A'PIEU

Ár:   2500 Ft   Kategória:   Fényvédők
Kiszerelés:   50 ml   Bőrtípus:   Kombinált
Lelőhely:   online   Bőrprobléma:   Egyenetlen bőrfelszín

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Hanga.cv, Módosítva: 2018. július 25.

Kategória:   Fényvédők
Bőrtípus:   Kombinált
Bőrprobléma:   Egyenetlen bőrfelszín

Sminkalapnak is alkalmas, színezett fényvédő bőrtónusjavító és mattító hatással. A papaya- és grapefruit-kivonat segít a bőr faggyútermelésének csökkentésében és a smink tartósságának javításában.

Alkohol- és parabénmentes, nem irritál.

panna

2020. április 15.

Sajnos egyáltalán nem vált be, fehéres rózsaszínes színe van, ami nem tűnik el. Nekem nem sikerült normálisan eldolgozni, csúnyán belül a pórusokba, a legkisebb picit száraz részt is kiemeli.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. április 15.

KiwiAwi

2020. január 8.

Másodszorra vettem újra, és bár vannak hiányosságai, a felkenés utáni egész napos állapot annyira jó, hogy nincs szívem mással kísérletezni.
Alapból színezett naptejet kerestem kényelmi szempontból, mert reggelente 10 percnél több időm sosincs kivakarni magam a kómából, így a kellemest a hasznossal összekötve javít valamit az amúgy durván sebhelyes bőrömön. Hát nem csak valamit javít. Rózsaszínes árnyalatú, így a fehér semleges tónusú bőrre tökéletes, de nagyon sápaszt. Akit ez zavar, az korrigálhat púderrel rajta, de akit nem, az élvezheti az egészségesen üde világos arcszínt.
Én a durva részeket pontonként egy kis korrektorral egészítem ki, de akinek szép bőre van, annak szerintem még erre sincs szüksége.

A hibái... nos igen. Van néhány kellemetlen tulajdonsága. Az első, és hosszútávon legrosszabb a komedo képzés. Egy használat után tele lesz az orrom és az állam. Ha nem foglalkozom vele és gyötröm szét az arcom napi rendszerességgel, 2 nap és komedo helyett már kedves vörös kis pattanások lesznek az orrom hegyén, ami hogy is mondja... elég röhejes. :D Én ezt próbálom AHA-BHA hámlasztóval kompenzálni heti szinten, de szerintem naponta lenne az optimális.
Másik kellemetlen tulajdonsága, hogy a száraz részeket úgy kiemeli, mint az ujjlenyomatot a helyszínelős műsorok porocskái. :D Ha nem tökéletesen sima a bőr felszíne (hegek okozta kis lyukak nem számítanak ide), akkor a pici hámló részek gusztustalanul szembetűnően lógnak az ember fején, mintha épp most készülne átváltozni.
Azért hozzátenném, hogy a fejem nem a legtökéletesebb alapanyag, így nem vagyok benne biztos, hogy egy kevésbé zsíros képű embernek ugyan ezek a gondok előjönnének-e.

Tudom, hogy ez a két ok már önmagában kizáró lehet, de ettől függetlenül megfelelő termékekkel és kellően alapos arcápolási rutinnal tökéletes választás reggeli rohanóknak, akik nem akarnak sminkelni, vagy akiknek alapból szép bőre van. Nagy pozitívuma még, hogy a gyulladt részeken nem ront, nem szárít, sőt. Így igazából, ha este valaki normálisan kikészíti a fejét, akkor teljesen jól használható. És ugye... az eredmény.... az az ami miatt megéri a görcsölést.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. január 8.

Bettiiyy

2019. október 1.

Elsőre a régi fényvédőmöz használt mennyiséget nyomtam ki (kb. fél/egy teáskanálnyi), na ez rettenet sok volt. Jól kenhető, de kissé nehezebb az állaga nekem. Elsőre érdemesebb kisebb mennyiséget szétoszlatni, és utána kenni rá többet, ha kevés, ugyanis ha sok, tényleg fehér leszel, mivel nem tudja felvenni az arcbőr - vagy csak nagyon nehezen (nekem egy óra volt az első alkalom után). Aztán egy jó 20 perc után szépen egyenletesen szétoszlik a bőrön, és nagyon jól illeszkedik.
Ijesztően halvány rózsaszín a színe, de ha világos arcbőrre kenjük nagyon jól elvegyül.
Nem mondom, hogy teljesen mattít, de én jobban szeretem, ha egy picit jobban fénylek. (A T-vonalam nekem mindig átfénylik nap végére, de ez a fényvédő nem engedi, szépen tartja magát.) Szép, egészséges fényt ad az arcnak. Kicsit CC krém érzésem van, ugyanis tényleg alapos fedést ad egy fényvédőhöz képest. Viszont a pattanásokba, sebekbe olykor beleakad, és így kiemeli őket, ha pedig telefonálok a fél arcom a kijelzőn marad, amit utálok. Emiatt nem fogom újravenni. És le is vonok még egy csillagot.
Van egy kis parfüm illata, de egy óra alatt elillan.

Update: Ki vagyok ettől a fényvédőtől. Többen megjegyezték már, milyen sápadt vagyok, és egész nap irritálja a szememet. (Ha ezek nem lennének egyénfüggő dolgok, hogy ki mennyire érzékeny, és milyen árnyalatú a bőre, biztos levonnék még egy pontot.) Pedig annyira szeretném szeretni.

