Kövess minket Instagramon is! :)


Wella Professionals Elements Pehelykönnyű Hajmegújító Kondicionáló
Ár: | 7015 Ft | Kategória: | Hajápolók | |||
Kiszerelés: | 200 ml és 1 l | Bőrtípus: | Minden | |||
Lelőhely: | drogériák, fodrászatok, fodrászkellékes | Bőrprobléma: | -- |
A krémet feltöltötte: Hajvarazs, az összetevőket feltöltötte: Shopaholic, Módosítva: 2016. augusztus 18.
Ár: | 7015 Ft | |
Kiszerelés: | 200 ml és 1 l | |
Lelőhely: | drogériák, fodrászatok, fodrászkellékes | |
Kategória: | Hajápolók | |
Bőrtípus: | Minden | |
Bőrprobléma: | -- |
TERMÉKLEÍRÁS
Könnyű, parabénmentes kondicionáló
- Belülről megerősít minden egyes hajszálat
- Segít visszaállítani és megőrizni a haj természetes életerejét
- Finom textúrájú gél
ÖSSZETEVŐK (INCI)
Water / Aqua
,
Behentrimonium Chloride
ta
,
Cetearyl Alcohol
eo I eu I al
2
1
,
Hydroxypropyl Starch Phosphate
,
Isopropyl Alcohol
i
0
0
,
Amodimethicone
szil
,
Sodium Benzoate
ta
,
Quaternium-80
,
Propylene Glycol
h
,
Panthenol
eo I v
0
0
,
Phenoxyethanol
ta
,
Creatine
,
Parfum / Fragrance
i
,
Citric Acid
kh
,
Disodium EDTA
,
Trideceth-12
ti I eu
,
Glycerin
h
0
0
,
Benzyl Salicylate
i
,
Cetrimonium Chloride
ti I eu I ta
,
Fraxinus Excelsior Wood Extract
,
Lactic Acid
h I kh
,
Potassium Sorbate
ta
krémajánló

Fodrász ajánlotta, elég húzós áron(4200,-), de katasztrófa mit művel a hajammal.. A termékcsalád samponjával használom és amíg csak a sampont használtam nem volt semmi problémám, mégis éreztem, hogy kell a hajamnak egy kis + táplálás. Így megrendeltem mellé a balzsamot, viszont használat után egyszerűen kezelhetetlenné válik a hajam. Tele lesz kócokkal, lehetetlen kifésülni, a kádban végződő hajszálaim és néhány könnycsepp árán sikerül csak. Ráadásul szárítja a hajamat, kellemetlen a tapintása tőle, így kénytelen voltam beszerezni egy halolajat is, pedig gyorsan zsírosodó hajú lévén pont az olaj elkerülése a cél számomra.. További negatív tulajdonsága(megjegyzem a samponra is igaz), hogy az egyébként csodás illata 10 perc után már egyáltalán nem érezhető a hajamon :(


Fontos hatóanyagok a krémben
Hidratálók: Propylene Glycol, Glycerin, Lactic AcidKémiai hámlasztók: Citric Acid, Lactic Acid
Vitaminok: Panthenol
Alkoholok: Cetearyl Alcohol
Emolliensek: Cetearyl Alcohol, Panthenol
Emulgeálószerek: Cetearyl Alcohol, Trideceth-12, Cetrimonium Chloride
Szilikonok: Amodimethicone
Tisztítószerek: Trideceth-12, Cetrimonium Chloride
Illatanyagok: Isopropyl Alcohol, Parfum / Fragrance, Benzyl Salicylate
Tartósítószerek: Behentrimonium Chloride, Sodium Benzoate, Phenoxyethanol, Cetrimonium Chloride, Potassium Sorbate
Összetevők megmagyarázva
A víz. A leggyakoribb kozmetikai összetevő, általában az INCI listák első helyén szerepel, vagyis a legtöbb krém fő összetevője. Oldóanyag a többi összetevő számára, és hidratáló hatású (ha már benne van a bőrben, kívülről szárító). A kozmetikumokban legtöbbször deionizált vagy tisztított vizet (ásványi sóktól megtisztított víz) használnak, hogy biztosítsák a termék tisztaságát. A tisztított vizet a következő eljárások valamelyikével, vagy azok kombinációjával nyerik: desztillálás, deionizálás, mebrán szűrő alkalmazása (fordított ozmózis vagy nanofilter), electrodialízis. A vízben lévő oldott száraz anyag tartalom bármely eljárás alkalmazása esetén 10mg/l érték alatt marad, a kozmetikai iparban 1mg/l alatti érték jellemző.
