Tom Ford

Ár:   58 000 Ft   Kategória:   Parfümök

A krémet feltöltötte: BabyDoll, az összetevőket feltöltötte: Gindir, Módosítva: 2018. augusztus 8.

Ár:   58 000 Ft

Tom Ford - Noir De Noir luxusparfüm minták és fújósok. 5ml = 6200 Ft, 10ml = 11500 Ft
Ár: 6200 , Eladó: Maksi
Állapot: új, Helyszín: Érd, fizetés: Banki utalás után postázom, személyes átvétel Érden lehetséges.
Ár: 49.000,- Ft Foxposttal , Eladó: Tarzicia
Állapot: 50 / 49 ml, Helyszín: --, fizetés: Utalás után kizárólag Foxpost

Tarzicia

2019. november 12.

Hát akkor én bevállalom. Az előttem szóló véleménye alapján én volnék az a "megkeseredett madame", akinek Tom Ford ezt a parfümöt szánta, mert nekem tetszik, de látom, azért szerencsére nem vagyok egyedül ebben a csapatban.
Igen, ez nem egy elegáns, eltartott kisujjú, légies tipusú illat, van abból kismillió másik, alapvetően én is azok felé húzok, de a tömény giccstől ez azért messze van. Persze én csak egy egyszerű földi halandó, parfümkedvelő- és használó vagyok, és nem értek a parfümkészítéshez (sem).
A Noir de Noir-t tesztelgettem régebben párszor, de sosem állt össze a kép, hol kissé savanykás rózsának tűnt, hol túl édesnek, hol rámenősnek; tetszett is, meg nem is. Párban próbáltam Armani Rose d'Arabie-val, és ki merem jelenteni, hogy az Armani semmivel sem jobb, csak más. Tom Ford kreációi mindig határozottabbak és egyértelműbbek, semmi köntörfalazás, Armani privát vonala kifinomultabb, óvatosabb, de ez sajnos a tartóssága és hatósugara rovására megy. Lehet arról is filozofálni, hogy az ötletességet és a minőséget tekintve melyik a jobb, és melyik a szemfényvesztés. Szerintem vagy mindkettő, vagy egyik sem. Nekem mindkettőtől van kedvencem, elfogultsággal nem lehet vádolni.
Egy biztos, hallgatnom kellett volna a megérzéseimre, és tavaly ilyenkor a Vanille Fatale helyett inkább a Noir de Noir-ból kellett volna egy üveggel begyűjtenem. A Vanille Fatale egy igazán jól sikerült Tom Ford illat, mondom ezt én, aki nem szeretem a vaníliát, de a Noir de Noir mégiscsak a kedvencemre, a rózsa-pacsuli duóra épül, és a vanília sincs benne túltolva. Itt én keskeny határmezsgyén mozgok, ha a rózsa-pacsuli nincs lekerekítve valamivel, akkor savanykásnak érzem (Armani Rose d'Arabie, JHG Vengeance Extreme), ha meg túl sok mellette a vanília vagy bármi, akkor meg nem tud érvényesülni a szerencsétlen rózsa, és többnyire túl édes is lesz (Marly Delina Exclusif). Itt nagyon jól el vannak találva az arányok.
Nem egy visszafogott illat, az tény, van mondanivalója, nem is rejti véka alá, erőteljes, de azért nem arrogáns.
Ez egy modern, öntudatos nő illata, férfin nem igazán tudom elképzelni.
Az elején még jobban tetten érhető a "noir" jelleg, nem misztikusság, hanem egyfajta dekadencia, gourmand likőrös rózsa, egy csipet oud és földes szarvasgomba, enyhe vaníliás-étcsokoládés utóízzel. Nem sokat változik, de egyre finomabb lesz, rajtam kb egy óra múlva "beérik", gazdag, krémes és melengető lesz, ilyenkor ősszel, ebben a pocsék borongós időben én ilyenre vágyom.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. november 12.

Ez egy modern, öntudatos nő illata, férfin nem igazán tudom elképzelni.

barni8

2019. szeptember 25.

