Skintegra

Ár:   8200 Ft   Kategória:   Szérumok, Kezelések
Lelőhely:   online   Bőrprobléma:   Pirosság (rozacea)

A krémet és az összetevőket feltöltötte: lexi_toth, Módosítva: 2021. június 24.

Kategória:   Szérumok, Kezelések
Bőrprobléma:   Pirosság (rozacea)

Nyugtató szérum az érzékeny bőr és a rosacea jeleinek (irritáció, pirosság, viszketés, bőrhúzódás) csökkentésére, ami kellemesen hidratál is.

• PAD (azelainsav származék) + niacinamide kulcshatóanyagokként
  • Segít csökkenteni a pirosságot, az irritáció jeleit
  • Panthenollal, ectoinnal és nyugtató növényi kivonatokkal
  • Könnyed, olajmentes gél állag, ami kellemesen hidratál is
  • Érzékeny és/vagy problémás bőrre
  • 100%-ban illat- és színezékmentes
  • Állatokon nem tesztelték

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia
Borostyan

desi

2024. április 25.

Kb. 2 honapja hasznalom, igy irom a velemenyt. Nem lepodtem meg, a hisztis boromet minden letezo dolog csipi, ez is igy tett elso alkalommal. A csipkedes szerencsere elmult, ahol szaraz/ekcemas a borom ott szokta az elejen tovabbra is. En ezert nem tudok levonni pontot, mert meg a viz is csipi neha a boromet. Amit latok: egysegesebb az arcborom, joval kevesebb mitesszer, pattanas pedig gyakorlatilag nem jott ki azota. Porusaim merete csokkent, osszessegeben tomottebb bor nez ram a tukorbol. Sokkal kevesbe veszem eszre, hogy kornyezeti hatasokra kijonnek szaraz, piros foltjaim. Egysegesebb az arcom es kevesbe hisztis. A The Ordinary NMF hidratalojat hasznalom fole, jol megvannak egyutt. Abszolut teszi azt, amiert megvettem, ujra fogom venni ha marad ez a hatasa.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2024. április 25.

AlizPeter

2024. április 9.

Up* Nem vettem újra hosszú távon zavart a ragacsossag. Amúgy használ nem rossz termék kicsit csíp felkeneskor de elmúlik.

Ez most a rutinom fő pattanaskezeloje. Nem olyan régen kezdtem el használni a többi skintegras termékkel úgy veszem észre hogy lassan teszi a dolgát. Ezelőtt pont a Biotherm krém mintákat tesztelgettem és jó szetcsaptak az arcom pattanások, irritáció... Most ezek a termékek lassan majd helyrehozzak ezt. Én meg vagyok elégedve vele bízok benne hogy jó lesz irritációt nem okozott segít a gyulladt pattikon és gyorsabban gyógyulnak mivel nagyon érzékeny a bőröm örülök hogy rátaláltam szép osszetevokkel. Felkenes utan hagy egy kis ragacsos érzést de egy idő után eltűnik. Nectarral hidratalok alá. Reggeli rutin: Amiphian, Nectar, infrared.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2024. április 9.

Hortenzis

2023. augusztus 4.

Update: sajnos amikor néhány hét után ismét elővettem, azt tapasztaltam, hogy borzasztóan ragad tőle az arcom diszkomfortos használni. Már a pirosságon sem enyhített semmit..

Érzékeny,könnyen kipirosodó, rosaceás bőrre nekem eddig nagyon bevált. Nyugtat, hidratál és megszűnteti a pirosságot. Sokkal szebb és egységesebb a bőrképem, amióta használom.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. augusztus 4.

grund

2023. május 11.

Semmi nem indokolja, de nem túl érzékeny bőrömön ez a szérum felvitel után csíp egy kicsit. Viszonylag hamar elmúlik, de mivel különösebb hatását nem érzékelem (ehhez gondolom nem ártana a rendszeresség), nyugtatót pedig egyáltalán nem, ritkán nyúlok utána. A szép összetevők miatt elhasználom, de valószínűleg nem veszem újra.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2023. május 11.

MuitoBrancaMaisBonita

2023. április 4.

Érzékeny, kombinált, felszíni vízhiányos a bőröm és szerintem sosem volt még ilyen szép, mint mióta ezt használom. Kézzelfoghatóan erősödött a bőröm védőrétege, kevésbé reaktív, esetleges nyomkodások után sokkal hamarabb megnyugszik, az orcáim pirossága is megszűnt. Újravevős <3

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2023. április 4.

rockroka

2023. április 4.

Annyi szép és hasznos összetevő van ebben a kis szérumban, hogy egy igazi holy grail a zsíros, kipirosodásra hajlamos és vízhiányos bőrömnek.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. április 4.

Tinkatinka

2022. április 14.

Nagyon untam az azelaint es a niaciamidot külön tárolni es rétegezni, de mindkettőt igenyli a bőröm.
Szintelen szagtalan, kellemes a használata a vizes állagot én jobban szeretem szérumoknál, mint a gélest, szoval nekem tökéletes.
A B-bombot hasznaltam előtte, aminek a hatóanyag tartalma túl magas volt az én bőrömnek, így nekem ez a kombinació jónak tűnik.
Ha valami nem oké jövök updatelni.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. április 14.

Ha valami nem oké jövök updatelni.

zs001

2021. július 28.

A Skintegra Spectrával együtt használom érzékeny, rosaceas bőrömre. Könnyű, nagyon folyékony, vízszerű szérum. Nekem a 2 szérum együttes használata csökkentette a pirosságot, szerintem látványos a gyulladáscsökkentő hatása. Érzékeny, intoleráns bőrre ajánlom a kipróbálását.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. július 28.

lexi_toth

2021. július 16.