Update 2: Egész nyáron nem tudtam használni, sokkal könnyedebb fényvédőkre vágytam, de most újrakezdtem. Arra jutottam, hogy kis pamaccsal viszem fel, amivel az alapozót szokták eligazgatni. Na, ezzel végre sikerült normálisan szétoszlatnom, nem vagyok vízihulla. Igaz, világosít, de inkább így egy üde hatást kelt, ha szépen szétoszlatom. Utána valamennyire igazodik kicsit a bőröm színéhez. Nem is kell utána alapozót vagy BB krémet használni - igaz, nem is szoktam. :)
Így a pamacskás megoldással gyorsabban fogy, de nem bánom, végre megszabadulok tőle.
Nekem kékes/ezüstös tónusú a bőröm, ez pedig rózsaszínes. Jobban passzolnak a bőrömhöz a beige árnyalatok.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. október 1.

Van egy kis parfüm illata, de egy óra alatt elillan.

Jules

2019. június 23.

Csak ajánlani tudom. Nekem bevált, több kis adagban viszem fel, nem egyszerre az egész mennyiséget. Beszívja a bőr teljesen, egész picit halványít, amit nem bánok. Sminkelni jól lehet rá, ad egy pici egészséges csillogást, amit a T-vonalon mattítok csak le púderrel. Mivel az ázsiai rutin teszi a hatását, nem is nagyon kell mellé alapozó, persze alkalomra az is mehet, és jól működnek együtt. Az illatát megszoktam, bár elsőre a kicsit műanyagos-rágógumis illata nem nyerte el a tetszésemet.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. június 23.

macooka

2019. június 14.

Nagyon megkedveltem ezt a fényvédőt. Kissé tényleg színezett, világos rózsaszín krém, aminek tényleg van egy "tone-up" hatása, az állaga kissé nehéz. Van egy visszafogott parfümös illata is. Néha még napközben is megcsap ez az illat, de nem túl tolakodó. Ez az illat mindig a nyári Balatonos strandolásokra emlékeztet, mikor jössz ki a vízből, de közben kegyetlenül égeti a Nap a bőröd. Valahogy ez ugrik be. :)
Egyik reggel kipróbáltam, hogy mi van akkor, ha annyit teszek, amennyit javasolnak (egy teáskanál). Először megijedtem, mert eloszlatva a krémet Casper nézett vissza rám a tükörből, de nagy meglepetésemre pár perc alatt beszívta annyira a bőröm, hogy csak a minimális bőrvilágosító hatása érvényesüljön.
Sminkelni szuperül lehet rá, azt kell mondjam, hogy az alapozóm talán még jobban áll rajtam, ha ez a krém van alatta. A pórusaimat is szuperül eltünteti. Élesben, a nyári 40 fokban még nem vizsgázott, de szerintem nem kell majd benne akkor sem csalódnom, mindenesetre majd jövök update-elni.

Update: leteszteltem strandon is a 37 fokban és jelesre vizsgázott, nem pirult meg az arcom kicsit sem, pedig én hajlamos vagyok 5 perc alatt leégni. 2 óra és fürdés után azért újrakentem, ahogy kell.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. június 14.

racz1012

2019. február 8.

Reggelente ezt használom. Én is azért vettem meg mert szeretem a színezett fényvédőket. Először engem is megijesztett a halvány rózsaszínes színe de szépen idomul, bár nyárra már nem lesz jó ez az árnyalat. Egységesíti a bőröm színét annyira hogy már nem kell bb krémet vagy alapozót használnom. Nem is lesz teljesen matt, szép bőrfényt ad. Szeretem szeretem de van amit jobban szeretek ennél, így nem hiszem hogy újra veszem majd.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. február 8.

ciseklusek

2018. szeptember 17.

Színezett fényvédő keresése közben találtam rá. A színe elsőre kissé megijesztett, fáradt rózsaszín. Az állaga sűrű, de viszonylag jól kenhető. Felkenés után elég élettelen az arcszínem, de pár perc után szépen idomul.
Mattítani nem mattít, de nem is fényesedik át gyorsan.
Ami miatt mindenképp levonok egy csillagot, hogy hajlamos -ha egyszerre túl nagy területre akarunk túl sok krémet felvinni- beleülni a nagyobb pórusokba, bár idővel az is halványodik, remélem, nem kopik 🤭...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. szeptember 17.

Mattítani nem mattít, de nem is fényesedik át gyorsan.

Antioxidánsok: Punica Granatum (Pomegranate) Extract
Gyulladáscsökkentők: Adenosine
Hidratálók: Butylene Glycol, Glycerin, Niacinamide, Aluminum Hydroxide, Caprylyl Glycol, Propylene Glycol
Vitaminok: Niacinamide

Részletesebb információ a smartskincare-en.

A CosIng besorolás szerint felületaktív anyag és emulgeálószer.

Emulzió stabilizáló, sűrűség szabályozó segédanyag

A citrullin egy ún. alfa-aminosav. A kozmetikában bőrkondícionálóként használják. Valószínűleg hidratálószer, és néhányan tudni vélik, hogy az erekre is jó hatással van. A TruthInAging szerint azonban az utóbbi tények még némi klinikai alátámasztásra szorulnak.

A szilva magjának a kivonata. A CosIng besorolása szerint emollient hatású összetevő. Paula Begoun szerint helyileg alkalmazva lehet némi antioxidáns hatása.