Tom Ford

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Parfümök
Kiszerelés:   50 ml, 100 ml és 250 ml   Bőrtípus:   Minden

A krémet feltöltötte: x, az összetevőket feltöltötte: juditkaa70, Módosítva: 2018. december 11.

Kiszerelés:   50 ml, 100 ml és 250 ml

Illatösszetevők: málna és füstös, lágy bőr

lauran

2020. február 12.

Férjem nagy kedvence, annyira elegáns, annyira talál hozzé, hogy le is váltotta a már csak önmaga árnyékénak mondható Terre de Hermes-t mint szignatúrt. Bőrös, füstös, ugyanakkor nagyon lágy, nem távolságtartó illat, nagy hatósugárral, remek tartóssággal. Én si próbáltam, nem rossz, hideg időben viselni is tudnám, viszont too much nekem. Jellegében a Tom Ford Noir pour femme adja nekem ezt az érzést, abban is átjön egy lágy, füstös karakter.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. február 12.

Rhodesian Ridgeback

2019. november 10.

Személy szerint az egyik kedvenc és szerintem a legjobban sikerült TF illatok egyike. Édeskés, füstös, bőrös. Ebben a taknyos, ramaty időben leírhatatlanul jó érzés a viselése. Sikerült egy 30 millisre lecsapnom. Ebben a kiszerelésben már alig kapható. 2-3 fújás és egész nap érzed magadon. De még fürdés után is érezni, ha a kabátodra kerül belőle azt is napokon keresztül lehet érezni. Uni illatnak van hirdetve, de nőkön egyszerűen nem tudom elképzelni, mert a leszáradása nagyon férfias.
Nem panaszkodom, mert nagyon szeretem. Kár, hogy a környezetem viszont nem szereti.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. november 10.

BijouScott

2019. október 25.

Bőrkabát vagy cipősszekrény parfümnek jó, persze ha az ember használ ilyet, és mocskosul jól keres, hogy megengedhesse magának. Én kabátra használom el a mintát, de most elsőre bőrre fújtam, és Al Bundynak érzem magam... 4* lenne, mert jó, de nem szerelem, mínusz egy az ára...
Semmi karcos vagy keserű, sem dohos nincs benne rajtam egyébként. Női cipő osztály. Ennyi.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. október 25.

nyuszo

2019. június 17.

Kesernyés, füstös bőr....
Egyértelműen nagy dohányos lehet a bőrkabát gazdája.
Karcos.
Keserű.
Nem szeretem!

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. június 17.

Kesernyés, füstös bőr....
Egyértelműen nagy dohányos lehet a bőrkabát gazdája.
Karcos.
Keserű.
Nem szeretem!

Ritus33

2019. január 30.

Ő is megvett, de meg ám! Nálam a málna lágyan jelent meg, a bőr valóban mintha velúrba menne át... De iszonyat jó!

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. január 30.

szilviakiralyno

2017. július 12.

Füstös málna indítás, majd cserzett bőr illata szépen csúszik át a lágy velúr érzésébe. Simogatóan szép illat, nem túlbonyolított, de így tökéletes, ahogy van. Nem érzem férfiasnak, ami annak köszönhető valószínűleg, hogy ennél markánsabb füstös-bőrös illatokat szoktam viselni, de ez egy szexis illat, amit akár férfiak is bátran hordhatnak.
Szokatlan a parfümökben a bőr ilyen lágysága, ezt gondolom a málna illatot okozó aldehid teszi, de olyan szépen cserél a kezdeti gyümölcs indítás helyet a bőrrel, hogy szinte ámulatba ejt. A kezdeti málnafüst bekúszik a bőr mögé és onnan kezdi el lágyítani, amibe elvegyül a gyantás - tömjénes összetevő. A kakukkfű adhatja a keserű, kicsit benzines mellékaromát, ami enyhén emlékeztet egy csodás bőrkanapéra, vagy minőségi bőrtáska illatára, egy elegáns de kényelmes bőrkabát ölelését idézi fel.
Ez a kánikula nem áll jól neki, de estére tökéletes lehet, akár alkalmi programokra. Nekem egyedi a bőrös illatok között, még nem éreztem soha ennyire lágynak. Olyan szépen simul a bőrömre, hogy elolvadok tőle.
Mégis lágysága ellenére azt gondolom, karakteres személyt hivatott kísérni, szelídsége mellett ott a vad lázadás, a bőrbe burkolózott asszony, aki erős, és titokzatos. Akár motoron ül, és száguld, vagy akár a mandzsúriai sátrakban elbúvó sámánasszony.
Engem elvarázsolt az illat, és érzem, hogy erőteljesen bőrfüggő ( mint minden parfüm), de Ő különlegesen. Férfiakon egészen biztos más jegyek erősödnek fel, más élményt ad.
Nekem megidézi azt az álmot, ami még előttem áll, ezért biztosan ( remélem) kísérőm lesz a jövőben ez az illat. Szeretem.
Kicsit meglendítem a pontozást, mert megérdemli, és ne feledjük Tom Ford fémjelzésű toszkán bőrénél azért Harry Frémont és Jacques Cavallier voltak az orrok! :)

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. július 12.

emb1p3

2017. január 27.

