Weleda

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Testápolók
Lelőhely:   drogériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Gabriella92, Módosítva: 2012. augusztus 8.

Lelőhely:   drogériák, online
Kategória:   Testápolók

A selymes vadrózsa testápoló tej lágy, finom ápoló anyagaival a bőr kényeztetője. Támogatja a bőr felépítő folyamatait. A vadon növő Rosa Mosqueta magjának értékes kivonatai gazdagok a bőrt kitűnően ápoló többszörösen telítetlen zsírsavakban. Ezek a hidratáló hatású jojóba olajjal és a varázsdió vízzel együtt a bőrt feszessé, elasztikussá varázsolják. A finom, selymes konzisztenciának, valamint a magas értékű természetes növényi hatóanyagoknak köszönhetően a szer a bőrről teljesen felszívódik anélkül, hogy a pórusokat eltömeszelné. Bőre lélegezni tud, miközben a damaszkuszi rózsa lágy illata az egész embert finoman átjárja. A termékben található rózsaolaj Törökországból, a Weleda saját ültetésű biodinamikus rózsakertjéből származik.

Tvylvis

2018. július 6.

Szerintem ez egy kiváló testápoló. Valóban megszokás kérdése az illata, de ha valaki már használt természetes rózsavizet, rózsa virágvizet, annak nem lesz újdonság. Ne a parfümös rózsaillatra gondoljatok, hanem a vágott fű, zöld növény illatára. Én nem tartom rossznak ezt az illatot, de elismerem, megosztó lehet. Főleg, mivel elég intenzíven érezni. Egyébként a testápoló nagyon jó. Könnyen eloszlatható, maradéktalanul és gyorsan beszívódik, remekül hidratál. Persze rendszeresen kell használni. Már többször újravettem, és jó szívvel ajánlom.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. július 6.

ASzandra

2017. március 15.

Ajándékba kaptam, gondoltam mielőtt használom, rákeresek mit tud. Elég jónak tűnt a leírás alapján, úgyhogy nyomtam egy adagot a kezemre. A damaszkuszi rózsa lágy illatának kellett volna finoman átjárnia, helyette azt sem tudtam hogy mossam le magamról, annyira büdös. Rózsa az tény, de tömény, erős, műanyag rózsa szag (ezt nem lehet illatnak nevezni).
Egyébként lehet, hogy jó kis testápoló, de sajnos csak annyit tudtam megállapítani, hogy gyorsan beszívódik.
Gazdaságos is, mert csak arra használom, hogy aki nálam jár, annak nyomok egy pumpálásnyit a kezére :D Eddig még senkinek nem nyerte el a tetszését, de legalább vicces nézni a fintorokat, ahogy szagolgatják.
Sajnálom, hogy nem tudom használni, az állaga tetszik, jó lett volna, ha beválik. A vicces helyzetek miatt kap 2 csillagot.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. március 15.

Gyulladáscsökkentők: Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Water

A pézsmarózsa magjának olaja. A neten teljes a konfúzió, ezt az olajat gyakran látjuk "vadrózsaolaj (Rose hip oil) név alatt, vagy kép mellett. Az igazság ezzel szemben az, hogy elég sok rózsaféle növeszt a csipkebogyóhoz hasonló áltermést, de természetesen ezek azért különböző fajok, így az olajuk összetétele is különböző.  A pézsmarózsa olaj a CosIng szerint emoillent és bőrkondícionáló.

A rózsa kivonata. A CosIng szerint ez egy maszkoló (nem kívánt íz, illat semlegesítése), tonizáló összetevő. In vitro (azaz kémcsőben végzett) tanulmány szerint  a rózsa kivonatnak anitoxidáns hatása is van.

Növényi kivonat, melyet illatanyagként használnak a kozmetikumokban.