The Ordinary

Ár:   4490 Ft   Kategória:   Pakolások, Hámlasztók
Lelőhely:   Douglas, Tinamu, online   Bőrprobléma:   --
Vedd meg online a Skinsmart.hu-n 4490 Ft-ért megnézem

A krémet és az összetevőket feltöltötte: WorkingClassGirl, Módosítva: 2022. november 10.

Lelőhely:   Douglas, Tinamu, online
Kategória:   Pakolások, Hámlasztók
Vedd meg online: Skinsmart.hu, 4490 Ft

Hámlasztó oldat 7% glikolsavval, aminosavakkal, aloe verával, ginzenggel és Tasmanian Pepperberry-vel. Gyengéd hámlasztást nyújt a ragyogóbb és láthatóan tisztább bőrért. A benne lévő Tasmanian Pepperberry kivonat segít csökkenteni a hámlasztással járó irritációt.

Hozzávetőleges pH: 3.6

Ár: 4490 Ft , Eladó: Skinsmart.hu
Fizetés: bankkártya, utánvétel, banki előreutalás, Szállítás:MPL futárszolgálat
Ár: 5579 FT , Eladó: Cosibella.hu
Fizetés: utánvét, kreditkártya, banki átutalás, online fizetés, Szállítás:GLS, Magyar Posta, Packeta Csomagpont

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia
Borostyan

sildi

2024. május 20.

Bárcsak hamarabb megvettem volna! Fejbőrre tényleg nagyon szuper! Minden második-harmadik hajmosás előtt felviszem a fejbőrömre egyenletesen és egy fél órát fent hagyom. Jelentősen csökkent a hámlás a fejbőrömön, tisztábbnak is érzem és még egy picit lassabban is zsírosodik a hajam utána. Csodaszer 🤩

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2024. május 20.

Szaffi

2024. május 20.

Iszonyatosan sokáig elég egy üveggel. Én arcra nem szoktam használni, oda kevés. Viszont fejbőrre, testre, talpra teljesen jó. Megéri

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2024. május 20.

hkitti25

2024. május 20.

Hiperpigmentáció, mitesszerek és hegek kezelésére használom, valamint borotválkozás előtt 2, illetve után 2 nappal használom a szőrbenövés ellen.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2024. május 20.

Makino

2024. május 15.

Mivel elég érzékeny a bőröm, ezért általában az arcomra gyengédebb hámlasztót használok. Én a lábaimra szoktam használni a szőrbenövés elkerülésére, amire tökéletes. Illetve kipróbáltam a hónaljra, mert azt hallottam hogy segít a sárgaságon, illetve a hónalj szagon és nekem nagyon bevált. Régen használtam a fejbőrömre is, azzal is meg voltam elégedve, de azóta vettem hámlasztós sampont, így felesleges ezt a terméket a fejemen is használnom.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2024. május 15.

angi16

2024. május 14.

Én a testemre szoktam használni szőrbenövések ellen, arra tökéletes.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2024. május 14.

Én a testemre szoktam használni szőrbenövések ellen, arra tökéletes.

Lillalaland

2024. április 26.

Arcra nem használtam és nem is fogom, de testre tök jól működik. Hónaljamon is szoktam használni dezodorként és a hajamra is jól működik fejbőrhámlasztóként.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2024. április 26.

BaloghEvi

2024. április 20.

Dezodornak, szőrbenövések ellen, hajra, fejbőrre tökéletes. Arcra csak annak, aki már rutinos hámlasztó!
Én szeretem, mióta naponta kenem testápolóval lábra-hónaljra, sokkal kevesebbszer pattogok ki szőrtelenítéskor és a korábbi kellemetlen testszagom is eltűnt, pedig nálunk mindenkinek erős genetikailag is.
A hajam dauerolt, arra ritkán rakok egy spricnis flakonból, viszont fejbőrre nagyon tuti!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2024. április 20.

szgt_rebeka

2024. április 11.

Frissítő érzés, puha bőr, de sajnos mást nem tapasztaltam.
Nekem az illata se tetszik.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2024. április 11.

Frissítő érzés, puha bőr, de sajnos mást nem tapasztaltam.
Nekem az illata se tetszik.

BD77

2024. március 19.

Ár-érték arányban is megérős, szeretem a hatását is :) Használtam arcra-hátra (kb mint tone), borotválkozás után hónaljra-lábra, de még bikinivonalra is, a szőrbenövéseknek ennek hála mondhattam búcsút + hónaljon világosít is. Nagyon multifunkci termék, kb mindenre jó, nem bánt és hatásos :D Sokszor vettem újra és még fogom is.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2024. március 19.

Fehereszti

2024. március 10.

Imádom! Évek óta a The Ordinary 10% lactic acidot használtam, de már untam kicsit, valami újat szerettem volna. És így első pár használat után még jobban is tetszik! Mennyiségre is több, pedig én csak a 100 ml körüli kisebb kiszerelést vettem meg. Szépen hámlaszt, nekem hatékonyabb így elsőre. Olyan mint egy toner, nekem nagyon bejön!

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2024. március 10.

