Vichy

Ár:   6000 Ft   Kategória:   Hidratáló krémek
Kiszerelés:   50 ml   Bőrtípus:   Zsíros
Lelőhely:   patikák   Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

A krémet és az összetevőket feltöltötte: reikaa, Módosítva: 2019. május 27.

Lelőhely:   patikák
Kategória:   Hidratáló krémek
Bőrtípus:   Zsíros
Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

A Vichy legújabb kettős hatású arcápolója természetes eredetű, bőrgyógyászok által ismert összetevőkkel pattanásra hajlamos bőrre:

• célzott hatás akne okozta bőrhibák ellen: kitisztítja és korrigálja a pattanások, mitesszerek megjelenését.
  • segíti a bőrfelszín megújulását: hidratál, támogatja a faggyútermelés szabályozását, csökkenti a pórusok láthatóságát. Hozzájárul a bőrfelszín regenerációjához, erősíti a bőr védekező funkcióját a külső, negatív hatásokkal szemben.

4500Ft + 0Ft posta Vichy Normaderm Phytosolution
Ár: 4500 Ft , Eladó: svivko
Állapot: Egyszer próbált, doboz nélküli, Helyszín: --, fizetés: Személyes átvétel a 2-es metró vonalán lehetséges, egyébként postán maradó ajánlott ingyenes
Ár: 800 Ft+pk. , Eladó: a12smuk
Állapot: Használt, Helyszín: Vas megye, fizetés: utalás után postán maradó ajánlott levél, vagy Foxpost, a vevőt terheli

nagyalexandi

2020. október 9.

Zsíros bőr, tág pórusok, mitesszerek ellen keresem a megoldást, de ez a termék sajnos rossz vásár volt.
Könnyen felszívódik, nem hagy ragacsos érzést, nem okoz pattanást. Nagyjából ennyit is a pozitívumairól.
Minden reggel használtam, de így is folyamatosan beleszáradt a pumpába a krém. Semmilyen pozitív hatásáról nem tudok beszámolni, nem javított a bőröm állapotán.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. október 9.

Queen16

2020. október 9.

A zsiros börömre jó, nem hagy zsíros tapadó érzetet, hamar beszívodik.
Pattanásos zsiros bőrre kifejezetten jó! Ajanlani tudom azoknak akik pattanásokkal küszködnek kb már 2 üvegel el használtam belőle és már vagy 3-ra vettem újra.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2020. október 9.

A zsiros börömre jó, nem hagy zsíros tapadó érzetet, hamar beszívodik.

okroseva

2020. szeptember 2.

3 hónapja minden másnap használom, jelenleg nincs más BHA tartalmú készítmény a rutinomban. Van benne minden földi jó (szalicisav, hialuron só, C-vitamin), de pont így két (sok) szék között könnyű a pad alá esni. Felér egy gyengébb hámlasztással a használata, de extra nincs, nem mattít, bár azt nem is igéri. Az én arcbőrömnek kevés a krém hatóanyagtartalma. Valójában magamat sem értem, mit akartam ezzel a kenőccsel elérni.
Tinikoromban örültem volna ennek a kenőcsnek, úgy gondolom, a célcsoport sem én vagyok, inkább a fiatal felnőttek.

Elkenegetem, és szépen visszatérek a számomra mennyiségben könyebben nyomon követhető cosrx bha power liquid locsolgatását.
Azt sajna nem tudom, parfüm minek ebbe a krémbe.
Szuper lenne, ha legalább a szalicilsav pontos tartalma feltüntetésre kerülne, hogy tudja az ember lánya, merre repkedhet tovább hámlasztás terén.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. szeptember 2.

Azt sajna nem tudom, parfüm minek ebbe a krémbe.

DoraTresChic

2020. szeptember 2.

Én meg vagyok vele elégedve. Szebb a bőröm mióta ezt a terméket használom G&G és Ordinary termékekkel kiegészítve.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. szeptember 2.

bettinab

2020. augusztus 26.

Nálam sajnos semmi érdemleges változást nem hozott, pedig nagy reményeket fűztem hozzá (főleg az ára miatt). Gél szerű állaga van, ami az én bőrömnek nem volt elég hidratáló (egyszerre száraz és zsíros bőröm van). A legnagyobb hátránya az volt, hogy az arcápolási rutinomba nem tudtam rendesen beilleszteni, mert amikor más szérummal vagy krémmel próbáltam használni, rögtön elkezdett "kukacosodni". Így sajnos csak a felét bírtam elhasználni, aztán lecseréltem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. augusztus 26.

Ginger14

2020. augusztus 9.

Tesóm ajánlásával próbáltam ki ezt a krémet. Most már több hónapja használom, látványos változást hozott. Kevesebb pati, egyenletesebb bőr és a foltok is eltűntek. Most vásároltam meg az arclemosóját. Remélem az is beváltja a hozzá fűzött reményeimet.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. augusztus 9.

Dolo

2020. augusztus 6.