Nehéz gyermekkora lehetett Tomnak. S ahogy megegeresedett, szómi miszó micó-megemberesedett -akkoris egy félénk cic maradt.
Minden parfümjében mintha savanyúságát akarná egyensúlyozni. A cukros, szirupos nedveivel.

Olcsó bolgár rózsaolajba öltözött vanília illatú, zacsis tusfürdő. Két lábon jár.
Sőt kötőtűből készült balettcipőben.
Olyan 55 lehet.
Túlsminkelt voltgésa egy arab negyedből.
A kalapja gondola méretű.
Piros és lila. Fekete-fehér kockás szalaggal.
A műszempillája pókcsapda.
Pár megszáradt légycsimbókkal ékesítve.
Élő, 6 méteres krokodil a táskája.
Mézet locsol mindenfelé.
Agarfa szipkából szívja a szivart.

Semmiképpen nem uniszex ez az illat.
A legsilányabb Serena Williams-et imitáló transziról is leesne.
Megkeseredett madame-oknak és depresszív Tomunknak való...
Csak Ford azt nem érti, hogy a befordulást nem a töménység, a giccs, az extraédes oldja fel...hanem a könnyedség, a levegő.

Remekmű..
Lehetne..
Ha ugyanezeket az illatanyagokat...egy Armaninak dolgozó orr kezelné.

Olyan, aki ismeri a felhőket a mocsárerdő felett.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. szeptember 25.

Sőt kötőtűből készült balettcipőben.
Olyan 55 lehet.
Túlsminkelt voltgésa egy arab negyedből.
A kalapja gondola méretű.
Piros és lila. Fekete-fehér kockás szalaggal.
A műszempillája pókcsapda.
Pár megszáradt légycsimbókkal ékesítve.
Élő, 6 méteres krokodil a táskája.
Mézet locsol mindenfelé.
Agarfa szipkából szívja a szivart.

Semmiképpen nem uniszex ez az illat.
A legsilányabb Serena Williams-et imitáló transziról is leesne.
Megkeseredett madame-oknak és depresszív Tomunknak való...

Remekmű..
Lehetne..
Ha ugyanezeket az illatanyagokat...egy Armaninak dolgozó orr kezelné.

Olyan, aki ismeri a felhőket a mocsárerdő felett.

emb1p3

2019. augusztus 1.

Inkább arrogáns, mint szexi, a szerénység gyanújának árnyéka sem vetülhet rá. Rajtam lineáris, láthatóan nem erőlteti meg magát az illatpiramisnak nevezett figurázással, de végig fortissimoban megy az olajos-földes gourmandkodás rózsaágyon. Inkább hangos és erős, mint szofisztikált, nemtörődöm elegancia üvegbe lepárolva, ez egy feminista női illat, amely a bárdolatlanságig menő határozottságot, konok autonómiát sugall, s ezek ugyebár nem épp tradicionálisan magasra értékelt erények egy nő esetén. De hát ezen aggódjon az, akinek nincs jobb dolga, üzeni Tom Ford, és most őszintén, nincs igaza? (Földhözragadtabban: a tartósságán és a szillázsán azért lehetne csiszolni.)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. augusztus 1.

Tiziana

2019. március 7.

