Uriage

Ár:   3480 Ft   Kategória:   Lemosók, Tonikok
Kiszerelés:   150 ml   Bőrtípus:   Száraz
Lelőhely:   patikák, online   Bőrprobléma:   Túlérzékenység

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Uriage, Módosítva: 2019. július 19.

Lelőhely:   patikák, online
Kategória:   Lemosók, Tonikok
Bőrtípus:   Száraz
Bőrprobléma:   Túlérzékenység

Termálvíz alapú habzó gél seborrhoeás, irritált, kipirosodó és hámló bőrfelületek kíméletes tisztítására. Arcra – testre – fejbőrre. Egyaránt kezeli a seborrhoea okait és tüneteit. Gyorsan megszünteti a hámlást, a szabadalmaztatott TLR-2 Regul komplex és a nyugtató
Uriage Termálvíz együttes hatása gátolja a mikroorganizmusok túlszaporodása által kialakuló gyulladásos folyamatot, már a korai fázisban. Szőrtüszőgyulladás, irritáció esetén borotvagélként is ajánlott.

Paraben-, illat- és színezékmentes, hipoallergén

Triksz

2019. január 25.

Nekem a bőrgyógyász írta fel. Az emulzióval együtt használom, már az első alkalommal érezhető volt a javulás. Azóta is ezt használom. (Kipróbáltam azóta a Bioderma hasonló termékeit, de nekem az nem vált be, folyamatosan viszkettem , hámlottam és piros voltam). SZóval nekem ez a nyerő.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. január 25.

Blizz4rd

2019. január 7.

Az eddigi legnagyobb csalódásom.
Adtam neki pár nap esélyt, de minél többet használtam, annál inkább azt vettem észre, hogy éppen az ellenkező hatást érte el nálam.
Az arcom kipirosodásában nemhogy nem segített, de már közvetlenül arcmosás után is eszméletlenül száraznak éreztem a bőrömet (konkrétan fájt, csípett), majd pár nap után teljesen tragikussá (kérges tapintásúvá, illetve menthetetlenül pirossá) vált szinte az egész arcom.
Samponként is adtam neki esélyt, és eleinte nem fedeztem fel az arcomnál elmondható panaszokat, viszont mostanra erősen hámló és viszkető, piros foltok keletkeztek a fejbőrömön, amilyenekkel hosszú hónapok óta nem találkoztam (pedig ezelőtt „jó parfümös” Head & Shoulderst használtam).
(Konkrétan szteroidos krémet kellett használnom, hogy helyrebillentsem a bőrömet.)

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. január 7.

Az eddigi legnagyobb csalódásom.

cukorpaszta

2018. november 17.

Én igaziból apukámnak vettem, mert panaszkodott, hogy korpásodik a feje és a szemöldöke is (valójában ez egy gyulladt állapot volt ahol potyogtak az elhalt plakkok, és mindene piros volt). Kb a második mosás után 90%ban már minden visszahúzódott, de a biztonság kedvéért elhasznált egy flakonnal, így is tartott neki fél évet. Azóta megvettük már a második üveget is, és apukám aki tipikusan az a férfi akinek egy darab kozmetikum mindenre jò egy életen át, már ehhez ragaszkodik a legjobban :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. november 17.

zsofiab

2018. október 4.

Samponként kezdtem el használni. Hamarabb nem zsírosodik a hajam, kb ugyanakkor mint a többi samponnál, vagy lehet hogy kicsit kevésbé is. Viszont elég korpás lesz s fejbőröm tőle és viszket. Nagyon-nagyon sűrű gél, alig tudom kiszenvedni a tubusból. Sajnos nem váltotta be a hozzá fűzött reményeimet. Majd megpróbálom esetleg testre vagy arcra is és azután update-elek.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. október 4.

GoldTree

2018. szeptember 18.

Rémes. Samponnak egyszerűen alkalmatlan. Az arcomon pedig nem segített, sőt, még jobban pirosodott, hámlott a bőröm a használat során. De legalább büdös.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. szeptember 18.

Alice83

2018. július 1.

