Terra Hungaria

Ár:   33 500 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   Cherry Garden, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Tiziana, az összetevőket feltöltötte: silence, Módosítva: 2020. december 14.

Ár:   33 500 Ft
Lelőhely:   Cherry Garden, online

Fejjegyek: citrom, bergamot, zöld tv paprika, paradicsom levél, birsalma, lóhere virág, vizes jegyek, ózonos jegyek

Szívjegyek: kamilla, kukoricacső akkord, zöld búza akkord, kökény, erdei aranyvessző, hársfavirág, ibolya virág, vízililiom

Alapjegyek: fehér pézsmák, termőföld akkord, szantálfa, labdánum gyanta abszolútum, széna abszolútum, vanília

Ár: 9.500,-Ft (+küldés díja) , Eladó: Qwerty
Állapot: gyári 15 ml VIP-Parfüm edition (próbált), Helyszín: --, fizetés: fizetés: banki átutalással, küldés: foxpost

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia

Qwerty

2021. június 8.

2021. január 2. Így már rég nyúlt el az arcom. Kifújáskor édes, kémcsőben készült banánaromára emlékeztet. Van benne egy zöldes, de lisztes fanyarság is, talán a kukorica és a birsalma. Aztán édes hársfavirág, csökkenő fanyarsággal, majd vált édes hársfás-gyümölcsös valamibe és ennyiben is marad. A vizes jegyeket, kamillát, zöldeket, citrusokat nem érzem, sőt igazából semmit. Édes, édes, édes. Nem egyértelműen kellemetlen módon, mert ahogy a zöld jegyek érzete hiányzik, úgy szerencsére a vanília, a szantál és a pézsmák is. Összerakni mindenesetre jól sikerült, valóban nehéz meghatározni, hogy pontosan mit érzek. De sajnos sehol az eső, sehol a a föld, a kerti növények, még szegény (igazi) hársfavirág tiszta, gyönyörű illata sem, a többi jegy mintha ellene dolgozna. Rajtam egészen konkrétan nehézkes, émelyítő, szottyadt körteszaga van.
Mióta megjelent ki akartam próbálni, az illatjegyek alapján nagyon kíváncsi voltam rá, így kínosan kerültem is minden hasbaakasztó marketingdumát. Nyilván nem sikerült teljesen. Az embernek vannak asszociációi már a név alapján is, elnézve az illatjegyeket, volt esély, hogy bejön. De sajnos az édesebb jegyek kerültek előtérbe, viszont amire kíváncsi lettem volna - az akvatikusabb, zöldes, szénás, földes vonal - mintha nem is létezne. Tartóssága, erőssége egyébként rendben van.

Update. Nem bírom elviselni szegényt, nagyon nem, pedig kapott esélyt, de kizárólag szottyadt körte akar lenni továbbra is. Melegben még rosszabb.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2021. június 8.

emb1p3

2021. február 3.

Látom, hogy nagy a lelkesedés a legújabb magyar parfümőr körül, de erre a vonatra még nem sikerült felszállnom. Már nem így néz ki az üveg, új dizájn van: valami olcsó, leoperálhatatlan műanyag bigyó van rábiggyesztve az üveg elejére, aminek két "előnye" van: nem lehet rendesen, szemből spriccelni a parfümöt, hanem el kell forgatni a fújókát, hátulról vagy oldalról kell magunkra szórni a folyadékot, tehát roppant "praktikus", és - nyilván ízlések és pofonok, de - szerintem legalább nem is túl szép a grafika. Számomra jelen formájában sajnos nem azt a minőséget sugallja ez a csomagolás, amit szeretne a márka, én ajándékba akartam venni egy külföldi ismerősöm feleségének mint az Unikumnál kreatívabb hungarikum, de nem fogom, mert jelent formájában nem azt üzeni ez a parfüm, amit én szeretnék vele. A korábbi, 40 féle különböző fontot tartalmazó kis címke se volt éppen dizájnolimpikon, de én amúgy nem bánom az okés, semmi fakszni-jellegű dolgokat. Az illat inkább kicsit ózonos, nem olyan harapnivalóan ress zöld jegyekkel indul, de hamar kicsit jellegtelenné, virágosan édeskéssé punnyad. Mondjuk igaz, hogy könnyű mezőre asszociálni, mert nem konkrétan egy virág domináns illata ugrik ki belőle, hanem inkább csak valamilyen elmosódó, pasztelles virágillat-felhő. Persze az se segít, hogy én a neve alapján már elképzeltem egy földesebb, levelesebb, nedvesebb, nyersebb, gyógynövényesebb kompozíciót, nem annyira a 'kis ibolya bársonyos szirmáról elpárolog az utolsó esőcsepp"-jellegű puhaságra számítottam. Ami abból a szempontból jó hír, hogy olyan nagy ellenérzést senkiből nem fog kiváltani. Nem tudom, vannak sokkal jobb természetillataim. Kíváncsi vagyok, hogy egy vakteszt is ennyi csillagot hozna-e neki, mint amennyije most van.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. február 3.

