Vichy

Ár:   6390 Ft   Kategória:   Egyéb kozmetikumok
Lelőhely:   patikák   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: csillag, az összetevőket feltöltötte: wishes, Módosítva: 2020. július 27.

Lelőhely:   patikák
Kategória:   Egyéb kozmetikumok

Segít halványítani a striákat és megelőzni kialakulásukat. Szilíciumban, tápláló növényi olajakban és Hydroxyproline-ban gazdag. Kettős, halványító és megelőző hatással. Segít feszesíteni a bőrt, így a meglévő csíkok megjelenése csökkenhet és színük elhalványulhat. Hidratálja és táplálja a bőrt, amely így könnyebben megőrizheti rugalmasságát és jobban ellenállhat a megnyúlásnak. A csíkok megjelenésének kockázata jelentősen csökkenhet. Textúráját különösen könnyű bemasszírozni, ami fokozza a hatékonyságot. Hamar felszívódik, ezért gyors felöltözést tesz lehetővé használat után.

Hipoallergén, illatanyagmentes, alkoholmentes. Nőgyógyászati felügyelet mellett tesztelt.

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
bibi24

Aliz.240

2024. július 15.

Nemrégen tettem le a voskomat emellett a krém mellett és nagyon jól tettem!
Könnyed állagú, illatmentes krém ami szuper gyorsan beszívódik és egész nap pihe-puha marad tőle a bőröm! 9 hónapos terhesen már mindent is próbáltam. Akármivel kentem sajnos lettek striáim, annyit vettem észre így 4 nap használat után a Vichy krémjével kapcsolatban, hogy nem lett több és talán a rózsaszínesek kicsit fehéredtek.
Egy nagyon vékony rétegben kell felkenni, utólag második réteget kenve kukacosodik.
Egyébként sem olcsók a stria krémek de ez az átlag duplája, ami miatt nagyon szívom a fogam!
Viszont a gyártó a dobozában stria elleni masszázst ír le, illetve nagyon pozitív ahogy részletezi hogy a babavárás csodálatos dolog, ilyet kevés dobozon láttam.
Összességében: ez az a krém ami beszívódik és nem zavar nap közben vagy éjszaka, nincs illata, használ (valószínűleg) a striák ellen VISZONT horribilis az ára (de legalább olyan amit elvár az ember tehát nem kidobott pénz)

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2024. július 15.

Nemrégen tettem le a voskomat emellett a krém mellett és nagyon jól tettem!

Judit9403

2024. március 9.

A 20. hét körül kezdtem használni, összesen 1.5 tubussal. Alapvetően nagyon vékonyan kezdtem a várandósságot és a végére rengeteget híztam (25kg). Ennek a krémmel hála viszont egyetlen egy halvány csíkom sem lett! :) Nekem abszolút megérte a pénzét. Sajnos a combjaimat nem kentem vele és ott a végére több csík is megnelent.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2024. március 9.

ohkornelia

2023. december 25.

9.hónapban lévő ikres kismama vagyok, és egészen tegnapelőttig se csík, se viszketés, se semmi. Most minimálisan előjött néhány pirosas viszkető csíkocska, úgyhogy még nagyobb lelkesedéssel kenem, bízom benne, hogy nem lesz rosszabb, és a helyreállító szakaszban is segítségemre lesz. Többször újra vettem és fogom is még.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. december 25.

peachyglow

2023. június 7.

A várandósságom elejétől kedzve használom. A striák alapvetően persze genetika, de a jól hidratált, ápolt bőr könnyebben nyúlik. Egy kicsit butuska voltam, mert az elején csak a pocakomat meg az oldalamat kentem, a mellkasomat nem, ennek meg is lett a böjtje, mert ott kb. a 4. hónapban megjelentek a striák. (Utána persze oda is locsoltam...) A 9. hónap végét taposom most és a hasamon egy csík sincs, a mellemen lévőket pedig szépen begyógyította, halványította. Nagy pocakot növesztettem, volt dolga bőven, úgyhogy elég sok tubust elhasználtam (szerintem 5-öt) és nem is tervezem abbahagyni a gyermekágyi időszakban sem, hátha segíti a "visszarendeződést". Abban egyáltalán nem vagyok biztos, hogy ez az eredmény kizárólag azon múlt, hogy ezzel az egyébként aranyárban lévő (cirka 13.000 forint) krémmel kenegettem magam, vagy bármilyen más testápolóval ugyanezt az eredményt értem volna el, de ahogy haladtunk előre az időben, nem mertem már lecserélni, hiszen addig striamentes voltam. Annyi biztos, hogy az extra testápolózással veszíteni nem lehet. Az viszont mindenképp az ő érdeme, hogy halványította a már kialakult tigriscsíkokat. Mint krém nagyon kényelmesen használható, tényleg gyorsan beszívódik, szépek az összetevői és igyekeztem tényleg mindig úgy beszerezni, hogy volt rá valami akció. Az biztos, hogy lelki függést okozott nálam, nem merem letenni még egy darabig.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. június 7.

csalibaba

2022. november 21.