De nagy csibész ez a Tom Ford!! Szó se róla, mindenben egyetértek
Laurenciával, engem is magával ragadott a hév, már úton is van az üvegcsém...
a legelső pillanatban számomra nem épp kellemes, inkább szúrós,
de ahogy a percek telnek gyönyörűséges szép illattá olvad, szinte ráolvad a bőrömre.
Azt írják chypre, de nekem inkább dekadens gourmand köszönhetően a truffle
édes és finom olajosságának.Szépséges,elegáns, világlátott "nő"ez a parfüm.
Igyekszem én is ahhoz tartani magam, amit egyik kedves Krémmániás írt,
csakis a minőség az, amivel a lábamról le lehet venni, az illatok között is eszerint válogatok.
Hát tessék most itt van! Én nem várom meg vele az "alkalmat" ha úgy érzem reggel
hogy ma ez kell hogy jól érezzem magam, hát felfújom.
És hogy miért csibész?
Mert ez már kb. a 3. illata, ami megvan az illat-memóriámban.
Konkrétan úgy érzem mintha már használtam volna ezt, vagy szinte vele azonosat valaha.
Never mind! nem töröm rajta a fejem, mert ebben a pillanatban EZT imádom és kész.
3 óra után bőrközelivé válik, sillage-a sem túlzó, inkább 4 *-os.
update: egy hét állandó használat és összehasonlítás után a többi TF illattal,
biztos vagyok benne hogy számomra ez a legszebb az egész kollekcióból.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. március 7.

De nagy csibész ez a Tom Ford!! Szó se róla, mindenben egyetértek
Laurenciával, engem is magával ragadott a hév, már úton is van az üvegcsém...
a legelső pillanatban számomra nem épp kellemes, inkább szúrós,
Azt írják chypre, de nekem inkább dekadens gourmand köszönhetően a truffle
édes és finom olajosságának.Szépséges,elegáns, világlátott "nő"ez a parfüm.
Igyekszem én is ahhoz tartani magam, amit egyik kedves Krémmániás írt,
hogy ma ez kell hogy jól érezzem magam, hát felfújom.
És hogy miért csibész?
Mert ez már kb. a 3. illata, ami megvan az illat-memóriámban.
3 óra után bőrközelivé válik, sillage-a sem túlzó, inkább 4 *-os.
update: egy hét állandó használat és összehasonlítás után a többi TF illattal,
biztos vagyok benne hogy számomra ez a legszebb az egész kollekcióból.

Laurencia

2017. november 3.

A fekete az fekete, nincs ezen mit ragozni, vagy mégis?
Ez a szín illatban,öltözködésben, egyéniségben meghatároz engem, évek óta elkísér, s ahogy öregszem egyre nagyobb a mélysége, minősége.Mondhatnám azt is hogy ha valaki feltalál egy ennél sötétebb színt, akkor majd azt fogom hordani.
Tom Ford Noir-ja egyetlen dolgot tesz: teljesíti és át is lép az általam fent írt sorokon.A Red Aoud csokoládé-rózsa párhuzam teljesen korrekt megfigyelés,de itt valami egészen más történik, ehhez nem elég egy blatteres teszt vagy egyszeri viselet, a sokadik alkalom után esik a tantusz.
Míg Montale általában oud erőműveket épít, és nem bonyolít túl sokat,csak bejön az ajtón mint egy részeg matróz, Ford szeret belemászni az ember pszichéjébe és ott rettenetes gaztetteket véghezvinni, ott nyílik ki az illat igazán. (megjegyezem a részeg matróz bejövetele is igen hatásos, csak nem mindig és mindenkor)
Már írtam, hogy mostanában férfias illatokat szeretek viselni, ő viszont a puha,selymes, bőrre simuló luxusával csak kivívta magának hogy kivételt tegyek és ne akarjak állandóan erdők felhőjében közlekedni .Ha a Noirt fújjuk, akkor Esterházy Pétert idézve "Egy bizonyos szint felett, nem süllyedünk egy bizonyos szint alá."
Ennyi a lényege.
Korábban millió parfümhöz írtam, hogy kéri a feketét, ez viszont mindenkit felülír ebben a kérdésben és kiköveteli azt.Méghozzá a minőségi feketét.Bőr,csipke,100% gyapjú,szatén, bársony.Tömény, éjsötét luxusillat szűken összefoglalva: földes sáfrány és rózsabársony, olyan szépen blendelve, olyan magas szintre hozva amit teljesen fölösleges itt unalomig ragoznom.
Tud pofátlanul minőségi lenni fekete Chelsea csizmával, neccharisnyával és pulóver ruhával, angol királynős talpig fekete selyemben, és elegáns fekete, bőr tűsarkúval és gyapjú kabáttal.Egy biztos, nem 3 forintos illat, 3 forintos nőknek.
2007-es darab ami számomra egészen meglepő, jóval kora előtt járt már a születésekor, én vélhetően most lettem korban már annyira konvenció és megfelelés kerülő valaki, hogy mindennapi viseletnek is játszi könnyedséggel el tudom képzelni, amennyiben az ember lánya nap mint nap a fentiek szerint óhajt ruházkodni.( én nem )
Az elegáns dekadencia öltözködésben az én ízlésem szerint jó nagy szinteket lépett az elmúlt években, ez az illat viszont 10 év múlva sem lesz kevesebb, így vélhetően a jövőbeli dolgaimhoz is remekül tudom majd illeszteni.
Tartós, különleges és kimondottan csábító darab, egyetlen oka a négy csillagnak, hogy nem ez a legszebb Ford, de az már egy másik történet.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2017. november 3.

