Tom Ford

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Parfümök
Kiszerelés:   30 ml, 50 ml és 100 ml   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   Douglas   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: eo, az összetevőket feltöltötte: juditkaa70, Módosítva: 2018. december 11.

Kiszerelés:   30 ml, 50 ml és 100 ml
Lelőhely:   Douglas

Illatösszetevők: bergamott, bazsarózsa, koriander, virágos tónusok, ambrette, jázmin, rózsa, pacsuli, fa, tömjén

Az illat lágyan keveredik a fehér virágok és más gondosan válogatott összetevőkkel, amelyek tökéletes harmóniát alkotnak viselője testével, gondolataival, lelkével, és személyiségével.

Tom Ford White Patchouli EDP Fújos 5 ml. = 2000 Ft. 10 ml. = 3800 Ft
Ár: 2000 Ft , Eladó: Csiribiripipi
Állapot: Új, Helyszín: Kóka, fizetés: Banki utalás után postázom, személyes átvétel Kókán lehetséges.
Tom Ford White Patchouli 50ml
Ár: 12.500 Ft postával , Eladó: kundus
Állapot: Használt , Helyszín: --, fizetés: Előre utalás után postázom, postán maradóra.
Verona5

2019. november 19.

Az eleje tényleg büdös pacsuli. Teljesen ledöbbentem, miután a bőrömre került a mintámból - hogy ezt valaki meg is veszi üvegében?? Jesszus, ne már!
Aztán ahogy a fejillatok elszállnak, úgy válik egyre virágosabbá, lágyabb nőiessé. Ekkorra egészen hordható darab lesz belőle, viszont a leszáradásában előjönnek a férfias aftershave-s, kissé savanykás jellegek. Átváltozóművész illat, szerencsés lehet, akinek jól muzsikál a bőrén. Van benne szépséges rész is, de én egészen biztosan nem tudnám hordani és nem szeretném a környezetemben sem érezni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. november 19.

Vaslady

2019. szeptember 8.

Nálunk a városban "egy celeb hölgy"viseli előszeretettel,és reklámozza az isntán,igy kiváncsivá tett.
Ma teszteltem,papircsikon jött haza.
Nem akarom irni,hogy büdös,mert nem,és az összetevők igy sorban egyesével a kedvenceim is...
Nagyon idegesitő illat,képtelen lennék viselni...sőt elviselni azt is,aki használja :(.
Nagyon,nagyon nem :(

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. szeptember 8.

Ma teszteltem,papircsikon jött haza.
Nagyon,nagyon nem :(

öntudatos rondaság aki tudja hogy büdös, gyomorforgató,de nem érdekli
mert ő egyszerűen ILYEN, és akinek nem tetszik...ez a magabiztosság összezavar,
alig hiszel a szemednek /orrodnak.Bocsánat hogy ezt írom:
ez az illat lenyűgözően borzalmas. Ha csak az üvegét meglátom,
rossz érzésem támad, pedig önmagában az üveg még tetszik is!
Azt olvastam: discontinued, ha így lenne nem siratnám,de a TF oldalon fenn van,
kapható.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. február 23.

Jujj,álmomban ne jöjjön elő! Én úgy érzem össze van ez rakva,
mintha technikailag rendben volna, de a végeredmény??!! Az a fajta
öntudatos rondaság aki tudja hogy büdös, gyomorforgató,de nem érdekli
mert ő egyszerűen ILYEN, és akinek nem tetszik...ez a magabiztosság összezavar,
alig hiszel a szemednek /orrodnak.Bocsánat hogy ezt írom:
ez az illat lenyűgözően borzalmas. Ha csak az üvegét meglátom,
rossz érzésem támad, pedig önmagában az üveg még tetszik is!
Azt olvastam: discontinued, ha így lenne nem siratnám,de a TF oldalon fenn van,
kapható.

Tarzicia

2018. november 2.

