Tom Ford

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Parfümök
Kiszerelés:   50 ml és 250 ml   Bőrtípus:   Minden

A krémet feltöltötte: Lapo, az összetevőket feltöltötte: juditkaa70, Módosítva: 2018. december 11.

Kiszerelés:   50 ml és 250 ml

Megjelenés éve: 2017

Fejjegyek: sáfrány, koriander, mirha, fenyőtömjén

Szívjegyek: nárcisz, frangipáni, kávé, árpa

Alapjegyek: madagaszkári vanília, mahagóni, kecskebőr

Tarzicia

2019. október 18.

2018.11.01:
Ez egy nagyon jól sikerült, modern, igazi vaníliaillat "kevésbé bátrak" vagy "nem túl édesszájúak" számára (is).
Nagyon jó minőségű, természetesen édes vanília, kényeztető, melengető, hidegebb időre való. Nem fojtogatóan édes-szirupos, nem csíkhúzós tolakodó tömör-gyönyör. Nem karácsonyi, nem gourmand aszalt gyümölcsös, semmi süteményes vaníliáscukor-érzet. Eléggé lineáris (unalmas?), az illatjegyek most nem jönnek elő libasorban, hanem szépen összesímulnak, hagyják érvényesülni a főszereplő vaníliát.
A Tobacco Vanille-val összehasonlítva ez egészen más kategória, míg az inkább unisex, sokkal összetettebb és érdekesebb, (abban nekem csak az a savanykás meggyes akkord zavaró), a Vanille Fatale sokkal lágyabb, és ezért szerintem inkább nőies.
Az biztos, hogy nem ez a legkülönlegesebb, legvagányabb Tom Ford illat, de nekem tetszik. Nagyon addiktív. Végre egy vanília köré komponált parfüm, ami nem billent ki a komfortzónámból, és szívesen használnám, ha a nagy klasszikus Shalimar EDP helyett valami modernebbre vágyom.

Update 2019.10.18:
Elővettem, mert itt a szezonja, és most valahogy soknak tartom, úgy érzem, hogy ő visel engem, és nem fordítva. Mostanában amúgy is a légiesebb illatokat kedvelem, sőt, jöhet már az oud is, pláne ha rózsával van párosítva, tényleg igaz a mondás, miszerint "nincs állandó, csak a változás". Továbbra is az egyik legjobb vaníliás illatnak tartom a Guerlain Shalimar EDP után, mondom mindezt úgy, hogy egyáltalán nem szeretem a vaníliát parfümökben. Szerintem amúgy kísértetiesen hasonlít a Mon Guerlain Intense EDP-re.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. október 18.

2018.11.01:

Update 2019.10.18:

aranybarack

2019. május 4.

2018. május elején - szeretem magamon... Hangulatillat, lineáris gyógyszeres vanília, köldökbe fújva egy puff, ha ez kell- tökéletes. ❤️

2018 március elején - Hogy egy szinesztéziával éljek, _pont_ olyan illatú rajtam, mint amilyen ízű a Radipon (köhögésre adott gyógyszer, gyerekkori emlék). Épp annyira nőies, mint a Tom Ford parfümök általában... (Döntsd el inkább Te, hogy ez Neked plusz vagy mínusz...)
Előnyök: egész napos tartósság. Minőségi összetevők.
Nem tudom, hogy tetszik-e. Nem szerelem, az biztos, maximum hangulatillat, annak nem rossz.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. május 4.

Előnyök: egész napos tartósság. Minőségi összetevők.

nyuszo

2018. augusztus 18.

Laurencia mindent leírt erről az illatról.....annyival egészíteném ki, hogy nekem ez nagyon bejön!!! Ma 2x is visszamentem fújni, mégpedig azért, mert mikor kezdett leszáradni, újra akartam érezni az elejét, annyira finom! Erősen gondolkodom a beszerzésén....

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. augusztus 18.

Parfuwoman

2018. július 28.

Mikor először próbáltam ,mar kezdtem megijedni ,hogy tetszik ez nekem ,főleg ,hogy olyan borsos az ára. De akkor nem volt 100%-os a szaglásom,az antibiotikum teljesen elnyomta. Viszont valami finom vaníliát ereztem és azt,hogy nagyon tartós ,papíron főleg . Tegnap ismét megillatoltam ,s szerencsére nem. Nem tudnám megmondani miért ,de az én bőrömön ez nem áll össze . Édeskés ,de mégsem ,vaníliás ,de nem úgy ,ahogy szeretném ,fűszeres ,kicsit animális.Nem az én világom,pedig a vaníliát magát szeretem enni is és az illatát még jobban. Valahogy az igazán drága parfik szerencsére eddig nem tetszettek igazán . Talán tudat alatt lebeszélem magam,ki tudja. Tom Ford egyébként akármennyire szimpi is,még egy illata se gazdagítja a gyűjteményemet,valahogy nem érzem őket igazán viselhetőnek,pedig szeretem az izgalmas alkotásokat .

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. július 28.

Laurencia

2018. június 23.

Jàààj, mà' megin' egy Ford amitől kinőnek a kis ördögszarvaim, sőt lassan patàs ördög pólót fogok ölteni ha erről az illathàzról kell bàrmit is mondanom.
Nem fogom ismét leírni azt az elfogult rajongàst melyet a màrka irànt tanusítok, aki olvas az tudja, a vèlemènyeim önmagukèrt beszèlnek azt hiszem e kèrdèskörben.
2017-es darab, vanília-sárfàny-bőr triásza ami dominàns ebben az illatban, vèrbeli hideg èvszakos testet-lelket àtmelegítő illèkony radiàtor.
Kifújàskor orrbagyűrős alkohol ès koriander emeli a kalapjàt köszönèskènt, de utàna ahogy puhul a törtènet, àtveszi a stafètàt a keleties, konyakos, bőrös èdessèg.Tipikus Ford fèle varàzsszőnyeg, ahol most az illatszabàsz bőkezűbben füstösített a mirhàval mint alapesetben a brand illataitól megszokhattuk.

Szèp ès okos darab bàrki is követte el, nagyon làtszik hogy nem ma kezdte az ipart, ez a vanília most viszont màs mint amit eddig èreztem valaha Tomnàl.Nagyon tiszta, èteri èdessèg az alap, eddig is vilàgos volt hogy minősègi anyaggal dolgoznak, de most igazàn azt szimatolom hogy ez valami igazàn termèszetes alapból előàllított összetevő lehet, semmi metiles èrzet nincs, Armani Eccentricojàban is ilyesmi az extrakt.

35 fokban teszteltem ami biztosan nem volt megfelelő időpont, de mikor menjen az ember lànya garàzdàlkodni ha nem az èves pènzügyi kompenzàció és fizetésemelés realizàlásànak napjàn?
A fentiek okàn sem szórtam ki azt a kisebb vagyont, melyet e parfümért kèrnek, óvatos duhaj módjàra majd október környèkèn ismét közelítek.
Addig is megadom a max pontot, mert a csuklóm az orromra nőtt a nap tovàbbi felèben s bizony a nagy parfüm bajok mindig így kezdődnek....

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. június 23.

Antioxidánsok: Tocopherol, Pentaerythrityl Tetra DI-T-Butyl Hydroxyhydrocinnamate, BHT

Növényi kivonat, melyet illatanyagként használnak a kozmetikumokban.