Egy darabig a reggeli rutinomban kapott helyet más bőr nyugtató szérumokkal együtt, igazából nem tett semmit. Jelenleg nem használom és nem tűnik fel a hiánya. Állaga vizes emiatt nehéz adagolni.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. július 16.

Antioxidánsok: Ectoin, Avena Sativa (Oat) Kernel Extract, Madecassoside, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Tasmannia Lanceolata Fruit/Leaf Extract
Gyulladáscsökkentők: Ectoin, Madecassoside, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract
Hidratálók: Glycerin, Betaine, Pentylene Glycol, Ectoin, Niacinamide, Lactic Acid
Kémiai hámlasztók: Citric Acid, Lactic Acid
Vitaminok: Niacinamide, Panthenol

Cukorrépából kivont aminosav származék, amit főleg mint szuper hidratáló összetevő használnak a kozmetikumokban. Különlegessége, hogy egy ozmolita, ami képes a sejtek vízháztartását fenntartani. További pozitívuma, hogy sok más hidratálóval szemben nem tapad, sőt kifejezetten kellemes és selymes érzete van. Irritáció ellen is segít védeni, emiatt arra is használják, hogy pl. lemosókat gyengédebbé tegyen. A Cosing szerint továbbá antisztatikus (pl. a haj összetapadását gátló), hajkondicionáló és viszkozitásnövelő tulajdonsága is van.

Az Azelain sav új-generációs, aminosavval kombinált változata, aminek hatása az azelain savhoz hasonló (vagyis hatásos pattanások, rosacea és pigmentfoltok esetén is), viszont míg az Azelain sav egy nehezen kezelhető sem vízben, sem olajban nem oldódó összetevő, a Potassium Azeloyl Diglycinate (PAD) vízben jól oldódik, így könnyed és kellemes textúrát tesz lehetővé. Az összetevő gyártója szerint a PAD kiváló a bőr olajtermelésének szabályozosára is.

Ectoin a I h I gy

Az Ectoin egy viszonylag sok kutatással alátámasztott, sokoldalú molekula. Ún. extremolyte, vagyis olyan molekula, ami az extrém körülmények között (szuper magas hőmérséklet, UV kitettség, sós víz, sivatag stb.) élő mikroorganizmusokat védi a környezeti hatásoktól. A bőrre kenve is szuper védő funkciója van: véd a környezeti ártalmaktól, mint a szennyeződések, UVA okozta öregedési folyamatok, kék és látható fény. Ezen kívül jelentős a hidratáló és védőréteg erősítő hatása is, valamint nyugtató és gyulladáscsökkentő szerepe is van. Néhány kisebb tanulmány szerint anti-aging hatása is van. Részletesebb infó az INCIDecoderen

Az ázsiai gázló, vagyis gotu kola levelének a kivonata. A CosIng besorolása szerint tisztító, nyugtató, bőrfelszínt egyenletesebbé tevő és tonizáló hatása is van. Az INCIDecoder szerint a gotu kolának jól dokumentált sebgyógyító, antioxidáns, gyulladáscsökkentő és hidratáló hatása van. Fő biológiailag aktív komponensei az asiaticoside, madecassoside, asiatic és madecassic acid, amik regeneráló és antioxidáns hatása külön-külön és együtt is jól alátámasztott. In-vitro (kémcsőben végzett) kutatások alapján a Gotu Kóla aktív összetevői serkentik a bőr saját GAG (a bőrben lévő természetes hidratáló elemek)  és kollagén termelést is. A Gotu Kolával gyakran találkozhatunk cellulite vagy stria elleni termékekben is vérkeringés élénkítő hatása miatt.

Szőlő gyümölcs kivonat. Bár a szőlőmag kivonatnak és a szőlőmagolajnak előnyösebb (antioidáns) hatásai vannak a bőrre, de az összetevő egyik gyártójának információi szerint a szőlő gyümölcsének a kivonata is rendelkezik némi antioxidáns, valamint nyugtató, hidratáló és tápláló hatással.

Az édesgyökér gyökerének a kivonata. Egyik fő tulajdonsága, hogy bőrvilágosító, bőregységesítő, depigmentációs hatása van, amit glabridin nevű komponensének köszönhet. Egy tengerimalacok bőrén végzett kutatás kimutatta, hogy 0,5%-os mennyiségű glabridin hatásosan képes az UVB sugárzás okozta pigmentfoltokat csökkenteni. De olyan kutatási eredményeket is találni, amik szerint bőrvilágosító hatása még a hydroquinone-nál is jobb (forrás), miközben biztonságosan használható, az esetleges mellékhatások minimálisak. A glabridin emellett antioxidánsént is számon tartott komponens, valamint gyulladáscsökkentő, bőrnyugtató hatással is bír, amit egy másik komponensének, a glycyrrhizinnek köszönhet. Atópiás dermatitisz, rozácea és ekcéma esetén is segíti enyhíteni a bőr gyulladásos állapotán.

Az ausztrál tasmán hegyi bors virágának és levelének a kivonata. Az összetevő a gyártó tesztjei szerint megakadályozza a bőrérzékenységet érzékelő TRPV1 receptor aktivitását, ezáltal azonnal enyhíti viszketést és az égő érzést, valamint csökkenti a bőrvörösség megjelenését (az UV sugárzás által kiváltottat is). Ezen túl antioxidáns hatással is bír, mely állítólag 3x nagyobb, mint az áfonyáé, valamint Rutin tartalma révén jó hatással van a töredezett, kitágult erekre és a szem alatti sötét karikákra.