utántöltőt nem láttam sehol, remélhetően nem csak hangzatos reklámfogás lesz.
A rúzs egy álom. A formula krémes, fiatalabbaknak szájceruza nélkül is jó lesz, én már inkább a biztosra megyek és használok hozzá szájceruzát. Az illat enyhén vaníliás, ízre nem érzem, inkább csak az orrnak aromás. A finish gyönyörű, fényes és szép egyenletes. A tartósság maximum négy óra, az ajkak záródási vonalától egyenletesen kopik kifelé. Felvitelkor érezni, hogy odakerült az ajkakra, de nem zavaró és szerintem valóban feltölt és hidratál, semmilyen cserepesedést vagy húzódó száraz érzést nem tapasztaltam.
Szívem szerint minden színben beszerezném, de persze, hogy nem fogom. A saját színválasztás jónak bizonyult, univerzális, könnyen hordható szín, sokat fogom használni. Ha összehasonlítom a ceruzás Phyto Lip Twist ajakbalzsammal, akkor emellett az újabb kiadás mellett tenném le a voksomat, megjelenésében elegánsabb ez a hagyományos rúzs formula és mintha tartósabb is lenne, valahogy szimpatikusabb az egész.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2022. március 18.

20 Sheer Petal árnyalatban. Nagyon tetszik, nem találtam benne hibát.

Antioxidánsok: Tocopheryl Acetate
Hidratálók: Sodium Hyaluronate
Vitaminok: Tocopheryl Acetate

Az Atlanti-Óceánban és a Földközi-Tengerben élő barnamoszat féle kivonata.  Általában az algakivonatok sűrítőszerek, vízmegkötő anyagok vagy antioxidánsok, ez a konkrét barnamosztat kivonat viszont állítólag védi a bőrt a környezeti szennyeződésektől és javítja a bőr ellenállóképességét.

Színezék. Piros.