MAC

Ár:   10 100 Ft   Kategória:   Sminkek arcra
Lelőhely:   MAC szaküzlet   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: kathybug, Módosítva: 2017. október 16.

Ár:   10 100 Ft
Lelőhely:   MAC szaküzlet

Alapozó, amely a természetes matt végeredményt kombinálja a közepestől a teljesig fedésig, amely tovább építhető és széleskörű UVA/UVB SPF15/PA++ fényvédelemmel rendelkezik. Könnyen felvihető, építhető, és egyenletesen keverhető. Kényelmes és 24 órán át tartó hatás, segít csökkenteni a pórusok és bőrhibák megjelenését, sima, hibátlan megjelenést kölcsönöz a bőrnek.

MAC Studio Fix Fluid Alapozó SPF15 / PA++ Szín NC15
Ár: 7000FT. , Eladó: Andibandi
Állapot: 1-szer próbált, Helyszín: Téglás, fizetés: Fizetés banki utalással
Ár: 7000 Ft , Eladó: jilona1983
Állapot: 2-3x próbált, Helyszín: Ecser, fizetés: Személyes átvétel
SzPatricia

2019. február 13.

Az egyik kedvenc alapozom ! Nagyom termeszetes hatast lehet vele elerni, annak ellenere , hogy egy eros kozepes ,matt fedest biztosit. Mivel kombinalt a bortipusom , a T zonaban hajlamos a borom a kifenyesedesre , ezert az olajelvono kepessege vett ra a a megvasarlasara . Hat puder nelkul sajnos ugyanugy kifenyesedett tole az arcom ,de csodat nem vartam . Ennek ellenere puderrel tokeletesen matton tartja a borom. Altalaban 8-9oran keresztul szokott az arcomon lenni, es nem szukseges kozben mattitani puderrel! Az egesznapot tokeletesen allja! Nagyon szep hibatlan borkepet ad! Plusz pont a hatalmas szinskalaert! Szamomra tokeletes kis csodaszer !:)

SzPatricia
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. február 13.

Kittx44

2019. február 12.

Igazából azért mentem be az üzletbe, hogy segitsenek megtalálni a tökéletes színt, ami sikerült is a nagy színválaszték miatt, csak ezért a 4csillag.
Egyébként rettenetes szaga van! Lehet majd megszokom vagy inkább megszököm előle 😀
Nekem szárít még primer hasznalataval is.

Kittx44
Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. február 12.

Nekem szárít még primer hasznalataval is.

lauraszolloskei

2019. február 2.

Legjobb alapozó amit eddig próbáltam! Amióta ilyet vettem már csak ezt akarom venni. Az ára elég húzós, de nekem sokáig elég. Nyárra kicsit sok az arcomnak, nem egy könnyed alapozó, de egyébként imádom, púder nélkül is teljesen fent marad estig.

lauraszolloskei
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. február 2.

Bzsofia35

2019. január 31.

teljesen meg vagyok elégedve, -20%-on vettem árkád napokon a douglasban, ahol rendkívül kedvesek voltak és 1 perc alatt megtalálták a tökéletes színt. <3 Primerrel hihetetlen tartós, nagyon jó fedése van és az arcom csillogását is jól csökkenti ! Zsíros bőrűeknek igazi kincs :)
UPDATE: egy kicsit azért szárítja abőrömet és így nem annyira esztétikus az arcomon... szóóval tovább keresek alapozót, ha ez elfogy.

Bzsofia35
Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. január 31.

Bunny11

2019. január 26.

Azért vettem ezt az alapozót, mert ami volt (Astor-24h vagy valami ilyesmi :D) nem volt megfelelő színben, csak a nyári bőrömhöz volt jó. Nagy volt az elvárásom ugyanis ez 2x annyiba kerül. A fedése picivel jobb, de csak azért mert a másikat ki kellett vilagosítanom, kevesbé ragacsos az állaga talán ez pozitivum.
DE!! A10ezer forintos alapozó 5 óra elteltével beül a rámcaimba, kiemeli a pórusaimat és kis foltokban kopik le. Es hozzá teszem átlagos bőröm van. Kis bőrhibákat már pár óra elteltével kiemeli. Ennyi pénzért elvárná az ember, hogy ha 8 óra van ráírva, akkor az 8 is legyen. Megjegyzem az előző bírt 24-et....