Kezdetként szuperklassz földes-savanykás pacsuli, JHG Vengeance Extreme szeliditett, emészthetőbb változata.
Kb 5 perc múlva előlibbennek a fehér virágok. Na jó, gondoltam, akkor ennél maradunk, ez egy egyszerű matekpélda lesz, a parfüm nevének szájbarágása a gyengébbek kedvéért, azaz: pacsuli + fehér virágok = white patchouli. Mi lehet itt a probléma, vajon miért olyan megosztó ez a parfüm? Ide nekem az oroszlánt is! Mentolos és éles is kicsit, érzek benne rózsát, és most már valami másra hajaz, Miss Dior EDT? Kicsit később: Carven L'Absolue? A fehér virágok dominálnak, talán jázmin és tubarózsa is. Buja. Eleven. Nem ártatlan. Tiszta. Friss. (Noa?) Ciprusos-virágos. Szikrázó. Fémes kicsit. (Narciso Essence?) Elegáns fehér illat. Nem édes. Nem masculin, modern, öntudatos-nőies. Aztán megint másra hasonlít: Jour d'Hermès Absolue? Jour d'Hermès Gardenia? Trussardi Donna? Nina Ricci L'Air? Vizelet és egyéb "rondaságok" szaga nincs, viszont valami halovány festékszag ólálkodik a háttérben, talán ez valamelyik alkotórész szintetikussága miatt alakult ki, találkoztam már korábban is ezzel a fura jelenséggel. Hát most nem a Private Blend sorozat egyik tagjáról van szó...
Szappanos-krémes átmeneti fázis, még tetszene is, de valahogy elmosódik, erőtlenné válik az egész, veszít a frissességéből, aztán filmszakadás...
Hirtelen füstösség csapja meg az orrom, gondoltam, biztos az előző este magamra fújt kedvencem, a Sisley Soir d'Orient foszlányai keltek életre rajtam valahogy, erre látom, hogy a White Patchouli-ban van tömjén!.. Ez most komoly? Mert viccnek elég rossz lenne...Nagyon nem illik ide ez a csavar, most ezt mégis minek kellett? Miért nem maradt a "matekpéldánál"? Annak legalább volt értelme, stílusa, ez így egy öszvér. Kritikusabban fogalmazva: "Ilyen állat pedig nincs is!" Rosszindulatúan fogalmazva: ez egy innen-onnan összeollózott illat. Sokat akar a szarka, nem birja a farka...
Túl nőies volt eddig, és gyorsan kellett valami, amitől unisexnek lehet cimkézni? Mert az a trendi? Szánalmas...A vége Dark Patchouli lett..vagy még az se. (Amúgy meg kikérem magamnak ezt a Sisley Soir d'Orient-szerű végkifejletet...)
Szóval háromszor változik az illat, egyre fáradtabb tempóban, de 3-szor totál más irányt vesz. Mi ez, ha nem káosz?...
Hogy mondjak valami jót is, végre valami szokatlan. Már ha valaki pont ilyenre vágyik...
Parfüm engem még nem akasztott így ki (még az Amouage Love Blossom sem), hát most sikerült, ezt a teljesítményt és a középső szakaszt díjazom 2 csillaggal.
Az illat maga nem pocsék, vagy hányingerkeltő stb. Nem az. Csak számomra értelmezhetetlen az egész úgy, ahogy van.
Elnézést, hogy ezúttal bő lére eresztettem a mondanivalómat, lehet, hogy túltoltam az állatos hasonlatokat is. Azt hiszem, kissé elragadtattam magam...
Kiegészítés: Utánanéztem, ez egy 2008-as keletkezésű parfüm, "for women" megjegyzéssel. Lehet, hogy akkor még nem a gender-bender-minden-unisex mánia, hanem egyfajta "kiforratlanság" miatt lett ez az illat olyan, amilyen. Mindenesetre én ennél csak jobb TF illatokat ismerek.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. november 2.

Sziszekmiszek

2018. július 14.

Előre mondom, kezdő vagyok a parfümök terén, bár évtizedek óta használom őket, de csak az utóbbi időben mélyedtem a témába. 4-5 Tom Ford - ot szaglásztam meg, ezt is. Nos a véleményem szerint mindegyik hasonlít egymásra abban, hogy tetszenek de semmi küli.
A leszáradása nagyon férfias, tudom, unisex. Jómagam inkább a kifejezetten feminim illatokat preferálom, most a Cartier La Panthère a kedvencem. TF-tól a Costa Azzurra-ra vadászom most, mert nemrég Bécsben véletlenül megszaglásztam(a Mandarino di Amalfit akartam kipróbálni de nagyon nem tetszett, s a C A ott volt mellette.) Na az szuper volt! Ha legközelebb találkozom vele, akkor megpróbàlom elmesélni a benyomásom. Egyébként, amennyibe kerülnek, nem is bánom, hogy nem vagyok megőrülve értük.
Egy nőnek túl férfias, férfinek pedig túl nőies. Se ilyen, se olyan.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. július 14.

Egy nőnek túl férfias, férfinek pedig túl nőies. Se ilyen, se olyan.

Parfuwoman

2018. június 12.

