Yves Rocher

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   Yves Rocher márkaboltok   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: szeliger, Módosítva: 2014. június 3.

Lelőhely:   Yves Rocher márkaboltok

2014-es nyári limitált kiadás

Nyári ragyogást idéző friss citromfavirág egy lendületes, élénk illatban kibontakozva.

Illatpiramis: szicíliai mandarin, calabriai bergamot, napérlelte gyümölcsök

Visine

2017. június 26.

Olyan klassz kis nyári illat lenne, ha nem tűnne el 10 perc alatt az egész. Sajnálom.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2017. június 26.

zakuszka

2014. november 15.

Egész finom illata van, már többen megjegyezték :)
Viszont tényleg nem tartós és sokat kell belőle fújkálni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. november 15.

Egész finom illata van, már többen megjegyezték :)
Viszont tényleg nem tartós és sokat kell belőle fújkálni.

2014. szeptember 16.

2014. 06. 17.
Tegnap óta van a boltokban, egy ismerősöm kért meg, hogy vegyek neki egyet. Aztán végül magamnak is vettem, mert nagyon megtetszett.
Egyelőre első benyomásokat tudok írni róla. A kifújás utáni 1-2 perc számomra nagyon alkoholos. Utána egy citrusos jellegű illat lesz, elsősorban citromot és bergamottot érzem, a mandarint nem. Picit fanyar a citrusossága. És emellett ott van benne egy száraz jellegű illat amit nem tudok beazonosítani, de ilyesmi van a Light Blue Panarea leszáradásában is. A citrusok aztán picit szelídülnek de végig ott vannak stabilan, frissességet adva az illatnak. Kicsit kettősséget érzek benne mert egyrészt ott ez a friss citrusosság, másrészt az a száraz, talán valamilyen fás jegy, és egy icipici kesernyésség is. És társul valannyi édes jelleg is. (Legalábbis az én bőrömön, mondjuk rajtam hajlamosak beédesedni az illatok.) De elég jól egyensúlyban van az egész, olyan mediterrán életérzést közvetít, erős napsütés, szárazság, sehol egy felhő az égen, sok citrusos gyümölcs a fákon, valamilyen limonádé jellegű ital, és a távolban tengerpart. Most néztem a fragranticát, többen a Cool Waterhez hasonlítják, szerintem semmi hasonlóság nincs köztük. Egy-egy vélemény pedig az YR Naturelle-hez illetve a Light Blue-hoz hasonlítja. A Naturelle az nekem virágos jellegű, én nem igazán érzek hasonlóságot, a Light Blue-val ugyanaz a friss jelleg van meg bennük, de az LB egy ezerszer karakteresebb illat, ez annál jóval puhább, visszafogottabb. A tartóssága rajtam nem túl jó, 2 óra után már csak abszolút bőrközelben érzem, de ez ugye egyénenként változhat. Ha valaki csak ezt használja akkor szerintem simán elfújkálható egy nyár alatt a 75 ml. Viszont ezt a mennyiséget 6200 forintért adják (legalábbis most a bevezetéskor), úgyhogy az ár-érték arány teljesen rendben van.

2014. 06. 24.
Tartósság hiánya ide vagy oda, az elmúlt egy hétben majdnem minden nap őt fújtam, imádom a friss-száraz kettősségét, felpontozom ötösre...

2014. 09. 16.
Visszapontozom...az után az egy hét használat után kb. el is múlt a varázs, egyszerűen nem bírom elviselni, hogy annyira nem tartós. Megválnék tőle, mert sikerült beszereznem a 2011-es Jardin des Nymphes-t, ami hasonló illat de sokkal jobb tartóssággal, aki szeretné megtalálja az eladó dolgaim között.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. szeptember 16.

2014. 06. 17.

2014. 06. 24.

2014. 09. 16.

k.boglarka

2014. augusztus 15.

Az illata nagyon kellemes nyári. Sajnos egyáltalán nem tartós többször kell naponta újra fújni. Leárazva megérte az árát.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. augusztus 15.

senskin

2014. július 5.

Egy kis mintám volt belőle, de azon annyira kevés volt itatva...Szinte olyan haloványan jött elő a kissé púderes, virágos illat, előbújt , de ennyi...Finom, szolid, romantikus, édeskés nyári flört...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. július 5.

vtina85

2014. július 1.

Nagyon szuper nyári illat, nem túl tartós, de egy könnyed, nyári edt-től nem is vár többet az ember.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. július 1.

mokkalany

2014. június 30.