Sárgás, viaszszerű anyag, mely docosyltrimethylammonium chloride vagy BTAC-228 néven is ismert. Elsősorban hajápoló termékekben találkozhatunk vele, ahol elektromos töltődést megakadályozó anyagként, hajkondícionálóként és tartósítószerként funkcionál. 0.1%-nál kisebb mennyiségben használt. Nagyobb koncentrációban erősen irritáló. Forrás: truthinaging
Cetyl és stearyl zsíralkoholok keveréke. Zsíralkohol, melyet emulgeálószerként, bőrpuhító (emollient) és sűrítőanyagként (konzisztencia növelő) használnak a kozmetikumokban. A zsíralkoholoknak ellentétben a „normális” alkoholokkal (pl. ethylalcohol) nincs szarító és irritáló hatása a bőrre.
Izopropil-alkohol. A CosIng besorolása szerint illlatanyagként, oldószerként, és fertőtlenítőszerként használatos összetevő. Paula Begoun a szárító, irritáló összetevők közé sorolja.
Szilikon alapú alapú szerves polimer. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint antisztatizáló illetve hajkondicionáló tulajdonsággal bír, de a Wikipédia információi alapján a kozmetikumokban hidratáló, vízmegkötő funkcióban is előfordulhat. Leggyakrabban hajra való kozmetikumokban találkozhatunk vele, némely esetben akár 15 tömegszázalékos töménységben is.
A benzoesav nátrium sója, melyet tartósítószerként használnak.
Sok adalékanyag és enzim is jól oldódik benne. A többi glikolhoz hasonlóan vízmegkötő, hidratáló anyagként használt a kozmetikai iparban - a beautybreains szerint a hidratáló hatása a glicerinéhez hasonló. Segít megőrizni a krém állagát (hogy a krém ne olvadjon meg nagy melegben, illetve ne fagyjon meg nagy hidegben) valamint segíti a többi összetevő beszívódását. Az összetevővel kapcsolatban felmerült, hogy az arra hajlamosaknál allergiás, ekcémás tüneteket (kontakt dermatitist) válthat ki.
A pantoténsavnak (B5 vitamin) kémiai szerkezetét tekintve az alkoholhoz hasonló formája, B5 provitamin (a szervezet képes B5 vitaminná alakítani). A kozmetikai iparban vízmegkötő (humectant), pőrpuhító (emollient) és nyugtató összetevőként használatos. Allantionnal keverve enyhe égési sérülésre, nap által okozott leégés kezelésére is használják.
Tartósítószer. Az egyik leggyakrabban használt, kevéssé irritáló. Világszerte engedélyezett a használata legfeljebb 1%-os koncentrációban. Bár a kozmetikumokban használt verzió csaknem mindig mesterségesen előállított, a Phenoxyethanol a természetben is megtalálható, például a zöld teában. (forrás)
Szerves sav, melynek fontos szerepe van a sejtek energiaellátásában és DNS-ének védelmében. A Beiersdorf kutatása szerint az összetevő hatásos a bőröregedés megelőzésében és kezelésében.
