HIRDETÉS

Rimmel Stay Matte Alapozó (Rimmel) - Már nem gyártják!

Rimmel Stay Matte Alapozó

Címkék: Alapozók

A krémet és az összetevőket feltöltötte: linda_lepres

A termék eladása | Új vélemény írása | Kívánságlistába rak | Hiba az oldalon

Krémajánló

Vélemények Vélemények / Összetevők részletesen Összetevők részletesen / Sminkek Sminkek

1/5

Krémmániás Bőrtípus: Zsíros   Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Hálistennek ki is vonták a forgalomból! :D
    Szörnyű! Folyik, felvitel után az arcomról sikít hogy rajta van. Maszk hatása van, nem beszélve arról hogy a fedése is szörnyű! Egyszerűen használhatatlan! felesleges pénzkidobás volt! Ettől sokkal többet vártam!

Krémmániás Bőrtípus: Száraz   Bőrprobléma: Vízhiány   Korcsoport: 25-34

Röviden annyi, hogy használhatatlan. Nekem alapból nagyon száraz a bőröm, de rajtam ez az alapozó pár óra után olyan szinten fénylett, mintha zsíros bőröm lenne. Nem kentem sokat belőle, pont amennyit kell, de minden alkalommal ez lett a végeredmény. Az állaga sem tetszett, túl folyékony, nem olyan mint a többi alapozó. Egyszeri vétel volt, utána nem vettem többet ilyet.

Krémkedvelő Bőrtípus: Kombinált   Bőrprobléma: Tág pórusok   Korcsoport: 25-34

Tökéletesen mattít, mint ahogy a neve is mutatja. Az én zsíros bőrömnek, tág pórusaimnak teljesen tökéletes fedést ad szinte egész nap. Nagyon jó alapja a szemhéjpúdernek és pirosítónak is! Egyáltalán nem fénylik, kissé szárít viszont az arcon (nálam), de megfelelő hidratáló krém használatával ez elkerülhető. Alapozószivaccsal és ujjal is szépen eldolgozható. Árban is megfelelő!

4/5

Krémmániás Bőrtípus: Zsíros   Bőrprobléma: Pattanások (acne)   Korcsoport: 18-24

Zsíros bőrön jól használható, száraz bőrre nyilván nem a mattító alapozó való, úgyhogy nem csoda, hogyha szárít. Szerintem elég tartós is.

2/5

Krémkedvelő Bőrtípus: Kombinált   Bőrprobléma: Pattanások (acne)   Korcsoport: < 18

Szép finishe van a felkenés után nagyjából 1-2 óráig. Utána kifényesedik, maszkosodik és nehéz érzetet nyújt. Nem vettem észre, hogy mattítana, egészséges fényt ad az arcnak. A tartóssága számomra botrányos. Nagyon nem ajánlom.

Krémmániás Bőrtípus: Normál   Bőrprobléma: Bőröregedés   Korcsoport: 25-34

rajtam tökéletesen bevált, nem fénylik, fed is, de pont annyit, hogy még természetesnek hasson. a színárnyalat is telitalálat nálam. már kb 3 éve használom és még van benne.

5/5

Krémmániás Bőrtípus: Kombinált   Bőrprobléma: Pattanások (acne)   Korcsoport: 25-34

Én amire használom, teljesen megfelel. Szem alatti sötét karikák eltüntetésére, illetve szemhéjpúder, szemceruza stb. alá alapnak. E kettőre nekem tökéletes. Ujjbeggyel viszem fel mindig, épp csak egy lehelletnyi kell. Egész arcon nem tudom hogyan viselkedne, mindenesetre a sminket jól tartja! És nekem ez számít. Illetve az, hogy amennyi ideig elég, teljesen pénztárcabarát.

Krémkedvelő Bőrtípus: Száraz   Bőrprobléma: Vízhiány   Korcsoport: 18-24

Ez egy borzalom! Vagy legalábbis rajtam. Egyáltalán nem matt, pedig száraz a bőröm, ez mégis úgy fénylik rajta mintha szörnyen zsíros lenne a bőröm. Nem fed különösebben jól. Ez az az alapozó amit sosem fogok elhasználni.

4/5

Krémek Krémje Bőrtípus: Kombinált   Bőrprobléma: Pattanások (acne)   Korcsoport: 18-24

Egyszerű,Természetes hatást ad, szerintem semmi baj nincs vele.Bár ennyiért nem venném meg többet.

Krémkedvelő Bőrtípus: Kombinált   Bőrprobléma: Tág pórusok   Korcsoport: 18-24

Még nyáron vettem ezt az alapozót, akciósan. Ez volt a második Rimmeles alapozó amit próbáltam és hááát...kicsit azért többet vártam volna tőle, igaz nem olvastam el előtte az itteni véleményeket. Felkenve nekem olyan semmilyen, van is fedése meg nincs is, felvitel után egyáltalán nem matt maximum púderrel, de a nevéből kiindulva nem ezt vártam. Kicsit csalódás volt nekem.

Water / Aqua EWG Kockázat: 0, EWG Adat: Nagyon sok

Dicaprylyl Ether eo EWG Kockázat: 0, EWG Adat: Korlátozott

Propylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate eo EWG Kockázat: 1, EWG Adat: Korlátozott

Butylene Glycol h EWG Kockázat: 0 - 1, EWG Adat: Korlátozott

Mica EWG Kockázat: 2, EWG Adat: Közepes

Cetearyl Alcohol eo|eu|al EWG Kockázat: 1, EWG Adat: Korlátozott

Isostearic Acid ti|eu EWG Kockázat: 1, EWG Adat: Korlátozott

Bőrpuhító (emollient), sűrítő anyagként használt zsírsav.

