Rimmel Stay Matte Alapozó (Rimmel) - Már nem gyártják!

Rimmel Stay Matte Alapozó

Címkék: Alapozók

A krémet és az összetevőket feltöltötte: linda_lepres

A termék eladása | Új vélemény írása | Kívánságlistába rak | Hiba az oldalon

Krémajánló

Vélemények Vélemények / Összetevők részletesen Összetevők részletesen / Sminkek Sminkek

5/5

Krémmániás Bőrtípus: Kombinált   Bőrprobléma: Pattanások (acne)   Korcsoport: 25-34

Én amire használom, teljesen megfelel. Szem alatti sötét karikák eltüntetésére, illetve szemhéjpúder, szemceruza stb. alá alapnak. E kettőre nekem tökéletes. Ujjbeggyel viszem fel mindig, épp csak egy lehelletnyi kell. Egész arcon nem tudom hogyan viselkedne, mindenesetre a sminket jól tartja! És nekem ez számít. Illetve az, hogy amennyi ideig elég, teljesen pénztárcabarát.

Krémkedvelő Bőrtípus: Száraz   Bőrprobléma: Vízhiány   Korcsoport: 18-24

Ez egy borzalom! Vagy legalábbis rajtam. Egyáltalán nem matt, pedig száraz a bőröm, ez mégis úgy fénylik rajta mintha szörnyen zsíros lenne a bőröm. Nem fed különösebben jól. Ez az az alapozó amit sosem fogok elhasználni.

4/5

Krémmániás Bőrtípus: Kombinált   Bőrprobléma: Pattanások (acne)   Korcsoport: 18-24

Egyszerű,Természetes hatást ad, szerintem semmi baj nincs vele.Bár ennyiért nem venném meg többet.

Krémkedvelő Bőrtípus: Kombinált   Bőrprobléma: Tág pórusok   Korcsoport: 18-24

Még nyáron vettem ezt az alapozót, akciósan. Ez volt a második Rimmeles alapozó amit próbáltam és hááát...kicsit azért többet vártam volna tőle, igaz nem olvastam el előtte az itteni véleményeket. Felkenve nekem olyan semmilyen, van is fedése meg nincs is, felvitel után egyáltalán nem matt maximum púderrel, de a nevéből kiindulva nem ezt vártam. Kicsit csalódás volt nekem.

2/5

Krémek Krémje Bőrtípus: Kombinált   Bőrprobléma: Pattanások (acne)   Korcsoport: 18-24

Az ősidőkben használtam el egyet, de emlékszem sajnos nekem sem vált be. Foltosan lehetett csak felvinni és foltokban is kopott le. Valamiért a bőrömet is kiütötte pedig nincsenek benne szilikon hegyek :D. Alig fedett, nem volt tartós és éreztem nagyon, hogy rajtam van. Fényesedett, zsíros bőrűeknek "halál". A púderjük sokkal jobban sikerült :)

4/5

Krémkedvelő Bőrtípus: Kombinált   Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín   Korcsoport: 18-24

Az ára miatt tetszett meg, és nekem többnyire bevált. Viszont a mattítás része kamu. Akkor működik, ha púderezek is, akkor se hosszú távon. Nyáron jó, mert könnyű, és nem érzem úgy, mintha egy búra alatt lennék.

4/5

Krémkedvelő Bőrtípus: Kombinált   Bőrprobléma: Pattanások (acne)   Korcsoport: 18-24

Kétszer vettem meg eddig, felkenés után 3-4 óráig tényleg mattít, de azután még a púder alól is átfénylik a bőrömön. Ami viszont nagy előnye, hogy nagyon jól fed, kisebb-nagyobb bőrhibákat, pattanásokat szinte láthatatlanná teszi. Az illata szuper!

Krémek Krémje Bőrtípus: Kombinált   Korcsoport: 18-24

Akciós a Rossmannban, és bár emlékeztem rá, hogy elég rossz minősítést kapott ez a termék, azért megvettem, hátha nekem éppen jó lesz.
    A mattítás kamu, maximum púderrel együtt, de csak száraz szemcséjűvel (ezt úgy értem, hogy van kifejezetten olajokkal gazdagított porpúderem is).
    Nekem tökéletes a "soft beige" árnyalat, bár tény hogy marha nehezen találok jó színű alapozót. Azonban nem fed rendesen, már közepes bőrhibákra is alkalmatlan, sokat kell felvinni, de kicsi adagokat fokozatosan. Tartósságáról vegyes a véleményem, délelőtt kentem fel, estére még látszott egy kicsit a simább részeken, és a vattán is, de nem voltam tőle elájulva.
    Folyékony szemhéjalapozót használok korrektornak, de ez alá/fölé egyaránt alkalmatlan.
    Az összetevők nem rosszak, csak túl sok van belőlük.
    Eddig hármas, mert 990-ért vettem, és a színe tökéletes, de a tartóssága vitatható.
    Nos, nem tartós. De púder alá megteszi. Minusz 1 csillag

