Tom Ford

Ár:   64 190 Ft   Kategória:   Parfümök

A krémet feltöltötte: jaguar86, az összetevőket feltöltötte: juditkaa70, Módosítva: 2018. december 21.

Ár:   64 190 Ft

Illatösszetevők: tubarózsa, vetivérfű, szegfűszeg, rózsa, benzoin, keserű narancs, jázmin, hódzsír, rózsabors, kasmír

Tom Ford - Shanghai Lily luxusparfüm minták és fújósok. 5ml = 6200 Ft, 10ml = 11500 Ft
Ár: 6200 , Eladó: Maksi
Állapot: új, Helyszín: Érd, fizetés: Banki utalás után postázom, személyes átvétel Érden lehetséges.
Ár: 3000+pk , Eladó: jucuska61
Állapot: 5/4, Helyszín: Budapest, fizetés: Posta...Foxpost...személyes
Tiziana

2019. október 1.

Az első pillanat élménye a fűszeres virágosság, a hangsúly a virágokon van,
absztrakt virág-élmény, nem tudnám megnevezni külön-külön a tubarózsát, jázmint,labdanumot,
itt, ezekből olvad eggyé egy X-edik fantázia virág.Keleties,egzotikus nagyon nőies.
Én liliomot vártam, de értem hogy a Lily a női névre utal inkább mint a konkrét virágra.
Leszáradáskor úgy 3-4 óra múlva, az arányok teljesen eltolódnak a fűszerek irányába, innentől uniszex.
A nagy adag szegfűszegnek köszönhetően ekkor hasonlítani kezd F. Malle Noir Epices-ére.
Bár ez az illat sokkal összetettebb,majdnem dupla annyi összetevővel, rajtam mégis jobban mutat a könnyedebb,
lineárisabb Malle.Az biztos hogy nem mindennapi viselet,inkább alkalomra,főleg estélyre való
csábító súlyos illat.
Update: most hogy hosszabban teszteltem folyamatosan, a leszáradás után illetve másnap előjön
a Black Orchid DNS-e, amit sajnos nem kedvelek, ezért lemondok erről a szép Lilyről.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. október 1.

Az első pillanat élménye a fűszeres virágosság, a hangsúly a virágokon van,
csábító súlyos illat.

Yeticica

2019. augusztus 27.

Sokaig nem lertem megirni a velemenyem errol az illatrol, mert szelsosegesen ingadozott a ‘jajjj hat nemtom’ es az ‘ez mennyei’ kozott.
Elso talalkozasunkkor is mar nagyon tetszett a szegfuszeg, de a főzesen kivul mas nemigen jutott eszembe rola. Tul is adtam a kis fufumon. Aztan jott az a jol ismert birizga-erzes, hogy talan csak meg kellene megegyszer probalnom, ne hagyjam a hirtelen termeszetemre a dolgot. Elkezdtem buzgon olvasni rola mindenfele illatmanias forumokon.... Egy ev elteltevel aztan ujra vettem, mert elerkezettnek lattam az idot egy ujabb ismerkedesre (kozben vagy 6 tucat uj illattal talalkozott az orrom, igy meg sem lep, hogy neha egesz mast szimatolok ki egy regi illatbol, mint anno).
Jott, illatozott, es elrabolta a szivem. Mar a ferfias alapot sem erzem ferfiasnak (annyira), inkabb olyan kis huncutnak. Meseszep, szegfuszeg-uralta , kisse fustos illat, ebben fogom a hullo faleveleket nezegetni es gyujteni osszel. Szamomra kisse melankolikus, de mindenkeppen csodas illat. Az ara miatt teljes uveggel nem ruhaznek be ra, meg hat azert hangulat is kell hozza, igy a 10 ml-mmel boldogan elleszek egy jo darabig. Csodas alkotas, egyedi, kerek, egesz.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. augusztus 27.

asdf27

2017. szeptember 10.

wow, igazi érzéki parfüm tele vibrálással, mint minden Tom Ford illat. Igazi luxusillat, valahogy a James Bond filmekre emlékeztet, amikor James Bond keleten utazik a legdrágább szállodákban a világ tetején ülve, a legfinombabb dolgokkal körülvéve.
Nekem egy kicsit sok volt, úgyhogy jól megmostam a csuklómat, de aznap este Thai étteremben vacsoráztunk, és ott a maradék nagyon passzolt a miliőhöz, meg az illatokhoz.
azt én is megerősíthetem, hogy nagyon sok szegfűszeg van benne, úgyhogy tényleg szeretni kell hozzá a szegfűszeget.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. szeptember 10.

