The Ordinary

Ár:   €6.80   Kategória:   Szérumok, Kezelések
Lelőhely:   Tinamu, online   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Makk Zsuzsó, Módosítva: 2018. augusztus 14.

Ár:   €6.80
Lelőhely:   Tinamu, online
Kategória:   Szérumok, Kezelések

Koncentrált hidratáló formula aminosavakkal és B5-vitaminnal.

dunaimano

2020. február 8.

Nehéz véleményt írni erről az alapvetően hidratáló szérumról. Nyáron sok, télen kevés. Most télen nagyon híg, folyós, de a nyári melegben olyan olajos érzetem marad utána. Kombinált bőrömre pedig ez nem kellemes. Nem nagyon találom a helyét a téli rutinomban sem. Most reggelente próbálkozom, erre jön még hidratáló krém, és úgy fényvédős hidratáló, eddig ez vált be leginkább. Nem egy nagyágyú, ha elfogy, szerintem valamilyen hialuronsavas szérumot veszek helyette a nyárra.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. február 8.

6vilag

2020. január 25.

Ajándékba kaptam a szülinapomra még tavaly júniusban és nagyon örültem, hogy kipróbálhatom.
Van, hogy hidratáló alá, van hogy csak magában használom. Nem túl sokat, a fél év alatt egy üvegcsének a fele fogyott el.
Teljesen illat és színmentes formula, arcra kenve piszok gyorsan felszívódik. Nálam, semmilyen irritációt nem okozott. Önmagában kevés, főleg télen, hidratáló krém szükséges még fölé.
Nem tudom, hogy hiánypótló termék-e a saját drogériámban, ha elfogy meglátom, kell-e nekem ez újra. Szeretem, de én semmi extrát nem érzek tőle.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2020. január 25.

Makk Zsuzsó

2020. január 18.

Ez tipikusan az a termék, aminek a hatása eleinte fel sem tűnik, csak pár hét múlva érzed, hogy legszívesebben érte nyúlsz mindig. Én boosternek használom, mégpedig a Hadalabo Prémium hialuronos szérumába cseppentek 5-6 cseppet, ez a reggeli rutinom első lépése. Pillanatok alatt beszívódik, nekem semmilyen olajos réteg nem marad. Este pedig a TO NMF hidratálójába keverek pár cseppet, ha nagyon száraznak érzem a bőröm, de ez nem mindennap van. Annyira klasszul felerősíti bármilyen termék hidratáló hatását, hogy az utóbbi időben már van, hogy napokra el tudom hagyni a hagyományos hidratáló krémet. Ekcémás folt ezen a télen még nem jelentkezett, pedig a tél a halálom ilyen szempontból. Kombinálom még SubQ szérummal is, az is elképesztően jó termék. Kenem szemkörnyékre is, abszolut nem irritál.
Ja, és nagyon kiadós, sokáig elég, ehhez képest pedig kimondottan olcsó.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. január 18.

Ja, és nagyon kiadós, sokáig elég, ehhez képest pedig kimondottan olcsó.

Tardie

2019. november 13.

Jól hidratál, de semmi extra. Kicsit olajos érzést hagy maga után a bőrön felkenés után, de nem zavaró, nincs az a "nehéz" érzés utána, nem fullasztó. Viszont ezen tulajdonsága miatt én csak estére használom.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. november 13.

balazskrisztii

2019. november 11.

Majd egy éve van meg, heti párszor használom. Szerencsére (és a gondos rutinnak hála) jó állapotban van a bőröm, nem tudom ez mennyi pluszt ad hozzá, nem ő a legerősebb fegyverem, de kellemes érzés használni és valóban jól hidratál

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. november 11.

mikkamakka75

2019. november 2.

Vízhiányos bőrre kenem reggel-este és sokkal hidratáltabb a bőröm vele, mint nélküle. Szem köré is mehet, nem irritál. Nekem maradéktalanul felszívódik, nem érzem, hogy ragacsos maradna. Külön szeretem, hogy nem vizes, de nem is kimondottan olajos az állaga, inkább a kettő között valahol.
Nyilván nem csodaszer (ilyen mesékben már rég nem hiszek 😅), de hozza amit ígér, így részemről 5 csillag..