5/5

Krémek Krémje Bőrtípus: Kombinált   Bőrprobléma: Pattanások (acne)   Korcsoport: 25-34

Sajnos már nem kapható, pedig nekem bevált. Rimmelék kihoztak helyette egy fos összetevőlistával rendelkező alapozót, amit biztos nem fogok az arcomra kenni, ha ez elfogy. Szerencsére akciókor kettőt is vettem. Az én bőrszínemhez a soft beige árnyalat pont passzol. Púder nélkül használom ősszel, télen és tavasszal. Nyáron nem visel el alapozót a bőröm. Nem mondom, hogy mattít, de nem is zsírosít, hanem olyan pont jó, egészséges bőrképet ad. Ha meg néha valahol úgy látom, hogy zsírosabb a bőröm, akkor odanyomkodok egy zsepit és meg is van oldva a probléma. Nekem tartós, estig a helyén marad. Nagyon örülök, hogy nincs telenyomva szilikonnal, illetve hogy illatmentes. A fedését olyan közepesnek mondanám, szem alá és bőrhibákra kell a korrektor.

Krémkedvelő Bőrtípus: Kombinált   Bőrprobléma: Tág pórusok   Korcsoport: 25-34

Nagyon szépen fed de sajnos egyáltalán nem zsíros bőrre való. Majdnem 1 óra után már semennyit sem mattít. Egész biztos nem fogom újra venni.

Water / Aqua EWG Kockázat: 0, EWG Adat: Nagyon sok

Dicaprylyl Ether eo EWG Kockázat: 0, EWG Adat: Korlátozott

Propylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate eo EWG Kockázat: 1, EWG Adat: Korlátozott

Az összetevő leírása ellenőrzés alatt áll. Hamarosan itt olvashatod!

Butylene Glycol h EWG Kockázat: 0 - 1, EWG Adat: Korlátozott

Mica EWG Kockázat: 2, EWG Adat: Közepes

Ásvány. A kozmetikai termékekben csillogó hatást kelt. A mineral makeupok gyakori összetevője.

Cetearyl Alcohol eo|eu|al EWG Kockázat: 1, EWG Adat: Korlátozott

Isostearic Acid ti|eu EWG Kockázat: 1, EWG Adat: Korlátozott

Bőrpuhító (emollient), sűrítő anyagként használt zsírsav.

Aluminum Starch Octenylsuccinate EWG Kockázat: 2, EWG Adat: Nincsen

Keményítőféle, melyet csomósodás elleni (anticaking) és sűrűség szabályozó anyagként használnak a kozmetikumokban.

Az EWG szerint fő kockázata az összetevőnek, hogy nehéz fémmel és ólommal is szennyezett lehet. A CIR (Cosmetic Ingredient Review) szerint az összetevő használata bizonyos mennyiségi és minőségi előírásokat betartva biztonságos a kozmetikumokban.

Octyldodecyl Stearoyl Stearate eo EWG Kockázat: 0, EWG Adat: Korlátozott

Az összetevőnek még nincs leírása. Készíts leírást Te! (Hol nézhetünk utána egy összetevőnek?)

Polysorbate 60 ti|eu EWG Kockázat: 1

Emulgeálószer, felületaktív anyag.

Polymethyl Methacrylate EWG Kockázat: 1, EWG Adat: Közepes

Cetyl Alcohol ti|eo|eu|al EWG Kockázat: 1, EWG Adat: Korlátozott

Stearic Acid eo|eu EWG Kockázat: 1, EWG Adat: Közepes

Magnesium Aluminum Silicate EWG Kockázat: 4, EWG Adat: Korlátozott

Acrylates/ C12-22 Alkyl Methacrylate Copolymer EWG Kockázat: 0

Phenoxyethanol ta EWG Kockázat: 3 - 4, EWG Adat: Korlátozott

Tartósítószer. Az egyik leggyakrabban használt, kevéssé irritáló.

Triethanolamine ti|eu EWG Kockázat: 5, EWG Adat: Sok

Erősen lúgos (ph 10) ph szabályozó.