Már megint bedőltem az impozáns marketingnek, az üveg formájának, színeinek, az illat sugallta életérzésnek, holott tudtam, hogy semmi különös. Az anyaillat, a Naturelle (2008) régóta megvan, illanóssága ellenére szeretem is, és a limitált nyári kiadásokból is jó párat megvettem, de csak a Jardin des Nymphes-t (2011) tartottam meg, mert az bizonyult elég különlegesnek. A Green Summer (2009) annyira elborzasztott a tömény szirupos barackszörp-jellegével, hogy a következőt, a rózsaszín Aquarelle Vegetales Eau Fruitee-t (2010) meg sem vettem, csak épp hogy beleszagoltam. Ennek ellenére a Retropical (2013) megint elcsábított, a cukros trópusi gyümölcsökön kívül talán megfogott benne az, amit "tengerparti homok" jegynek neveztek el, igaz, én kicsit néha inkább vajasnak éreztem - aztán rövid úton ez is másnál végezte. Ez a 2014-es kiadás most nagyon tetszik, kellemes felfrissítő, édeskés limonádé illat, valami virágos és fás alaptónussal, de persze nem a legkifinomultabb fajta parfüm, és nem is tartós. De néha csak egy eau de toilette-re van szüksége az embernek, ami nem dominál egész nap az aurájában, főleg nyaraláskor. Sok mindenhez hasonlíthat, hiszen számtalan limonádés illat létezik, de érdekes módon nekem leginkább az Avon TTA Amour-jára hasonlít, csak abban több volt a virág (jázmin, gyöngyvirág, gardénia). Lehet, hogy a másik kedvenc mediterrán illatommal (a megboldogult Avon Jet Femme Holiday) is kombinálható, mert kissé megszelídíti a kesernyés jellegét. Meglátjuk.

Friss: Ebben is felfedeztem azt a krémes homok-vaj kombinációt, amit tavaly a Retropicalban, ezért különösen megszerettem. Sőt, jobban tetszik az eredeti Naturelle-nél, talán mert kevésbé virágos és szúrós. Lehet, hogy az elmúlt években meg is romlott a Naturelle-em maradéka (jártam már így Yves Rocher illattal). Így most ez és a Jardin des Nymphes a kedvenceim (az virágos-aquás, talán rózsát és málnát érzek benne). Csak lennének kicsit tartósabbak! Igaz, nyaralás alatt elfújkálni jó lesz, meg arra, ha senkinek az orrát nem akarom bántani, csak felfrissíteném magam - "komolyabb" esetekre ott vannak a komolyabb parfümjeim.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. június 30.

Svetlana

2014. június 29.

Örülök neki, hogy megvettem. Nem egy karakteres illat, inkább egyszezonos, de a mostani nyárra kitűnő lesz, mivel az ár-érték aránya jó. Frissítő citromos-édeskés-fás illat, meglepően tartós rajtam, egy nap 2x kell csak fújnom belőle.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2014. június 29.

illatvarázs*

2014. június 28.

Ismeretlenül, tesztelés nélkül megvettem ezt a parfümöt. Gondoltam lesz, ami lesz, az üvege nagyon tetszik. Először a frászt kaptam tőle, mert a citromvirágot éreztem ezerrel, az meg nem az én világom. Szerencsére ez gyorsan elmúlik és előtérbe kerülnek a friss citrusos jegyek, van egy kis fás, édessége, egész különleges nyári friss illat lett belőle.Egyáltalán nem egy tipikus citrusos illat, ez annál sokkal összetettebb. Virágos-citrusos-fás. Semmiféle hasonlóságot nem érzek a Light Blue-val, Cool Water-rel és a a Naturelle-l sem.
Amennyire megijedtem tőle az első fújás után, most annyira meg is barátkoztam vele. Ezt mi sem bizonyítja jobban, minthogy a nyaralásra gondolkodás nélkül ezt pakoltam be (és biztonsági illatot be sem tettem mellé...)
Jó kis mediterrán illat, örülök, hogy megvettem.
Tartóssága nem a legjobb, 3-4 óra és semmit sem érzek belőle, de ez nálam nem gond, simán utánafújok.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2014. június 28.

Jó kis mediterrán illat, örülök, hogy megvettem.

nyarigabi

2014. június 24.

Nagyon tetszik, nekem egyáltalán nem fanyar, rajtam a kezdeti citrusosság után egy kellemes gyümölcsös tisztaságillattá válik. Sajnálom, hogy a kifújáskor érzett frissesség gyorsan eltűnik, de megvenném magamnak, ha nem lenne még nyári illatom.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. június 24.