Csoda ez a krém! A terhességem alatt rengeteg csúnya, gyulladt akné lepte el az arcom. Már mindent kipróbáltam, amit lehetett, míg nagy nehezen rávettem magam, hogy megvegyem. Korábban a sima Normadermet már használtam, azt nagyon szerettem. Kár volt várnom vele, szuper termék.
Könnyű, friss krém, a bőröm pillanatok alatt beszívja, az illata is tetszik. Már a 3. üveggel használom.
Nagyon tetszik, hogy pumpás, két nyomás elég az arcomra. Ha többet teszek fel, akkor nem tudok rá sminkelni, mert kukacosodik.
Most már csak estére használom, mert sokkal jobb lett a bőröm állapota, de néha nappal is használom.
Kitartóan kell kenni és meglesz a hatása, ajánlom a hasonló problémákkal küzdőknek.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. augusztus 6.

Fiszuli

2020. július 28.

Kb. 3 hónapos használat után már sehol nincs az a jelentős, látványos változás, amit az első pár hétben tapasztaltam. A pattanások, mitesszerek majdnem ugyanúgy burjánzanak a fejemen, mint mielőtt ezt a termékcsaládot elkezdtem volna használni. Ráadásul ez a krém most nyáron annyira, de annyira piszkosul sok és nehéz, tömény, hogy még estére is rosszul esik felkenni, nemhogy nappalra. Nem tudom mi történt, változott a bőröm, megunta az arcom, esetleg a nyári szezonnal van a baj... de így a végére csalódott vagyok. Megint úgy néz ki a fejem, mint egy... hegek, sebek, kisebb-nagyobb ragyák mindenhol. A homlokom úgy fénylik, hogy csillan rajta a napfény. Minden fajta és minden márkájú korrektorral, alapozóval veszekszik, pereg, kukacosodik. Van még kb. 2 hétre való krém az üvegben, el fogom használni, de más termékek után fogok nézni. Levonok három csillagot.

Két hete használom, a géles arctisztítójával és a tonikjával, nekem egyelőre bevált. Legalábbis ezerszer jobban, mint más termékek, kétszer, vagy háromszor ennyi idő alatt. Tini korom óta küzdök a pattanásokkal, hol kisebb, hol nagyobb mértékben, hol kezelhetetlenek, hol kezelhetőek, hol itt jönnek ki, hol ott, van, amikor csak 1-2, máskor 5-6 is éktelenkedik a fejemen. Mitesszerek csak az orromon vannak, nagyritkán az államon és a homlokomon. Már tényleg szinte mindent kipróbáltam, de most ez a termékcsalád nagyon kecsegtető, mert ilyen rövid idő alatt ilyen - hozzám képest jelentős - változásban én sem reménykedtem. Arctiszító gél, tonik és booster (Vichy Mineral 89) után használom. Nagyon jól összedolgozik a többi termékkel, a boosterrel is. Konkrétan annyi időt kell várnom a két felkenés között, míg az egyiket visszateszem a polcra és a másikat leemelem. Semmilyen "ütközést" nem tapasztaltam eddig. Nagyon tetszik az illata. Csak az arcomat, és az állam, állcsontom alatti részt kenem vele, így nagyjából egy borsónyi elég belőle. Igyekszem minél óvatosabban, masszírozó mozdulatokat alkalmazni. Nagyon minimális lepergést szoktam néha érezni a használata után, viszont még nem jöttem rá, hogy ez mitől függ. Lehet, hogy majd megpróbálok egy picivel többet használni belőle, elképzelhető, hogy a bőröm még kívánná, mert piszok gyorsan beszívódik, és végülis ezekkel a masszírozó mozdulatokkal érem el néha a lepergést. Ha többet használnék belőle, lehet nem lenne ez, majd kikísérletezem. Egyelőre gazdaságosnak tűnik, bár hozzá kell tennem, hogy piszok jó akcióban sikerült hozzájutnom, két hét alatt nagyjából egy centinyi fogyott belőle. Ha így halad a fogyasztásom, akkor nagyon megérte beruháznom rá - főleg, ha a hatását is nézzük.Talán annyi negatívat tudok mondani, hogy amikor legelőször elkezdtem használni, a frissen kinyomott pattanások és mitesszerek helyét egy picit csípte, de csak pár pillanatig, viszont ahogy észrevettem, nagyban hozzájárult ahhoz, hogy a pattanások, mitesszerek és azok helyei hamarabb gyógyuljanak, valamint a régi, még piros pattanás helyeket is nagyon szépen kezelte, konkrétan azt veszem észre, hogy extrém módon gyorsítja a gyógyulási folyamatokat. Igaz, a csípéshez lehet a tonik is hozzájárult, mert az is ugyanezt a hatást váltotta ki, gondolom ez a hidratáló még egy picit ráerősített. Amióta használom, azóta nincsenek "eleven" pattanásaim, tehát azóta ez a kis csípéses probléma is megszűnt. Naponta kétszer használom, arctisztítás, tonizálás és booster után, nekem ez így elég. Napközben is végig érzem a hatását, reggelente, amikor felkelek, szintén. A társaival együtt jól vizsgázott, egyetlen egy új pattanásom sem jött ki, mióta használom őket, mitesszerrel alig találkozok, mert még az orromat is 80%-osan kitisztították. Nekem is hihetetlen, de így van. A mitesszereket sem engedik mélyre, egyetlen egy apró pici nyomással ki lehet szedni, bezzeg előtte az agyamig nyomkodtam és úgy sem tudtam rendesen kitakarítani az arcom. Az elégedettségem maximális, ajánlom mindenkinek, főleg azoknak, akik már tényleg mindent kipróbáltak, de ezt/ezeket még pont nem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. július 28.