Bunny11
Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. január 26.

Akara

2019. január 23.

Szeretem. Néhány hónapja szereztem be, amikor reklámozták a termékcsaládot. Gondoltam, ha van 64 árnyalat, talán végre találok olyat, ami nekem is jó (nagyon világos, de sárgásabb árnyalatú). Nézegettem, hogy hol lenne jó MAC bolt, hogy ki is próbáljam, végül hirtelen ötlettől vezérelve betértem az Árkádban a Douglasba, ahol a kései időpont ellenére is nagyon segítőkészek voltak, mindent ki tudtam jól próbálni, segítettek a színválasztásban stb. Így vettem meg az alapozót, a púdert és a korrektort (cca. 35 ezerért, de nagyon megérte).
Nekem persze eleinte nagyon nem sikerült jól az alapozás. Beleült a pórusokba, maszkos vagy csíkos lett, esetleg összeállt vastag rétegként vagy szigetekbe. Sajnos ennél az alapozónál nagyon lényeges, hogy hogy viszed fel. Úgy igyekeztem, ahogy az eladótól láttam a boltban, és egyszercsak hozzáügyesedett a kezem. Most már vékony rétegben viszem fel ecsettel a kritikus területre (az orcákra és az állra), és csak ritkán használom teljes arcra (inkább alkalmi sminkeknél), majd szivaccsal egyengetem el, és azzal kenem el a széleit is. A szemkörnyéket mindig kihagyom, oda a korrektor megy, majd az egész arcot finoman beütögetem a púderével nagy ecsettel, de a púderből nagyon keveset, finoman viszek fel. Így szép lesz a fedés, egyenletes lesz az eredmény (annak ellenére, hogy csak kis területre tettem alapozót).
A másik, amit ki kellett tapasztalni, hogy milyen fényvédőkkel működik jól. (A saját primerével nyilván nagyon jó az összhang.) Az a tapasztalatom, hogy az Innisfree The Minimum-mal jó, de mivel ez hidratáló is egyben, kell egy kis kiegészítés valami jobb mattító púderrel (ironikus, de a párszáz forintos CV vált be erre). Az Innisfree No Sebummal nagyon jól működik a termékcsalád kiegészítés nélkül.
A fixáláshoz nem érdemes egész nap a saját púderét kenegetni, mert ennek elég jó a fedése, inkább olyan, mint egy por állagú alapozó, viszont emiatt egy idő után sok lesz, összeáll, csomósodik, maszkos lesz. Érdemes valami sokkal enyhébb púderrel rámenni.
Összességében megszerettem, jól passzol, és megfelelő felvitellel szép. Kis odafigyelést igényel, de az első olyan alapozóm, ami normálisan fest rajtam. A púderét és a korrektorát is imádom. Nem sajnálom rá a pénzt, mert tényleg elég drága, viszont megéri. Ráadásul elég soáig is tart.

Akara
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. január 23.

BiankaBici

2019. január 15.

Életem legjobb alapozója! A fedése gyönyörű. Az eladók segítettek kiválasztani a színemet, ami telitalálat volt. Kicsit drága, de szerintem megéri beruházni rá.

BiankaBici
Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. január 15.

Babooca

2019. január 15.

Az NW15-ös árnyalatot vettem meg szeptemberben a MAC oldaláról, ami enyhén rózsaszínes az én pirosas bőrömhöz nyáron tökéletesen passzol. Így télen ritkábban használom, mert még így is kicsit sötét-sárgás. A fedése jó, nekem nem teljesen matt a végeredmény. Tartós, de a blúzomat, a telefont össze tudja kenni. MAC FIX+-szal együtt nem emeli ki a száraz foltokat. Anélkül látszódnak. Ég és föld egy BB krémhez, vagy egy drogériás alapozóhoz képest, persze ez az árárban is megmutatkozik. Néha kinyomhatatlan, göbös pattanásokat okoz, máskor gyönyörűen leszárítja a pattanásaimat és lemosás után is egységes bőrképet kapok.

