Uriage

Ár:   6190 Ft   Kategória:   Sminkek arcra
Lelőhely:   patikák, online   Bőrprobléma:   Túlérzékenység

A krémet feltöltötte: Makk Zsuzsó, az összetevőket feltöltötte: Lora, Módosítva: 2023. február 8.

Lelőhely:   patikák, online
Bőrprobléma:   Túlérzékenység

Rendkívül erős fényvédelem kompakt púder formában, mely természetes, egészségesen ragyogó arcszínt ad, maszkhatás nélkül. Egységesíti a bőrszínt és segít elfedni a foltokat, bőrhibákat. Kizárólag fizikai szűrőket tartalmaz, megerősítve az Uriage termálvíz védő, bőrápoló hatásával. Minden bőrtípusra, még a legérzékenyebb / intoleráns bőrre is ajánlott, különösen a kémiai szűrőkre, illatanyagokra, tartósítószerekre allergiás bőr védelmére.

Nem mitesszerképző - illatmentes - vízálló - bőrgyógyászatilag tesztelt

Hummogi

2023. február 8.

Én imádom ezt a krémpúdert, az egyetlen a piacon ami nem triggereli az eczemámat és jó az árnyalata a bőrszínemhez(a világos verzió(fair)). Szerintem könnyű felvinni, érdemes előtte alaposan hidratálni, hogy ha pl hegek,sebek, hámlás van a bőr felületen azt ne emelje ki(de ez bármelyik alapozóra/púderre igaz). Nem fed sokat, de arra épp elég, hogy kicsit élhetőbbé tegyem a nagyon mély, sötét karikáimat, és a tág pórusaimat is szépen kitölti/elfedi. Mivel alapozót nem használhatok, ez tökéletes megoldás számomra.

Végtelenül szomorú vagyok, hogy már nem gyártják, kifutó termék, de azt az infót kaptam, hogy márciustól jön helyette egy új fajta fényvédős krémpúder, amiből csak egy "univerzális" szín lesz. Én az ilyesmiben nem hiszek, az kb 2-3 árnyalatra lesz jó, de mindenképp adok majd neki egy próbát.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. február 8.

Barbara2021

2022. július 19.

Teljesen igaza van az elozo hozzaszolobak, vagyis kihangsulyozza a bőrön a hamlast, viszont nagyon jó a napvédelme, nem egek meg a strandon, pedig elfelejtem frissíteni. Úgyhogy én örülök, hogy megvettem, habár én is porpudert akartam.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. július 19.

blckrainbow

2022. június 6.

Sajnos nekem teljes pénzkidobás, a patikában nem volt teszter, emiatt én csak otthon szembesültem vele, hogy ez egy cushion-típusú termék, azaz kb alapozó szintű (szerintem, de sosem használok alapozót), amit nagyon nehéz egyenletesen felvinni, de lehet csak én nem vagyok elég gyakorlott. Sűrű, kb. paszta szerű az állaga. Ha túl vékony réteget viszek fel, minden apró száraz bőr cafatot kihangsúlyoz az arcomon, ráadásul mivel újra-kenéshez vettem, nyilván délutánra már picit szárazabb az arcbőröm alapból, egyszóval katasztrófa, ahogy kinéz. Ha vastagabb réteget vittem fel (hogy tuti érvényesüljön az SPF 50), szintén látszódtak a száraz bőr részek, de pluszba még teljesen maszk hatást is keltett. Részemről emiatt egy csillag :(

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. június 6.

tothedit21

2021. július 25.

Kiváló termék. Csodásan fed és selymesen igazodik a bőrhöz. A fényvédő hatása pedig szinte nélkülözhetetlenné teszi a nyári napokon. Véd, ápol és széppé varázsol. Ujjammal viszem fel, mert így tudom szépen eldolgozni, a hozzá tartozó kis szivacs nekem nem jött be.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2021. július 25.

bongi

2021. január 21.

Egy kicsit elbénáztam a vásárlást, mert rendeltem és bár a csomagolásán írja, hogy ez egy krémpúder, azt nem vettem észre és a webshop termékleírásában ez nem szerepelt. Előszőr púderecsettel próbáltam felvinni, de azzal nem lehet. Van hozzá egy kis kerek szivacs, azt használtam végül. Azért akartam mindenképp egy ilyen púdert, mert bár a BB krémem is tartalmaz fényvédőt, nem viszek fel annyit belőle, hogy megfelelő védelmet biztosítson. Gondoltam, hogy még egy vékony réteg fényvédős púderrel rásegítek, de sajnos ezt el kell felejtsem, mert csak elrontja a BB krémem szép, természetes fedését. Az én bőrömön kimondottam fényes és maszkos lesz, kiemeli a tág pórusaimat. Majd valamilyen formában el fogom használni, de mindennapi használatra, amire szántam, nem jó nekem. Nálam ez a futáshoz/erdőjáráshoz/kertészkedéshez elmegy kategória.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. január 21.

Luiselotte

2020. július 14.

