Kövess minket Instagramon is! :)
Ezt a terméket már nem gyártják!


Young Beauty Yin Nappali Arckrém
Ár: | 4290 Ft | Kategória: | Hidratáló krémek | |||
Kiszerelés: | 50 ml | Bőrtípus: | Zsíros | |||
Lelőhely: | online | Bőrprobléma: | Pattanások (acne) |
A krémet feltöltötte: wishes, az összetevőket feltöltötte: bp0918, Módosítva: 2020. március 15.
Ár: | 4290 Ft | |
Kiszerelés: | 50 ml | |
Lelőhely: | online | |
Kategória: | Hidratáló krémek | |
Bőrtípus: | Zsíros | |
Bőrprobléma: | Pattanások (acne) |
TERMÉKLEÍRÁS
Az arckrémben található aloe vera hatására a bőr kapillárisai megnyílnak és a krém összetevői a bőr minden rétegébe eljutnak, felgyorsul a sejtek újratermelése. Erős emulgáló- és nedvesítőnövény, gyorsabban pótolja a bőr nedvességtartalmát, mint a víz. Eközben nem zárja el a pórusokat és az oxigén útját a bőr mélyébe. 300 %-osan meggyorsítja a sejtek újraképződést. Hidratálja a szöveteket a mélyrétegekben is. A bojtorán pedig vértisztító és antibakteriális hatású, gyorsítja a véráramlást.
"Az ősi keleti szépségápolás megkülönbözteti a bőrt annak energiái alapján és felosztja YIN-YANG tulajdonságokra. Az arc bőre a T-zónában és az orcák területein más-más energiájúak. Pl: a pattanásos bőr YIN energiája szemben áll a szeplők YANG energiájával. Nem kezelhetjük az ellentétes energiákat ugyanazzal a krémmel, csak ellenhatást érünk el, vagy jobbik esetben a krém nem használ."
Erőszakmentes, állati kivonatokat nem tartalmaz, valamint alumínium-, és parabénmentes.
ÖSSZETEVŐK (INCI)
Water / Aqua
,
Glycerin
h
0
0
,
Cetearyl Alcohol
eo I eu I al
2
1
,
Polysorbate-60
ti I eu
,
Helianthus Annuus Seed Oil
eo
,
Cocos Nucifera (Coconut) Oil
eo
4
,
Lanolin
eo I h
,
Isopropyl Myristate
eo I i
5
3
,
Coco-Caprylate/Caprate
eo
,
Phenoxyethanol
ta
,
Ethylhexylglycerin
,
Carbomer
,
Tocopheryl Acetate
a I v
0
0
,
Sodium Hydroxide
,
Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Juice
gy
,
Coptis Chinensis Root Extract
,
Agrimonia Pilosa Extract
,
Olea Europaea (Olive) Oil
eo
2
0
Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia
BorostyanSzámomra igazi csodaszer! Amikor elkezdtem használni, a hajhullásomat nagy mértékben csökkentette, azóta pedig szinte alig hullik a hajam. Szerencsére a fejbőrömet sem irritálja és nem zsírosodik tőle a hajam.
krémajánló
Hidratál, puha érzést ad.
Nem zsírosítja bőröm.
Finom vizes, gél állaga van.
Zsíros bőrre csak ajanlani tudom az ejszakai tarsaval egyutt. Teljesen megéri az árát
Az összetevői is szépek.
Semmi mű illata nincs. Kevés is elég belőle.



Hidratál, puha érzést ad.
Nem zsírosítja bőröm.
Finom vizes, gél állaga van.
Zsíros bőrre csak ajanlani tudom az ejszakai tarsaval egyutt. Teljesen megéri az árát
Az összetevői is szépek.
Semmi mű illata nincs. Kevés is elég belőle.