Az első terhességem alatt mással kentem a hasam, a 30. héten elkezdtem csíkosodni, és a szülésre tele voltam striákkal. Nem mondom, hogy megszállottan kentem volna magam, és számítottam is striákra a remek genetikám miatt (köszi anya a bőrömet!), de azért nagyon megrendítő volt látni a végeredményt. 2.5 év alatt sokat halványodtak, aztán újra terhes lettem, most ajánlásra ezt a krémet vettem.
Hát aranyárban van, de egyelőre nem látok új striát, pedig jelenleg akkora a hasam, mint az első szülésem előtt (csak sokkal-sokkal szebb a bőröm). Még van pár hetem a kiírt dátumig, kíváncsi leszek a végeredményre, mindenképpen visszatérek egy végső véleménnyel!

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. november 21.

wd1102

2022. április 9.

Az ajánlott 4. vagy 5. hónaptól kezdtem el kenni vele a hasamat, mert gyanítottam, hogy hajlamos a bőröm a szakadásra (a gyerekkori gyors növekedés okán a lábamon sok helyen éktelenkedik stria). 4 tubussal elhasználtam, de az utolsó hónapokban sajnos az oldalamon megjelentek a csíkok. Az a helyzet, hogy sajnos ott addig nem kentem, csak a növekvő pocakomat, szóval így nem tudom, hogy hatásos-e, máshol megakadályozta-e a striákat, vagy egyébként is csak ott jött volna elő. Mindenesetre javaslom annak, aki használja, hogy ne csak a hasát, hanem az egész oldalát is kenegesse, mert ott is szakadhat a bőr. Sajnos tapasztalatlan és tájékozatlan voltam ezt illetően. :(

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. április 9.

tillisilli

2021. május 29.

Már elkentem 3 tubussal, igen szorgalmasan a terhesség eleje óta. Napi kétszer krémezek, abból az egyik olaj, a másik ez a krém. Eddig nem lettek csíkok a hasamon (a derekamon/csípőmon korábbról vannak, ld hajlam, oda is kenem ezt, h ne legyen még több). Most a 7. hónapban járok, +7kg eddig, de új csíkok még nem lettek. Meglátjuk.

A cucc drága nagyon, de sokan írták, h nem lettek csíkosak, így bízom benne.

Update: valóban nem lettem csíkos, bár a végén már szinte csak sheavajjal kentem az óriási pocakot minden mástól száraz maradt a bőr. Összesen 12kg-ot híztam, vsz ez nem olyan sok. Nem tudom megmondani, hogy a Vichy krémnek volt-e ebben szerepe, a shea vajnak, a hideg-meleg zuhanynak, vagy genetika... who knows.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. május 29.

A cucc drága nagyon, de sokan írták, h nem lettek csíkosak, így bízom benne.

Lizzie888

2021. május 21.

Az ára jelenleg közelít sajnos a tízezerhez... Megelőzésképpen használom, egyenlőre még nem rendszeresen (3. hónapban vagyok és a 4.-től ajánlják). Remélem be fog válni, majd írok újra véleményt!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2021. május 21.

vodizsofi

2020. október 22.

Nekem eddig szuperül bevált, nem lettek piros pöttyeim sem (mások írták korábban, hogy nekik lett). Alapvetően hajlamos vagyok a csíkosodásra, növekedési striáim nekem is vannak korábbról (pedig nem egyiknapról a másikra nőttem meg, mint a gomba....), úgyhogy nagyon féltem, hogy terhesség alatt csúnya lesz a hasam. Már túl vagyok az 5. hónapon, de semmi jele csíkoknak, úgyhogy nekem nagyon-nagyon megéri ez a krém. Az illata meg teljesen rendben van, elvégre natúr krém... Én örülök neki, hogy nem tolták tele tök feleslegesen valami parfümmel.

