Urban Decay

Ár:   $49   Kategória:   Sminkek szemre
Lelőhely:   külföld (Sephora), online   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: angib, Módosítva: 2012. július 14.

Ár:   $49
Lelőhely:   külföld (Sephora), online

Az Urban Decay új szemfestékpalettája, a füstös sminkhez. Az ára 49$, és egyenlőre csak külföldről rendelhető. A palettában 10 szín található + egy prímer potion és egy 24/7 szemceruza.

Maria2n

2020. december 9.

Nem egy rossz paletta, de nem is mondanám annyira nagy kedvencnek. Kb. 2 éve vettem Amerikában, amolyan hirtelen felindulásból. Vannak benne jól kihasználható színek, de 1-2 olyan is amit csak swatcholtam, és úgy gyönyörködtem bennük, mert magamon nem bírnám elképzelni őket. Hétköznapi, irodai sminket is össze tudok vele dobni, alkalmit is, csak az az 1-2 szín marad kihasználatlanul. A hozzáadott primer a jól ismert primer, azt imádom, viszont nekem a szemceruza mintha száraz lenne. Nagyon kemény az állaga, emiatt használhatatlan számomra mert kb. kiszúrná a szemem ha vele ügyködnék. A tolltartó megoldás praktikus, könnyen utaztatható. Szívem szerint 3,5* -ot adnék de mivel nem lehet annyit, így marad a 3 a szemceruza miatt, és amiatt hogy annyira azért nagy kedvencem nem lett.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. december 9.

ercsike76

2014. február 10.

Karácsonyra "kaptam" (megrendeltem magamnak) és amikor kibontottam nagyon dobbant a szívem: ez egy gyönyörűség!!! A tokja, az a kis zippzáras: nagyon szép! A benne fellelhető színek: <3 és nem porzanak.

Kinky: belső szemzugba, szemöldök alá tökéletes, matt, világos szín. Nekem satírhoz túl világos mert sárgás, olívás a bőrtónusom.
Freestyle: testszínű, matt, satírszín.
Mushroom: szürkés-barnás-ezüstös, szatén finishű.
Backdoor: sötétbarna, matt, mackóbarna :-)
Blackout: matt fekete, szénfekete!
Barlust: WOW, barna, szaténos, meleg szín, nagyon szép!
Rockstar: lila, selyemfényű, gyönyörű
Evidence: hát ez a sötétkék valami álomszép! Ezzel csináltam füstös sminket a zöld szememhez és BRUTÁL VOLT! Olyan picit lilás beütése van.
Loaded: arany beütésű méregzöld, szaténos
Asphalt: sötétszürke, szaténos, ez nem a kedvencem, elég hideg szín.

Azt azért megjegyezném, hogy ez nem egy mindennapi használatra való smink paletta, de nyilván nem is arra tervezték. Szolíd sminket képtelenség vele csinálni :-) Arra ott vannak a NAKED-ek :-)
De minőségre 5*

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2014. február 10.

Freestyle: testszínű, matt, satírszín.
Mushroom: szürkés-barnás-ezüstös, szatén finishű.
Backdoor: sötétbarna, matt, mackóbarna :-)
Blackout: matt fekete, szénfekete!
Barlust: WOW, barna, szaténos, meleg szín, nagyon szép!
Rockstar: lila, selyemfényű, gyönyörű
Loaded: arany beütésű méregzöld, szaténos
Asphalt: sötétszürke, szaténos, ez nem a kedvencem, elég hideg szín.

De minőségre 5*

Pöti

2013. július 11.

Fantasztikus ez a paletta.. Sápadt, karikás, kék szemű nőként már 10 éve nem használok kék szemfestéket... De ami ebben van, az valami csoda... Muszáj volt feltennem és fantasztikus... De már maga a paletta kinézete is nagyon egyedi... Füstös sminket kedvelőknek alapdarab... A fekete ceruza is tökéletes... Csak ne kéne hegyezni...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. július 11.

erika81

2013. március 15.

Névnapomra kaptam. Olyan mint egy tolltartó, ezért könnyen magammal tudom vinni. Van benne két világos szín a két sötét matt, a többi pedig sötétebb árnyalat csillogással. A kedvencem a Rockstar! A primer 1/3-a az eredeti méretnek, de így is nagyon sokáig elég. A ceruza fekete és teljes méretű. Imádom! :))

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. március 15.

Emolliensek: Caprylic/Capric Triglyceride, Ethylhexyl Palmitate
Illatanyagok: Caprylic/Capric Triglyceride, Sorbic Acid, Ethylhexyl Palmitate
Színezékek: Zinc Stearate, Titanium Dioxide / CI 77891, CI 77491, CI 77492, CI 77499, Bismuth Oxychloride, Ferric Ferrocyanide, Carmine / CI 75470, Chromium Oxide Greens / CI 77288, Manganese Violet, Ultramarines
Tartósítószerek: Sodium Dehydroacetate, Phenoxyethanol, Sorbic Acid

A CosIng hivatalos besorolása szerint csomósodást megakadályozó, színező és sűrűség szabályozó összetevő. Leggyakrabban por állagú sminktermékekben találkozhatunk vele, melyeknek nagyon jó tapadást biztosít.

Szorbinsav, melyet élelmiszerekben és a kozmetikumokban is tartósítószerként használnak, jellemzően más gyengéd tartósítószerekkel kombinálva. Enyhe, természetes eredetű összetevő, mely egy 2004-es tanulmány szerint még az ekcémás bőrűek által is jól tolerált.

Pálmaolajból származó bőrpuhító, emolleins összetevő, melyet gyakran használnak natúrkozmetikumokban a szilikonok természetes alternatívájaként.  A komedogén indexe 5-ből 4-es, így pattanásokra hajlamos bőrrel érdemes óvatosnak lenni az összetevővel.

Ez egy átlátszatlanná tevő, grafitszerű, kristályos segédanyag, melyet kiváló fedése, nedvesség és zsírosság felszívó hatása miatt használnak kozmetikumokban, és kiváló bőrkondícionáló hatásáról sem szabad megfeledkezni. A rúzsokban krémes érzetet és szebb színt ad az ajkaknak.

Minerál makeupokban gyakran használt por állagú, szintetikus anyag. Bár gyakran mint a talcnál jobb, természetesebb összetevőt említik, Paula Begoun szerint ez nem egészen így van. A bizmut oxikloridot leginkább mesterségesen állítják elő bizmut, kloridionok és víz segítségével. A sminkekben az összetevőt leginkább azért használják, mert sajátos gyöngyházszerű csillogása van és finom porszerű az anyaga, mely jól tapad a bőrhöz. Az összetevő hivatalos funkció besorolása színezék.

Sminkekben gyakran használt lilás, rózsaszínes színű színpigment.