Fontos hatóanyagok a krémben
Antioxidánsok: Tocopheryl AcetateGyulladáscsökkentők: Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Juice
Hidratálók: Glycerin, Lanolin
Vitaminok: Tocopheryl Acetate
Alkoholok: Cetearyl Alcohol
Emolliensek: Cetearyl Alcohol, Helianthus Annuus Seed Oil, Cocos Nucifera (Coconut) Oil, Lanolin, Isopropyl Myristate, Coco-Caprylate/Caprate, Olea Europaea (Olive) Oil
Emulgeálószerek: Cetearyl Alcohol, Polysorbate-60
Tisztítószerek: Polysorbate-60
Illatanyagok: Isopropyl Myristate
Tartósítószerek: Phenoxyethanol
Összetevők megmagyarázva
A víz. A leggyakoribb kozmetikai összetevő, általában az INCI listák első helyén szerepel, vagyis a legtöbb krém fő összetevője. Oldóanyag a többi összetevő számára, és hidratáló hatású (ha már benne van a bőrben, kívülről szárító). A kozmetikumokban legtöbbször deionizált vagy tisztított vizet (ásványi sóktól megtisztított víz) használnak, hogy biztosítsák a termék tisztaságát. A tisztított vizet a következő eljárások valamelyikével, vagy azok kombinációjával nyerik: desztillálás, deionizálás, mebrán szűrő alkalmazása (fordított ozmózis vagy nanofilter), electrodialízis. A vízben lévő oldott száraz anyag tartalom bármely eljárás alkalmazása esetén 10mg/l érték alatt marad, a kozmetikai iparban 1mg/l alatti érték jellemző.
Vízmegkötő. Állati és növényi zsírokban egyaránt megtalálható, bőrazonos (skin-identical, azaz a mi bőrünkben is megtalálható) anyag. Kivonható természetes anyagokból, de előállítható mesterségesen is. Rendkívül jó vízmegkötő, a bőrön használva képes kivonni a vizet a bőr alsó rétegeiből, növelve ezzel a bőr felszíni rétegében található vízmennyiséget. A túl sok (vagy tömény) glicerin azonban szárító hatású lehet, mivel a bőr felső rétegeiből a víz könnyen elpárolog (transepidermal water loss). Éppen ezért a glicerint (és más vízmegkötő anyagokat is) mindig más lágyító (emollient) anyagokkal kell kombinálni.
Cetyl és stearyl zsíralkoholok keveréke. Zsíralkohol, melyet emulgeálószerként, bőrpuhító (emollient) és sűrítőanyagként (konzisztencia növelő) használnak a kozmetikumokban. A zsíralkoholoknak ellentétben a „normális” alkoholokkal (pl. ethylalcohol) nincs szarító és irritáló hatása a bőrre.
A napraforgó magjából nyert olaj, melynek fő összetevői a bőr számára fontos omega zsírsavak (linolsav és olajsav). Leslie Baumann a Cosmetic Dermatology című könyvében azt írja, hogy több tanulmány is arra jutott, hogy a napraforgó olaj egy olcsó, hatékony és a fejlődő országok számára is elérhető emollient anyag, mely hatásos lehet irritált vagy kiszáradt bőr természetes védőrétegének a helyreállításában, erősítésében.
Kókuszolaj, melyet emollient anyagként használnak a kozmetikumokban. Viszonylag magas a komedogén indexe (5-ből 4-es), így a pattanásokra hajlamos bőrűeknek érdemes kerülni.
Gyapjúzsír (gyapjút viselő állatok, mint pl a birka által termelt zsír, olyasmi mint a faggyú az emberi bőrben) . Kiváló emollient és hidratáló anyag a száraz bőrre. Bár korábban a lanolint megvádolták azzal, hogy allergén anyag, egy 2001-es kutatás ezt alaposan megcáfolta. A kutatásban több mint 24000 tesztelő vett részt, és csupán 1.7% volt azok aránya, akik allergiások vagy érzékenyek voltak a lanolinra. Ez az arány még kisebb volt akkor, amikor az alkalmazott lanolin koncentrációja 50% alatt volt. Tehát a lanolin egy száraz bőrűek számára kiváló emollient és hidratáló anyag, a zsíros bőrre azonban nagy sűrűsége és zsíros állaga miatt nem ajánlott.