Update: 8. hónap környékén járok azóta és még mindig szuper a krém, sehol egy csík. Sokan írták korábban a magas árat... Azért azt ne felejtsük el, hogy ezzel meg lehet úszni, hogy ne legyenek életem végéig csíkok a hasamon. (főleg úgy fura egy kicsit nekem az árával jönni, hogy például egy márkás szempillaspirált fele ennyiért simán eladnak bármelyik drogériában... Na az szerintem a pénzkidobás, de hát ez meg tök szubjektív.)

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. október 22.

Miruska

2020. január 21.

Szülés után sikerült beszereznem, mivel vörös csíkos lett a hasam, hiába kentem Bio-oil-al. Elég szépen rendbe hozta a hasam. Van amit eltüntetett, s van amit elhalványított, de összességében egész jól elbánt a striákkal. Elég drága cucc, de megéri, ha van eredmény. Nekem az illatával nincs bajom, jól kenhető, hamar beszívódik.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. január 21.

Antioxidánsok: Tocopheryl Acetate, Centella Asiatica (Gotu Kola) Extract
Gyulladáscsökkentők: Centella Asiatica (Gotu Kola) Extract
Hidratálók: Glycerin, Propylene Glycol, Dimethiconol, Centella Asiatica (Gotu Kola) Extract
Vitaminok: Tocopheryl Acetate

Szójababból származó természetes növényi olaj, melyet bőrpuhító (emolliens), bőrkondícionáló anyagként használnak a kozmetikumokban. 48-59%-ban linolsavat, valamint olajsavat és némi linolénsavat is tartalmaz, melyek hirdratálják, táplálják és erősítik a bőr védőrétegét. Tanulmányok kimutatták, hogy a szójában található vegyületek segítenek elhalványítani a napsugárzásból és más forrásokból származó makacs elszíneződéseket és csökkentik a hiperpigmentációt is. A szójababolaj ezen kívül olyan antioxidáns hatású polifenolokat is tartalmaz, melyekről kimutatták, hogy segítenek megvédeni a bőrt az UV-fény által kiváltott károsodásoktól és a vízvesztéstől. (forrás)

A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint haj- és bőrkondícionáló hatású összetevő és oldószer. Paula Begoun szerint az összetevő vízmegkötő hatása hasonló a kollagénéhez és valószínű, hogy a sebgyógyulást is elősegíti, bár ez az állítás még nem teljes mértékben megalapozott.

A kozmetikumokban igen gyakran használt felületaktív anyag, emulgeálószer és sűrítő anyag.

Bár Paula Begoun csak annyit mond az összetevőről, hogy szilikon, a TruthInAging szerint a methylsilanol mannuronate egy tengeri algából előállított összetevő, mely egyrészt hidratálja a bőrt, másrészt pedig feszesíti és erősíti is. Ezenkívül állítólag még antioxidáns hatása is van. Ezen állítások hitelességét azonban némileg megkérdőjelezi, hogy azok egy az összetevőt tartalmazó kezeléseket áruló spa honlapjáról származnak.

Aminosav alapú tisztító, emulgeáló, bőr- és hajkondícionáló szer. Nagyobb mennyiségben felületaktív anyagként működik, jellemzően más tisztítószerekkel együtt használva. Természetesnek, környezetbarátnak és hipoallergénnek számít.

Cholesterol eo I eu 0 0

A zsírsavak és keramidok mellett a koleszterol a bőr természetes védőrétegének (natural skin barrier) harmadik fő összetevője, mely a védőréteg mintegy 25%-ot teszi ki, és melyek közt étfontosságú szerepet játszik az egészséges bőrgát megőrzésében és a bőr hidratáltságának megőrzésében.  A bőrön alkalmazva a koleszterol segíti a bőr normál működését, bőrpuhító (emolliens), vízmegkötő, stabilizáló és emulgeálószer.

Szervesanyag, melyet tartósítószerként használnak a kozmetikumokban antibakteriális és gombaölő hatása miatt. Gyakran kombinálják phenoxyethanollal.

Lipid féle. Tojássárgájában, növényi és állati sejthártyában található. A kozmetikai iparban leggyakrabban liposzómák létrehozására és más összetevők bevonására és stabilizálására használják.

Lauryl alkoholból (kókuszolajból kivont zsíralkohol) előállított vegyület, melyet emulgeálószerként és felületaktív anyagként használnak (surfactant).