The Ordinary

Ár:   4800 Ft   Kategória:   Szérumok, Kezelések
Lelőhely:   online   Bőrprobléma:   Bőröregedés
Vedd meg online a Cosibella.hu-n 4800 Ft-ért megnézem

A krémet feltöltötte: zsu044, az összetevőket feltöltötte: zsófi84, Módosítva: 2023. június 8.

Kategória:   Szérumok, Kezelések
Bőrprobléma:   Bőröregedés
Vedd meg online: Cosibella.hu, 4800 Ft

A termék korábban Advanced Retinoid 2% néven volt elérhető!

Ez a készítmény egyesíti a következő generációs retinoid hatóanyagok két formáját 2%-os koncentrációban. Jobb hatás az öregedés jelei ellen, mint a retinol, retinil-palmitát és majdnem minden egyéb, nem vényköteles retinoid, irritáció nélkül.

Ár: 5290 Ft , Eladó: Skinsmart.hu
Fizetés: bankkártya, utánvétel, banki előreutalás, Szállítás:MPL futárszolgálat
Ár: 4800 Ft , Eladó: Cosibella.hu
Fizetés: utánvét, kreditkártya, banki átutalás, online fizetés, Szállítás:GLS, Magyar Posta, Packeta Csomagpont
3980,-Ft The Ordinary Granactive Retinoid 2%
Ár: 3980,-Ft , Eladó: naibar
Állapot: Egyetlen egyszer próbált, a képen látható mennyiség van az üvegben, Helyszín: Budapest II.ker, fizetés: Személyes átvétel Budapesten, vagy foxpost (+1499,- Ft), packeta (+1290,-Ft)
Ár: 3000 , Eladó: lizavetta
Állapot: képen, Helyszín: -, fizetés: előreutalás után posta/fox

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
bibi24

kanaka

2024. április 17.

Tapasztalatok - hátha segít a most kezdőknek: Ahogy sokunknak, nekem is ez volt az első retinolom. Tökéletes választás volt a bevezetésére. Furcsa módon az arcon egyáltalán nem jelentkezett irritáció. (Soha.) Igyekeztem betartani a fokozatosságot és alá is hidratáltam kezdetben. Mindezek ellenére a test többi része nagyon rosszul viselte. Tenyérnyi foltban vált le a bőr (kb. egy napégés utáni hámló - fájdalmas - állapothoz tudom hasonlítani. Csupán azért írom le mindezeket, hogy aki most ismerkedik a hatóanyaggal, az legyen nagyon óvatos! Az sem mindegy, hogy teljesen száraz-e a bőröd felvitel előtt! Illetve ugyanazzal a fokozatossággal és elővigyázatossággal is teljesen más lehet a reakció még egyazon személy esetében is. Szintén jó tanács (mert a kezelésre nagyon nehezen találtam használható információt): Cica-krém és vazelin segít, ha hirtelen visszafordíthatatlan már a helyzet. Az eset nem vette el a kedvem. Folyattam töretlenül egy újabb 0,2-essel, majd a 0,5-össel. (G&G retinalja tévút volt nekem!!!) Ma az 1-essel folytatom már. (Egyáltalán nem tart ki 3 hónapig az üvegcse, mert sokszor szinte teljes testre használom.) 1 év alatt látom a hatást. (Bár korábban ismerhettem volna ezt a kis csodaszert!)

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2024. április 17.

Celia

2024. április 14.

Ez volt a legelső retinoidom, többször is újravettem, nagyon szerettem, rövid- és hosszútávon is láttam a hatásait, összességében szebb bőrképet okozott, és még a pórusaim állapotán is látható javulást okozott. Azóta áttértem a G&G retinaljára, de amúgy simán el tudnám képzelni, hogy ezt még használjam (ha könnyebben elérhető lenne itthon - mert ahogyan láttam, már a Skinsmarton nem elérhetőek az Ordinary termékek :O )

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2024. április 14.

SzalayViola

2024. március 22.

3 hónap alatt majdnem elfogyott, úgy hogy minden másnap használtam "csak". Semmi extrát nem érzékeltem, nem bántotta a bőröm, de nem is javított. Nem csodaszer, nem újravevős.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2024. március 22.