andy79

2020. augusztus 21.

Megjelenése óta figyelem a piacteret, hogy mikor bukkan fel belőle minta vagy fújós eladásra. Azután mégis kicsit félve csaptam le tegnapelőtt a gyári mintára, olvasva Asianlover- t, hogy a férje fulladozott tőle, meg ehhez jött a Sun Embrace-ban a csalódásom [ nem a parfüm tehet róla, sajnos az én bőröm nem kompatibilis vele :( ] szóval vegyes érzésekkel forgattam a kezemben a frissen megszerzett gyári mintát :)
Az eleje igazi, res, ropogós zöld, de nem bántón, hanem olyan... éppenhogy lekerekítve. Ez rajtam 2-3 percig érezhető (azt hittem végig ilyen lesz, és kicsit megijedtem, hogy jó-jó, tetszik, de ennyire ropogós zöld azért nem akarok lenni, mert ez fárasztó több órán keresztül), utána meg nem tudom mondani mivé alakul át, ugyanazt érzem érzésekben, mint silence, hogy keresem a jelzőket "Citrusos?, friss?, édes?, virágos?, fás?" és nem tudom meghatározni mit érzek... csak azt tudom, hogy még még és még érezni akarom ezt a szépséges kavalkádot! Ezek után lecsendesedik, és szószerint belesimul a bőrömbe, hogy aztán egy órákon át tartó, meghatározhatatlan SZÉP illatot alkosson vele...
Tegnap is, amikor rajtam volt az illat, és szaglásztam a csuklóm, és ma is, most is, ahogy ezt gépelem, próbálom megfogalmazni, szavakba önteni, átadni, hogy milyen az órákon át tartó alapjegye, de nem megy. Egyszerűen csak mindig egy és ugyanazok a szavak jutnak eszembe, hogy szépség, finomság, harmónia, és hogy örökké ezt akarom érezni, mert annyira, de annyira nagyon!! :) :)
Igazi mestermunka :) Ezt eddig csak Francis Kurkdjian parfümjeivel kapcsolatban éreztem, hogy az a férfi egy zseni :O , nos... azt hiszem a "mi fiúnk" ezzel az alkotással csatlakozott a világhírű parfümőrök sorába :)
Nálam az összes meglévő dizájner és niche illatomat letaszította trónról, Mit letaszította.... ! finom, de magabiztos szépségével megkérdőjelezhetetlenül átvette a trónt, és ha a többi illatom nem lenne, se bánnám, ha cserébe már mindig Őt fújhatnám magamra.... <3
Ebből bizony üveges vétel lesz, mert egy ilyen szép illatot vétek nem üvegesben birtokolni, és mert lehet, hogy - bár soha nem kerestem, mert igazi parfümán vagyok - megtaláltam ( vagy Ő talált rám?) az illatom... <3

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. augusztus 21.

silence

2020. augusztus 3.

