Kövess minket Instagramon is! :)


AA Help Acne Faggyútermelést Szabályozó Arctisztító Gél
Ár: | 2270 Ft | Kategória: | Lemosók, Tonikok | |||
Kiszerelés: | 150 ml | Bőrtípus: | Kombinált, Zsíros | |||
Lelőhely: | kozmetikák, online | Bőrprobléma: | -- |
A krémet és az összetevőket feltöltötte: tika, Módosítva: 2015. szeptember 29.
Ár: | 2270 Ft | |
Kiszerelés: | 150 ml | |
Lelőhely: | kozmetikák, online | |
Kategória: | Lemosók, Tonikok | |
Bőrtípus: | Kombinált, Zsíros | |
Bőrprobléma: | -- |
TERMÉKLEÍRÁS
Antibakteriális, bőrgyógyászok által ajánlott termékcsalád, kifejezetten aknés, seborreás, zsíros és kombinált, mitesszerek kialakulására hajlamos bőrre. Különösen ajánlott érzékeny, irritációkra és allergiára hajlamos bőrre, illetve bőrgyógyászati akne kezelés kiegészítéseként.
A cink-glükonát és az édesgyökér kivonat antibakteriális hatásúak, csökkentik a mitesszerek és pattanások kialakulását. A B3-vitamin szabályozza a faggyúműködést, míg a hamamelisz kivonat nyugtatja a bőrt és csillapítja az irritációkat. A gél hatékonyan távolítja el a szennyeződéseket, anélkül, hogy kiszárítaná a bőrt.
ÖSSZETEVŐK (INCI)
Water / Aqua
,
Sodium Laureth Sulfate
ti I eu
,
Lauryl Glucoside
ti
,
Lauramidopropyl Betaine
ti
,
PEG-7 Glyceryl Cocoate
ti I eu
,
Glycerin
h
0
0
,
PEG-120 Methyl Glucose Dioleate
ti I eu
0
0
,
Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract
eo I gy
,
Niacinamide
h I v
,
Yeast Extract
a
,
Aesculus Hippocastanum (Horse Chestnut) Seed Extract
,
Ammonium Glycyrrhizate
i
,
Panthenol
eo I v
0
0
,
Zinc Gluconate
,
Caffeine
,
Biotin
v
,
Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Leaf Extract
,
Lactic Acid
h I kh
,
Allantoin
gy
0
0
,
Tocopheryl Acetate
a I v
0
0
,
Propylene Glycol
h
,
Butylene Glycol
h
1
0
,
Sodium Benzoate
ta
,
Tocopherol
a I v
2
2
,
Potassium Sorbate
ta
Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
alexa12Könnyen felszívódó krém, kellemes, visszafogott illattal. Azonnal hidratál és nem hagy ragacsos érzetet.
krémajánló
Kozmetikusom ajánlotta. Nagyon sokáig elég volt (kb 6 hónap). Jól tisztít, lemosás után nem volt húzó érzetem. Egyetértek azzal hogy többet ígér, mint amit teljesít.



Kozmetikusom ajánlotta. Nagyon sokáig elég volt (kb 6 hónap). Jól tisztít, lemosás után nem volt húzó érzetem. Egyetértek azzal hogy többet ígér, mint amit teljesít.


Jól tisztít. Mikor elkezdtem használni, előhozott néhány kisebb ragyát, aztán ezek elmúltak, több nem lett. Használata kellemes, állaga és illata jó, az árát nagyon megéri, de nem veszem újra, mert úgy érzem, többet ígér, mint amennyit nyújt.


Jól tisztít. Mikor elkezdtem használni, előhozott néhány kisebb ragyát, aztán ezek elmúltak, több nem lett. Használata kellemes, állaga és illata jó, az árát nagyon megéri, de nem veszem újra, mert úgy érzem, többet ígér, mint amennyit nyújt.


Problémás, acnés bőrömre eddig ez a legjobb lemosó, amit valaha használtam. Kozmetikusom ajánlotta, több, mint fél éve használom. Csodát nem kell tőle várni, de határozottan segít. Ár-érték aránya szerintem nagyon jó.



