Skin MD Natural

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Testápolók
Kiszerelés:   Hiányzik. Feltöltöm   Bőrtípus:   Száraz
Lelőhely:   Hiányzik. Feltöltöm   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: kuklis.aniko, az összetevőket feltöltötte: apolka, Módosítva: 2011. április 30.

Lelőhely:   Hiányzik. Feltöltöm
Kategória:   Testápolók
Bőrtípus:   Száraz

Speciálisan a száraz bőr ápolására kifejlesztett bőrvédő krém.

Alice83

2014. április 3.

Nekem nagyon bejön a fényvédős változata, szépen hidratálja a bőröm, közben nem kelt zsíros hatást, de az ára 4500 Ft és szerintem sok érte..éppen ezért spórolok az uccsó 25 ml-el..
Számra szoktam keni, mintegy fényvédős szájfényalapnak, mert azonnal beszívódik így hidratált de "száraz" a szám, ráadásul marad a helyén minden amit felkenek..tényleg utálom mikor 3 réteg (fényvédős ajakír+rúzs/szájceruza+szájfény)"krém" van a számon, és befehérlik..Áhh..na ezzel elkerülhető...
Szemkörnyékre korrektorra(alverde) összekeverve használom, marad a helyén, hidratál...szemhéjra is használom,tartja a festéket ott is, és nem allergizál..
Nyáron lehet kicsit ez is "folyni" fog, mint minden fényvédő, akkor lesz igazán érdekes h belemegy-e a szemebe, vagy lehet bírja a strapát..jah és a fényvédelme csak spf15, így kérdéses h teljesít az égető napfényben..eddig 5 csillag..

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. április 3.

Lyah

2013. december 22.

Egy hete vettem elő a szekrényből, mert nappali krémnek nem tudtam, mit használjak, miután a körömvirágos krém, amit jolly jokernek szántam, mert mattít, inkább éjszakainak jó. Megláttam ezt, és azt gondoltam, itt az idő. Tényleg könnyen beszívódik, az arcom gyulladt területein nem segít, de nem is ront a helyzeten. Hidratál, és meglepő módon a hideget is elbírja, ami most odakint van. Mivel csak arcra használom, szerintem jó sokáig elég lesz. Közben pedig szépen elkenegetem az arcra be nem vált arckrémeket a karomra, mert sajnos csak arra alkalmasak... Remélem, azért majd találok ennél olcsóbb alternatívát nappalra is, mert ez egyszeri kiadásnak akkor is sok, ha sokáig elég :(

Update egy héttel később: naná, hogy fogok találni olcsóbbat, már csak azért is, mert 2 napja este elég felháborodottan vettem tudomásul, hogy a minden mentesnek mondott szuperbiztonságos krém, amiről eszembe sem jutott feltételezni, hogy van benne szilikon, két félét is tartalmaz! Azt hittem, rosszul látok. Mélységesen fel vagyok háborodva. Lábkrém lesz.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. december 22.

dorisz6

2012. február 4.

Test -és kézápolásra használom, habár arcra is írja. Nagyon könnyen beszívódik, nem hagy zsíros érzetet, nem fénylik. Használata után rögtön fel lehet öltözni, mert nem ragad. Ha rendszeresen használom, akkor az ekcémám nem jön elő. Kellemes, hűsítő illata van. Szeretem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2012. február 4.

Antioxidánsok: Tocopheryl Acetate
Gyulladáscsökkentők: Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Extract, Symphytum Officinale (Comfrey) Leaf Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Extract
Hidratálók: Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Extract, Methyl Gluceth-20, Caprylyl Glycol, Butylene Glycol
Vitaminok: Tocopheryl Acetate

A fekete nadálytő levelének kivonata. Kozmetikumokban főként  erős gyulladáscsökkentő hatása miatt alkalmazzák. Mivel izületi gyuladások fitoterápiás gyógyszere, sportkrémekben is használják. Paula Begoun szerint viszont bár valóban gyulladáscsökkentő tulajdonsága van, csak rövid ideig ajánlott használni és csak akkor, ha tudjuk, hogy egy használatnál kevesebb, mint 100 mg alkaloid kerül a bőrre. Paula összességében kerülendő összetevőnek kategorizálja.

Közönséges cickafark:

Az Ilicsi honlapja szerint vizes kivonatát, illóolaját bakteriosztatikus, antiszeptikus, gyulladásgátló hatása miatt érzékeny, rozáceás, zsír- és vízhiányos bőr ápolására használják. Flavonoidjai révén vérkeringést serkentő, sejttevékenységet élénkítő hatása miatt is előnyös alkalmazása a kozmetikai készítményekben.

Paula Begoun szerint azonban a cickafark kivonat nem olyan előnyös, ahogy azt az Ilcsi gondolja: kevés valódi kutatás utal arra, hogy valóban előnyös a bőr számára, de néhány kémcsőben végzett tanulmány szerint (in vitro) valóban van gyulladás csökkentő hatása. Más kutatások szerint azonban a cickafarknak bőrirritáló és fényérzékenységet okozó tulajdonságai is vannak. Összességében Paula Begoun mint kerülendő összetevőt jellemzi a cickafark kivonatot.

Gomba- és baktériumellenes hatású tartósítószer.