Zara

Ár:   5995 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   Zara üzletek   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: eheiszki, az összetevőket feltöltötte: juditkaa70, Módosítva: 2022. május 26.

Lelőhely:   Zara üzletek

Megjelenés éve 2022

Fejjegyek: meggy, szilva, mandula

Szívjegyek: perui balzsam, heliotróp, galagonya bogyó

Alapjegyek: vanília, tonkabab

Ár: 2000 Ft + szállítás , Eladó: eheiszki
Állapot: 10 ml frissen fújva, Helyszín: Budapest - IX. kerület, fizetés: Packeta, Posta, Fizetés csak utalással

Cathi

2022. június 22.

Egyelöre nagyon vegyesek az erzeseim ezzel kapcsolatban. Elsösorban szerintem ez nagyon nem nyari parfüm, inkabb öszi/teli a marcipános jellege miatt. A meggyet az elejen lehet erezni, kesöbb eltünik, es a sima, szamomra autoillatosito vanilia illat marad csak meg. Neha becsaposak az illatok, kiadjak nyaron, de teli illat, vagy tel közepen egy teljesen friss, nyárias parfit. Nem ertem a logikajat, de egye fene :D
Összessegeben nem nagy eresztés, es mivel a Tom ford illatokat nagyon messziröl elkerülöm, nem tudom öket összehasonlítani h tenyleg a 'dupeja' -e.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. június 22.

bogikaaa

2022. június 8.

Hónapokig vadásztam, amíg egyszercsak belefutottam. Kipróbáltam a csuklómon, akkor annyira nem tetszett. Tettem egy kört a boltban, és azt vettem észre, hogy közben a csuklómat szaglászom, így jött is velem haza. Rajtam intenzív cseresznyés meggyes fanyarkás illata van, brutál tartóssággal. Persze az sem mellékes, hogy bárhova megyek, sorra kapom a dicséreteket. Így futottam is a boltba még egy üvegért, hogy tuti legyen tartalékban! 😊

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. június 8.

Mancsoska

2022. június 3.

Nem akartam vakon online megrendelni (és nem is tudtam volna, ott is sold out volt), ezért a boltokban vadásztam, szerintem legalább egy hónapon keresztül minden nap bementem egybe, hátha van nekik. Természetesen végül akkor jött velem szembe, amikor nem számítottam rá. Féltem megszagolni, mert a keresgélések közben a Woman Cherryt is megszagoltam, de azaz első 5 másodperc után elviselhetetlenül édes és mű lett rajtam. Szerencsére a Cherry Smoothie-ban nem kellett csalódnom, teljesen megegyezik az én illatpreferenciámmal. A cseresznyés/meggyes parfümöket nagyon szeretem, több is rajta van a wishlistemen (azok sajnos nem ilyen olcsóak, hogy csak úgy megvegyem őket), ez elsőre egy nagyon cukros-marcipános, de a meggytől mégis fanyar illat Leszáradáskor pedig előjönnek a vaníliás, tonkás illatok, de a finom gyümölcsössége is megmarad, sokkal tompábban, de egyértelműen. Rajtam tartós, illat, órákkal később is érzem magam körül, ruhán-hajon pedig még másnap is. Nekem egész éves illat, de lehet egyeseknek a melegben sok lehet.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2022. június 3.

Thoralille

2022. május 18.

Egy kedves krémmániástól vettem itt, mert a TF lost cherryt nagyon szeretem, korábban vettem egy 3000 forintos dupe-ot, ami jobban hasonlít a lost cherry illatra, de az, az istennek nem marad meg 10 percnél tovább rajtam. Szóval megvettem a cherry smoothiet, ami jó kis harsány cserkó, de azt hittem fullasztóbb és mélyebb illata lesz. Talán a guerlain la petit robe noire enyhén vizesebb jellegére is emlékeztet, na persze az decensebb, titkárnősebb ennél. A guerlainnek és ennek a zarának is van valamiszintetikus a tetején, ami nem a marcipán, hanem valami vizes , szintetikus valami és csak utána jön az a vagány mély meggy illat.
Szerintem bármelyik korosztálynak jó ez az illat, ha az illető vagány, vidám és határozott.
Nem mindennap hordanám, de olyan jó érzés, ha rajtam van.