Galactoarabinan EWG Kockázat: 0, EWG Adat: Közepes

Kaolin EWG Kockázat: 0 - 1, EWG Adat: Közepes

A kaolin egy agyag szerű ásvány, melyet évszázadok óta használnak a kozmetikumokban elsősorban olajfelszívó, mélytísztító tulajdonsága miatt. Leggyakrabban mélytisztító és zsíros, pattanásos bőrre szánt arcmaszkokban találkozhatunk vele. A kaolin oldhatatlan fehér por, melynek kiváló felszívó tulajdonsága van és így képes a bőrt megtisztítani a felesleges olajtól és kosztól. További információ a dermaxime-on.

Xanthan Gum ti|eu EWG Kockázat: 0, EWG Adat: Korlátozott

Salicylic Acid kh|gy EWG Kockázat: 6, EWG Adat: Sok

Szalicilsav vagy BHA (beta hydroxy acid). Pattanások és mitesszerek ellen az egyik leghatásosabb ma ismert, helyileg (vagyis a bőrön, és nem szájon át bevéve) használt összetevő. Egyrészt az AHA-savakhoz hasonlóan kémiai hámlasztó, azonban az AHA-kkal ellentétben nem vízben, hanem zsírban oldódik, így képes a pórusok belsejében is hámlasztani, ezzel mintegy „kitisztítva” azokat. Másrészt a szalicilsav hatásos gyulladáscsökkentő is, ami szintén fontos a pattanások kezelésében. A szalicilsavat általában 0,5-2%-os koncentrációban használják, hámlasztó hatását pedig 3 és 4 közötti pH-érték esetén fejti ki a legjobban.

Capryl Glycol

A CosDNA szerint emollient és hidratáló szer. Az összetevő nem szerepel sem a CosIng adatbázisban, sem az EWG adatbázisában.

Pentylene Glycol EWG Kockázat: 0, EWG Adat: Korlátozott

Oldószerként és bőrjavító anyagként (skin conditioning) használt glikolféle.

Zinc Oxide f EWG Kockázat: 2 - 4, EWG Adat: Sok

Ásvány. Kisebb mennyiségben sűrítő, fehérítő és síkosító segédanyagként, nagyobb mennyiségben pedig fizikai fényvédőként használt. Fizikai fényvédőként kiváló UVB és UVA blokkoló egyaránt, megfelelő védelmet nyújt a 290-400 nm hullámhosszú napsugarak ellen, és még a 700nm hullámhosszú sugarak ellen is nyújt némi védelmet. Meglehetősen fotostabil. Talán nyugtató és antioxidáns hatása is van. Fő hátránya, hogy kozmetikailag kellemetlen, fehér réteget hagy maga után. Részletesebb információ a smartskincare-en.

Sodium PCA h EWG Kockázat: 1, EWG Adat: Korlátozott

Disodium EDTA EWG Kockázat: 1, EWG Adat: Közepes

Sorbic Acid ta EWG Kockázat: 3, EWG Adat: Korlátozott

Gossypium Herbaceum (Cotton) Powder EWG Kockázat: 0

Propylene Glycol h EWG Kockázat: 3, EWG Adat: Közepes

Az alkoholok csoportjába tartozó vegyület. Sok adalékanyag és enzim is jól oldódik benne. A többi glikolhoz hasonlóan vízmegkötő, hidratáló anyagként használt a kozmetikai iparban. Segít megőrizni a krém állagát (hogy a krém ne olvadjon meg nagy melegben, illetve ne fagyjon meg nagy hidegben) valamint segíti a többi összetevő beszívódását. Részletesebb információ a cosmeticscopon és a truthinagingen

Cucumis Sativus (Cucumber) Fruit Extract gy EWG Kockázat: 0, EWG Adat: Közepes

Chamomilla Recutita (Matricaria) Extract gy EWG Kockázat: 0, EWG Adat: Korlátozott

Leuconostoc/Radish Root Ferment Filtrate EWG Kockázat: 0, EWG Adat: Nincsen

Titanium Dioxide/CI 77891 sz EWG Kockázat: 2

Iron Oxides / CI 77491 sz EWG Kockázat: 1 - 2, EWG Adat: Közepes

Iron Oxides / CI 77492 sz EWG Kockázat: 2

Iron Oxides / CI 77499 sz EWG Kockázat: 2, EWG Adat: Közepes

Vásárolj

Használod ezt a krémet? Mondd el róla a véleményed!