KRÉMEK SMINKEK MÁRKÁK INCI ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

Etude House

Ár:   $9-12   Kategória:   Fényvédők
Kiszerelés:   50 g   Bőrtípus:   Normál, Kombinált, Zsíros

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Oswin Oswald, Módosítva: 2016. május 11.

Ár:   $9-12
Kategória:   Fényvédők
Bőrtípus:   Normál, Kombinált, Zsíros

Hidratáló fényvédő gél. Olaj- és komedogén összetevőktől mentes. Ásványi alapú, érzékeny bőrre is használható.

Water / Aqua Octinoxate f 0 0Homosalate f Ethylhexyl Salicylate f Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate f Alcohol al Butylene Glycol h 1 0Dicaprylyl Carbonate eo Cyclopentasiloxane eo I szil Octocrylene f C20-22 Alkyl Phosphate ti I eu C20-22 Alcohols al Silica 1,2-Hexanediol ta Cetyl Alcohol ti I eo I eu I al 2 2Viscum Album (Mistletoe) Leaf Extract Portulaca Oleracea (Green Purslane) Extract gy Centella Asiatica (Gotu Kola) Extract ti I gy Glyceryl Stearate eo I euMethyl Methacrylate Crosspolymer Tromethamine Dimethicone/ Vinyl Dimethicone Crosspolymer szil Phenoxyethanol ta Octyldodecanol eo I i I al Polyacrylate Crosspolymer-6 Opuntia Ficus-Indica ExtractAloe Barbadensis Leaf Juice gy Glycine Soja (Soybean) Lipids Microcrystalline Cellulose Xanthan Gum ti I eu Sodium Acrylate/ Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer Polyisobutene Carex Humillis Root ExtractCitrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Fruit Oil Citrus Limonum (Lemon) Peel Oil ExpressedEucalyptus Globulus (Eucalyptus) Leaf Oil i Pinus Sylvestris (Scot's Pine) Leaf Oil Citrus Aurantifolia (Lime) Oil ti I i Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Peel Oil i Echium Plantagineum Seed Oil Euterpe Oleracea (Acai) Fruit Extract Malpighia Emarginata (Acerola) Fruit Extract Terminalia Ferdinandiana Fruit Extract a Cellulose Gum Adansonia Digitata Seed Oil Hyaluronic Acid h Sorbitan Oleate eu I i 3 0Caprylyl/ Capryl Glucoside ti Helianthus Annuus Seed Oil eo Cardiospermum Halicacabum Flower/Leaf/Vine Extract Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil Unsaponifiables Isoceteth-10 ti I eu Isoceteth-25 eu

Saranhuone

2017. június 6.

Mindent tud amit tudnia kell: gyorsan beszívódik, nem hagy zsíros nyomot, rá lehet sminkelni, nem okoz kiütést és tényleg véd. Minap tettem egy 15 perces sétát a boltig és vissza, a vállam rákvörösre perzselődött, az arcomon semmi. Kár hogy túl drága ahhoz, hogy az egész testfelületemre kenjem, de arcra tényleg nagyon megéri.

Saranhuone
Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. június 6.

eclipse

2017. május 27.

Könnyű, folyékony textúrájú, nagyon finom illatú, halvány mentaszínű krém. Könnyű eloszlatni a bőrön, érzésre olyan, mint egy hidratálókrém, leheletnyivel olajosabb, mint amit én a kombinált bőrömre használni szoktam. Szépen és gyorsan beszívódik, nem hagy maga után semmi fehérséget, mint a fizikai fényvédők (nyilván, mivel kémiai :)), sajnos viszonylag hamar átfénylik a bőröm, de ez nem a termék hibája, nem ígér mattítást. Arctisztítás után külön hidratálókrém nélkül is abszolút megállja a helyét. Utólag vettem észre az összetevők közt az alkoholt, és mostanában amúgy is inkább a fizikai fényvédők felé keresgélek, ezek miatt 4*.

eclipse
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. május 27.

im

2016. április 22.

Egy mintát használtam el belőle. Nagy megkönnyebbülés volt a THEFACESHOP AIR COTTON MAKE UP BASE SPF30 / PA++ helyett egy olyan fényvédőt kenni magamra, amely pillekönnyű és nem meszel fehérre, illetve a KISS MY FACE SUN SPRAY LOTION BROAD SPECTRUM SPF30 helyett egy olyan fényvédőt kenni magamra, amelytől nem fénylik gusztustalan zsírosbödönként az egész arcom, akárhogy púderezem is le, és nem ragad-tapad, akárhogy dolgozom is el. Az illata nekem egy az egyben az ETUDE HOUSE BAKING POWDER PORE CLEANSING FOAM-éra hasonlít, nagyon kellemes, de persze nem lenne fontos egyáltalán, hogy illatos legyen. Az szomorít el, hogy nagyon nehéz olyan fényvédőt találni, amely belefér a büdzsébe, vagyis nem PC-árban van, kíméletes, vagyis denaturált alkohol- és lehetőleg parfümmentes is, és inkább fizikai vagy legalább hibrid fényvédő, semmint kémiai, mert a tisztán kémiaiak általában csípik a szemkörnyékemet.