Update
Soha nem dícsérnek a parfümjeim miatt, de ezt többen is nagyon megdicsérték, úgyhogy felpontozom, mert szupertartós és mégjobban megszerettem.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. május 18.

Nem mindennap hordanám, de olyan jó érzés, ha rajtam van.

Update

meaviolet

2022. április 27.

Fú, rajtam tömény, fullasztóan édes marcipános cseresznye volt, pedig a sok pozitív értékelés hatására vettem. Sajnos nekem túl egysíkú, hiányzik belőle valami plusz komplexitás, fűszeresség vagy valami, ami picit letompítja, mert fojtogatni lehetne vele. Szerencsére nem annyira rossz, mint a La Vie est Belle vagy a Pink Sugar, de ez most nagyon nem. Adja az ég, hogy nyárra ne fújkálja senki literszám :(

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. április 27.

powdergirl02

2022. április 20.

Sikerült a webshopon lecsapni rá, gondoltam kipróbálom, mert sok jót hallottam a Lost Cherry-ről és magam is nagy TF parfüm fan vagyok. Mivel nem tudom viszonyítani, így csak a Zara verzióról szeretnék beszélni. Rajtam első fújásra elég konyakosnak tűnt, de ahogy leszáradt, marcipános, édes csodává vált. Rendkívül tartós, csak ajánlani tudom, kedvenc új nyári parfümöm lesz, az biztos :)

Update: több alkalommal használtam már és szkeptikussá váltam. Rettenetesen finom illata van, de ezt az illatot nem parfümre hasonlítanám legelőször, hanem egy édes gyerekitalra első fújásra, de a leszáradása kárpótol, mert rajtam átmegy vaníliásba és enyhén fűszeresbe. Azoknak ajánlom, akik szeretik a nem megszokott, nem a tipikusan púderes, virágos vagy esetleg a fűszeres illatokat, hanem azoknak, akik szeretnek kísérletezni és merészek.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2022. április 20.

k001

2022. április 7.

Húú, ez nagyon finom :) Sokat gondolkoztam, hogy bedőljek-e a hype-nak, mert mostanság elég sokat csalódtam a Zara parfümökben, meg aztán úgy érzem, már kezdek kinőni az édes-émelyítő parfümökből, de olyan jó vélemények jöttek rá, hogy tettem egy próbát vele és nem bántam meg. Ilyenekhez tudnám hasonlítani az illatát: felfújás után nem sokkal cseresznyés füstölő, utána füstölt, rumos meggybefőtt (ilyen amúgy miért nincs 🤩), utána engem a sütibabák illatára emlékeztetett (nekem a lila szoknyás, zöld kalapos volt meg), majd délutánra meggyes grillázs, majd meggyes vaníliás cukor a végére). Ha mostanában a Zara ilyen jókat gyárt, akkor remélem kihoznak majd valami zöldalmás-fehérvirágos kreációt is hasonló minőségben ☺

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. április 7.

fridaylover

2022. április 3.

Amikor megillatoztam a Zarában, alkoholosnak tűnt. 30 perc múlva viszont teljesen ráfüggtem, így másnap egész nap tűkön ültem, hogy munka után megvehessem végre magamnak és ne legyen sold out.
Alább írták, hogy bódultságot okoz - ezzel maximálisan egyetértek, így nem lesz hosszú kapcsolat a miénk, nekem túl erős, túl nagy hatósugarú, ennél visszafogottabb természet vagyok.
Aki tudja viselni a nehezebb illatokat, az viszont imádni fogja!

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. április 3.

Aki tudja viselni a nehezebb illatokat, az viszont imádni fogja!

tzrn7u67

2022. március 22.