Antioxidánsok: Panax Ginseng (Ginseng) Extract, Tasmannia Lanceolata Fruit/Leaf Extract, Alanine, Arginine
Gyulladáscsökkentők: Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Juice
Hidratálók: Propanediol, Glycerin, Alanine, Glycine, Histidine, Glutamic Acid, Arginine, PCA, Sodium PCA, Sodium Lactate, Fructose, Glucose, Sucrose, Urea, Caprylyl Glycol
Kémiai hámlasztók: Glycolic Acid, Citric Acid

Aloe vera növény leveléből származó lé. Vízmegkötő, gyulladáscsökkentő, antioxidáns és antibakteriális hatása van, valamint segíti a sebgyógyulást és általában a bőr regenerálódását is. Bár az aloe vera egyre nagyobb divat mostanában, Paula Begoun szerint tudományos kutatások nem igazolják, hogy hatékonyabb lenne a többi, hasonló tulajdonságokkal rendelkező összetevőnél (mint pl. a C-vitamin vagy a zöld tea).

A ginzeng kivonata. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondícionáló és antioxidáns hatású összetevő.

Az ausztrál tasmán hegyi bors virágának és levelének a kivonata. Az összetevő a gyártó tesztjei szerint megakadályozza a bőrérzékenységet érzékelő TRPV1 receptor aktivitását, ezáltal azonnal enyhíti viszketést és az égő érzést, valamint csökkenti a bőrvörösség megjelenését (az UV sugárzás által kiváltottat is). Ezen túl antioxidáns hatással is bír, mely állítólag 3x nagyobb, mint az áfonyáé, valamint Rutin tartalma révén jó hatással van a töredezett, kitágult erekre és a szem alatti sötét karikákra.

Alanine a I h

Nem esszenciális aminosav, melyet a szervezet is képes előállítani, de termelése az életkorral csökken. A glicin fehérjéket felépítő 21 aminosav közül a legkisebb. Az aminosavakat a kozmetikumokban leginkább vízmegkötő tulajdonságuk miatt használják, némelyiknek antioxidáns és sebgyógyító tulajdonsága is van. A glicin más aminosavakkal (pl. leucinnal és prolinnal) együtt alkalmazva ráncsimító hatással is bír illetve a Futurederm információi szerint segíthet a sérült szövetek helyreállításában és elősegítheti a gyógyulást.

Az izoleucin egyike a 21 fehérjealkotó aminosavnak, mely a szervezetben található fehérjék egyik alap építő köve. Az aminosavaknak a kozmetikumokban vízmegkötő, sebgyógyító és antioxidáns tulajdonsága van.

A fenil-alanin egyike a 21 fehérjealkotó aminosavnak, mely a szervezetben található fehérjék egyik alap építő köve. Az aminosavaknak a kozmetikumokban vízmegkötő, sebgyógyító és antioxidáns tulajdonsága van.

PCA h

A tejsav nátrium sója, melyet hidratáló és pH szabályozó anyagként használnak a kozmetikumokban. Természetes összetevő, amelyet az ECOCERT és a COSMOS is jóváhagyott.

Gyümölcscukor. A bőrön alkalmazva vízmegkötő, hidratáló összetevő.

Cukor (sima répacukor). A bőrön alkalmazva vízmegkötő, hidratáló hatása van.

A szacharóz, más néven asztali cukor egy természetben előforduló diszacharid, amely glükózból és fruktózból áll. A bőrön alkalmazva vízmegkötő hatása van és segít megőrizni a bőr hidratáltságát.

Természetes módon a vizeletben található, de a kozmetikumokban mesterségesen előállított ureat használnak. NMF (természetes hidratáló elem), mely a bőrben természetesen is megtalálható, és fontos szerepet játszik a bőr megfelelő hidratáltságának fenntartásában. Kis mennyiségben hidratáló, vízmegkötő, bőrbarriert erősítő anyag, nagyobb mennyiségben (40% felett) azonban gyulladást okozhat, viszont kimutatták, hogy keratolitikus hatása révén jelentősen csökkenti a súlyos bőrszárazságot és az érdes, megvastagodott textúrát pl. lábra szánt bőrkeményítés eltávolító termékekben és hatékonynak bizonyulnak a túlzott kiszáradással járó bőrbetegségek, például az ichthyosis, a xerosis, a pikkelysömör, az ekcéma és a seborrhoeás dermatitis esetén.

A CosIng besorolása szerint emollient. Egy 2006-os tanulmány szerint  ez az összetevő fokozza  a vér áramlását.

A kozmetikumokban gyakran használt segédanyag, melyet emulgeálószerként (segíti a vizes és az olajos fázis összekeveredését) valamit felületaktív anyagként használnak.

Kelátképző szer, amelyet kozmetikai készítményekben használnak, hogy fémionokhoz vagy fémvegyületekhez (pl. réz vagy vas) kötődjenek, ezáltal megakadályozzák, hogy azok a bőrhöz vagy hajhoz tapadjanak. Az összetevő szerepet játszik a termék általános stabilitásában, esztétikájában és hatékonyságában. Ezen kívül k hozzájárul a termék tartósítószer-rendszerének megerősítéséhez is, mivel megakadályozza, hogy a fémionok destabilizálják a tartósító összetevőket a vízbázisú készítményekben.