Lányok nagyon köszönöm, hogy véleményeztétek ezt a terméket, nélkületek nem vettem volna meg a Szent Grált :)
Pigmentfoltos vagyok amit lézeres kezelésekkel és krémekkel tartok kordában, és télen - nyáron 50- es faktorú Vichy fényvédővel kenem az arcomat. Valahogy nem éreztem elégnek csak a fényvédőt , hétköznap kerül fölé egy Shisheido alapozó is de strandra az nem való. Most ezt a kis csodát használom ami állagra krémpúder és nagyon zsírosnak tűnik. Felkenve szépen terül és rétegezhető is ,szemmel láthatóan fed ( úgy értem látszik , hogy odakentem valamit)de ez engem nem zavar mert inkább ez legyen ott mint jövő héten a pigmentfoltom sötétbarnán...
Ahova felrakom ott is marad nagyon enyhe illata van, eltávolításához egy sima Pampers törlőkendő is elég.
Nekem világos árnyalatban van meg ami pont jó a bőrömhöz és idomul is a szín pár perc alatt. A kompaktja kis duci,tetszik, hogy tettek bele egy műanyag elválasztó lapkát a szivacs és a krém közé, így nem fogja össze az egész dobozkát az anyag ami benne van.
Ujjal tapogatom fel az arcomra a szivacsot meghagytam vészhelyzetekre, amikor nem tudok kezet mosni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. július 14.

Emimo

Korcsoport: >54
2020. július 11.

Kitűnő! Hidratálókrém -->Uriage pigmentfolt elleni 50 faktoros napkrém --> és ez. Ezeket teszem fel, ha megyek a napsütésben valahová; nagyon keveset teszek kézzel az arcomra ebből a krémpúderből. És nem nehéz, nem súlyos, lélegzik, szép. Nagyon jó, sokkal jobb, mintha alapozót, vagy púdert, vagy krémpúdert/habalapozót tennék a napkrém fölé. Nekem szép, természetes, világos színe van, jól elegyedik az arcbőrömhöz, ami világos. És a tudat, hogy az 50 faktoros krémen egy 50 faktoros alapozó van, nagyon megnyugtató. És hatásos!

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2020. július 11.

evaedinakiss

2019. szeptember 5.

A fényvédelem része nálam jól működik, ez 5 csillag. Nyilván nyáron a tengerparton, 38 fokban lejön, és újra kell kenni. Nekem vízparton és síelésnél bevált, mert nem foglalkozom vele, hogy milyen arcom, az a fontos, hogy megvédjem, ez működik. " Természetes, egészségesen ragyogó arcszínt ad, maszkhatás nélkül" - hát ez a része nagyon nem működik, mert nem tudom úgy felvinni, hogy szép legyen.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. szeptember 5.

Alice83

2019. szeptember 5.

Féláron jutottam hozzá..nem lett a kedvencem mert valamelyik összetevője pattanásokat okoz nálam..legvilágosabb szín tökéletes a világosabb bőrűeknek..szépen lefedi a bőrt egy -két óráig nagyon szépen néz ki a bőrön(mint közepes fedésű szatén finishű egy alapozó), de nekem sajnos ha nem hidratálok alá nagyon akkor szárítja a bőröm és nagyon matt kinézetűvé teszi, ami nem szép..nem veszem újra..

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. szeptember 5.

farkasszandra

2019. július 13.

Az Uv védelemről nem tudok nyilatkozni ill. A tartósságról sem mivel a napokban nem igazi nyári napokat élunk. Sajnos a legvilágosabb szín is narancsárgának tűnik az arcomon, az egyébként kombinált bőrömön a száraz részeket tökéletesen kiemeli... kicsit csalódtam! Talán ez is egy olyan púder ami a tökéletes bőrüeknek készült, hogy azt megőrizze. Persze csodát nem vártam, de maszk hatást se. Fogok még próbálkozni vele és visszatérek az újrapontozáshoz.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. július 13.

Antioxidánsok: Tocopheryl Acetate, Tocopherol, Ascorbyl Tetraisopalmitate
Hidratálók: Aluminum Hydroxide, Sodium Hyaluronate
Vitaminok: Tocopheryl Acetate, Tocopherol, Ascorbyl Tetraisopalmitate

Műanyag féle, melynek számos funkciója van a kozmetikumokban. Leggyakrabban fizikai bőrradírokban használt dörzsölő anyagként. Szintén gyakran használt felületi hártyaképző (film forming), sűrűség szabályozó és stabilizáló anyagként.

Keményítőféle, melyet csomósodás elleni (anticaking) és sűrűség szabályozó anyagként használnak a kozmetikumokban. A truthinageing szerint az összetevő képes növelini a fényvédők faktorszámáti (mindössze 5% Aluminum Starch Octenylsuccinate 40%-al növelheti a Titanium Dioxide fényvédő képességét.) A CIR (Cosmetic Ingredient Review) szerint az összetevő használata bizonyos mennyiségi és minőségi előírásokat betartva biztonságos a kozmetikumokban.

Brazil viasz, vagy pálmaviasz, melyet egy Brazíliában élő pálma leveléből állítanak elő. Nagyon sűrű emollient anyag, amely csillogó felületet hagy maga után, így a kozmetikai iparban leginkább szájfényekben, szőlőzsírokban és egyéb smink termékekben használják a magas olvadáspontja (85°C) miatt.

Összecsomósodást megakadályozó (anticaking), átlátszatlanná tevő, sűrűség szabályozó, felszívó (mattító) hatású segédanyag, melyet főleg pigmenthordozóként használnak például ásványi fényvédők vagy sminktermékek esetén.

Glicerin és zsírsavak keveréke, melyet lágyító és sűrítő szerként, illetve pigmentek bevonására használnak kozmetikai termékekben. A bevonat segít stabilizálni a pigmenteket a formulákban, valamint elősegíti azok könnyű és egyenletes eloszlását a bőrön.