The Ordinary

Ár:   3990 Ft   Kategória:   Pakolások, Hámlasztók
Lelőhely:   Tinamu, online   Bőrprobléma:   --
Vedd meg online a Skinsmart.hu-n 3990 Ft-ért megnézem

A krémet és az összetevőket feltöltötte: WorkingClassGirl, Módosítva: 2022. március 25.

Lelőhely:   Tinamu, online
Kategória:   Pakolások, Hámlasztók
Vedd meg online: Skinsmart.hu, 3990 Ft

Hámlasztó oldat 7% glikolsavval, aminosavakkal, aloe verával, ginzenggel és Tasmanian Pepperberry-vel. Gyengéd hámlasztást nyújt a ragyogóbb és láthatóan tisztább bőrért. A benne lévő Tasmanian Pepperberry kivonat segít csökkenteni a hámlasztással járó irritációt.

Hozzávetőleges pH: 3.6

Ár: 3990 Ft , Eladó: Skinsmart.hu
Fizetés: bankkártya, utánvétel, banki előreutalás, Szállítás:MPL futárszolgálat

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
bibi24

Tundebe

2022. május 9.

Nagyon szeretem. Főképp testre használom. A szorbenovest teljesen megszünteti.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. május 9.

Nagyon szeretem. Főképp testre használom. A szorbenovest teljesen megszünteti.

Csilla_Csilla

2022. május 3.

2021.12.16: Két hónapja használom, olyan heti 2-4x alkalommal. Nekem nagyon tetszik. Direkt a "body routin" miatt vettem, hogy habtestemet is tudjam valahogy ápolni (főleg ilyenkor télen, amikor eléggé kitud száradni a bőröm). Sajnos elég sok szőrbenövés van a lábaimon, így emiatt is fontosnak tartottam, hogy vegyek valamilyen kémiai hámlasztót testre. Arcra mást használok. Valóban van valamilyen szokatlan illata, nem nagyon tudom bekategorizálni. De ezzel hamar megbarátkoztam (meg a PC Skin Perfecting glygolic acid-nak is furi illata van, amit pár hete használok). Gondolom a glycolic acid érdeme ez az érdekes illat.
Én vatta pamaccsal viszel fel a lábaimra, combomra. Utána mindig hidratálok (egyszer nem hidratáltam utána lustaságból, de akkor nem volt olyan optimális az eredmény másnap...). Másnapra nagyon puha a bőröm! És úgy érzem, kevesebb lett a szőrbenövésem is (sajnos még van bőven, de láthatóan kevesebb).
A felkaromon 10 év után megjelent megint a Keratosis Pilaris, szóval arra fogom még kipróbálni. Kíváncsi leszek, hogyan hat majd rá. Érdekes, mert eddig akármit próbáltam a márkától, mindennel nagyon-nagyon elégedett voltam.
2022.05.03: nem teljesítette sajnos az elvárásaimat.... ezért lepontozom. Nagyjából már a 3/4-ét elhasználtam ennyi idő alatt. Igazándiből, nem tudom, mennyiszer kellene használnom, mi lenne optimális gyakoriság. Változó intenzitással használom, van, hogy heti 1x, van, hogy heti 3x. A szőrbenövés problémán nem oldotta meg önmagában, ugyanúgy vannak benövések és ugyanúgy beszoktak gyulladni. Ősztől lehet kipróbálom majd az Ordinary 30%-os savját lábakra (Cassandra Banksonnál láttam az ötletet). A KP köszöni jól van, viszket is sokszor, bár ez lehet orvosi kompetencia. Illetve télen sokszor elég rendesen kiszáradt a bőröm a lábaimon, karjaimon, púder-szerűen hámlott. Ezen se igazán segített ez a hámlasztó, szóval... elhasználom, de nem lesz újravásárlós.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. május 3.

piciny

2022. május 2.