Ausztriában az egyik drogériában olcsóbban találtam, mint amennyiért a MAC weboldalán, vagy egy Douglasben kapható. Az egyetlen bajom a csomagolásával van, bár rendeltem hozzá pumpát. A pumpának továbbra is elképesztően büdös, kínai szaga van, amire csak azután döbbentem rá, hogy már rácsavartam a termék tetejére. Az egész alapozó átvette ezt a borzalmas szagot, amit utána egész nap érzek magamon. Az első rádöbbenés után azonnal lecsavartam, lemostam róla a minimum egy használatra való adagot és beáztattam 3 napra. Semmi változás nem történt, ellenben az alapozó már az első perctől fogva átvette a szagot. Úgyhogy hagytam. Más pumpát még nem találtam, ami így adagolná a terméket. Ezt leszámítva csillagos 5-ös is lehetne, de a néhai pattanások előbukkanása miatt nem adhatok neki 5-öst. Még keresem a tökéletes alapozót.

Babooca
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. január 15.

BeataK

2019. január 13.

A Double Wear és közötte vacilláltam hetekig, egy youtubeos teszt miatt döntöttem mellette, mert zsíros bőrön talán jobban működik és mattabb a finise. Nem maszkos, nem nehéz érzetű, az összes Maces termékemmel jól passzol (Studio Fix Powder Plus Foundation, Oil Control Lotion, Matte Fix Plus). A választott árnyalat (NC18) tökéletesen az én színem, nem sárga, de nem is sápaszt. Kontúrozni szépen lehet rá, nem “állnak meg” az alapozóban a színek, természetes hatást lehet vele elérni. Három kisebb bajom van vele:
a fedése szép, de közepesen erős;
van egy jellegzetes szaga;
pumpát kell hozzá külön venni.

UPDATE: Megkapja az 5 csillagot, azóta jobban összebarátkoztunk. Plusz egy sminkes ismerősöm megerősített benne, hogy zsíros/kombinált bőrre ez sokkal jobb, mint a DW.

Ahogy előttem is írták, finoman a bőrbe ütögetve lehet a legszebb fedést elérni, nekem úgy bőven elég az egy réteg is. Ami még nekem bevált: porpúderrel fixálom, úgy gyakorlatilag porcelánbőrt csinál és viszonylag sokáig matt marad, ami az én nagyon zsíros bőrömnél kész csoda.

BeataK
Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. január 13.

a fedése szép, de közepesen erős;
van egy jellegzetes szaga;
pumpát kell hozzá külön venni.

csanna25

2019. január 8.

Sokáig nézegettem, de végül megvettem és nem csalódtam benne. Közepes fedésű, nagyon tartós. Beauty blenderrel a legjobb felvinni, szép, természetes eredménye lesz. Újravevős :)

csanna25
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. január 8.

Antioxidánsok: Tocopheryl Acetate, BHT
Hidratálók: Butylene Glycol, Algae Extract, Sodium Hyaluronate
Vitaminok: Tocopheryl Acetate

Az ASTON Chemicals honlapja szerint szilicium-dioxiddal keverve ez az összetevő a Silica-Shells-SH márkanevű komplexet alkotja. A silica-shells-SH olyan üreges mikrorészecskékből áll, melyeknek rendkívül jó az olaj megkötő képességük. Állítólag a részecske a súlyának 6-7-szeresét képes felszívni, vagyis az összetevő elsősorban a mattító kozmetikumok hasznos anyaga.

Emulzió stabilizáló, sűrűség szabályozó segédanyag

Emulzió stabilizáló, sűrűség szabályozó és hajfixáló szilikon féle.

Oldószerként és sűrűség szabályozó anyagként használt szerves vegyület.

Antibakteriális és gombaölő tulajdonságai révén fertőtlenítő-, tartósító- és szagmentesítő szerként használt anyag. (Forrás: Paula Begoun összetevő szótáraCosIng)