Atlantide

2016. december 9.

Akik az 1977- ben megjelent "ős" Opiumot birtokoltak, azoknak az olfaktorikus memoriajaba orokre bevesodott a parfum semmivel ossze nem tevesztheto illata. Mivel a mostanaban kiadott valtozatok mar csak nyomokban emlekeztetnek az eredetire, bizony Tom Ford kreaciojaba beleszippantva, sokunknak hevesebben kezd verni a szive. Kifujaskor azonnal megrohanjak az embert az emlekek, amik az Opiumhoz kotik. Elkepeszto a hasonlosag, valoban. Sajnos a kezdeti euforia hamar elmulik, mert ez a parfum nem tudja azt, amit a nagy elod tudott, se szilazsban, se tartossagban, a hasonlosag is hamar szertefoszlik, ami marad az szamomra mar nem egy emlekezetes alkotas. Mondjuk ez nem csoda, hisz az alapanyagok hasznalata jelentos korlatozasokon esett at. Nem szeretnek az osszetevokrol irni, jobban erdekel az erdekes nevvalasztas: Shanghai Lily. Marlene Dietrich 1932-es gyonyoru filmjeben (Shanghai Express) az altala jatszott foszereplo Lily, a film az o es egy angol kapitany szerelmerol szol. Nem tudom, hogy a parfum tervezojet mi inspiralta, de Kina az opiumszivas hazaja, a film pedig ott jatszodik, ezert nekem az Opium es a Dietrich film ebben a parfumben osszeer. A szep emlekek miatt negy csillag.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2016. december 9.

Musil

2016. augusztus 29.

Olyan, akár Zhang Ziyi alakítása A repülő tőrök klánjában. Elragadóan gyönyörű, kislányosan ártatlan, és mégis őrülten vonzó. Számomra óriási meglepetés ez az illat, nem számítottam rá, hogy ilyen finom, bájos kis darabra bukkanok a vérlázítóan buja és szemtelen Tom Fordok között. Nem is értem, miért hasonlítgatják sokan az Opiumhoz - sem az illata, sem a karaktere, de még csak az üzenete sem lehet hasonló a '70-es évek ikonikus illatához.
Emlékeztet egyébként az Aedes de Venustas Oeillet Bengale-ra is, de annál jóval szelídebb, kevésbé erőszakos illat.
Remélem egy napon majd birtoklok egy üveggel a Shanghai Lily-ből, mert nagyon hordozza magában mindazt, ami vagyok, legalábbis én úgy érzem nagyon a személyiségemhez közel álló parfüm, csak ez az illat valahogy egy picit jobban megőrizte magában azokat a dolgokat, amiket nem lett volna szabad elengednem, amilyennek maradnom kellett volna.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. augusztus 29.

aidanne

2016. július 8.

Irhatnam azt, hogy veletlen talalkozas volt a mienk, de ugye veletlenek nincsenek igy azt gondolom ez igen sorszeru volt.
Shangai Lily szamomra egy hihetetlen utazasra vitt magaval. Nem, nem mentem el Shanghai-ig, de hogy az erzekeim utjan vitt vegig, nos izgalmasabb volt barmely egzotikus utnal. Szegfuszeg. Szamomra ezt az illatjegyet lehet a legjobban kierezni belole, es aki nem szereti az elobb emlitett fuszert, meg se probalkozzon vele. Visszaterve az erzekekhez. Fantasztikusan puha, de kozepesen erolteljesen leng korul minket ez a parfum. Az elso felfujasnal csak azt ereztem, hogy mennyire kulonleges, hogy mennyire linearisan marad rajtam orakon at. Megjegyzem azokanak, akik keson, esetleg honapokkal kesobb olvassak ezt a bejegyzest, hogy eny nyaron probaltam ki.
Amikor az elso borprobat tettem vele, a fel napom azzal telt, hogy elemeztem. De nincs ra szukseg! Hallgassunk az orrunkra, az erzekeinkre. Este a templom lepcsojen ucsorogve, a varos sziveben rajottem: mifele utazas volt ez: az erzekem hullamvasutja, gyermekkorom csodalatos fuszerenek illata, a lagy huseg, ahogy elkisert egeszena nap vegeig. Meses elmeny Lily, koszonom ❤️

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. július 8.

Antioxidánsok: Pentaerythrityl Tetra DI-T-Butyl Hydroxyhydrocinnamate