Hosszútávú hatásáról nem tudok még nyilatkozni, hetente 2x használom. Valószínűleg fontos, hogy fullszáraz bőrre vigye fel az ember, nekem ez nem sikerült és kicsit csipkedett, szerencsére kb. 2 percig csak. Niacinamid szérummal is kipróbáltam, nem volt jó ötlet, a niacinamid utána leégette a fejemet. :O
Úgyhogy én utána minimális rutint tolok csak, hidratálót v. gyenge retinolos szkvalént. Eddig megelőlegezem neki az 5 csillagot, brutál irritációt nem okozott (bár az én bőröm nem érzékeny).

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. május 2.

justfanny7

2022. április 26.

arcra és testre is használom, arcra PH beállításhoz a hámlasztóm előtt, testre pedig heti2x.
szőrbenövést jól karban tartja ill a kisebb bőrfelszíni egyenetlenségeket (végighúzod a kezed, olyan mint a csirke bőre :D) teljesen eltüntette.
hajra most próbálgatom (göndök/hullámos 2B/C alacsony porozitás), kíváncsi vagyok hoz e eredményt.

UPDATE: kb 3hónap használat után hajra kijelenthetem, hogy elég jó :D hajmosás előtt 20 perccel / félórával kenem fel, utána jön a cgm rutin. a kifésülést sokkal könnyebbé teszi, ha kihagyom 8p helyett 15-20p is lehet a gubancoktól való megszabadulás :D

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. április 26.

Lilko95

2022. április 21.

Főleg testre vettem, a lábamon és a felkaromon lévő sok keratosis pilaris kezelésére. A Cerave SA krémmel, kb. heti 3-4-szer alkalmazva segített. Most a hajas új "indikáció" miatt dupla annyi fogy, de ott is használ az előírt 10 perces mosás előtti pakolásként. Én arcra még nem használtam, a bőröm miatt oda inkább BHA való, de ki tudja, úgy tűnik tényleg mindenre jó. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. április 21.

pamacska6

2022. április 20.

A TO őrület kezdetén vettem és a lábamon, illetve karomon használtam főleg. Sokat segített a szőrbenövéseken és a kis bumszlikon, aztán jól elfelejtettem őt. Most az új őrületkor, hogy locsolgassuk hajra, újra beszereztem. Nincs nagyon szétroncsolódott hajam, de még így is fényévekkel javított az egészen. Főleg a tapintása lett más, sokkal selymesebb, egészségesebb. Így használom: hajmosás előtt száraz hajra locsolok kicsit, inkább a végekre, és összenyomkodom, hogy mindenhol legyen belőle. Várok kb. 10-20 percet és hajat mosok. Tegnap este gondoltam egy nagyot, fellocsoltam az arcomra is...ezer éve nem volt ilyen sima :O indítom a rendelést egy újabb üvegért, nagybetűs ÚJRAVEVŐS, CSODASZER.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. április 20.

vikofrivia

2022. április 18.

Update2: hajra és fejbőrre is bevált nagyon. Hajmosás előtt rakom fel 10-20 percre, nekem utána sokkal jobb élmény maga az egész procedúra.

Update: valaki itt említette, hogy hónaljra vagy izzadós helyekre is használja, kipróbáltam, konkrétan leizzadtam mint a ló ma délelőtt és SEMMI szagom nincs. Hihetetlen.

Imádom! Az biztos, hogy az AHA savak közül ő eddig a leghatásosabb a bőrömön. Rendszerint voltak az arcomon ilyen pici kis pattanás szerű pöttyök, teljesen eltűntek tőle, sokkal szebb és tisztább a bőröm mióta használom. Természetesen nem egyedül dolgozik, de sokat hozzátett a rutinomhoz. Nem mellesleg kiadós, egész testre is alkalmaztam már ha úgy hozta kedvem és csodás puha bőrt eredményez. A könyökömnél lévő keratosis pilarist is teljesen eltűntette. Mindenképp újravevős!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2022. április 18.

betty.rds

2022. április 5.

