Yves Saint Laurent

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Parfümök
Kiszerelés:   30 ml, 50 ml és 90 ml   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   parfümériák   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: HankyPanky, az összetevőket feltöltötte: juditkaa70, Módosítva: 2018. március 5.

Kiszerelés:   30 ml, 50 ml és 90 ml
Lelőhely:   parfümériák

Az 1977-ben megjelent Opium 2009-ben reformulált EDT változata.

Illatjegyei,

Fejjegyei: Mandarin, Bergamott

Szívjegyei: Mirha, Jázmin, Szegfű

Alapjegye: Ámbra

Ár: 4500 Ft postával , Eladó: urbanzsu
Állapot: 90ml/kép, Helyszín: Tatabánya, fizetés: Személyes átvétel, banki utalásnál postán maradó vagy MPL automata

Anett0721

2020. október 13.

Update 2020 október: Mindig hangsúlyozom, hogy rajtam az efféle illatok melegben, nagy melegben az igaziak, hiszen a perzselő keleti varázs ezerszer jobban illik a világukhoz (nem véletlenül!), mint a Mikulás. Kíváncsi voltam (és botor... ) ezért felfújtam a csuklómra ebben a hideg, szeles időben.. Atyaég, semmi fűszer, semmi misztikum, csak száraz dohány némi korhadt fával és mosószappannal. Kegyetlen, egy perc alatt olyan migrént kaptam, mint még soha! Hát nem véletlenül tartogatom nyárra az ilyen keleties csodákat. Ők akkor bontakoznak ki igazán.
Azonban tartósnak tartós ilyenkor is, két szappanos lemosás sem mozdította, kínomban már mentolos szájvízzel dörzsöltem a karomról. Hogy visszaszerezzem a hűvös idős komfortérzetem, kerestem a polcomon egy szikrázó, édes, cukros-mandulás illatot, ami viszont már tökéletes ehhez az időjáráshoz és évszakhoz.

2019 augusztus: Egy Klasszikus. Imádom azon parfümöket, amelyeknek történetük, múltjuk van. Sokáig messziről tiszteltem őket, nem az én világom volt egyik sem (Opium, Shalimar). Rajtam mindig az édes, cukros illatok álltok jól, LVEB, Sí, Flowerbomb, Angel. Aztán idén nyáron valami megváltozott a bőrkémiámmal, vagy az ízlésemmel, de egyszerűen úgy éreztem végre illenek hozzám. Még váltva használom a cukorkás kedvencekkel, de berobbantak a mindennapjaimba, tagadhatatlan.

Ő papíron teljesen más, mint bőrön! Papíron szappanos, a leszáradása nem olyan mély, inkább pasis. A bőrömön kevesebb a szappan, sokkal mélyebb az illat, komolyabb és tényleg misztikus, mint egy egyiptomi könyvtár. A Múmia c. film elején van egy ilyen :) Na, az a jelenet jut eszembe róla!
Tudom, durván hangzik 30 fok felett a Shalimar, a Mauboussin és pláne az Opium, de rajtam ilyenkor élnek igazán! A forró Kelet varázsa mind. Tényleg időtlen ♥️

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. október 13.

Dottir

2019. október 1.

Súlyos függő vagyok hosszú-hosszú ideje, és soha nem akarok leszokni. Rendszeresen adagolom bőrön keresztül, nem tudok meglenni nélküle. Amikor őt viselem, mintha magamon kívül kerülnék, misztikus, meditatív ködön át a mérhetetlen kifinomultság és egzotikum aurájába lépek át, és a magam legelegánsabb, legemelkedettebb és legextravagánsabb énjével találkozom.
1977-es eredetijéhez fűz a legbensőségesebb kapcsolat, az új verzióból pedig az EdT-t pártolom, környezetkíméleti okokból, és mert számomra a levegősebb fajsúly ebből az illatból kellemesebb, valahogy az EdT-ben áramolnak a jegyek, az EdP-ben pedig ülnek, súlyosan, tekintélyt parancsolva.
Fahéj, szegfű(szeg), vanília, pici füst...utánozhatatlan kevercs, őrülten szexuális miközben kínzóan távolsagtartó, az őrületbe kergető, fokozottan veszélyes vegyi anyag. Csak annak, aki elbír vele.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. október 1.

