Soliteint

Ár:   1799 Ft   Kategória:   Szemkrémek
Lelőhely:   patikák, drogériák, hipermarketek, online   Bőrprobléma:   Bőröregedés

A krémet feltöltötte: faludi judit, az összetevőket feltöltötte: siss, Módosítva: 2020. december 14.

Lelőhely:   patikák, drogériák, hipermarketek, online
Kategória:   Szemkrémek
Bőrprobléma:   Bőröregedés

Az izomlazító és öregedésgátló hatóanyagok miatt intenzíven ránctalanítja a szem környékét.

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
alexa12

Vansalinda

2023. április 8.

Olyan kis vizes-balzsamos, fehér krém! Egy pumpálásnyi mennyiséget oszlatok el a szemkörnyéken beszívódásig! Nem veszik össze semmivel! Lehet alá vizes-géles szérumot is használni! Mimikai ráncokra is használom!
Nagyon gyorsan de határozottan eloszlatom ameddig nagyjából felszívódik!
Higénikus a csomagolása!

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2023. április 8.

Nagyon gyorsan de határozottan eloszlatom ameddig nagyjából felszívódik!
Higénikus a csomagolása!

ziadrienn

2022. szeptember 10.

Nekem extra érzékeny a szemkörnyékem valamiért ,de ez a krém még meg is nyugtatja ,Jó sokáig elég

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. szeptember 10.

6vilag

Korcsoport: >54
2021. november 2.

Kiárusításon fillérekért vettem. Hát hatalmas mennyiség a szemkörnyékére, pár hónap alatt le fog járni a szavatossági ideje, nem hiszem, hogy addig el tudnám használni, így aztán kenegetem mindenhová. Legfőképpen nyakra, dekoltázsra, néha egész arcra is, de van, hogy 1-1 pumányit a kezemre is teszek, hogy fogyjon. Gyorsan beszívódik, minimalista illat, ami kellemes. Úgy érzem kellően hidratál, irritációt eddig nem okozott. De a ránctalanító hatását azért én erősen kétségbe vonom. Kipróbálásra jó volt, igazából kellemes használni, csalódást nem okozott eddig. Ez inkább egy átlagos szemkörrnyékápoló, hidratál és ápol is. Pont. Ennyi. Csodát nem művel, de alapnak megfelelő vagy másképpen fogalmazva, kötelező -legalább ennyi-.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2021. november 2.

Vvn

2021. május 27.

Nem lett tőle pattanásom, de igazából nagyon kicsit hidratál...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. május 27.

Nem lett tőle pattanásom, de igazából nagyon kicsit hidratál...

judit1982

2021. április 9.

Szemkörnyékápolót kutattam a drogériában, megláttam ezt, rákerestem, és a pozitív vélemények miatt megvettem. Sajnos nálam teljesen hatástalan volt. Nemhogy az apró ráncokkal sem kezd semmit, de én az állítólagos hűsítő hatást sem érzem. Az adagolója pedig borzasztó: mindenfelé spriccel, és túl nagy adagokat nyom ki. Igaz, bajt legalább nem okozott a krém (bár a legtöbb esetben nem is érzékeny a bőröm a kencékre). Nem fogom elhasználni... :(

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. április 9.

kabocika

2021. március 16.

Az itteni pozitív vélemények miatt vásároltam meg - már magasabb áron, de gondoltam elég nagy mennyiség, ha használ, még így is kedvezőbb ára van, mint egyéb márkák kisebb kiszerelésű termékeinek.

Hetek óta használom, de sajnos semi változást nem tapasztalok és nem is hidratál megfelelően. Amit már mások is felvetettek problémaként, a csomagolásán nem látszik, hogy mennyi van még a krémből, mindamellett túl nagy is.

Ha lenne eredménye, a fenti negatívumokat "elengedném", de sajnos semmi hatása, ezért biztosan nem fogom többet vásárolni:(

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2021. március 16.

AnGeska

2021. január 26.

(A Soliteint glicerines kézkrémet nagyon szeretem, ezért szavaztam bizalmat a márka szemápolójának is.)