Problémás, acnés bőrömre eddig ez a legjobb lemosó, amit valaha használtam. Kozmetikusom ajánlotta, több, mint fél éve használom. Csodát nem kell tőle várni, de határozottan segít. Ár-érték aránya szerintem nagyon jó.


Fontos hatóanyagok a krémben
Antioxidánsok: Yeast Extract, Tocopheryl Acetate, TocopherolGyulladáscsökkentők: Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Allantoin
Hidratálók: Glycerin, Niacinamide, Lactic Acid, Propylene Glycol, Butylene Glycol
Kémiai hámlasztók: Lactic Acid
Vitaminok: Niacinamide, Panthenol, Biotin, Tocopheryl Acetate, Tocopherol
Emolliensek: Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Panthenol
Emulgeálószerek: Sodium Laureth Sulfate, PEG-7 Glyceryl Cocoate, PEG-120 Methyl Glucose Dioleate
Tisztítószerek: Sodium Laureth Sulfate, Lauryl Glucoside, Lauramidopropyl Betaine, PEG-7 Glyceryl Cocoate, PEG-120 Methyl Glucose Dioleate
Illatanyagok: Ammonium Glycyrrhizate
Tartósítószerek: Sodium Benzoate, Potassium Sorbate
Összetevők megmagyarázva
A víz. A leggyakoribb kozmetikai összetevő, általában az INCI listák első helyén szerepel, vagyis a legtöbb krém fő összetevője. Oldóanyag a többi összetevő számára, és hidratáló hatású (ha már benne van a bőrben, kívülről szárító). A kozmetikumokban legtöbbször deionizált vagy tisztított vizet (ásványi sóktól megtisztított víz) használnak, hogy biztosítsák a termék tisztaságát. A tisztított vizet a következő eljárások valamelyikével, vagy azok kombinációjával nyerik: desztillálás, deionizálás, mebrán szűrő alkalmazása (fordított ozmózis vagy nanofilter), electrodialízis. A vízben lévő oldott száraz anyag tartalom bármely eljárás alkalmazása esetén 10mg/l érték alatt marad, a kozmetikai iparban 1mg/l alatti érték jellemző.
Kókuszból előállítható, tisztítókban, szappanokban és samponokban gyakran használt felületaktív anyag és emulgeálószer. Az SLS-nél gyengédebb, de hatékony tisztító anyag. Bár nagy mennyiségben az SLES is irritáló (az SLS mar kisebb mennyiségben is az...), a kozmetikumokban található koncentrációban a használata biztonságosnak tartott.
Glucoseból és kókuszolajból előállított kíméletes felületaktív anyag, tisztító. Erősen lúgos (ph 11.5-12.5), így legtöbbször citromsavval hozzák a termékek ph értékét a kívánt tartományba.
A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint antisztatikus hatású, tisztító, habzást elősegítő felületaktív összetevő. Paula Begon szerint ez az egyik legkíméletesebb felületaktív összetevő, emiatt gyakori összetevője a különféle arcápolási termékeknek, például gyengéd hatású lemosóknak, maszkoknak.
Vízben és alkoholban egyaránt oldódó, glicerinből és kókuszolajból előállított PEG vegyület. Elsősorban emulgeálószerként és felületaktív anyagként használt (surfactant) , de némi hidratáló, bőrpuhító tulajdonsága is van. Elsősorban lemosókban használt összetevő.
Vízmegkötő. Állati és növényi zsírokban egyaránt megtalálható, bőrazonos (skin-identical, azaz a mi bőrünkben is megtalálható) anyag. Kivonható természetes anyagokból, de előállítható mesterségesen is. Rendkívül jó vízmegkötő, a bőrön használva képes kivonni a vizet a bőr alsó rétegeiből, növelve ezzel a bőr felszíni rétegében található vízmennyiséget. A túl sok (vagy tömény) glicerin azonban szárító hatású lehet, mivel a bőr felső rétegeiből a víz könnyen elpárolog (transepidermal water loss). Éppen ezért a glicerint (és más vízmegkötő anyagokat is) mindig más lágyító (emollient) anyagokkal kell kombinálni.