Már egy használat után is levitte a korpát és a viszketést is csillapította..én a spray-el együtt használom(az jobb de gyorsan fogy)..arclemosónak is működik de nem habzik eléggé..nem tudom biztosan de a pórusaim szépen tisztultak pár nap alatt..lehet ettől..én hagyom hatni pár percig állítólag kezeli a seborrheát..
Lassan 1,5 hónapja használom.. arcra szuper, nem szárít de szépen tisztít nagyon gyengéd, pattanásokat megelőző hatású, de van azért nekem ettől jobb arclemosó jelöltem(bioderma olajos tusfürdő..imádom)..ami miatt valószínű hűséges leszek hozzá az h nagyon szépen tisztítja a hajat, rendben tartja korpásodást (konkrétan nincs jele sem) és fényesíti puhítja a hajam..nem tudom hogy de már 3 hete hozzá sem nyúltam a szilikonos hajvégápolókhoz..szép fényes nélkülük is:D..

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. július 1.

evettke7

2018. május 20.

Eredetileg a pikkelysömörös fejbőrömre vettem sampon helyett, és olyan szépen rendbe tette, hogy néhány hetes használat után szinte semmi seb nem volt a fejbőrömön. Utána még kb fél évig használtam rendszeresen sampon helyett, majd áttértem a head & shoulders-re. Sömörnek azóta sincs nyoma, de időnként azért átmosom vele a buksim, biztos ami biztos alapon. Amire pedig azóta is használom, ha elfogy mindig újra veszem, az az arcmosás: minden szennyeződést és sminket leszed az arcomról, kb egy lépésben, kíméletesen. Mammut napokon szoktam beszerezni 20%-os kedvezmény kuponnal, így egész jó áron jutok hozzá, és nekem egy tubus általában fél évig elegendő.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. május 20.

Kmerci

2018. április 9.

Oké jó az összetevői listája már annak örülök ha egy piros pötty sincs benne DE. Én valami baromi drágán vettem patikában 4450Ftért és egyáltalán nem használ annyit. :( Már alig van benne mert próbálkoztam vele, kitartottam mellette de hiába. Ugyan úgy tele voltam zsíros korpával, viszkettem és már a haj vonalában is előjöttek pirosas, hámló foltok eléggé látható helyen, jó időbe se tudtam felfogni a hajam...Nagy csalódás volt ez nekem. :( Nem tud többet az 1400Ftos Pala samponnál számomra...

UPDATE!!
Aki ezt a gélt használja seborrheás fejbőrre az próbálja ki ezt a jóval olcsóbb terméket (1500ftért szoktam venni), szívből ajánlom 100%-osan ELMÚLASZTOTTA a zsíros korpámat, a viszketést mindent...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2018. április 9.

UPDATE!!

syrin

2018. április 5.

A kozmetikusom szerint seborrheás bőröm van, az arcom könnyen kipirosodik, a hajam meg zsírosodik, úgyhogy kipróbáltam ezt a terméket samponnak (meg arclemosónak). Két tubust szereztem be, az egyiket már elhasználtam, samponként elég jól teljesített. Most a lush "New" nevű samponjával versenyeztetem, ami mondjuk nem fair összehasonlítás, de egyelőre az vezet, így az Uriage gél max. 4 csillagot kaphat. Ha változás van, updatelek.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. április 5.

Bei

2018. március 30.

Szeborreás fejbőröm van,nekem nem vált be,viszketett a fejbőröm és az ekcémám úgy tombolt,hogy váltottam inkább sampont.Bioderma és ACM,ez a kettő vált be nekem.Utána gondoltam kipróbálom arclemosónak,hiszen a sminket remekül leszedi,de nagyon szárította a bőröm.Nekem nem hogy javul az ekcémám tőle,hanem rosszabb lesz az állapota a bőrömnek.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. március 30.

Antioxidánsok: Asiaticoside
Hidratálók: Butylene Glycol, Lactic Acid
Kémiai hámlasztók: Lactic Acid

Forrás: ITT

Az emberi test szövetben nyomokban megtalálható ásvány. A bőrön alkalmazva nem igazán alátámasztott, hogy bármilyen hatása is van,  talán antioxidáns.

Az asiaticoside az ázsiai gázlóból, vagy más néven a gotu kolából kivont terpenoid. Hatásos antioxidáns, elősegíti a kollagénszintézist és eszerint a tanulmány és eszerint a tanulmány szerint kollagéntermelést serkentő tulajdonsága révén sebgyógyító hatása is van.