Röviden: rögtön az első használat után olyan ekcémás, allergiás reakciót váltott ki a szemkörnyéki bőrön, hogy azonnal abba kellett hagynom a használatát.
Lehet, hogy "szériahibás" termék, nem tudom (csak azért gondolom, mert úgy látom, mások elégedettek vele)... Egyébként nem kifejezetten érzékeny a bőröm, de lehet, hogy van, amit én kevésbé tolerálok, mint más, ezért ez csak az én szubjektív véleményem a tapasztalatom alapján.

Gondoltam, elhasználom kevésbé érzékeny bőrterületekre, de mindenhol irritál, ég tőle a bőröm! Szal, számomra használhatatlan. :(

Még valami: az adagolója rémes! Egyszerre feleslegesen hatalmas mennyiséget pumpál ki! (Sztem a pici, csőrös tubusnál még nem találtak fel praktikusabbat.)

Pozitívumai: könnyű, gyorsan felszívódó állag, finom, alig érezhető illat, remek ár. Kár érte! :(

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. január 26.

Doorikad

2020. december 4.

Szeretem használni, akàr ònmagában, akár olajjal/szérummal turbósítva, nem hagyja kiszáradni a szemkörnyékemet. Nem egy vizes lötty tiniknek. Ajánlom. VISZONT: a Rossmanban szoktam venni, eddig 1290 ft körül volt, tegnap viiszont már 1850 ft volt az ára, 50 %-ot emeltek rajta, azért ez óriási áremelkedés! Nem.tudom, a R. növelte-e az árrését, de lehet megpróbálom a fóti kp.ból megrendelni közvetlenül a Soliteinttől, a többi termékével is elégedett vagyok.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2020. december 4.

dandy93

2020. július 6.

Az általam vett terméknek minimálisan eltér az összetétele, a "Tocopheryl Acetate" a 6. helyen van, az "Euphrasia Officinalis (Eyebright) Extract" helyett pedig "Cucumis Sativus Fruit Extract" (uborkakivonat) szerepel.

Hatását tekintve egy hónap után annyira még nem vagyok lenyűgözve, mint a többiek, de nem is húzom le, mivel ilyen szép összetevőkkel ekkora mennyiség pénztárcabarát áron (kb 1800 Ft-ért vettem) még akkor is magas pontszámot érdemel, ha nem csinál semmi különöset az ápoláson kívül. Nekem nem igazán halványította/csökkentette a karikáimat és a duzzanatokkal ill. az első ráncokkal sem kezdett sok mindent, de szívesen nyúlok érte reggel és este is. Szeretem a gélnél testesebb, de hamar beszívódó állagát, és külön öröm, hogy nem veszik össze a folyékony korrektorommal sem. Esélyes, hogy ameddig nem találok jobbat, ez lesz az újravásárolós szemkrémem. :)

Update #2: Azért mégsem akkora mennyiség, mint gondoltam, szűk 3 hónap alatt elpacsmagoltam, igaz, az arcomra is jutott belőle gyakran. Még mindig tetszik, így úton az utánpótlás. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. július 6.

Coconutoil

2020. június 5.

Nem elég hírneves ez a márka pedig jobban megérdemelné szerintem. Áprilisba kaptam ajándékba, és olyan friss, üde szemeket varázsol, hogy az hihetetlen. hatalmas karikáim szoktak lenni, nem azt mondom, hogy teljesen eltűntette, de nagyon sokat halványított rajtuk. Nekem már ez is nagy segítség ettől a kis krèmtől, mindenkèppen újra vevős, ha tartja tovább ezt a színvonalat. Ne azonnal várjon senki csodát, pár hétnek el kell telni, rendszeres reggeli- és esti használattal együtt.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. június 5.

Antioxidánsok: Sodium Metabisulfite, Superoxide Dismutase, Tocopheryl Acetate, Ubiquinone, Persea Gratissima (Avocado) Oil, Retinyl Palmitate, Pentaerythrityl Tetra DI-T-Butyl Hydroxyhydrocinnamate
Gyulladáscsökkentők: Oenothera Biennis (Evening Primrose) Oil, Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Extract, Allantoin
Hidratálók: Glycerin, Saccharomyces Cerevisiae Extract, Sodium Hyaluronate, Pantolactone, Glycine Soja (Soybean) Protein, Propylene Glycol, Saccharide Isomerate, Persea Gratissima (Avocado) Oil
Vitaminok: Panthenol, Tocopheryl Acetate, Retinyl Palmitate

Lipid féle (phospholipid). Tojássárgájában, növényi és állati sejthártyában található, manapság napraforgóolajból vagy szójából állítják elő. A kozmetikai iparban bőrpuhító (emollient) és vízmegkötő anyagként használatos. Olajban és vízben is oldódik, ezért hasonlít a sejtmembránhoz. A Lecithin-t liposzómáknak is nevezik, mivel a dupla oldhatósága, a hatóanyagokat magukkal hordozva, segít mélyebbre és a megfelelő helyre szállítani őket.