A névválasztás hűen tükrözi az illatot! Őszintén szólva álmomban nem gondoltam, hogy ennyire élethűre meg lehet alkotni az eső utáni természet illatát!
Egy az egyben nyári zápor utáni “eső illat” üvegbe zárva.
Első pillanatban elvarázsolt!
Eleinte friss, zöld, virágos, enyhén vizes illat, ami folyamatosan alakul, változik a használat közben...és egyre szebb lesz!
Nekem olyan, mint az eső áztatta fű, és édeskés virágok illatozása egy nyári zápor után.
A természet legszebb illata....!
Amúgy is imádom a nyári zápor utáni illatot ami a levegőben terjeng!
Citrusos?, friss?, édes?, virágos?, fás?...... keresem a szavakat, de számomra körülírhatatlan ez az illat! Érezni kell, és kész! Mélyen magadba szippantani, és hagyni, hogy elragadjon a varázslat!
Korábban, amikor még csak olvastam róla, nem sok reményt fűztem hozzá, hisz elég sok összetevős illat, kicsit félelemmel töltött el, hogy nem-e lesz belőle egy kuszaság....?
Amikor sikerült lecsapnom egy mintácskára, magam is meggyőződhettem róla, hogy nem, hogy nem “kuszaság”, ez valami csoda! Sikerült olyannyira elvarázsolnia, hogy az első tesztelés után azonnal megrendeltem a Cherry Garden-ből egy 50ml-s üvegcsével.
Nem mellékesen megjegyezném; az üvege is szemet gyönyörködtető, letisztult formavilágú, modern, egyedi alkotás!
Kényes ízlésű családom összes tagja egyöntetűen letette mellette a voksot, ami nagy szó nálunk!
Fragin is kimagaslóan jó értékelést kapott (jelenleg is 4,4-en áll).
Bálint Csaba világhírű parfümőröket megszégyenítő illatokat alkot!
Hihetetlen ez a pasi....! Hatalmas gratula Mester!

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. augusztus 3.

Egy az egyben nyári zápor utáni “eső illat” üvegbe zárva.
Első pillanatban elvarázsolt!
A természet legszebb illata....!
Amúgy is imádom a nyári zápor utáni illatot ami a levegőben terjeng!
Fragin is kimagaslóan jó értékelést kapott (jelenleg is 4,4-en áll).
Bálint Csaba világhírű parfümőröket megszégyenítő illatokat alkot!
Hihetetlen ez a pasi....! Hatalmas gratula Mester!

Asianlover

2020. február 14.

Nagyon komplex, izgalmas illat. Tartósság és hatósugár atombomba kategória. Nálunk ez szóba se fog jönni, a férjem konkrétan majdnem kitett a kocsiból, annyira ledominált mindent egyetlen fújás és fulladozott tőle. Kézmosás és hosszú órák sora se segített semmit a helyzeten!
Kifújáskor tényleg az eső az első gondolatom és eleinte volt benne valami nagyon gyógynövényes. Nem tudnám megmondani, mire hasonlít, annyira komplex. Van benne valami "zöld", keresem a szavakat, de nem tudnám leírni. Igazán minőségi, uniszex illat. Részemről az Udaipurt azonban nem tudja leszorítani a trónról.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. február 14.

Tiziana

2020. február 1.

Szigorúan bőrön kell kipróbálni!! Annyival szebb, annyival többet mutat mint papíron.
(A papír nem tesz jót ennek az illatnak.) Levegő könnyedségű,aquatikus, összetett
mégis nagyon finoman megkomponált. Az "Eső után" annyira beszédes név,
sokkal többet én sem tudnék írni...élethű, földközeli, csupa ismerős itthoni növényből
álló színes illat-kaleidoszkóp.Szépen illeszkedik a párjához a "Nap ölelte" nevű parfümhöz.
Szerintem a kettőt tudatosan hangolta egymáshoz Bálint Cs., hangulattól függően használhatók,
és egymásra is rétegezhetőek. Mintha mindkét illat eredete azonos lenne, csak az évszak más,
amikor illatoznak.Az After Rain a nyárelő lágy,eső utáni illatát adja,a Sun Embrace,meg a perzselő augusztusét.
A kezdeti zöld vizesség hamar lecsendesedik, és krémessé finomodik.
Nem harsány,a szobát természetesen nem fogja betölteni. Visszafogott, de nagyon jó érzés
ebben az aurában tartózkodni. A dánok nagyon sokszor dicsért életérzése, a "hygge" lehet ilyen.
Különben is, ha be kéne tájolnom, a két illat közül ez a hűvösebb típus.
A parfumsbalint oldalon nagyon szép leírást találhattok erről az illatról (is).

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. február 1.

mégis nagyon finoman megkomponált. Az "Eső után" annyira beszédes név,
A kezdeti zöld vizesség hamar lecsendesedik, és krémessé finomodik.
Különben is, ha be kéne tájolnom, a két illat közül ez a hűvösebb típus.
A parfumsbalint oldalon nagyon szép leírást találhattok erről az illatról (is).

Antioxidánsok: BHT