Mesterséges olaj, amit bőrpuhító (emollient), sűrítő, és sikosító (a krémet könnyebben kenhetővé tevő) anyagént használnak. A zsíros bőrűeknek és pattanásokra hajlamosaknak érdemes kerülni, mert komedogén (pattanásokat okozó) és pórus elzáró összetevőnek számít. További információ a truthinagingen.
Ez a vegyület két természetes molekula természetes kötéssel való összekapcsolásából keletkezett, tehát "natur"-nak mondható emoillent és bőrápoló kozmetikai összetevő. Noha az alapanyagai természetes anyagok, amiket széles körben kipróbáltak és alkalmaztak már, magáról a coco-caprylate/caprate vegyületről kevés hozzáférhető információ található (hiszen csak az utóbbi időben kezdték használni a kozmetikában).
Tartósítószer. Az egyik leggyakrabban használt, kevéssé irritáló. Világszerte engedélyezett a használata legfeljebb 1%-os koncentrációban. Bár a kozmetikumokban használt verzió csaknem mindig mesterségesen előállított, a Phenoxyethanol a természetben is megtalálható, például a zöld teában. (forrás)
Bőrjavító anyag, mely egyben a krémben lévő tartósítószerek hatását is növeli. Gyakran használt parabének helyett tartósítószerként phenoxyethanollal kombinálva.
Sűrítő anyag, amit elsősorban gélszerű állag előállításához használnak.
Az E-vitamin egyik formája, mely a tiszta E-vitamin és az ecetsav észtere. A tocopheryl acetate hasonló tulajdonságokat mutat a tiszta E-vitaminhoz, azonban egy kicsit kevésbé jó a felszívódása a bőrbe és a fotoprotektív hatása is kevésbé bizonyított. Viszont hosszabb a szavatossági ideje a boltok polcain (shelf life), ami miatt ez a leggyakrabban használt formája az E-vitaminnak.
A tiszta E vitaminról többet itt olvashatsz.
Források: Leslie Baumann: Cosmetic Dermatology
Nátrium hidroxid (marólúg, lúgkő). Vízben oldva erősen lúgos oldatot képez. A kozmetikai iparban kis mennyiségben arra használják, hogy szabályozzák vele a krémek ph értékét (bizonyos hatóanyagok csak bizonyos ph tartományban aktívak, ilyenek pl. az AHA és BHA). Nagyobb mennyiségben bőr irritáló.
Aloe vera növény leveléből származó lé. Vízmegkötő, gyulladáscsökkentő, antioxidáns és antibakteriális hatása van. Bár az aloe vera egyre nagyobb divat mostanában, Paula Begoun szerint tudományos kutatások nem igazolják, hogy hatékonyabb lenne a többi, hasonló tulajdonságokkal rendelkező összetevőnél (mint pl. a C-vitamin vagy a zöld tea).
Olívaolaj. Kiváló természetes emollient és hidratáló összetevő a száraz bőrre. Számos, a bőr számára hasznos anyag forrása: polifenolok (antioxidáns), squalane, zsírsavak (elsősorban olajsav) és E-vitamin is található benne. Néhány állatokon végzett kísérlet arra is utal, hogy védi a bőrt az UVB-sugárzás okozta károktól. További infó itt.
Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia
Számomra igazi csodaszer! Amikor elkezdtem használni, a hajhullásomat nagy mértékben csökkentette, azóta pedig szinte alig hullik a hajam. Szerencsére a fejbőrömet sem irritálja és nem zsírosodik tőle a hajam.
Helia-D Classic Éjszakai Hidratáló Krém
Valaha volt legjobb éjszakai krémem. Sűrű, de hihetetlenül könnyen beszívódik, az illata finoman gyógynövényes, cseppet sem tolakodó. Reggelre üde, matt bőrrel ébredek. Nagyon szeretem.
Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
Imádom a pumpás kiszerelését, lágy krémes állagú gyorsan beszívja a bőr és táplál, nem ragacsos a bőröm. Hosszú ideje kerestem ilyen tökéletes terméket! Az illata édeskés, nem tolakodó.
Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
Könnyen felszívódó krém, kellemes, visszafogott illattal. Azonnal hidratál és nem hagy ragacsos érzetet.