Illatanyag, mely az amerikai termékek címkéjén Fragrance, míg az európai termékek címkéjén Parfum néven szerepel. Ez alatt a kifejezés alatt természetes vagy mesterséges illatanyagok egy meg nem határozott keverékét kell érteni. A magas EWG pontszámot elsősorban annak köszönheti az általános "illatanyag" megnevezés, hogy nem lehet pontosan tudni, hogy mit is takar. Az illatanyagok az egyik leggyakoribb allergizáló szerek a kozmetikumokban. Az EWG szerint továbbá contact dermatitist (a bőr allergiás reakciója) és légzőszervi problémákat is okozhatnak.
Citromsav, melyet elsősorban a krémek pH-értékének a szabályozására használnak (hogy ne legynek túl lúgosak). Természetes tartósítószer is egyben. Az élelmiszeriparban is használt ízesítőként (savanykás ízű).
Az EDTA az ethylenediaminetetraacetic acid(etilén-diamin-tetraecetsav) rövidítése. Stabilizáló és segédanyagként használatos a kozmetikumokban, mely elősegíti, hogy a krém megőrizze állagát, illatát (enélkül az összetevők hajlamosak a víz ásványi anyagaival reakcióba lépni, nem kívánt változásokat okozva ezzel a krémben).
Vízmegkötő. Állati és növényi zsírokban egyaránt megtalálható, bőrazonos (skin-identical, azaz a mi bőrünkben is megtalálható) anyag. Kivonható természetes anyagokból, de előállítható mesterségesen is. Rendkívül jó vízmegkötő, a bőrön használva képes kivonni a vizet a bőr alsó rétegeiből, növelve ezzel a bőr felszíni rétegében található vízmennyiséget. A túl sok (vagy tömény) glicerin azonban szárító hatású lehet, mivel a bőr felső rétegeiből a víz könnyen elpárolog (transepidermal water loss). Éppen ezért a glicerint (és más vízmegkötő anyagokat is) mindig más lágyító (emollient) anyagokkal kell kombinálni.
Elsősorban illatanyag-adalék, másodsorban a UV szűrő összetevő. Színtelen vagy enyhén rózsaszínes, szagtalan, vízben enyhén oldódó vegyület. Potenciális bőrirritáló anyag. Leggyakrabban parfümökben találkozhatunk az összetevővel.
Hajápolókban és samponokban gyakran használt összetevő, melyet elsősorban az elektromos töltődés megakadályozására használnak (antistatic). Ezenkívül emulgeáló, tisztító és tartósítószerként is használt.
Tejsav, mely előállítható a tejből, bár a kozmetikumokban leginkább mesterségesen előállított verziót használnak. Az AHA-savak csoportjába tartozik, a bőr legfelső rétegére hámlasztó hatása van. Mint kémiai hámlasztó, a glikolsav után a második legtöbbet kutatott AHA, annál valamivel gyengédebb és valamivel nagyobb molekulaméretű összetevő. Hámlasztó tulajdonsága mellett a tejsav remek hidratáló is.
Élelmiszerekben (E202) és kozmetikumokban egyaránt használt tartósítószer. Önmagában viszonylag gyenge a baktériumok elleni hatása, így szinte mindig más tartósítószerekkel kombinálva használják.
Bőrtípus: Kombinált
Bőrprobléma: Pattanások (acne)
Korcsoport: 25-34
Fodrász ajánlotta, elég húzós áron(4200,-), de katasztrófa mit művel a hajammal.. A termékcsalád samponjával használom és amíg csak a sampont használtam nem volt semmi problémám, mégis éreztem, hogy kell a hajamnak egy kis + táplálás. Így megrendeltem mellé a balzsamot, viszont használat után egyszerűen kezelhetetlenné válik a hajam. Tele lesz kócokkal, lehetetlen kifésülni, a kádban végződő hajszálaim és néhány könnycsepp árán sikerül csak. Ráadásul szárítja a hajamat, kellemetlen a tapintása tőle, így kénytelen voltam beszerezni egy halolajat is, pedig gyorsan zsírosodó hajú lévén pont az olaj elkerülése a cél számomra.. További negatív tulajdonsága(megjegyzem a samponra is igaz), hogy az egyébként csodás illata 10 perc után már egyáltalán nem érezhető a hajamon :(