The House of Oud

Ár:   52 800 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: anonymous, az összetevőket feltöltötte: juditkaa70, Módosítva: 2020. augusztus 17.

Ár:   52 800 Ft
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria

A Klem Garden Collection része

2016-os megjelenésű, orientális-virágos uniszex parfüm, a váratlan és örömteli önmagunkra ébredés illata.

Fejjegyek: bergamott, mandula, narancsvirág, petitgrain

Szívjegyek: ylang-ylang, írisz, jázmin, rózsa, vaníliavirág

Alapjegyek: mósusz, tolubalzsam, tonkabab, vanília

andrea91

2019. július 9.

szép az üveg de nem estem hanyatt tőle, teljesen kellemes komfortos illat, picit fűszeres is valamiért rajtam. valamire emlékeztet de most nem jut eszembe mire.. rosszat nem tudok mondani, lehet d&g vagy hasonló árfekvésben még be is szerezném, de azért simán fogom nélkülözni, nem hiánypótló

update. scooby doo leleplezes: ez egy dior addict. a regi 2002-es fuszeressege miatt. eleg szemtelen a hasonlosag tudtam hogy valamire nagyon emlekztet de hirtelen nem jottem ra mire. igy koszonom de nem, lepontozom. na nem azért, a dior addict nagy kedvencem, és nyilván ez is jó, de nem annyira:) viszont nem kedvelem az 'inspiralt' illatokat foleg ha az eredetinel dragabb es meg rosszabb is. a regi addict egy csoda, szepen simul annak ellenere hogy tul sok, de ez nem all ossze igazan soha. a nev sem talalo, de az mar olyan mindegy is, csak mellekesen megjegyzem. ugy tunik tenyleg hozhato majdnem d&g arfekvesben... mindig elszomorit amikor egy niche egy mainstream cucc gyengebb masolata tobbszoros aron. tartosnak tartos, igy volt idom rajonni hogy mi is ez, de az addict is az. erre most hadne adjak pontot

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. július 9.

laracroft

2017. szeptember 2.

Egy számomra nagyon kedves krémmániás (Aidanne) írta egyszer valamelyik véleményénél, hogy szubjektív preferenciáink az emlékeinkből fakadnak. Hogy milyen illatokkal (hogyan) találkoztunk korábban, és azokhoz milyen képzettársítások kapcsolódnak. Milyen nagyon igaza van!
Kiskoromban egy indiai vallási csoport élt tőlünk pár háznyira, gyakran kaptunk tőlük tradicionális ételeket, édességeket, füstölőket. Nincs semmilyen negatív élményem velük kapcsolatban, sőt, akkoriban kifejezetten kedveltem őket, mégsem szeretem ezt az illatot. Márpedig az Almond Harmony szinte teljes valójában erre emlékeztet. Keleties, füstölős, fás, édes, szirupos, balzsamos. Talán kicsit túlságosan is füstölős.
Virágokat én nem érzek benne, csak a balzsamokat és fűszereket a vanília és mandula puha ágyán. De a mandula sem önmaga, nem is marcipán, csak egy háttérben rejlő lágyító akkord.
Mint amikor finom füstölő ég a konyhában, közben az indiai hölgy pedig színes száriban mézédes süteményt készít, és ez az illategyveleg beivódik a ruhájába. Pontosan ezt adja nekem az Almond Harmony. És emiatt a képzettársítás miatt nem fogok tudni vele soha azonosulni.
Aki kedveli a keleties-édes illatokat, nagy szerelmet találhat benne, nem unalmas, finoman rétegelt, minőségi illat. Az első olyan uniszex parfüm, amit valóban el tudok képzelni férfin és nőn egyaránt.
Szépségét és minőségét elismerem, egyszerűen nekem nem tetszik.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. szeptember 2.

Szépségét és minőségét elismerem, egyszerűen nekem nem tetszik.

Marcsi66

2017. március 14.

Az üvegét látva,vajon az illat méltó ehhez a gyönyörűséghez? Úgy érzem h igen,egy uniszex parfüm,és áldásom rá,szép ez az összefonódás,mint egy ölelkező boldog pár.Nagyon finom,bár először a maszkulin vonalat,erősnek gondoltam,de folyamatosan puhul,virágok csendéletébe csöppen,a tolubalzsam,annyira átható lesz tőle,és a háttérben a mandula szűnni nem akaró varázsa.Tetszik,és tényleg mindkét nem örömére,szépen komponált,minden hivalkodás nélkül. / tartós /

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2017. március 14.

Alkoholok: Alcohol Denat.
Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Benzyl Benzoate, Coumarin, Limonene, Cinnamal, Citral, Benzyl Cinnamate, Benzyl Alcohol
Tartósítószerek: Benzyl Alcohol

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.

Benzil alkohol és a fahéjsav észtere. Szintetikus illatkomponens. Allergia és immuntoxicitás tekintetében közepes kockázatú vegyület, kozmetikumokban való felhasználását jogszabályok korlátozzák. Magasabb koncentrációban erőteljesen irritatív, allergén és idegkárosító hatású. Limitált koncentrációban biztonságos, de allergizálhat. Egyike annak a 26 illatanyagnak, melyet az Európai Biztosság potenciálisan allergénnek ítélt meg és melyet kötelező feltűntetni az összetevőlistán, ha bőrön maradó termékek esetén 0,001% feletti, lemosható készítményekben 0,01% feletti mennyiségben tartalmazza az adott kozmetikum (forrás). Jobb elkerülni, mivel kontakt allergiás reakciókat válthat ki.