Yamuna

Ár:   1000 Ft   Kategória:   Kézkrémek
Lelőhely:   Yamuna márkabolt, DM, online   Bőrprobléma:   Túlérzékenység

A krémet és az összetevőket feltöltötte: kati545, Módosítva: 2014. január 8.

Lelőhely:   Yamuna márkabolt, DM, online
Kategória:   Kézkrémek
Bőrprobléma:   Túlérzékenység

Nyugtató és fertőtlenitő hatású levendulaolaj tartalmú kézkrém

Könnyen felszivódik, hidratál és újra puhává varázsolja a bőrt. Hámregeneráló és gyulladáscsökkentő hatása miatt nem csak ápolja, hanem meg is védi kezet!

Timitami

2017. október 1.

2 vagy 3 éve használtam, amikor beleszerettem a levendulás cuccokba. Nagyon jó illata van, ápol is, de lassan szívódik be a zsírossága miatt. Ezért éjszakára használtam leginkább. Nem volt az a hűha-érzésem tőle, átlagos krémecske, de elhasználtam. Van ettől jobb levendulás krém is, ami gyorsabban beszívódik és az ápoló hatása is erősebb. Sajnos csak 3 csillagot tudok adni rá.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. október 1.

Genever

2017. február 12.

Kellemes illata van és hatékony is

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. február 12.

Kellemes illata van és hatékony is

Klau7

2017. január 25.

Nagyon finom, kellemes illata van és szép puha utána a kezem:)

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2017. január 25.

Nagyon finom, kellemes illata van és szép puha utána a kezem:)

NewNicky

2016. december 1.

Az egyik kedvenc kézkrémem! Minden változatát szeretem és meg a téli nagy hidegben sem szárad ki a bőröm!

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2016. december 1.

Amadea

2016. október 3.

Nagyon örülök, hogy megvettem ezt a krémet, még az illatát is szeretem, pedig korábban a levendulával ki lehetett kergetni a világból. Mivel mindig lefekvés előtt használom, nem tudom, milyen gyorsan szívódik fel, de több krémnél éreztem azt ébredés után, hogy feszül a kezemen a bőr, a Yamuna használata után viszont nem. Az állaga nekem könnyűnek tűnik, pedig nem kis mennyiséget kotrok ki a tégelyből.
Valószínűleg újraveszem, vagy a ligetszépe olajos verziót próbálom ki legközelebb. Aki kényes a keze ápoltságára, annak szerintem megéri kipróbálni.
Ui.: Totál lényegtelen, de annyira tetszik a tégelye! Ha kiürül, kimosom és ékszertárolóként vagy szimpla díszként fogom hasznosítani.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. október 3.

kovtunde80

2016. június 24.

Nekem sajnos nem vált be. Nagyon szeretem a Yamuna termékeket, de ezzel nem voltam elégedett. Bekentem a kezem, és hihetetlenül olajos volt utána, nagyon sokára szívta be a bőröm. Ettől függetlenül viszont a hidratáló hatása nem annyira erős. Nem veszem újra.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. június 24.

OCsilla

2016. április 16.

Az új, tégelyes változatát kaptam ajándékba. Éjszakára használom, mert nagyon szeretem elalváskor az illatát. Reggelre puha, kisimult kezekkel ébredek, csak megszokásból krémezek néha napközben. Csak azért nem veszem újra, mert szeretném más illatban is kipróbálni a márka kézkrémjeit.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. április 16.

niki123

2015. október 20.

Szeretem az illatát és nagyon szuper a hidratáló hatása is. Ha már kezd kiszáradni a bőröm, bekenem és egy jó ideig utána nem kell kenegetnem, bár ez lehet annak köszönhető, hogy nincs kiszáradásra hajlamos bőröm. Ami számomra negatívum, hogy nehezen nyomható ki a tubusból a tartalom, nem tudom miért, lehet, hogy csak én krémem csomagolásával van valami. A másik, hogy először a kézkrémekből szokásos adagot nyomtam a kezemre, és nem győzte beszívni a bőröm. Nagyon tömény, úgyhogy csak kis mennyiséggel szabad kenni a kézre. Egyébként tényleg elég zsíros a hatása, ha 1 óra múlva kezet mosok, még akkor is érzem, hogy mossa le a krémet, mert nem szívódott be rendesen. De úgy érzem télen, ez lesz a kedven SOS kézkrémem. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. október 20.

Pöti

2015. augusztus 14.

Ritkán használom, nekem túl tömény, nehezen szívódik be, néha csíp.. :(

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. augusztus 14.

Ritkán használom, nekem túl tömény, nehezen szívódik be, néha csíp.. :(

Nicolett022

2015. augusztus 14.

Este, lefekvés előtt szoktam bekenni a kezem vele, mert elég zsíros, de reggelre teljesen beszívódik, és egész nap puha marad a kezem. Télre szerintem már kevés lesz, de őszre tökéletes.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2015. augusztus 14.

Antioxidánsok: Ascorbic Acid
Hidratálók: Glycerin, Lanolin
Vitaminok: Ascorbic Acid

Az EWG hivatalos funkció besorolása szerint óldószerként használt összetevő valamint segít a bőrben tartalni a nedvességet.  Paula Begoun szerint a Polyethylene Glycol tipikusan olyan összetevő, amit a legtöbb "natúr" irányzat üldöz, pedig a rémtörténetekkel ellentétben nincs semmi köze a fagyállóhoz, és nem készült még olyan kutatás sem, mely azt bizonyítaná, hogy ez a PEG vegyület problémát jelentene a bőrre nézve. Éppen ellenkezőleg: nincs ismert toxikus hatása a bőrre, és mivel képes áthatolni a bőrön, segít a többi összetevőt mélyebben a bőrbe juttatni, sérült bőrün viszont kerülendő a használata.

Felületaktív anyag, emulgeálószer és sűrítő anyag.

Forrás: Leslie Baumann: Cosmetic Dermatology

További info az összetevőről a KM-blogon >>