Felületaktív anyag, tisztítószer és emulgeálószer. Nagy molekulamérete miatt nem igazán szívódik be a bőrbe.
Az édesgyökér gyökerének a kivonata. A CosIng besorolása szerint az édesgyökér-kivonat bőrvilágosító (pigmentfoltok elleni), gyulladáscsökkentő, nyugtató, bőrsimító és puhító összetevő.
B3-vitamin, mely többféle szempontból is kiváló hatással van a bőrre: egyrészt remek hidratálószer, másrészt pedig hatásos pigmentfoltok ellen is. Ezenkívül ígéretes öregedés elleni hatóanyag, amely serkenti a kollagéntermelést, és hatásos sejtkommunikáló összetevő (bőrünk sejtjeit helyes viselkedésre biztató összetevő). Pattanások kezelésében is több antibiotikummal felveszi a versenyt, ráadásul 2% niacinamide ígéretesen csökkenti a faggyútermelést és normalizálja pórusok méretét (forrás).
Részletes infó az összetevőről: CosmeticsCop, SmartSkinCare, FutreDerm, INCIDecoder
Élesztő. Az élesztő beta glucant tartalmaz, ami kiváló antioxidáns. Az antioxidáns hatáson kívül Paula Begoun szerint még nem teljesen ismert, hogy az élesztőnek pontosan milyen hatása van a bőrre, némi kutatás utal arra, hogy az élesztő segíti a sebgyógyulást, a bőrszövet regenerálódását.
A vadgesztenye magjának kivonata. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondícionáló hatású összetevő. Más források szerint ezen kívül a bőr értágulataira összehúzó hatással van, és meggyorsítja a vérelvezetést.
A glicirrizin sav ammóniumsója. A glicirrizin nagy mennyiségben található az édesgyökérben, ez adja a növény édes ízét. Számos orvosilag kedvező hatása mellett a kozmetikai szerekben is alkalmazzák bőrkondícionáló illetve maszkoló (más összetevők kellemetlen szagának ill. ízének elfedésére szolgáló) összetevőként. Népszerű alkotó pl. az ajakbalzsamokban.
A pantoténsavnak (B5 vitamin) kémiai szerkezetét tekintve az alkoholhoz hasonló formája, B5 provitamin (a szervezet képes B5 vitaminná alakítani). A kozmetikai iparban vízmegkötő (humectant), pőrpuhító (emollient) és nyugtató összetevőként használatos. Allantionnal keverve enyhe égési sérülésre, nap által okozott leégés kezelésére is használják.
Zink és glükóz (cukor) keveréke. A CosIng besorolás szerint dezodoláló és bőrjavító, Paula Begoun szerint pedig vírusellenes hatása van, és szájon át alkalmazva hatásos lehet gyulladt pattanások kezelésére is.
Koffein. A Futurederm információi szerint bőrön alkalmazva három fő hatása van: antioxidáns, vízhajtó (átmenetileg simább bőrt eredményez) és érszűkítő (vagyis szem alatti puffadás, sötét karikák ellen hatásos lehet, ha azt nem melaninfelhalmozódás okozza), Paula Begoun szerint viszont nincs olyan kutatás, mely szerint bármilyen hatása lenne a szem alatti karikákra, bár nyugtató és antioxidáns hatása miatt azért nem kifejezetten felesleges, ha van egy (szem)krémben. E szerint a kutatás szerint a koffein fotoprotektív hatással is bír.
H-vitamin vagy B7-vitamin. A szervezetünk a biotint felhasználja a sejtnövekedéshez, a zsírsavak termeléséhez, a zsírok és aminosavak anyagcseréjéhez (lebontásához és építéséhez). Szájon át bevéve ajánlott a haj és a köröm erősítésére. A bőrbe vagy a hajba azonban nem szívódik be, és helyileg használva nincs a bőrre gyakorolt ismert hatása. Részletes infó itt.