Pancsi91

2024. február 15.

Normál,néhány helyen száraz bőröm van,gondoltam a nagy hype miatt bepróbálkozom vele. Mindenféle krémet,szérumot kipróbáltam már egyiktől se lett semmi bajom,na de ez ... undorító göböket csinált az arcomon,megpróbáltam hogy kitartok hátha elmúlik de nem bírtam elviselni az arcom abban az állapotban. Arról nem beszélve,hogy olyan volt mintha egy üveg étolajat magamra öntöttem volna pedig nem locsoltam magam vele...Hatalmas csalódás.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2024. február 15.

horvathorsi97

2024. január 23.

Nem értem, miért van mindenki elájulva ettől a terméktől, nekem nem vált be. Egy ici-picit talán egységesebbé tette a bőrömet. Inkább odaadom a maradékot anyukámnak. Majd ez a retinol mánia is lecseng a csajok körében, mást se olvasni a fórumokon. Aztán meg lekenik az arcukat 5 kg alapozóval, nem értem. Nem az a lényeg, hogy a bőröd szép és hibátlan legyen, és ne egy csomó felesleges festék rejtse? :D Nem viselném el, hiszen naponta többször arcot mosok vízzel, szerintem így egészséges. Inkább vitaminokat, cseppeket próbálok ki, mint alapozókat.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2024. január 23.

Gretam

2024. január 18.

Pár hónapja használom, és imádom! Szeretem az állagát, az illatát (nincs benne parfüm, olyan kellemes patika illata van), jó érzés már a használata is.
A hatása is fantasztikus, gyorsan beissza a bőröm és hoz mindent amit ígér.
Egyetlen hátránya hogy 3 hónapig használható, de egy ekkora üveg nem fogy el ennyi idő alatt.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2024. január 18.

A hatása is fantasztikus, gyorsan beissza a bőröm és hoz mindent amit ígér.

emiko

2024. január 9.

A G&G retinal helyett vettem meg. Kb 2 hétig pihentettem a bőröm. Kényelmes a használata, egyenlőre változást nem látok. Vannak mimikai ráncaim, ezeket szeretném ha enyhítené hosszútávon. 2 naponta használom csak.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2024. január 9.

herikata

2023. december 29.

Nagyon szeretem, esti rutinba építve használom. Nem zsírosítja az egyébként zsíros bőrömet. Több hónapnyi használat után kisimultabb tőle az arcom, a mélyebb ráncokon is javított egy kicsit.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2023. december 29.

Kroko

2023. december 24.

2 hete kaptam, nagyon jót tesz az arcbőrnek. Kisimultabbnak érzem és pár apróbb bőrproblémámon is segített, úgyhogy csatlakozom a "csodaszer" táborhoz. :P

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. december 24.

Readthebibleinstead

2023. december 23.

Amikor rendszeresen használom, akkor láthatóan szebb, rugalmasabb a bőröm. Csak télen merem használni, úgyhogy most kezdtem el újra.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. december 23.

Antioxidánsok: Retinol, Tasmannia Lanceolata Fruit/Leaf Extract
Gyulladáscsökkentők: Bisabolol
Hidratálók: Glycerin, Propanediol
Vitaminok: Hydroxypinacolone Retinoate, Retinol

A HPR a retinoidok (A-vitamin származékok) családjának legújabb tagja, aminek a nagy ígérete, hogy a retinolhoz hasonló a hatása, de jóval gyengédebben. Az összetevő különlegessége, hogy míg a retinolnak két átalakulási lépésen is keresztül kell mennie, hogy a bőr "értelmezni tudja", addig a HPR elvileg direkten tud kommunikálni a bőrsejtekkel és azokat fiatalosabb, jobb működésre bírni. Az összetevő gyártója szerint 0.5% HPR hatása 0.5% retinolhoz hasonlítható, viszont irritáló mellékhatás nélkül. Az összetevő nagyon ígéretes, viszont még nem bizonyított. Független kutatás egyenlőre csak az ügyben van, hogy retinollal kombinálva az összetevő hasznos az aknéra hajlamos bőrre. További infó az INCIDecoderen