Plenda

2019. március 24.

90ml tulajdonosa lettem, nem tudom eldönteni szeretem vagy nem. 1 illatra öreges, mély füstös karakteres. Aztán ahogy telnek a percek egyre jobban hozzászokom és elkezd tetszeni. De még csak barátkozós időszakban vagyunk, gondoltam hogy elválnak útjaink, de valamiért nem tudok tőle szabadulni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. március 24.

Cintia04

2017. április 18.

Kb 10 évvel ezelőtt amikor még kis tinédzser voltam és nem igazán érdeklődtem a parfümök iránt ( ez a volt egy és elég is volt) akkor egyik ismerősöm anyukájától kaptam ajándékba egy eredeti 7,5 milis kis minikét ebből a csodából. El is helyeztem az egyik szekrényem mélyére a szülői háznál és szépen el is feledkeztem róla. Majd elköltöztem teltek, múltak az évek én cseperedtem és az illatok világát is elkezdtem megismerni és végül az életem részévé váltak. Majd nem is olyan régen ismét rátaláltam egy otthoni látogatásom után és el sem hittem, hogy én ilyen csodákra még rálelek és meg kell, hogy mondjam egy kellemes meglepetés ért mivel ismertem az illatot így tudtam mire számítsak. Nos én egy romlott, ragadós valamire számítottam és lás csodát a parfümnek semmi baja nem ragad, nem buggyant meg. Olyan mint régi korában. Na ez kérem szépen a minőség és igen a régi illatok bizony örök darabok és nem romlanak meg olyan gyorsan mint a mai kis semmisségek. Mondanom sem kell, hogy elég belőle 2-3 csepp és egész nap lehet érezni az illatát. A jázmin és a szegfű páros érvényesül rajtam van egy kissé füstös jellege is de nem fullasztóan hanem ettől lesz igazán mély karakteres és mindez a finom, meleg ámbrától igazán szerethető lesz. Mint mondtam nagyon nagyon tartós is. Eléggé hasonlít az edp-hez de az edt kicsit lágyabb, számomra viselhetőbb. Különleges és szép darab :)

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. április 18.

Rebje

2016. december 7.

Túl fiatalnak érzem magam hozzá, de nagyon kellemes parfüm. Egy kellemes füstölő jut róla eszembe.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2016. december 7.

jomosono

2016. augusztus 31.

Édesanyám kedvenc illata,betegesen spájzol belőle a mai napig (csak ebből a klasszikusból) !!Én meg nem értem,régen sem,és most sem miért..........
fülledt tartós,karakteres illat,de ezt ugyancsak tudni kell viselni.
Édesanyám miatt a 4 csillag!!!

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2016. augusztus 31.

fülledt tartós,karakteres illat,de ezt ugyancsak tudni kell viselni.
Édesanyám miatt a 4 csillag!!!

csakmoni

Korcsoport: >54
2016. július 2.

Szokásos hétvégi Müllerezés után van a karomon hét illat, és ez a legjobb. Finomabb rajtam, mint az edp.
Sajnos a főnöknőm állandó illata, így csak itthoni élvezkedésként jöhet szóba. Kell belőle egy kicsi:)

júl.2. És ma jött el a napja, hogy valóban fújjak, kicsit féltem is, mit szól a férjem hozzá ebben a melegben (hm, nem rossz, kicsit túl édes). Mély, balzsamos, nem kiabál, csodás. Teljesen el tudom képzelni férfin is.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2016. július 2.

rozuska

2015. október 13.

update: Tavaly áprilisi véleményem egy részére negatív előjel kerül. Úgy tűnik hamarosan birtokomba kerül és én alig várom, hogy NR mellet ezt használjam ezen az őszön és télen.
És még mindig a templom és a könyvtár amit ihlet bennem, de ezek örök alappillérek most már nekem, amik nélkül nem tudom az életemet elképzelni.
Furcsa azért, hogy alig másfél év alatt mennyire megváltozott az illatokhoz való viszonyulásom. Az meg még érdekesebb, hogy alig 10 éve csak az aquás illatokat szerettem, amiket ma már kifejezetten nem találok szépnek, de elegánsnak biztosan nem. Pedig tudom, hogy létezik llathűség, mert van egy kolléganőm, akinek fiatalkora óta a Poison az illata és lassan 60 éves. Sosem próbált mást, de nem is vágyott másra...