Az a lényeg, hogy ezt a fényvédőt semmiképp sem venném meg teljes kiszerelésben az INCI-ben szereplő alkohol és octocrylene miatt, viszont mivel pozitív tapasztalataim voltak vele (könnyű, nem zsíros, nem ragad, nem fényes, nem fehér, lehet rá sminkelni, nem lesz rajta foltos az alapozó), elkezdtem nézegetni más, jobb összetevőlistás Etude House fényvédőket, hátha találok valami jót, így kompromisszumos megoldásként az ETUDE HOUSE SUNPRISE ALL PROOF SPF50+-t rendeltem meg, amely tartalmaz ugyan illatanyagot, de nincs benne denaturált alkohol, hibrid fényvédő, és az ára is rendben van.

A csillagozás most elég nehéz, hiszen eszembe nem jutna pénzt adni ezért a termékért, és ajánlani sem feltétlenül illik, hiszen alkoholos-octocrylene-es fényvédőktől roskadoznak a drogériák polcai (épp ma néztem a Rossmannban, a legtöbb fényvédő INCI-je ezekkel kezdődött), aki meg Koreából rendel, az valószínűleg azoktól jobbat akar. Legyen közepes.

im
Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. április 22.

csaxi13

2016. április 10.

Az első arcra használandó fényvédőm. Alapvetően picit zsírosabb bőrre kerestem olyan fényvédőt, ami nem hagy olajos érzetet, lehet rá sminkelni, és nem drága. Eddig tökéletesen bevált, teljesítette a hozzá fűzött reményeket. A csomagolása szerintem nagyon aranyos. Remélem hosszú távon is megtaláltam az igazit. :)

csaxi13
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2016. április 10.

Amea

2016. április 6.

Miután feladtam a reménytelenségbe dermedt állóháborút a fizikai fényvédőkkel, rendeltem egy ilyet, "mi baj lehet" alapon. Egy hónapja használom, bevált, szuperjó könnyű krém. Az illata engem a gyerekkoromban kapható citromhabra emlékeztet. Nem allergizál, nem zsírosít, nem szárít, sminkelni is lehet rá, ezért most épp nagyon reménykedem, hogy ez egy hosszú és boldog kapcsolat kezdete.
Ha nem jövök vissza updatelni, akkor ellovagoltunk a naplementébe...

Amea
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. április 6.

Ha nem jövök vissza updatelni, akkor ellovagoltunk a naplementébe...

angelscrime

2015. július 28.

Inkább krémnek mondanám, mint gélnek, de legalább a kettő közötti átmenet. Könnyen felszívódik, nem hagy maga után kellemetlen réteget. Első pár használat során jól mattított, aminek nagyon örülök, mert hosszú hezitálás után emiatt és a fényvédelem miatt rendeltem meg. Sminkelni is lehet rá, nem különbözik össze a BB krémmel (Skinfood Aloe).
Nem csalódtam megint csak az Etude House-ban, lassan a kedvenc koreai márkámmá növi ki magát.

angelscrime
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. július 28.

kivina

2015. április 30.

Most ezt rendeltem meg. Nagyon könnyed krém. Az én zsíros bőrömnek kicsit jobb mint a Must Daily. Jól felszívódik, kicsit furi illat.Nyárra ez lesz a jó.

kivina
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. április 30.

Antioxidánsok: Terminalia Ferdinandiana Fruit Extract
Gyulladáscsökkentők: Portulaca Oleracea (Green Purslane) Extract, Centella Asiatica (Gotu Kola) Extract, Aloe Barbadensis Leaf Juice
Hidratálók: Butylene Glycol, Hyaluronic Acid

Alkoholok: Alcohol, C20-22 Alcohols, Cetyl Alcohol, Octyldodecanol
Emolliensek: Dicaprylyl Carbonate, Cyclopentasiloxane, Cetyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Octyldodecanol, Helianthus Annuus Seed Oil
Emulgeálószerek: C20-22 Alkyl Phosphate, Cetyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Xanthan Gum, Sorbitan Oleate, Isoceteth-10, Isoceteth-25
Fényvédők: Octinoxate, Homosalate, Ethylhexyl Salicylate, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Octocrylene
Szilikonok: Cyclopentasiloxane, Dimethicone/ Vinyl Dimethicone Crosspolymer
Tisztítószerek: C20-22 Alkyl Phosphate, Cetyl Alcohol, Centella Asiatica (Gotu Kola) Extract, Xanthan Gum, Citrus Aurantifolia (Lime) Oil, Caprylyl/ Capryl Glucoside, Isoceteth-10
Illatanyagok: Octyldodecanol, Eucalyptus Globulus (Eucalyptus) Leaf Oil, Citrus Aurantifolia (Lime) Oil, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Peel Oil, Sorbitan Oleate
Tartósítószerek: 1,2-Hexanediol, Phenoxyethanol

Más néven Uvinul A. Kémiai fényvédő, mely az UVA-sugarak (max. 354 nm hullámhosszú) ellen nyújt védelmet. Viszonylag nagy stabilitású és kiválóan kompatibilis más fényvédő- és kozmetikai összetevőkkel is.