Az acmella virágának a kivonata. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőr- és hajkondicionáló hatású összetevő. Paula Begoun szerint segíti a többi összetevő bőrbe jutását.

Búzacsíra kivonat. Bőrpuhító (emollient), bőrjavító, bőrvédő összetevő.

Élesztő kivonat, amit hidratáló tulajdonsága miatt használnak a kozmetikumokban.

PVP 0 0

A PVP a polyvinylpyrrolidone rövidítése. Az 1950-es években ez volt az első szintetikus polimer, amelyet hajrögzítőként használtak a rovar eredetű sellak helyett, és a mai napig is a hajformázó termékek egyik elsődleges összetevője, amely a haj helyén tartásában segédkezik. Az összetevő és szép, vékony, egyenletes filmréteget képes képezni a bőrön és a hajon. Ha csekély mennyiségben van jelen a bőrápoló termékekben, észrevehetetlen vízmegkötő filmréteget képez a bőrön, amely segít a bőrnek feszesebb megjelenést kölcsönözni.

A Sodium Metabisulfite egy antioxidáns hatású összetevő, melyet a kozmetikumokban leggyakrabban tartósítószerként és stabilizátorként használnak. Segít megelőzni a készítmények megromlását és hatékonyságuk elvesztését azáltal, hogy megvédi őket az oxigén káros hatásaitól. Az összetevőt ezen kívül a bőr hiperpigmentációjának javítására, a hajban levő hajfesték eltávolítására és a klór okozta elszíneződés megelőzésére is használják.

Szuper hatékony antioxidáns, aminek a különlegessége, hogy egy enzim, így a kollagén romboló szabad gyökök semlegesítésének folyamatában nem elhasználódik, mint a legtöbb "sima" antioxidáns, hanem csak katalizálja (vagyis elősegíti, gyorsítja) a folyamatot és hosszan aktív marad. A SOD-dal kapcsolatos kutatások azt mutatják, hogy hatékonyabb antioxidáns, mint (az egyébként szintén szuper antioxidáns) E vitamin, a zöld tea vagy a MAP nevű C-vitamin származék.

pH stabilizáló, maszkoló (nem kívánt illatokat és ízeket semlegesítő) és kelátképző (a víz révén a kozmetikumokban lévő fémionokat stabilizáló) segédanyag, mely segít abban is, hogy a formulák tovább szépek maradjanak,.

Közismertebb nevén Q10-koenzim, mely megtalálható az emberi sejtben, és fontos szerepet játszik a sejtek energiatermelésében. A Q10-koenzim számos ételben is megtalálható: például halakban, kagylóban, spenótban és mogyoróban. A bőrre kenve hatásos antioxidáns és gyulladáscsökkentő, valamint öregedésgátló tulajdonságokkal is bír. Szájon át bevéve is hasznos étrendkiegészítő antioxidáns és energizáló hatása miatt (ez utóbbi miatt reggel célszerű bevenni).

Avokádóolaj. Vitaminokban és zsírsavakban gazdag (70%-a olajsav) természetes olaj, mely könnyen a bőrbe szívódik, kiváló emolliens és hidratáló anyag a száraz, érett bőr számára. Ekcémás és atópiás bőr számára is kiváló összetevő, mely hatásos a szárazság és viszketés enyhítésében. Antioxidáns tulajdonsága is van.

Részletes információ a retinolokról a smartskincare-en.

Hivatalos funkcióbesorolása antioxidáns. Szintetikus összetevő, mely meggátolja az oxigénnel való reakciókat, melyek a telítettlen zsírsavak avasodását okozzák. Megakadályozza a nem kívánt színváltozásokat a kozmetikumokban. Zsírokat és olajokat tartalmazó termékekben működik a legjobban.