Émelyítő cseresznyés bomba. Egy nagyon tartós és intenzív illatról van szó (rajtam és a ruháimon legalábbis). Likőrős-cseresznyés bódító erős illat, akármennyire is szereted, ne 30+ °C-ba fújd be vele magad. :) Ugyanis nagyon tömény, édes illat, számomra még 19°C -ban is picikét sok. Kifújáskor sokkal intenzívebben érezhető maga a cserkó, leszáradásnál már inkább a vanília-balzsam jegyek dominálnak. Nekem egyetlen egy fújás több órán keresztül bódult állapotot okozott, úgyhogy igen kevés is nagyon hosszú időre ki tudja szolgálni az embert. Hihetetlenül gazdaságos, vakon vásároltam meg. Úgy voltam vele, hogy tuti nem csalódok benne, ha meg mégis, olyan nagyot nem koppanok vele. Szerencsére az előbbi történt meg. Külön kiemelném, hogy nagyon szép a doboza. Kár, hogy az üvegen nem jelenik meg valami visszatérő motívum róla.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. március 22.

eheiszki

2022. március 22.

Waaaaa óriási IGEN a Cherry Smoothie mint olyan, TF Lost Cherry 80% dupeja. Haha imádom! Különbségek az én orromnak:
- A Zara sokkal édesebb, én tovább vagy intenzívesbben érzem benne a cserkót.
- Kevésbé komplex úgy general.
- Nem kifejezetten mély.
- Ebben is van boozy, illatos alkoholos jegy, erősen meggy likőrös.

Kifújáskor erősen cseresznyés, és jó édes. A mandula már itt megjelenik de inkább a leszáradásban lesz dominánsabb a tonkával, balzsamos akkordokkal és heliotróppal. Nem lesz szintetikus marcipán illata! Az egész kompozíció kellemes fás vanília ágyon nyugszik.

Valszeg Lost Cherryt még születésnapomra sem kapnék pláne most hogy a szomszédban háború dúl, a forint meg a sárga földben. És örülünk ha a helyzet megáll ott hogy 1000 Ft lesz egy üveg étolaj. Így azt mondom ez a Zara mint dupe is szuper de önmagában is remekül megállja a helyét. Ötös.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. március 22.

- A Zara sokkal édesebb, én tovább vagy intenzívesbben érzem benne a cserkót.
- Kevésbé komplex úgy general.
- Nem kifejezetten mély.
- Ebben is van boozy, illatos alkoholos jegy, erősen meggy likőrös.

Alkoholok: Alcohol Denat.
Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Linalool, Limonene, Isoeugenol, Geraniol, Farnesol, Eugenol, Coumarin, Citronellol, Benzyl Cinnamate, Benzyl Benzoate, Benzyl Alcohol, Anise Alcohol
Tartósítószerek: Benzyl Alcohol

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.

Benzil alkohol és a fahéjsav észtere. Szintetikus illatkomponens. Allergia és immuntoxicitás tekintetében közepes kockázatú vegyület, kozmetikumokban való felhasználását jogszabályok korlátozzák. Magasabb koncentrációban erőteljesen irritatív, allergén és idegkárosító hatású. Limitált koncentrációban biztonságos, de allergizálhat. Egyike annak a 26 illatanyagnak, melyet az Európai Biztosság potenciálisan allergénnek ítélt meg és melyet kötelező feltűntetni az összetevőlistán, ha bőrön maradó termékek esetén 0,001% feletti, lemosható készítményekben 0,01% feletti mennyiségben tartalmazza az adott kozmetikum (forrás). Jobb elkerülni, mivel kontakt allergiás reakciókat válthat ki.

Ánizs illatú anyag. Legyakrabban parfümökben találkozhatunk az összetevővel. Egyike annak a 26 illatanyagnak, melyet az Európai Biztosság potenciálisan allergénnek ítélt meg és melyet kötelező feltűntetni az összetevőlistán, ha bőrön maradó termékek esetén 0,001% feletti, lemosható készítményekben 0,01% feletti mennyiségben tartalmazza az adott kozmetikum (forrás). Jobb elkerülni, mivel kontakt allergiás reakciókat válthat ki.