Valentino

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   parfümériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Bélabá, Módosítva: 2018. március 26.

Lelőhely:   parfümériák, online

Kiadás éve: 1991

Illatcsalád: virágos gyümölcsös

Fejjegy:barack, bergamott, jácint, zöld jegyek, vizi liliom, szilva, narancsvirág, aldechidek
Szívjegy: nőszirom, rózsa, ylang ylang, orchidea, vanília virág, tubarózsa, szegfű, körömvirág, jázmin, méz
Alapjegy: pézsma, cédrus, vetivér, pacsuli, ámbra, vanília, tonka, szantál, benzoin

Valentino Vendetta ❤️💐 EDT 10 ml fújós
Ár: 6.500,- plusz foxpost vagy postán maradó ajánlott , Eladó: havana74
Állapot: Saját üvegéből frissen átfújva, minőségi üveg fújósba, Helyszín: Kaposvár, fizetés: előre utalás után küldöm

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
alexa12

Dottir

2019. október 29.

Még:
A Jaipur! Megvan! Tényleg...a Jaipur...Na, rá is nagyon hasonlít. És akkor már tényleg itt van Sophia Grojsman a kertek alatt...

Azóta:
Így ősszel a leggyakrabban őt fújom, komoly lett a kapcsolatunk. Én imádom és szerintem ő is viszontszeret.:) Most ebben a hűvösben kicsit más arcát mutatja: nagyon szépen kiemelkedik benne a barack és olyan Sophia Grojsman-szerűséget kölcsönöz az illatnak. Az orchidea és a benzoin is erősebbnek tűnik, egyszerre gyümölcsös, balzsamos és púderes. Most érzem benne először, hogy hasonlít kicsit a Tresorra és a Voluptéra is, eddig ezt nem fedeztem fel.
Szignatúragyanú van...na jó, megyek még egy kis önismeretet és -kritikát gyakorolni...:)

Friss:
Van egy kollégám, aki civilben vadász. Tegnap a Vendetta-t fújtam a lehűlés miatti nagy örömömben. Bejön az irodámba, kérdezi nagy áhítattal: kinek a parfümjét érzi? Mondom az enyém Apafej. Miért? Hát mert nem ilyet szoktál használni (jó reggelt Kispajtás, szoktam vagy nagyonsokfélét :DD). Tudni akarta ki járt nálam. Mert ez igen jó.:))
Szóval csak azt akarom mondani, hogy ha egy parfüm ellen beoltott természet gyermekének feltűnik ez az illat, akkor az jelent valamit.:))))

Ez nem a "megütöttél, én is orrbanyomlak" féle kicsinyes bosszú, hanem a mesterien kigondolt és kimunkált, türelmesen kivitelezett, elegánsan csattanó fajta, de azért kegyetlennek kegyetlen. A korabeli reklámkép maneater nőtípusa helyett én egy Keresztanyát képzelek el (több nőt...az alvilágba?:D), elegáns, asszonyi szépségű nagy játékost, aki mindenkire hatással van a környezetében, és nem átall nem hagyni tanúkat.
Az illatot - amelyről 90-es évek becsípődésem miatt gyönyörű emlékeim voltak - Constantinanak és Kvinnek köszönhetem.:)
A fejjegyek nálam kimaradnak, mintha a Donna a neki beszámoló consiglierit leintené, "térjünk a lényegre" (azért az aldehidek beköszönnek, de csak nagyon sietősen). Rajtam egyből beüt a szekfű, a heliotróp és az orris, aztán jön az ylang, nárcisz, orchidea, őket érzem leginkább. A fejjegyben megjelölt szilva nekem a végén mutatja meg magát, frissen, ropogósan megjelenik, majd fejest ugrik a fahéjas mézbe (igen, én fahéjat is érzek), meghempereg a pacsulilevélben, és készen is vagyunk. Igen, nálam a végén a szilva-pacsuli duó győzedelmeskedik, ami miatt emlékeztet némileg a Poisonra. A kettős lába alá gyönyörűen húzza az ámbra, szantál, benzoin, ezek miatt meg picit az Obsession jut az eszembe.
A lényeg, hogy csodálatos. Fűszeres, meleg, elegáns, nemes, szenvedélyes, erős. Csak nagypályára.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. október 29.

Még:

Azóta:

Friss:

havana74

2018. október 11.