Retinol a I v

Az ausztrál tasmán hegyi bors virágának és levelének a kivonata. Az összetevő a gyártó tesztjei szerint megakadályozza a bőrérzékenységet érzékelő TRPV1 receptor aktivitását, ezáltal azonnal enyhíti viszketést és az égő érzést, valamint csökkenti a bőrvörösség megjelenését (az UV sugárzás által kiváltottat is). Ezen túl antioxidáns hatással is bír, mely állítólag 3x nagyobb, mint az áfonyáé, valamint Rutin tartalma révén jó hatással van a töredezett, kitágult erekre és a szem alatti sötét karikákra.

Mezei katángból származó természetes, poliszacharid alapú stabilizáló-, emulgeálószer és felületaktív anyag, mely segít a krémeket simán tartani.

Cetearyl alkohol és ethylene oxide keverékéből készülő zsíralkoholok a ceteareth vegyületek. Az összetevő nevében a szám az ethylene oxide molekulák számára utal. Az összetevőt leginkább emolliens és emulgeálószerként valamint elegyítő, sürítő anyagként használják a kozmetikumokban. Némileg vitatott az, hogy az összetevő mennyire biztonságos. Az EWG magasabb kockázatú összetevőnek sorolja be, és a ceteareth vegyületek kerülését javasolja, mert azok - az EWG szerint - potenciális káros és karcinogén anyagok bőrbe szívódását segíthetik elő. A Cosmetic Ingredient Review (CIR) szerint azonban ezek az állítások nem valami megalapozottak, és szerintük az igazság az, hogy csupán sérült bőrön nem szabad használni a ceteareth vegyületeket, egészséges bőrön alkalmazva nem jelentenek problémát. Az európai törvények korlátozott mennyiségben megengedik az összetevő használatát.

Ceteareth-20 eo I eu I al 2 3

A karragén hínárból előállított kivonat. Lásd Chondrus Crispus.

Fehér, kristályos, wax-szerű anyag, melyet a terméknek testes állagot adó bőrpuhító (emolliens) anyagként használnak a kozmetikumokban.

A kozmetikumokban gyakran használt segédanyag, melyet emulgeálószerként (segíti a vizes és az olajos fázis összekeveredését) valamit felületaktív anyagként használnak.

Sárgás, viaszszerű anyag, mely docosyltrimethylammonium chloride vagy BTAC-228 néven is ismert. Elsősorban hajápoló termékekben találkozhatunk vele, ahol elektromos töltődést megakadályozó anyagként, hajkondícionálóként és tartósítószerként funkcionál. 0.1%-nál kisebb mennyiségben használt. Nagyobb koncentrációban erősen irritáló lehet és allergiás bőrreakciót válthat ki.

Kelátképző szer, amelyet kozmetikai készítményekben használnak, hogy fémionokhoz vagy fémvegyületekhez (pl. réz vagy vas) kötődjenek, ezáltal megakadályozzák, hogy azok a bőrhöz vagy hajhoz tapadjanak. Az összetevő szerepet játszik a termék általános stabilitásában, esztétikájában és hatékonyságában. Ezen kívül k hozzájárul a termék tartósítószer-rendszerének megerősítéséhez is, mivel megakadályozza, hogy a fémionok destabilizálják a tartósító összetevőket a vízbázisú készítményekben.

Gomba és baktérium ellenes hatású tartósítószer, melyet 0.6%-os vagy az alatti koncentrációban használnak. Ecocert és Cosmos jóváhagyással rendelkezik, ezért népszerű tartósító összetevő natúrkozmetikumokban.

Tartósítószer, mely a kozmetikumokban használt tartósítók között gyengédnek ls kevéssé irritálónak számít. Ecocert jóváhagyással rendelkezik, ezért népszerű tartósító összetevő natúrkozmetikumokban, viszont általában egy tartósítószerkeverék részeként kerül a képletbe, mivel önmagában nem elegendően erős a hatása.

Szervesanyag, melyet tartósítószerként használnak a kozmetikumokban antibakteriális és gombaölő hatása miatt. Gyakran kombinálják phenoxyethanollal.