Milyen szubjektív dolog ez az illatolás...
Én egészen másképp élem meg ezt az illatot ma. Nyilván a füstölős jegyek miatt semmi buja, szexi, vagy férfiak figyelmét felkeltőt nem tudok hozzá asszociálni. Könyvtár és templom illata - a két kedvenc illatom - régiségek és történelem, ami bennem felmerül először.
5 napja illatosítja a zakóm ujját, ahol a csuklómmal érintkezett. Mennyei idegnyugtató. Nem tudom elképzelni, hogy napi szinten viselem, de ha rajtam van, akkor kisimulok, és valami mélységes béke száll meg és "csönd". Ám ehhez a nyugalomhoz társul valami torokszorító fájdalom is. Olyan, mint szakítás után, amikor egyszer csak, sok-sok idő után rád tör a sírás, de ez valahogy nem a szívet szétszaggató sírás és fájdalom, hanem már az elengedésé.
Tényleg magabiztossá tesz, de nem a férfiakkal szemben.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2015. október 13.

Milyen szubjektív dolog ez az illatolás...
Tényleg magabiztossá tesz, de nem a férfiakkal szemben.

storm28.oe

2015. június 2.

Függő vagyok!!!!Azonnal be kellett szereznem egy uvegcsével....
Sajnos tegnap beszabadultam a Mulllerbe,amultam mennyi verzioja van..az edt tetszett a leginkabb.Rajtam füstös,tömjenes orr es agybirizgalo illat..Egy fujas kicsinalt egesz napra :)Imadom az ilyen eroteljes,"karizmatikus" ezeréves formulakat,nem erdekel a nyanyas,molyirtos ,templomos beütes..Ez az illat en vagyok :)Pedig nem vagyok tulerett(34) :D nem vagyok tul stilusos sem,egyszerű szaladgalos dolgozo anyuka,aki vágyik az ilyen különleges illatokra..
Azzal szamolni kell,hogy brutaltartos,brutalerőteljes de nem erdekel-majd cseppenkent adagolom :)Fujtam picit a teszterbol es lehetetlen volt kiuzni az agytekervenyeimbol...opium a javabol :)
( egy férfi kollegám szerint brutál gáz-"fos kölni" szagu a cucc rajtam-viszont mindig kering körülöttem ha ez van rajtam :D :D )

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. június 2.

Függő vagyok!!!!Azonnal be kellett szereznem egy uvegcsével....

Wey1122

2015. április 25.

19 évesen találkoztam evvel az illattal először. Imádtam elhasználtam egy üveggel belőle aztán valahogy elfelejtettem ,mert volt újabb és más.
Most kaptam Douglasba kis mintát.Hihetetlen még mindig müködik a kémia. Tartós nemhiába siker illat.Ma már nem hordanám eszetlenül mindenhová,mint 17 éve.Ez a parfüm eleganciát sugall ,sőt megköveteli azt. Titkos vágyakat teljesít. Olyan estére mikor tudod nem egyedül mész haza.Ez az illat foglyul ejt és nem engedi haza azt akit kiszemeltél.Hm..ma este kipróbálom remélem felismeri még a férjem!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. április 25.

Alkoholok: Alcohol
Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Benzyl Salicylate, Limonene, Benzyl Alcohol, Linalool, Hydroxycitronellal, Eugenol, Geraniol, Coumarin, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Benzyl Benzoate, Cinnamyl Alcohol, Citral, Isoeugenol, Benzyl Cinnamate, Amyl Cinnamal, Anise Alcohol
Tartósítószerek: Benzyl Alcohol

Illatanyag, potenciális bőr irritáló.