Vichy

Ár:   6390 Ft   Kategória:   Egyéb kozmetikumok
Lelőhely:   patikák   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: csillag, az összetevőket feltöltötte: wishes, Módosítva: 2020. július 27.

Lelőhely:   patikák
Kategória:   Egyéb kozmetikumok

Segít halványítani a striákat és megelőzni kialakulásukat. Szilíciumban, tápláló növényi olajakban és Hydroxyproline-ban gazdag. Kettős, halványító és megelőző hatással. Segít feszesíteni a bőrt, így a meglévő csíkok megjelenése csökkenhet és színük elhalványulhat. Hidratálja és táplálja a bőrt, amely így könnyebben megőrizheti rugalmasságát és jobban ellenállhat a megnyúlásnak. A csíkok megjelenésének kockázata jelentősen csökkenhet. Textúráját különösen könnyű bemasszírozni, ami fokozza a hatékonyságot. Hamar felszívódik, ezért gyors felöltözést tesz lehetővé használat után.

Hipoallergén, illatanyagmentes, alkoholmentes. Nőgyógyászati felügyelet mellett tesztelt.

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
bibi24

wd1102

2022. április 9.

Az ajánlott 4. vagy 5. hónaptól kezdtem el kenni vele a hasamat, mert gyanítottam, hogy hajlamos a bőröm a szakadásra (a gyerekkori gyors növekedés okán a lábamon sok helyen éktelenkedik stria). 4 tubussal elhasználtam, de az utolsó hónapokban sajnos az oldalamon megjelentek a csíkok. Az a helyzet, hogy sajnos ott addig nem kentem, csak a növekvő pocakomat, szóval így nem tudom, hogy hatásos-e, máshol megakadályozta-e a striákat, vagy egyébként is csak ott jött volna elő. Mindenesetre javaslom annak, aki használja, hogy ne csak a hasát, hanem az egész oldalát is kenegesse, mert ott is szakadhat a bőr. Sajnos tapasztalatlan és tájékozatlan voltam ezt illetően. :(

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. április 9.

tillisilli

2021. május 29.

Már elkentem 3 tubussal, igen szorgalmasan a terhesség eleje óta. Napi kétszer krémezek, abból az egyik olaj, a másik ez a krém. Eddig nem lettek csíkok a hasamon (a derekamon/csípőmon korábbról vannak, ld hajlam, oda is kenem ezt, h ne legyen még több). Most a 7. hónapban járok, +7kg eddig, de új csíkok még nem lettek. Meglátjuk.

A cucc drága nagyon, de sokan írták, h nem lettek csíkosak, így bízom benne.

Update: valóban nem lettem csíkos, bár a végén már szinte csak sheavajjal kentem az óriási pocakot minden mástól száraz maradt a bőr. Összesen 12kg-ot híztam, vsz ez nem olyan sok. Nem tudom megmondani, hogy a Vichy krémnek volt-e ebben szerepe, a shea vajnak, a hideg-meleg zuhanynak, vagy genetika... who knows.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. május 29.

A cucc drága nagyon, de sokan írták, h nem lettek csíkosak, így bízom benne.

Lizzie888

2021. május 21.

Az ára jelenleg közelít sajnos a tízezerhez... Megelőzésképpen használom, egyenlőre még nem rendszeresen (3. hónapban vagyok és a 4.-től ajánlják). Remélem be fog válni, majd írok újra véleményt!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2021. május 21.

vodizsofi

2020. október 22.

Nekem eddig szuperül bevált, nem lettek piros pöttyeim sem (mások írták korábban, hogy nekik lett). Alapvetően hajlamos vagyok a csíkosodásra, növekedési striáim nekem is vannak korábbról (pedig nem egyiknapról a másikra nőttem meg, mint a gomba....), úgyhogy nagyon féltem, hogy terhesség alatt csúnya lesz a hasam. Már túl vagyok az 5. hónapon, de semmi jele csíkoknak, úgyhogy nekem nagyon-nagyon megéri ez a krém. Az illata meg teljesen rendben van, elvégre natúr krém... Én örülök neki, hogy nem tolták tele tök feleslegesen valami parfümmel.