Misa

2020. július 28.

Visszajöttem update-elni. Februárban kezdtem használni, és most július elején fogyott el. Nem azért, mert ilyen sok van az üvegben, hanem mert május környékén abbahagytam a használatát. A továbbra is zavaróan erős illata mellett azért hagytam el, mert a hideg időben még jól teljesített, de melegben már nagyon gyorsan átfénylett alatta az arcom, a mattító hatása eltűnt. Ugyanilyen tapasztalat volt az is, hogy sajnos a bőrhibáimon (pattanások, mitesszerek, komedók és ráncok) nem igazán javított semmit, igaz, észrevehetően nem is rontott a helyzeten. Ami a kiszerelését illeti, szép és igényes a nehéz üveg, higiénikus a pumpás adagoló, viszont az üvegben jópár ml krém bent ragadt, amit sehogyan nem tudtam kiimádkozni onnan.
Nem hiszem, hogy újraveszem, még keresem az igazit.

Februári vélemény: Kb. 3 hete használom, úgyhogy még nagyon messzemenő következtetéseket nem merek levonni, visszajövök, ha elfogyott az üveg. Egyelőre viszont tetszik.
Könnyen eloszlatható, és viszonylag gyorsan beszívódik. Ha beszívódott, matt bőrt hagy maga után. Elég jól hidratál, de száraz bőrre szerintem kevés (nekem kombinált bőröm van, ami esetemben nemcsak azt jelenti, hogy száraz és zsírosodó területek vannak rajta, hanem azt is, hogy egyszerre vagyok ráncos és pattanásos - nyertem a bőrlottón, na). Nem hagy maga után ragacsos érzést. Az alapozó kicsit csúszkál rajta, egy picit nehezebb eloszlatni, mint egyébként. A mattító hatása viszonylag tartós, kicsit később fénylik át a bőröm alatta, mint más krémek esetén (a LRP Effeclar Duo +-hoz képest pl.).
Irritációt, pattanásokat, allergiát nem okozott nálam egyelőre, és kellemes érzés a bőrön. Arclemosás után rögtön ezt használom (reggel és este), és így egyáltalán nem húzódik a bőröm a szárító habzó lemosó ellenére sem. Két pumpálás elég belőle, és nagyon könnyű, kicsit folyós állaga van. Számomra ideális, mert nem szeretem a zsíros, nehéz krémeket, a kenőcsöket meg pláne nem tudom elviselni.
Eddig azt látom, hogy szebb lett tőle a bőrképem, szépen feltölti a pici ráncokat, amik akkor jelennek meg, amikor kiszárad a bőröm. A folthalványító hatásáról nem igazán tudok beszámolni, mert nem tudom megmondani, hogy gyorsabban tűnnek-e el a nagyobb pattanások utáni pirosas foltok, mint egyébként.
Ami számomra negatívum, az az illata. Persze, ez ízlés kérdése, nyilván van, aki kimondottan kellemesnek találja, nekem nem jön be, túlságosan erős, és nekem ilyen olcsó kozmetikum szaga van. Viszont ami jó hír, hogy hála a jóégnek nem marad meg túl sokáig, pár perccel a felvitel után elillan. A flakon üvegből van, a kupak jól zár, a pumpa pedig jól működik.
Egészen biztosan el fogom használni, és ha az elfogyásáig jól teljesít, akkor újra is veszem. Igaz, hogy nem kimondottan olcsó, de én olyan szerencsés voltam, hogy éppen akciós volt, mikor megvettem, így kb. 4500 Ft-ot fizettem érte. Ennyi pénzért bőven megéri, hogy teljes áron is, azt egy-két hónap múlva még meglátom. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. július 28.

Nem hiszem, hogy újraveszem, még keresem az igazit.

kataa0105

2020. július 1.

A Vichy oldalán találtam lehetőséget minta igénylésére, úgy tudtam kipróbálni, azóta meg is vásároltam. Először okozott egy kis galibát az arcomon, de 2-3 nap után elmúlt és azóta csak pozitív változást tapasztalok. Egységesebb az arcbőröm, kevesebb a pattanás. Ha mégis előjön egy pattanás kevésbé csúnya és gyorsabban meg tudok tole szabadulni. Én mindenképpen ajánlom.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2020. július 1.

Antioxidánsok: Ascorbyl Glucoside
Gyulladáscsökkentők: Salicylic Acid
Hidratálók: Glycerin, Butylene Glycol, Sodium Hyaluronate, Caprylyl Glycol, Biosaccharide Gum-1
Kémiai hámlasztók: Salicylic Acid
Vitaminok: Ascorbyl Glucoside