Uriage

Ár:   4890 Ft   Kategória:   Testápolás
Kiszerelés:   200 ml   Bőrtípus:   Száraz
Lelőhely:   patikák, online   Bőrprobléma:   Túlérzékenység

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Vivenna, Módosítva: 2021. április 7.

Lelőhely:   patikák, online
Kategória:   Testápolás
Bőrtípus:   Száraz
Bőrprobléma:   Túlérzékenység

Bőrgyógyászati szakértelem egy könnyű, frissítő permetben, a száraz bőr viszketését azonnal enyhítő, nyugtató hatással. Lipidpótló, tápláló, hidratáló permet száraz bőr napi ápolására, és/vagy atópiára hajlamos bőr regenerálására. Táplál, véd, gátolja az irritációt és a viszketést. Uriage termálvízzel ápolja a bőrt. Ajánlott továbbá száraz bőrrel járó betegségek megelőzésére, és szteroidos bőrgyógyászati kezelés kiegészítéseként és utána fenntartó ápolásként. Nagyon magasan tolerált formula, csecsemőknek, gyerekeknek, felnőtteknek egyaránt. A könnyebb napi használat érdekében gyorsan felszívódik, nem kell hosszan várni a felöltözéssel.

agipeaceful

2024. február 14.

Kb. 1 hete használom száraz, ekcémás bőrömre, és imádom. A felkenés után enyhén olajos érzete van, ezért 1-2 percet érdemes várni a felöltözéssel, de miután beszívódott nem csúszik, nem ragad, olyan selymes tőle a bőröm, mint a babáké. :) Nem győzök áradozni róla az ismeretségi körömben.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2024. február 14.

Lencseee

2022. október 10.

Aki könnyű, de hatásos testápolót keres, ezt vegye meg. Amit a leírása ígér, mindent betart.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2022. október 10.

candy7

2022. június 26.

Életmentő regenerálás, nagyon szeretem, rákattantam... nyáron testápoló krémek helyett most már csak ezt fújom, issza a száraz bőröm. Szeretem, hogy szépek az összetevők, bárhová használható, szuper kis termék, én nagyon megszerettem. Vadászom az akciókat, mert az ára borsos, cserébe nagy a kiszerelés. Imádom.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. június 26.

mariann33

2022. április 17.

Ugyanazt tudnám leírni amit az előttem szóló.
Ez egy hidratálókrém,spray kiszerelésben,és annak ellenére,hogy "könnyített"mist változat,meglehet hogy vannak akiknek sok lehet,mert nagyon jól hidratál.
A kiszerelés eleve nagy,ráadásul kevés is elég belőle,így nagyon jó befektetés.
Ha még hozzávesszük a higiénikus használhatóságot..mondhatjuk hogy ez egy tökéletes termék:)

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2022. április 17.

Ugyanazt tudnám leírni amit az előttem szóló.
A kiszerelés eleve nagy,ráadásul kevés is elég belőle,így nagyon jó befektetés.

Amadea

2022. január 23.

Egy fórumos kolleginának, Gloriának hála megismerkedtem az Uriage Xémose arcpermettel, ami egészen megváltoztatta a véleményemet erről a termékcsoportról; a sima, vizes szutymákot köpködő darabok nekem semmi extrát nem jelentettek, kivéve az Uriage termálvíz spray, aminek isteni a porlasztója (minden másét utálom, A Fix+ egyenesen köpköd), de ezt leszámítva az se rabolta el a szívemet. A Xémose, na, az igen. Ez is szép, egyenletes sugárban teríti be az arcot, de eléggé meglepődtem, mert olyan, mintha folyékony krémet fújna az arcomra és azonnal csontig lehidratálta a téltől szétnyúzott, mindent-kipróbáltam-a-libazsíron-kívül -féle állapotban lévő bőrömet (még az olajak se segítettek).

Az összetevőlistáját tekintve nem lehet csodálkozni a hatáson: többek között shea vaj, szkvalán, zsíralkohol, glicerin, ázsiai gázló származéka, emolliensek szerepelnek az impozáns listában. Még csak pár napja fújkálom, de ő a rutin új fénypontja és aggódva nézegetem az aprócska 200 ml-s flakont, nehogy elfogyjon.
Abszolút, totális imádat tárgya, igazi reveláció a bőrápolási rutinomban, soha nem gondoltam volna, hogy egy mist ilyen fantasztikus lehet.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. január 23.

