SkinCeuticals

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Fényvédők
Lelőhely:   online külföldről   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: knifeofdreams, Módosítva: 2012. március 8.

Lelőhely:   online külföldről
Kategória:   Fényvédők

Tiszta, matt textúra áttetsző finish-sel. Széles spektrumú fizikai védelem az UVA/UVB sugarak ellen. Parabén mentes, nem komedogén. Minden bőrtípushoz megfelelő, még az érzékenyhez is.

Az INCI lista elején a fényvédő összetevők találhatóak.

Bagette

2019. január 25.

Hát, esznéletlen nagy reményeim és elvárásaim voltak felé, részben a neten róla olvasott vélemények, részben az ára miatt. Sajnos nagyon nem vált be,
:( A leírásomat a pozitív dolgokkal kezdem, de nincs sok sajnos. Nagy előnye, hogy valóban matt de ennek ellenére nem szárít. Szépek az összetevői, szuper, hogy nuku illatanyag.

Na. De. Egyrészt egyáltalánnem sheer, de nem is vártam tőle, hisz fizikai fényvédő, ezek általában vay fehérítenek, vagy színezettek mint ez, aminél ott a kockázat, hogy nem lesz jó a szín. Nos, nekem nagyon sötét (ami fura, mert nem vagyok igazán hófehérke) és a színtónusa is nagyon elüt a bőrömtől. Ezen kívül felkenés után csíp, amin nagyon meglepődtem, mivel nem érzékeny a bőröm, a különböző kémiai fényvédőkkel sem szokott problémája lenni, nem hogy a fizikaival :/ Nem tudom, melyik összetevővel lehet baja.

Na de az eddig felsorolt probémák egy másik embernél nagy eséllyel nem lépnek fel, viszont van több olyan tulajdonsága is, ami általánosan zavaró lehet. Ha elegendő mennyiséget ken fel az ember, szörnyen vakolt hatást kelt, mitha egy tonna alapozó lenne az emberen és ennek megfelelően kényelmetlen viselet az arcon, minden pillanatban érzi az ember, ahogy rajta csücsül. Nagyon híg, emiatt nehéz vele bánni, eloszlatni, könnyen marad csíknyomos az arcon, ahogy elkeni az ember. Furcsa egyébként, más hasonlóan híg fizikai fényvédőkkel könnyebben tudtam bánni, szóval ömagában a hígsága nem lenne gond. Persze ezek a problémák ( a szín passzolása is) nem jelentkeznek ha kevesebbet kenek, de akkor meg nem kapja meg a bőröm azt a védelmet, amit rá van írva, úgy meg mi értelme ezt a fényvédőt használni?....

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. január 25.

knifeofdreams

2012. március 31.

Nagyon nagy reményekkel vártam ezt a fényvédőt, és bármennyire is szerettem volna jó véleményt alkotni róla, azt kell mondanom, hogy nekem egy kicsit csalódás volt. Először is egyáltalán nem 'sheer', sajnos hagy maga után egy halvány kis fehér fóliát a bőrön (leginkább a Paula's Choice RESIST Cellular Defense Daily Moisturizer with SPF 25 & Antioxidants hidratálóhoz tudnám hasonlítani, ha valaki esetleg már használta), viszont ez 10 percen belül eltűnik, de azért akkor sem ez volt a cég ígérete.

Ami miatt viszont nem fogom újravásárolni, az az állaga. Hihetetlenül híg, nagyon folyós krém (??? vagy inkább folyadék), és sokat kell belőle használni ahhoz, hogy egyenletesen be tudjuk fedni az arcbőrt, úgyhogy én nagyjából arra saccolok, hogy egy hónap alatt fog nálam elfogyni, ami egy meglehetősen gazdaságtalan dolog egy ennyire drága termék esetében.

Ezt leszámítva nagyon kényelmes érzés a bőrön, nem szárít, és ami nekem nyáron még fontosabb, egyáltalán nem zsírosít, semmilyen olajos érzést nem hagy maga után a bőrön, ami önmagában is győzelem. Szóval összegzésképpen azoknak tudnám ajánlani, akiket nem zavar az ára, és hogy gyorsan fogy, ami miatt gyakran kell külföldről utánrendelni, mert egyébként nagyon jó kis fizikai fényvédőnek bizonyul az arcon.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2012. március 31.

Antioxidánsok: Tocopherol
Hidratálók: Caprylyl Glycol, PEG-9

Sűrűség szabályozó, átlátszatlanná tevő porszerű segéd anyag.

A sztearinsav alumínium sója, melyet emulzió stabilizáló, sűrűségszabályozó és csomósodást megakadályozó segédanyagként használnak a kozmetikumokban.

A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint emulgeáló és felületaktív hatású összetevő, illetve a truthinageing szerint gyakran illatanyagként is használják. A truthinageing információi szerint alacsony molekulatömegű összetevő, ami azt jelenti, hogy minimális mértékben szívódik fel a bőrön, viszont a többi PEG-származékhoz képest jobban hajlamos arra, hogy irritáljon.

Emulzió stabilizáló, sűrűség szabályozó segédanyag

Oldószerként és sűrűség szabályozó anyagként használt szerves vegyület.