A fekete az fekete, nincs ezen mit ragozni, vagy mégis?
Ennyi a lényege.

tothszilvi75

2017. március 14.

Elegáns álom-illat. A fejillatban Montale Red Aoud-ját fedeztem fel. Csak pár percig tartott ez a hasonlóság, aztán egy ritka különleges illat bontakozott ki. Csókis rózsa, kifinomultan, lágyan, csendesedő rózsával, erősödő krémességgel. Kívánja az alkalmat. Nem tudom elképzelni, hogy hétköznap viseljem, vele egyszerűen képtelen lennék a napi feladatokra koncentrálni. Alkalmi ruhát, ünnepet érdemel.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. március 14.

jean baptiste

2016. január 4.

Babydoll! Kaptam belőle egy kis tesztert és hihetetlen, hogy mennyire átadtad írásban, amilyen ez az illat. Egy időben szereztem be tesztert a Café Roseból, ami kísértetiesen hasonlít rá, de abból pontosan az a plusz hiányzik, ami ebben benne van. Hihetetlen, hogy még jobb lett a bőrömön. A nőies rózsa (ami elsőre megijesztett) isteni csokoládévá csendesedik a bőrömön. Nem vagyok csoki fan, de ez harapni valóan szexi. Egyetlen problémám, hogy nem találnék rá alkalmat. Ettől függetlenül viszont akarom! :D

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. január 4.

makeupmaniac

2015. december 20.

Én sajnos nem érzem benne azt a bizonyos pluszt (amiért megérte ennyi pénzt ) sötétnek sötét , de valamiért az én orromnak kellemetlen és egyszerű.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2015. december 20.

BabyDoll

2012. október 9.

Ó, jaj...
Titkon remélem, hogy egyszer a Krémmánia parfümistái megszagolják ezt a kreációt, s írnak róla méltó, összeszedett véleményt - amit, én nem tudok, sokadik nekifutásra sem. Nehéz szavakba önteni azt a sötét, misztikus, erőt, amit ez az illat hordoz, egyszerűen érezni kell.
Csak véletlenszerű momentumokat tudok hozzá képzettársítani: éjfélt ütő órát; egy csokrot vérvörös és bordó rózsákból; egy doboz Debauve & Gallais csokoládét; vaníliarudakat; a leggyönyörűbb, hosszú fekete kabátot; fekete bőrkesztyűt, s e világon tán nem is létező mágikus hatalmat, dekadens eleganciát...
(Jézuskának továbbítottam kusza soraimat, csak úgy, kérés gyanánt.)

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2012. október 9.

Ó, jaj...
(Jézuskának továbbítottam kusza soraimat, csak úgy, kérés gyanánt.)

Alkoholok: Alcohol Denat.
Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Linalool, Benzyl Benzoate, Geraniol, Limonene, Cinnamyl Alcohol, Citronellol, Eugenol, Benzyl Alcohol, Citral, Farnesol
Tartósítószerek: Benzyl Alcohol

Növényi kivonat, melyet illatanyagként használnak a kozmetikumokban.