The Saem

Ár:   $6   Kategória:   Sminkek arcra

A krémet feltöltötte: Funnyface, az összetevőket feltöltötte: vador, Módosítva: 2019. január 22.

Ár:   $6

• Faggyú termelődést szabályzó hatása miatt a bőrt hosszan frissen, üdén tartja.
  • Halványítja a pigmentfoltokat, ragyogást biztosít a bőrnek.
  • Fedőképessége magas, kiegyenlití a bőrképet.
  • Primer tartalma kiegyenlíti a bőrfelszínt

2 árnyalatban kapható

Funnyface

2016. július 6.

Szeretem a the saem termékekt eddig nem csalódtam egyik termékükben sem, ahogy ebben a BB krémben sem. Nagy előnye, hogy inkább mattba hajló szatén hatású a bőrömön. Általában matt naptejre használom, utána pedig még alacsony fekőképességú púderalapozót szoktam felvinni, de ez talán felesleges lépés, mert így már nagyon matt lesz az összhatás.
A natural beige árnyalatot választottam, ami sárga altónusú. Kinyomva sötétnek tűnik, egészen folyékony állagú, de a világos-közép árnyalatú bőrömbe, szépen beleolvad. Fedőképessége egészen kiváló, a pirosságot elfedi, a bőrképet egységessé teszi. Sötét lilás-feketés karikáimat is halványítja, nem szoktam még külön korrektort használni.
Hátránya, hogy a tágabb pórusokba beleül, száraz részek körül szintén megmarad, viszont nem emeli ki őket, nem üvöltenek messziről. Szilikonalapú primerrel szépen együttműködik, de egyedül is megállja a helyét. Estére a száraz részeket jobban kiemeli, körülöttük a színe sötétebbre oxidálódik.
Külön tetszik, hogy a szokottnál kisebb kiszerelés, csak 15 ml. Szerintem ez bőven elég lesz nekem, a másik BB krémemnek, ami 40 ml, sehogy sem érek a végére. Feladtam. Nem szívesen dobok ki terméket, úgy hogy még van benne, de muszáj, mert 3 év alatt sem fogyott el, pedig szerettem, használtam...
Ennek a BB krémnek nem is tudom, hogy van-e illata, ha van is, egyáltalán nem érezhető felvitel közben. Kiváló a fedése, inkább matt hatású, bőrképet, bőrfelszínt kiegyenlíti, tartós, mi kell még? Ja, igen a bőrömet nem szárítja, pedig egészen száraz érzés felvitel közben, nem irritál. Vízálló, bírja a hőséget, izzadást, könnyű, "mintha ott se lenne" érzést nyújt. Szeretem, mintha nem hordanék sminket - olyan érzés. Vettem egy hőségálló alapozót is, de még inkább ezt a BB-t használom...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. július 6.

Antioxidánsok: Tocopheryl Acetate, Ocimum Basilicum Seed Extract, Triethyl Citrate
Gyulladáscsökkentők: Adenosine
Hidratálók: Butylene Glycol, Glycerin, Ficus Carica (Fig) Fruit Extract, Sodium Hyaluronate, Caprylyl Glycol
Vitaminok: Niacinamide, Tocopheryl Acetate

Emulzió stabilizáló, sűrűség szabályozó és hajfixáló szilikon féle.

Emulzió stabilizáló, sűrűség szabályozó segédanyag

A metil-szalicilát egy természetes vegyület, melyet főként örökzöld növények állítanak elő. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint denaturáló (alkoholtartalmú kozmetikumokat élvezhetetlenné tevő), a bőr komfortérzetét növelő hatású összetevő illetve illatanyag. Magasabb koncentrációban izületi- és izomfájdalmak kezelésére szolgáló kenőcsökben, kisebb koncentrációban antiszeptikus hatású szájvizekben fordul elő.

Bőrpuhító (emollient), sűrítő anyagként használt zsírsav.

Gomba- és baktériumellenes hatású tartósítószer.