Update: Nem hagyott nyugodni a Tuscan Leather, úgyhogy most megosztanám hasonmás-kutatásaim eredményét, hátha valakinek jól jön. A Monotheme Leatherje az egy perccel idősebb ikertestvére, karcosabb, égett gumis felhanggal kezd - olyan Bvlgari Blackesen - de olyan 15 perc alatt gyakorlatilag Tuscan Leatherré szárad le, talán picit kevésbé egyértelmű málnaakkorddal, de bogyósgyümölcs és bőr, ez nyilvánvaló, és mérget veszek rá, hogy a leszáradását csak úgy fejből az égvilágon senki nem tudja megkülönböztetni a Tom Ford darabétól, még úgy is nehéz, ha egyik csuklódon egyik, másikon a másik, és felváltva szagolgatsz. Előnye: ugyanaz, tizedáron, hátránya: külföldről rendelhető. (Vagy esetleg beszélhetünk 10 miliről... :) )
A The Merchant of Venice Byzantium Saffronja szelídebb bőr, több fűszerrel és rózsával, kevesebb gyümölccsel. Nőiesebb darab, mély, de simulékony, lekerekített élekkel, cirógat, sosem mar az orrodba, de amíg rajtad van, addig foglalkoztat, élvezet figyelni a változásait. Ő a Tuscan Leather kishúga, ha az tökéletesen szabott fekete bőrtáska, akkor a Byzantium Saffron egy citromságra hasított bőr darab - de azért bőr nagyon is, úgyhogy nyúlszívűeknek nem ajánlom. Szintén jó helyettesítő termék lehet féláron, a MOM-ban láttam, úgyhogy hagyjuk Tom Fordot szépen megpukkadni ahelyett, hogy leperkálnánk neki egyhavi minimálbért.

Ha most nincs is érkezésem részletekbe menően rajongani a Tuscan leather-ért, akkor is muszáj felfelé húznom a gyászos statisztikáját. A dohosságnál mi sem áll távolabb ettől a parfümtől, egy friss, vidám, de nagyon pontos, semmiképp sem cukros málnaakkord teszi bohókássá a szintén nem ódon, hanem igenis áradó, nagyon természetes bőr - mint cipő, nem mint ember :) - illatot. Mint egy mesterien kidolgozott, kifogástalanul elegáns fekete bőrtáska egy váratlan, vörös kis bojttal. Mint Sherlock kabátjának tűzpiros gomblyukai, hetvenes, fess olasz úr, borbély igazította szakállal, bespoke zakóban, aminek kivillan az őrült színekben pompázó, Paisley-mintás bélése. Egyszerre komoly és bohókás, klasszikus és könnyed, belefúrnád az orrod a meleg bőrbe, nem tudsz nem összenevetni a málnával. De jó lenne a magaménak tudni...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. január 27.

jean baptiste

2016. február 4.

Sajnos nem érzem benne a málnát. Nekem olyan, mint egy cigifüstös bőrkabát, ami a 90-es évek eleje óta áll (rohad) egy penészes/dohos faszekrényben.
Nagyon zavaró .A leszáradásában érzek némi szárított gyümölcsöt, de ennyi. Pedig nagyon akartam szeretni :/ Egy plusz csillag a tartósságáért.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. február 4.

makeupmaniac

2015. december 20.

Dohos, kellemetlen , semmi lágyság nincs benne , engem nagyon taszít.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2015. december 20.

Dohos, kellemetlen , semmi lágyság nincs benne , engem nagyon taszít.

x

2015. február 9.

Nagyon érdekes illat. A málna, amivel kezd, gyönyörű. Én annyira utálom az édes gyümölcsös illatokat, de ez mennyei, semmi agresszív harsány szúrós édesség nincs benne. Ezek után megjelenik egy nagyon élethű, egyszerre füstös és krémesen lágy bőr, szívfájdítóan szép a maga finomságával és a picike füstös karcossággal, ami a bőr sajátja. Gyönyörű szép és egyedi (legalábbis azt hiszem, a hasonló koncepciójú illatok mind később születtek, talán ezt másolva), de ezt a csillagászati árat ki nem fizetném érte. Viszont elismerem, hogy megéri. Művészi összhangot teremtettek, nem is tudom, hogy álmodták meg, hogy a málna és a bőr ilyen jól mutat együtt.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. február 9.

Alkoholok: Alcohol Denat.
Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Butylphenyl Methylpropional, Linalool, Limonene, Methyl 2-Octynoate