Így 43 évesen a legkedvencebb parfümöm a Vendetta. Bikaerős, arisztoktatikus, tekintélyparancsoló, igazi szélesvásznú nagyprodukció. Tartóssága 24 órán túl is kitart, mindehhez edt-nek nevezteti magát. 😆Nagy mennyiségben adagolva méreg, kis mennyiségben orvosság. Célszerű naponta cseppenként adagolni és ezt nem az orvos írta fel receptre, hanem magamnak találtam.
A Gioia magazinban láttam először cirka 22 évvel ezelőtt. Akkor nem nekem szólt, de mai fejjel tudom, hogy azt adja, amit a reklámfotó ígér.
Külön bekezdést szentelek a csomagolásnak. Sikerült beszereznem egy érintetlen, celofános 50 ml-s példányt. Szertartásszerűen bontottam ki, a natur ekrü kartonpapír elegáns fekete szegéllyel keretezve, kevés vörös a névhez, ha már vérbosszú. A különlegessége azonban a dombornyomásban van, mintha libbenő pliszírozott ruharedők lennének. Már ennek a papírnak is van egy régi könyvekre jellemző cellulóz illata.
Aztán benne az üvegcse, ami olyan módon áll meg a lábán, ami alig érintkezik a talajjal, ha leteszem féltem, nehogy eldőljön, kecses, elegáns.
Kérdezhetnék nem sok ennyi virág ebben az illatban? Nem, rengeteg....
Így gyönyörű alkotás, kívül-belül, ahogy van....😇😈 Nagyvad, fegyver, aminek használatával nem illik visszaélni irodai környezetben.

Egy éve írtam a fenti véleményt, annyiban módosítanám, hogy azóta betöltöttem október 7.-én a 44.-et, megismertem sok-sok illatot és még mindig nem taszította le senki sem a trónjáról. <3

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2018. október 11.

Kérdezhetnék nem sok ennyi virág ebben az illatban? Nem, rengeteg....

Verona5

Korcsoport: >54
2018. október 7.

Nem ugyanaz, mert nem is lehet, de jellegében hasonlít a Guerlain Chamade-jához, ugyan ez utóbbi több mint húsz évvel megelőzi korban a Vendettát, aki a 90'-s évek elején született. A mai tinik nem fogják tudni értékelni, mert nekik ez egy "húsvéti locsoló kölni", max. csak nosztalgikus okokból - a nagyi valami ilyesmit használt... Pici mintám van havana74-től és én is megkímélem a környezetemet a "nagyvadtól", de itthon élvezkedem a vintage virágözönében. Jó, hogy ma a kezembe akadt ismét!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2018. október 7.

Aimet

2016. július 2.

sajnos ő egyike azoknak az illatoknak amik egyáltalán nem működnek rajtam, nem nekem találták ki :( számomra túl sok benne a virág.
eladó termékeim között megtalálható a fújós, ajánlom olyan hölgyeknek akik a virágos-erős-fűszeres illatokat kedvelik :)

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. július 2.

3tara2

Korcsoport: >54
2015. november 5.

1991-ben megjelentetett parfüm. 24 éves!! És ma 2015-ben, ha kapható lenne ugyanúgy megállná a helyét a parfümériákban, mint anno...!
Erre az időre való. November 2. fele, Advent, Karácsony.😊 Tartóssága messze-messze meghaladja a jó minősítést!
Mézes-narancsos-vaníliás-korianderes-aldehides illat leheletnyi szegfűvel. Felvitelkor is ezek dominálnak,leszáradáskor megpuhul és tart....tart...reggeltől estig!
Cseppnyi vintage érzése lesz az embernek, előttem szép ruhák,koktélok, Monaco jelenik meg. Igen,ettől az illattól gazdagnak érzem magam....nem hivalkodónak,hanem inkább arisztokratikusnak 😊
Lehet,hogy 10 milit eladóvá teszek ebből a csodából..majd még meglátom 😊
Sajnos,csak 5 csillagot lehet rá adni,kár...😀

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2015. november 5.

Lehet,hogy 10 milit eladóvá teszek ebből a csodából..majd még meglátom 😊
Sajnos,csak 5 csillagot lehet rá adni,kár...😀

Hidratálók: Propylene Glycol

A kozmetikumokban gyakran használt piros színű színező anyag.