Update: 8. hónap környékén járok azóta és még mindig szuper a krém, sehol egy csík. Sokan írták korábban a magas árat... Azért azt ne felejtsük el, hogy ezzel meg lehet úszni, hogy ne legyenek életem végéig csíkok a hasamon. (főleg úgy fura egy kicsit nekem az árával jönni, hogy például egy márkás szempillaspirált fele ennyiért simán eladnak bármelyik drogériában... Na az szerintem a pénzkidobás, de hát ez meg tök szubjektív.)

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. október 22.

Miruska

2020. január 21.

Szülés után sikerült beszereznem, mivel vörös csíkos lett a hasam, hiába kentem Bio-oil-al. Elég szépen rendbe hozta a hasam. Van amit eltüntetett, s van amit elhalványított, de összességében egész jól elbánt a striákkal. Elég drága cucc, de megéri, ha van eredmény. Nekem az illatával nincs bajom, jól kenhető, hamar beszívódik.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. január 21.

Nykus86

2019. június 15.

Rengeteget olvastam, hogy megtaláljam a számomra megfelelő krémet, végül emellett döntöttem. Tini koromban sok, ráadásul feltűnő csíkom lett, így nagyon féltem a terhesség ezen részétől. Összesen 2 ilyen krémet használtam el a terhesség alatt és egyetlen stria nélkül megúsztam! Bár nagyrészt genetika függő szerintem is, hogy kialakul-e a terhességi csík, ugyanakkor biztosan hajlamos vagyok rá, ha egyszer már kialakultak. A meglevőket nem mondanám, hogy halványította, de csodát nem vártam tőle, én abszolút elégedett vagyok vele! :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. június 15.

Adrienn91

2019. április 25.

Ezt használtam a terhességem elejétőtől, és egy stria sem lett a hasamon. Abszolút megvoltam elégedve vele. A hátrányának csak annyit tudnék írni, hogy nem olcsó.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. április 25.

Kataaaaa

2019. március 31.

Bár tudom, hogy genetika is a striásodás, DE teljesen natúr és nekem hatott, és használni is fogom továbbra is. Most vagyok a 9. hónapban, eddig ahol használom szép a bőrőm és nagyon kellemesen hidratált érzésre 12 óra múltán is.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. március 31.

Sancsa

2018. október 15.

Elhasználtam egy tubussal kb. 4. hónaptól 7. hónapig úgy, hogy kb. minden másnap használtam. Az eljén nálam is jelentkeztek a piros pöttyök, ezért használtam ritkábban, illetve felváltva az Ideal Bodyval,Bio-oillal. Most a 7. hónapban szerintem nem veszem újra, esélyt adok a többi terméknek is. Aztán meglátjuk mi lesz a vége :) Egyelőre nincs csíkom. Akciósan vettem, így sem olcsó.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. október 15.

Annie25

2018. május 31.

Terhességem 3. hónapjától kezdtem használni, reggel és este kentem vele a hasam, és egyetlen csíkom se lett!!! :)
Csak ajánlani tudom minden kismamának! Nem olcsó, de számomra abszolút megérte!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. május 31.

Csak ajánlani tudom minden kismamának! Nem olcsó, de számomra abszolút megérte!

Antioxidánsok: Tocopheryl Acetate, Centella Asiatica (Gotu Kola) Extract
Gyulladáscsökkentők: Centella Asiatica (Gotu Kola) Extract
Hidratálók: Glycerin, Propylene Glycol, Dimethiconol, Centella Asiatica (Gotu Kola) Extract
Vitaminok: Tocopheryl Acetate

A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint haj- és bőrkondícionáló hatású összetevő és oldószer. Paula Begoun szerint az összetevő vízmegkötő hatása hasonló a kollagénéhez és valószínű, hogy a sebgyógyulást is elősegíti, bár ez az állítás még nem teljes mértékben megalapozott.

Felületaktív anyag, emulgeálószer és sűrítő anyag.

Sűrítő anyag, amit elsősorban gélszerű állag előállításához használnak.

Bár Paula Begoun csak annyit mond az összetevőről, hogy szilikon, a TruthInAging szerint a methylsilanol mannuronate egy tengeri algából előállított összetevő, mely egyrészt hidratálja a bőrt, másrészt pedig feszesíti és erősíti is. Ezenkívül állítólag még antioxidáns hatása is van. Ezen állítások hitelességét azonban némileg megkérdőjelezi, hogy azok egy az összetevőt tartalmazó kezeléseket áruló spa honlapjáról származnak.

Tisztító, emulgeáló, bőr- és hajkondícionáló szer.

Cholesterol eo I eu 0 0