Uriage

Ár:   3480 Ft   Kategória:   Lemosók, Tonikok
Kiszerelés:   150 ml   Bőrtípus:   Száraz
Lelőhely:   patikák, online   Bőrprobléma:   Túlérzékenység

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Uriage, Módosítva: 2019. július 19.

Lelőhely:   patikák, online
Kategória:   Lemosók, Tonikok
Bőrtípus:   Száraz
Bőrprobléma:   Túlérzékenység

Termálvíz alapú habzó gél seborrhoeás, irritált, kipirosodó és hámló bőrfelületek kíméletes tisztítására. Arcra – testre – fejbőrre. Egyaránt kezeli a seborrhoea okait és tüneteit. Gyorsan megszünteti a hámlást, a szabadalmaztatott TLR-2 Regul komplex és a nyugtató
Uriage Termálvíz együttes hatása gátolja a mikroorganizmusok túlszaporodása által kialakuló gyulladásos folyamatot, már a korai fázisban. Szőrtüszőgyulladás, irritáció esetén borotvagélként is ajánlott.

Paraben-, illat- és színezékmentes, hipoallergén

syrin

2018. április 5.

A kozmetikusom szerint seborrheás bőröm van, az arcom könnyen kipirosodik, a hajam meg zsírosodik, úgyhogy kipróbáltam ezt a terméket samponnak (meg arclemosónak). Két tubust szereztem be, az egyiket már elhasználtam, samponként elég jól teljesített. Most a lush "New" nevű samponjával versenyeztetem, ami mondjuk nem fair összehasonlítás, de egyelőre az vezet, így az Uriage gél max. 4 csillagot kaphat. Ha változás van, updatelek.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. április 5.

Bei

2018. március 30.

Szeborreás fejbőröm van,nekem nem vált be,viszketett a fejbőröm és az ekcémám úgy tombolt,hogy váltottam inkább sampont.Bioderma és ACM,ez a kettő vált be nekem.Utána gondoltam kipróbálom arclemosónak,hiszen a sminket remekül leszedi,de nagyon szárította a bőröm.Nekem nem hogy javul az ekcémám tőle,hanem rosszabb lesz az állapota a bőrömnek.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. március 30.

Mexy

2018. február 16.

Ööö.....Elhiszem,hogy másoknak segít...de nálam kuka..

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. február 16.

Ööö.....Elhiszem,hogy másoknak segít...de nálam kuka..

BLili

2018. február 3.

Szeborreás fejbőröm van, ez az egyetlen sampon, ami az évek során bevált, szinte teljesen megszűnt vele a lemezekben való korpásodás és a viszketés. Tökéletes, nagyon hálás vagyok neki. Igaz, megoldani nem oldja meg a problémát, mivel ha már egy alkalommal nem ezt használom, visszaesik a fejbőröm állapota, de ezt nem is várom el tőle.
Rozaceás arcbőröm van, arra viszont nem ajánlom mosakodónak, mivel csak kiszárítja.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. február 3.

sajtosszenya

2017. november 23.

Érzékeny, viszkető 3 naponta mosást igénylő fejbőröm van (egyes bőrgyógyászok sebosnak mondják, de van aki szerint nem). Lényeg a lényeg, hogy nem könnyű eset. Sajnos ez a lemosó gél sem lesz kedvencem: 3-4 hete használom, nem zsírosítja a fejbőrt, hajtövet, de már a hajmosás utáni első nap délutánján érzem a kezdődő viszkető érzést, ami a második napra sajnos kissé fokozódik. Ez még a tolerálható szint, de azért ettől kicsit jobbat vártam. Nagyobb baj nálam, hogy vannak bizonyos samponok, amik használata után hámló, kiszáradt fejbőr panasz jelentkezik (talán az SLS miatt, ezt még nem tapasztaltam ki bizonyossággal). És sajnos ez a készítmény is ilyen - legalább fél nap, amíg elmúlik és a fejbőr "visszazsírosítja magát".
Egyéb panaszt nem okoz, de szerintem ez is elég. Akciósan vettem 2800-3000 Ft környékén, de szinte biztos vagyok, hogy nem veszem újra

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. november 23.

papramona

2017. november 22.