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. november 2.

vkata96

2019. szeptember 15.

Kb 2 hete használom este az éjszakai krém alá. Előtte még szoktam hámlasztót vagy niacinamid szérumot is felkenni. Télen a nagy hidegekben eléggé kiszáradt a bőröm, így ezzel a szérummal szerettem volna kicsit rendbe hozni. Ami egyébként meg is történt, mert a kis hámló részek eltűntek, de nem annyira szeretem használni mert nagyon nagyon lassan szívódik be és ragacsos, és mindig attól félek, hogy a párnám többet szív fel belőle, mint az arcom. De reggelre nagyon szép, sima bőrrel ébredek. Eleinte reggel is használtam, de a niacinamiddal és a nappali krémmel + fényvédővel együtt mintha ragasztóval kentem volna be a fejem, az már nagyon sok volt, úgyhogy átálltam az esti használatra. Ja, és mivel egy víz állagú szérumról van szó, így ez a pipettás kiszerelés nem a legjobb megoldás.

Update: Hát, sajnos ez egyáltalán nem vált be... Mármint a hatása rendben van, de egyszerűen képtelen vagyok elviselni az arcomon. Egy nagy ragacs az egész, nem szívódik be (talán már kevésbé is van szüksége rá a bőrömnek) és tiszta ragacs a párnám tőle mindig. Elaludni se tudok ettől az érzéstől és néha már lefekvés után kimegyek inkább lemosni az egészet.

Update2: Odaadtam anyukámnak, ő imádja :D azt mondja, hogy maradéktalanul beszívja a bőre és szépen feltölti, élettel telivé teszi. Így mégse lett annyira pénzkidobás :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. szeptember 15.

darbarad

2019. szeptember 8.

Nekem ő az a termék, amit a használata alatt nem értékeltem igazán, nem is vettem újra, miután elfogyott, majd pár hét eltelte után rájöttem, hogy szükségem van rá. Konkrétan hiányzott. Érdekes kis szérum amúgy, nagyon folyékony az állaga, az elején kicsit bénázos az adagolás, meg kell szokni na. Arcra felkerülve viszont olajosra vált és egész nehezen szívodik be, picit talán ragacsos érzetet is hagy, ezért általában estére hagyom. Régebben kevertem hidratálókrémmel vagy hialuron szérummal, a barátságosabb állag érdekében, de mára már tényleg hozzászoktam, tökéletes önmagában is. Vízhiány kezelésére perfekt, bár lehet a használata alatt tényleg nem tűnik fel javulás, de ahogy elhagyja az ember, a bőre rögtön jelez, hogy újra kéne venni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. szeptember 8.

petszilva

2019. augusztus 21.

Könnyű hidratáló, reggel és este is tudom használni. Nem hagy ragacsos érzetet, jól beszívódik, nekem bevált.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. augusztus 21.

Jeazy21

2019. augusztus 14.

A többiek már leírták előttem : kissé olajos érzetet hagy, de feltölt. A tinamuban az eladó hölgytől hialuronsavas termék ajánlását kértem, ő pedig ezt is megmutatta nekem, mondván hogy dehidratált bőrnek jobb lenne nem csak a felszíni, de mélyebb hidratálás is. Elfogyott, szerettem ; vissza fogok térni ehhez a szérumhoz. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. augusztus 14.

Antioxidánsok: Alanine
Hidratálók: Propanediol, Betaine, Sodium PCA, Sodium Lactate, PCA, Alanine, Histidine, Glutamic Acid, Caprylyl Glycol
Vitaminok: Panthenol

PCA h

Alanine a I h

Az izoleucin egyike a 21 fehérjealkotó aminosavnak, mely a szervezetben található fehérjék egyik alap építő köve. Az aminosavaknak a kozmetikumokban vízmegkötő, sebgyógyító és antioxidáns tulajdonsága van.

A fenil-alanin egyike a 21 fehérjealkotó aminosavnak, mely a szervezetben található fehérjék egyik alap építő köve. Az aminosavaknak a kozmetikumokban vízmegkötő, sebgyógyító és antioxidáns tulajdonsága van.

Emulgeálószer, felületaktív anyag.

Gomba- és baktériumellenes hatású tartósítószer.