Más néven Ethylhexyl Methoxycinnamate. Kémiai fényvédő, mely az UVB- és rövid UVA-sugarak (290-350 nm hullámhosszú) ellen nyújt védelmet. Napfényvédő képessége viszonylag gyenge, önmagában használva nem nyújt kellő védelmet. Viszont nagy stabilitású összetevő, mely megvédi a többi fényvédőt az UV-sugárzás okozta károktól. (Sok fényvédő az UV-sugarak hatására lebomlik, és nem véd többet a fénytől.) Az octocylene viszonylag könnyen beszívódik a bőrbe, és felmerült a gyanú, hogy ott elősegíti a káros szabad gyökök keletkezését. Egy 2010-es kutatás szerint egyre gyakoribb, hogy az octocrylene fény hatására előjövő kontakt dermatitiszt (bőrgyulladást) vált ki különösen gyerekekben és kétoprofénre allergiás felnőttekben. Részletesebb információ a smartskincare-en.

Negatív töltésű emulgeálószer. A krémeknek selymes, bársonyos érzetet ad. Részletesebb információ a TrughInAgingen.

Gomba- és baktériumellenes hatású tartósítószer.

Cetyl Alcohol ti I eo I eu I al 2 2

Az ázsiai gázló, vagyis gotu kola kivonata. A CosIng besorolása szerint tisztító, nyugtató, bőrfelszínt egyenletesebbé tevő és tonizáló hatása is van. Paula Begoun szerint a gotu kolának baktériumellenes és sebgyógyító tulajdonsága van. Hatásos összetevő a pikkelysömör ellen is. Ajurvédikus gyógynövény, mely flavonoidtartalma révén élénkíti a vérkeringést. Szaponintartalma miatt tisztító és lágyító hatással is rendelkezik, a benne található oligoszaccharidok hidratáló, a fitoszterolok pedig védő hatásúak.

Ph szabályozó és maszkoló (nem kívánt íz és illat semlegesítése) segédanyag.

Az összetevő leírása ellenőrzés alatt áll. Hamarosan itt olvashatod!

Szójabab lipidek, mely phospholipidek, szterolok és trigliceridek keveréke. A CosIng hivatalos besorolása szerint haj- és bőrkondícionáló. A szójababról lásd részletesebben: szójaglicin.

Cellulózból (legfontosabb növényi rost) származó töltőanyag. A CosIng besorolása szerint még csomósodás elleni, emulzió stabilizáló, átlátszatlanná tevő és sűrűség szabályozó segédanyag is.

Az összetevő leírása ellenőrzés alatt áll. Hamarosan itt olvashatod!

Egy, a kígyósziszek nemzetségébe tartozó növény magjából kivont olaj. A CosIng szerint bőrkondícionálóként és oldószerkészt használatos a kozmetikai szerekben. A növény a világ számos pontján megtalálható, nagyobb mennyiségben fogyasztva mérgező, de kozmetikai összetevőként kimagasló: Paula Begoun szerint magas alfa-liponsav, gamma-liponsav és sztearinsav tartalmának köszönhetően kiváló bőrtápláló.

Acerola cseresznye latin elnevezése. Az acerola vagy barbadoszi cseresznye (Malpighia glabra, cereso, escobillo, health tree, Puerto Rican cherry) mintegy öt méter magasra megnövő, lombhullató fa, amely nagy mennyiségű, 1-2 cm átmérőjű, piros gyümölcsöt terem. Az acerola fa vadon nő, de termesztik is Brazíliában, Dél-Amerika északi vidékein, Közép-Amerikában és Jamaikában.

A gyümölcs jelentős mennyiségben (4,5 %) tartalmaz C-vitamint; ez az érés során gyorsan csökken, ezért a kereskedelmi forgalomba hozandó gyümölcsöt zöld állapotban szüretelik le. Ezen kívül sok káliumot, magnéziumot és A-vitamint is tartalmaz.

A kozmetikumokban gyümölcsének és magjának a kivonatát is használják, a CosIng mindegyiket bőr- és hajkondícionáló összetevőnek kategorizálja.

Az összetevő leírása ellenőrzés alatt áll. Hamarosan itt olvashatod!

Hialuronsav. A bőrben is megtalálható természetes hidratáló elem (NMF, natural moisturizing factor), melynek kiváló vízmegkötő képessége van. A kozmetikumokban alkalmazva a hialuronsav képes vizet beszívni a bőrbe, ami a bőr kitelítődését, és ezáltal a ráncok csökkenését eredményezi.  Részletes információ a futuredermen