Nagyon sok drága csodaszer kellemetlen tapasztalata után végre tálaltam egy terméket ami megszüntette az állandó undorító hámlást és viszketést.
Amikor elhagytam a használatát lassan megint kezdtek visszajönni a tünetek, úgyhogy ismét ezt használom és szuper jó! Kicsit drága.
Szép fényes selymes tőle a hajam, seb és hámlásmentes a fejbőröm.
Gondoltam rá, hogy kipróbálom a bioderma hasonló termékét, de nem merem mert ahhoz túl drága hogy csak úgy tesztelgessek.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. november 22.

Szép fényes selymes tőle a hajam, seb és hámlásmentes a fejbőröm.

lamark

2017. április 17.

Seborrheás dermatitiszem van, a fejbőrömön és néha az arcomon is pár helyen.
Kellemes , nem csíp. 90%-ra megszünteti , azonban borsos ára van....

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. április 17.

Seborrheás dermatitiszem van, a fejbőrömön és néha az arcomon is pár helyen.
Kellemes , nem csíp. 90%-ra megszünteti , azonban borsos ára van....

MrsWolf

2017. április 8.

A páromnak és nekem is korpás a hajunk. Ő már nagyon régóta használja, kb. 1-2 éve, és nagyon bevált neki, eddig ez a legjobb. Nem viszket hajmosás után a feje, csökkenti, van mikor el is tünteti teljesen a korpásodást. Én eddig 1 tubust használtam el a 150ml-es változatból. Ez 3 hónapra volt elég, és eddig én is azt tapasztalom, hogy ez a legjobb sampon erre a célra. Csökkenti a korpát, csökkenti a zsírosodást, és megszünteti a viszketést. Bár elég drága sajnos....most vettem 20% kedvezménnyel 2950 Ft-ért.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. április 8.

Creme

2016. október 9.

Az arcomon sajnos a rozeacea mellett seborrhea is kijött...az utóbbit teljesen megszüntette! Igaz, én rögtön nagy kiszerelésben vásároltam meg és napi kétszer használtam.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. október 9.

balazsdora

2016. július 22.

Tizenkét éve küzdök sebesedő, viszkető, nagyobb darabokban hámló fejbőrrel. Jártam több bőrgyógyásznál, kipróbáltam ilyen-olyan csodasamponokat, de semmi sem segített, hagytam is, megtanultam együtt élni a problémával, amely hol jobban, hol kevésbé gyötör. Néha, stresszesebb időszakban, a hajas fejbőrömről az arcomra is átkúszik, na akkor meg tudok őrülni. Legutóbb a Bioderma egyik termékével próbálkoztam, de sajnos pár alkalom után hozzászokott a bőröm. Tovább kutattam rendületlenül, hogy mi segíthetne, így akadtam erre az Uriage termékre. Jaj. Nagyon nem akarom elkiabálni, de úgy tűnik találtam egy szert, ami végre csinál valamit. Eleve nagy öröm, hogy arcra és fejbőrre egyaránt használható. Az arcomat szinte első használat után rendbeszedte. A hajas fejbőröm a keményebb dió, de szép fokozatosan múltak el a tünetek, a viszketés, a sebek. És most, a negyedik használat után, majdnem tünetmentes lettem. Hurrá! Nagyon szeretném, ha ez hosszútávon is így maradna. Már csak azért is, mert egyből duopackot vettem a kedvezőbb ár miatt. Öt csillag eddig.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2016. július 22.

Antioxidánsok: Asiaticoside
Hidratálók: Butylene Glycol, Lactic Acid
Kémiai hámlasztók: Lactic Acid

Forrás: ITT

Az emberi test szövetben nyomokban megtalálható ásvány. A bőrön alkalmazva nem igazán alátámasztott, hogy bármilyen hatása is van,  talán antioxidáns.

Az asiaticoside az ázsiai gázlóból, vagy más néven a gotu kolából kivont terpenoid. Hatásos antioxidáns, elősegíti a kollagénszintézist és eszerint a tanulmány és eszerint a tanulmány szerint kollagéntermelést serkentő tulajdonsága révén sebgyógyító hatása is van.