Vivenna

2021. április 19.

Tökéletesen bevált.
Jó kis atópiás / ekcémás bőröm van. Ez előtt a Mixa Atopiance testápolójával próbálkoztam (korábban megvolt már a bioderma / lrp vonal), de nem szerettem, mert nem szívódott be, mindegy, milyen kis mennyiséget használtam. Aztán rátaláltam erre a spray-re, 2 hete használom.
Eddig ha elkezdtem viszketni (főként hát-derék-comb-alkar részen) addig vakaróztam, amíg véraláfutásos nem lett a bőröm. Mostmár csak fújok párat ebből, amikor érzem, hogy kezdődik, azonnal csillapítja a viszketést, és aznap valóban már nem is kell vele foglalkoznom. :)
Nem fog egyhamar elfogyni, és ez a spray változat is tetszik. Kicsit átlátszó/fehéres könnyed permet jön belőle, bedörzsölöm a bőrömbe és kész.
5* :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. április 19.

Tökéletesen bevált.
5* :)

Antioxidánsok: Tocopheryl Acetate, Asiaticoside, Tocopherol
Hidratálók: Butylene Glycol, Glycerin
Vitaminok: Tocopheryl Acetate, Tocopherol

Nem ragadós emolliens anyag hidratáló tulajdonsággal, mely a krémet könnyen kenhetővé teszi és selymes érzetet hagy maga után a bőrön. Bizonyos összetételekben nem elzáró filmréteget kölcsönöz a fokozott bőrvédelem érdekében. Egy 10 önkéntessel végzett tanulmányban azt találták, hogy a polydecene-nek van bőröregedés elleni hatása is (legalábbis az ásványi olajhoz viszonyítva, merthogy az volt a viszonyítási alap). Tiszta és hipoallergén bőrpuhító, amely babaápolási termékekhez is ideális.

Squalane eo 1 0

A squalene ún. hidrogenizált formája. A kozmetikumokban kiváló hidratáló, bőrpuhító, bőrpuhító, selymes és sima bőrt nyújtó emolliens anyag, mely segít megelőzni a vízhiányt és a transzepidermális vízvesztést (TEWL). Mivel ez a forma kevésébé oxidálódik, mint a squalene, a squalane-t gyakrabban használják a kozmetikumokban. Minden bőrtípus számára hasznos összetevő, aknés bőrre is használható, mi több, az Incidecoder leírása szerint gombás eredetű bőrproblémák, például seborrhea vagy gomba okozta pattanások esetén is jótékony hatással van a bőrre.

Ceteareth-20 eo I eu I al 2 3

Cetearyl alkohol és ethylene oxide keverékéből készülő zsíralkoholok a ceteareth vegyületek. Az összetevő nevében a szám az ethylene oxide molekulák számára utal. Az összetevőt leginkább emolliens és emulgeálószerként valamint elegyítő, sürítő anyagként használják a kozmetikumokban. Némileg vitatott az, hogy az összetevő mennyire biztonságos. Az EWG magasabb kockázatú összetevőnek sorolja be, és a ceteareth vegyületek kerülését javasolja, mert azok - az EWG szerint - potenciális káros és karcinogén anyagok bőrbe szívódását segíthetik elő. A Cosmetic Ingredient Review (CIR) szerint azonban ezek az állítások nem valami megalapozottak, és szerintük az igazság az, hogy csupán sérült bőrön nem szabad használni a ceteareth vegyületeket, egészséges bőrön alkalmazva nem jelentenek problémát. Az európai törvények korlátozott mennyiségben megengedik az összetevő használatát.

Bőrpuhító (emolliens), bőrjavító (skin conditioning) és oldószer. Száraz érzetet hagy maga után.

Szervesanyag, melyet tartósítószerként használnak a kozmetikumokban antibakteriális és gombaölő hatása miatt. Gyakran kombinálják phenoxyethanollal.

Gombaellenes tartósítószer.

Az asiaticoside az ázsiai gázlóból, vagy más néven a gotu kolából kivont terpenoid. Hatásos antioxidáns, elősegíti a kollagénszintézist és eszerint a tanulmány és eszerint a tanulmány szerint kollagéntermelést serkentő tulajdonsága révén sebgyógyító hatása is van.