Próbáltam testre használni de sajnos nagyon viszketett utána a bőröm, amit semmilyen hidratálóval se tudtam javitani. A ragacsos állaga a másik negatívuma, még másnap is éreztem. A hatásáról sokat nem tudok mondani mert huzamosabb ideig képtelen voltam elviselni magamon. Hajamra is kipróbáltam de nekem csak szárazabb lett tőle, valamint a festett hajam csak úgy öntötte magából a színt mikor feltettem. Kukában landolt sajnos :(

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. április 5.

zsofi207

2022. március 20.

Én mindenhol használom, de csak mértékkel. Arcomra is cseppentek heti 2-3x pici mennyiségben arckrémezés után, így nincs irritáció. Nagyon szép egységes, feszes bőrt varázsol reggelre. Volt, hogy nyaraláson megmentette a sarkamat a szárazságtól:-) Családon belül keratosis pilaris-os bőrt pár alkalom után szépen helyretette. Sőt, hormonális pattanás gyulladását is egy éjjel lehúzta. Én a hajamra viszont nem merem használni, de igazából szép egészséges, úgyhogy nem is fogok kísérletezni. Összességében tényleg mindenre holy grail.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2022. március 20.

almaanna

2022. március 18.

Elsősorban nem az arcomra használom, hanem a lábamon a szőrbenövés elekerülése érdekében, és arra nagyon jól bevált. Nagyon jó puha lesz a bőröm utána, bár a felkenés után rögtön viszonylag sokáig ragadós érzést hagy. Ár-értékben is nagyon jól megéri szerintem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. március 18.

Antioxidánsok: Panax Ginseng (Ginseng) Extract, Tasmannia Lanceolata Fruit/Leaf Extract, Alanine
Gyulladáscsökkentők: Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Juice
Hidratálók: Propanediol, Glycerin, Alanine, Histidine, Glutamic Acid, PCA, Sodium PCA, Sodium Lactate, Fructose, Glucose, Sucrose, Urea, Caprylyl Glycol
Kémiai hámlasztók: Glycolic Acid, Citric Acid

Erősen lúgos (ph 10) ph szabályozó.

A ginzeng kivonata. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondícionáló és antioxidáns hatású összetevő.

Az ausztrál tasmán hegyi bors virágának és levelének a kivonata. Az összetevő a gyártó tesztjei szerint megakadályozza a bőrérzékenységet érzékelő TRPV1 receptor aktivitását, ezáltal azonnal enyhíti viszketést és az égő érzést, valamint csökkenti a bőrvörösség megjelenését (az UV sugárzás által kiváltottat is). Ezen túl antioxidáns hatással is bír, mely állítólag 3x nagyobb, mint az áfonyáé, valamint Rutin tartalma révén jó hatással van a töredezett, kitágult erekre és a szem alatti sötét karikákra.

Alanine a I h

Az izoleucin egyike a 21 fehérjealkotó aminosavnak, mely a szervezetben található fehérjék egyik alap építő köve. Az aminosavaknak a kozmetikumokban vízmegkötő, sebgyógyító és antioxidáns tulajdonsága van.

A fenil-alanin egyike a 21 fehérjealkotó aminosavnak, mely a szervezetben található fehérjék egyik alap építő köve. Az aminosavaknak a kozmetikumokban vízmegkötő, sebgyógyító és antioxidáns tulajdonsága van.

PCA h

Gyümölcscukor. A bőrön alkalmazva vízmegkötő, hidratáló összetevő.

Cukor (sima répacukor). A bőrön alkalmazva vízmegkötő, hidratáló hatása van.

Cukor.  A bőrön alkalmazva vízmegkötő hatása van.

A CosIng besorolása szerint emollient. Egy 2006-os tanulmány szerint  ez az összetevő fokozza  a vér áramlását.

Emulgeálószer, felületaktív anyag.

Gomba- és baktériumellenes hatású tartósítószer.