Na kérem,ezért imádom a parfümöket!! Mert mindenkin más és más . Én örök ,mániákus keresésben vagyok ,mindig keresem a legesleget,egyelőre Alient érzem annak. Így találkoztam a White patchoulival a Douglasban és nem tetszett. Aztán végül rendeltem egy mintát,hátha nekem is lesz egy Tom Fordom,mert Orchidok családja rajtam fullasztó ,faj a fejem tőlük.Mikor másodszorra magamra applikaltam ,nem éreztem semmit ,az előző napi kimerítő parfümámokfutásom miatt. De már tudom,hogy ez nem jelent semmit,így nem adom fel egykönnyen . Ma is tettem egy picit a könyökhajlatomba,s nem ereztem különösnek,így csalódottan konstatáltam,hogy ez sem én vagyok. Aztán az előbb megcsapott egy finom illat,nézegettem is,hogy mi ez? Hát a White patchouli ! Időt kell neki adni,meg az én bőrömön jól működik a pacsuli és a fehér virágok egyaránt . Ez egy nagyon letisztult ,elegáns illat,nem egy szexi dög,hanem az a kifejezetten “inoffensive” kreálmány,amit sokan keresnek. Bevallom őszintén ,én bármilyen erős parfümöt,bármikor ,bárhova,ha úgy érzem jónak,hiszen egyszer élünk ,nem? Meg engem amúgy sem zavar ,ha másnak erős Black opium illata van például,amit én nem kedvelek,de mindig azt mondom,hogy inkább parfüm,mint testszag,nem?
Na de elkalandoztam. Szóval ez a parfi egy profi ,sikeres nő illata. Már tudja mit akar,már tett le az asztalra,ambíciózus és szereti a letisztult fehér blúzt,mert tudja ,hogy a megfelelő kiegészítőkkel nagyon is csinos ! Hogy valami szakmai is legyen,a virágok nagyon érződnek ,s a fás jegyek,de az egész finom lágy ,balzsamos és a pacsuli ezzel gyönyörűen együttműködik.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. június 12.

dorabianka

2018. június 4.

Érdekes, különleges parfüm, nekem valahol a nagyon egyedi, fűszeres illat, és a férfi aftershave között van. Megvettem, de a boltban is éreztem, hogy vagy hatalmas szerelem lesz, vagy nagyon nem fog bejönni. Első szaglásra nagyon elegánsnak éreztem, tetszett, hogy nem tömeg illat. Nem rossz, valahogy minden szaglásra egy kicsit más, de az én bőrömön kissé erősebben kijönnek belole az unisex, férfias jegyek. Nem az én illatok, mindenesetre az üveggel elhasználom, de újravenni nem fogom. Aki tudja viselni, annak viszont jó választás lehet, tényleg nem tucat illat.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. június 4.

Szati

2018. április 26.

Én bírom az ütős parfümöket, jöhetnek a tömény füstös, fűszeres, ámbrás, stb. illatok, de ez tömény fejfájás. Pedig szeretem Tom Fordot, de nem tudom, mit szívott, mikor ezt az illatot kitalálta. Inkább férfi illat, de azok között sem a finomabb fajta. 2 csillag az Alkotó miatt.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. április 26.

Era514

2017. március 24.

Ó, Istenem! A Tom Ford illatok miatt mentem ma a Douglasba. Nagy parfüm keresésben vagyok, és már mérhetetlen fájdalmat érzek a semmilyen, tucat és valami másra emlékeztető illatok miatt. Na, Tom Ford tényleg nem ilyen. A Black Orchidhoz én még kislány vagyok, de őt el tudnám képzelni... Kellemesen fanyar és hűvös, azt hiszem, hogy talán a boróka miatt. Pont emiatt sokaknak lehet kicsit maszkulin.

Akinek a La Vie Est Belle (és a többi tömeg illat) a legek legje, az még papíron se próbálja, teljesen felesleges, utalni fogja. De akit a Douglas Top 10 lista minden szereplője végtelenül idegesít a semmilyensége miatt, na ő próbálja ki. És a többit is. Olyan lesz, mint egy niche parfüméria...

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. március 24.

mooo

2017. január 24.

Jujjjj ez nem jó! Én szeretem a pacsulit, de ez szúrós és savanyú.....egyáltalán nem tetszik.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. január 24.

Alkoholok: Alcohol Denat.
Illatanyagok: Parfum / Fragrance, Benzyl Salicylate, Linalool, Hexyl Cinnamal, Hydroxycitronellal, Benzyl Benzoate, Geraniol, Limonene, Coumarin, Citronellol, Eugenol, Isoeugenol, Citral, Butylphenyl Methylpropional, Benzyl Cinnamate