Aluminum Starch Octenylsuccinate EWG Kockázat: 2, EWG Adat: Nincsen

Keményítőféle, melyet csomósodás elleni (anticaking) és sűrűség szabályozó anyagként használnak a kozmetikumokban.

Az EWG szerint fő kockázata az összetevőnek, hogy nehéz fémmel és ólommal is szennyezett lehet. A CIR (Cosmetic Ingredient Review) szerint az összetevő használata bizonyos mennyiségi és minőségi előírásokat betartva biztonságos a kozmetikumokban.

Octyldodecyl Stearoyl Stearate eo EWG Kockázat: 0, EWG Adat: Korlátozott

Az összetevőnek még nincs leírása. Készíts leírást Te! (Hol nézhetünk utána egy összetevőnek?)

Polysorbate 60 ti|eu EWG Kockázat: 1

Emulgeálószer, felületaktív anyag.

Polymethyl Methacrylate EWG Kockázat: 1, EWG Adat: Közepes

Cetyl Alcohol ti|eo|eu|al EWG Kockázat: 1, EWG Adat: Korlátozott

Stearic Acid eo|eu EWG Kockázat: 1, EWG Adat: Közepes

Magnesium Aluminum Silicate EWG Kockázat: 4, EWG Adat: Korlátozott

Acrylates/ C12-22 Alkyl Methacrylate Copolymer EWG Kockázat: 0

Phenoxyethanol ta EWG Kockázat: 4, EWG Adat: Korlátozott

Tartósítószer. Az egyik leggyakrabban használt, kevéssé irritáló.

Triethanolamine ti|eu EWG Kockázat: 5, EWG Adat: Sok

Erősen lúgos (ph 10) ph szabályozó.

Galactoarabinan EWG Kockázat: 0, EWG Adat: Közepes

Kaolin EWG Kockázat: 0 - 1, EWG Adat: Közepes

Xanthan Gum ti|eu EWG Kockázat: 0, EWG Adat: Korlátozott

Salicylic Acid kh|gy EWG Kockázat: 6, EWG Adat: Sok

Szalicilsav vagy BHA (beta hydroxy acid). Pattanások és mitesszerek ellen az egyik leghatásosabb ma ismert, helyileg (vagyis a bőrön, és nem szájon át bevéve) használt összetevő. Egyrészt az AHA-savakhoz hasonlóan kémiai hámlasztó, azonban az AHA-kkal ellentétben nem vízben, hanem zsírban oldódik, így képes a pórusok belsejében is hámlasztani, ezzel mintegy „kitisztítva” azokat. Másrészt a szalicilsav hatásos gyulladáscsökkentő is, ami szintén fontos a pattanások kezelésében. A szalicilsavat általában 0,5-2%-os koncentrációban használják, hámlasztó hatását pedig 3 és 4 közötti pH-érték esetén fejti ki a legjobban.

Caprylyl Glycol eo|h EWG Kockázat: 0, EWG Adat: Korlátozott

Pentylene Glycol EWG Kockázat: 0, EWG Adat: Korlátozott

Oldószerként és bőrjavító anyagként (skin conditioning) használt glikolféle.

Zinc Oxide f EWG Kockázat: 2 - 4, EWG Adat: Sok

Ásvány. Kisebb mennyiségben sűrítő, fehérítő és síkosító segédanyagként, nagyobb mennyiségben pedig fizikai fényvédőként használt. Fizikai fényvédőként kiváló UVB és UVA blokkoló egyaránt, megfelelő védelmet nyújt a 290-400 nm hullámhosszú napsugarak ellen, és még a 700nm hullámhosszú sugarak ellen is nyújt némi védelmet. Meglehetősen fotostabil. Talán nyugtató és antioxidáns hatása is van. Fő hátránya, hogy kozmetikailag kellemetlen, fehér réteget hagy maga után. Részletesebb információ a smartskincare-en.

Sodium PCA h EWG Kockázat: 1, EWG Adat: Korlátozott

Disodium EDTA EWG Kockázat: 1, EWG Adat: Közepes

Sorbic Acid ta EWG Kockázat: 3, EWG Adat: Korlátozott

Gossypium Herbaceum (Cotton) Powder EWG Kockázat: 0

Propylene Glycol h EWG Kockázat: 3, EWG Adat: Közepes

Az alkoholok csoportjába tartozó vegyület. Sok adalékanyag és enzim is jól oldódik benne. A többi glikolhoz hasonlóan vízmegkötő, hidratáló anyagként használt a kozmetikai iparban. Segít megőrizni a krém állagát (hogy a krém ne olvadjon meg nagy melegben, illetve ne fagyjon meg nagy hidegben) valamint segíti a többi összetevő beszívódását. Részletesebb információ a cosmeticscopon és a truthinagingen

Cucumis Sativus (Cucumber) Fruit Extract gy EWG Kockázat: 0, EWG Adat: Közepes

Chamomilla Recutita (Matricaria) Extract gy EWG Kockázat: 0, EWG Adat: Korlátozott

Leuconostoc/Radish Root Ferment Filtrate EWG Kockázat: 0, EWG Adat: Nincsen

Titanium Dioxide/CI 77891 sz EWG Kockázat: 2

CI 77491 sz EWG Kockázat: 1 - 2, EWG Adat: Közepes

CI 77492 sz EWG Kockázat: 0, EWG Adat: Korlátozott

CI 77499 sz EWG Kockázat: 2, EWG Adat: Közepes

Vásárolj

Használod ezt a krémet? Mondd el róla a véleményed!