Nagylevelű csodamogyoró levelének kivonata. A levelek a növény többi részéhez (gallyak és kéreg) képest viszonylag kevés biológiailag aktív összetevőt (tannint, katechint és galluszsavat) tartalmaznak. Tonikokban gyakran használt szövetösszehúzó. Összehúzó, nyugtató, antioxidáns és antibakteriális hatása is van. Ugyanakkor viszont Paula Begoun szerint a csodamogyoró-kivonatba az előállításakor 14-15%-nyi alkoholt (ethanol) tehetnek, ami viszont szárító, irritáló hatással lehet a bőrre, ahogy az összetevő magas tannin tartalma is, ezért érdemesebb inkább kerülni az összetevőt, ha valakinek gyulladt, pattanásos, irritált bőre van, rosaceával küzd vagy kipirosodásra hajlamos az arca.
Tejsav, mely előállítható a tejből, bár a kozmetikumokban leginkább mesterségesen előállított verziót használnak. Az AHA-savak csoportjába tartozik, a bőr legfelső rétegére hámlasztó hatása van. Mint kémiai hámlasztó, a glikolsav után a második legtöbbet kutatott AHA, annál valamivel gyengédebb és valamivel nagyobb molekulaméretű összetevő. Hámlasztó tulajdonsága mellett a tejsav remek hidratáló is.
Gyulladáscsökkentő, nyugtató hatású anyag, mely segíti a sebgyógyulást is. Mesterségesen húgysav lúgos permanganátoldatos oxidációjával állítható elő. Az összetevővel gyakran találkozhatunk pattanások elleni termékekben.
Az E-vitamin egyik formája, mely a tiszta E-vitamin és az ecetsav észtere. A tocopheryl acetate hasonló tulajdonságokat mutat a tiszta E-vitaminhoz, azonban egy kicsit kevésbé jó a felszívódása a bőrbe és a fotoprotektív hatása is kevésbé bizonyított. Viszont hosszabb a szavatossági ideje a boltok polcain (shelf life), ami miatt ez a leggyakrabban használt formája az E-vitaminnak.
A tiszta E vitaminról többet itt olvashatsz.
Források: Leslie Baumann: Cosmetic Dermatology
Sok adalékanyag és enzim is jól oldódik benne. A többi glikolhoz hasonlóan vízmegkötő, hidratáló anyagként használt a kozmetikai iparban - a beautybreains szerint a hidratáló hatása a glicerinéhez hasonló. Segít megőrizni a krém állagát (hogy a krém ne olvadjon meg nagy melegben, illetve ne fagyjon meg nagy hidegben) valamint segíti a többi összetevő beszívódását. Az összetevővel kapcsolatban felmerült, hogy az arra hajlamosaknál allergiás, ekcémás tüneteket (kontakt dermatitist) válthat ki.
A krém beszívódását segítő anyag, vízmegkötő tulajdonsága is van. Hidratáló készítmények gyakori összetevője. Nem csak a kozmetikai iparban, hanem az élelmiszeriparban is használt az étel nedvességtartalmának megőrzésére.
A benzoesav nátrium sója, melyet tartósítószerként használnak. Főleg gombák ellen hat. Önmagában viszonylag gyenge a baktériumok elleni hatása, így szinte mindig más tartósítószerekkel kombinálva (pl. Potassium Sorbate) használják.
Tiszta E-vitamin. A tocopherol egy viszonylag ritkábban használt formája az E-vitaminnak, mert bár a bőrbe jobban felszívódik, mint a gyakrabban használt tocopheryl acetate, a boltok polcain kevésbé hosszan áll el.
Az E-vitamin egy zsírban oldódó vitaminféle, mely az egyik legjobb antioxidáns. Kutatások arra is utalnak, hogy védi a bőrt az UVB okozta károktól, segít a bőr védőrétegének fenntartásában. Remekül együttműködik az A-vitaminnal és a C-vitamminnal is.
Források: FutureDerm és Leslie Baumann: Cosmetic Dermatology
Élelmiszerekben (E202) és kozmetikumokban egyaránt használt tartósítószer. Önmagában viszonylag gyenge a baktériumok elleni hatása, így szinte mindig más tartósítószerekkel kombinálva (pl. Sodium Benzoate) használják.
Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
Könnyen felszívódó krém, kellemes, visszafogott illattal. Azonnal hidratál és nem hagy ragacsos érzetet.
Helia-D Classic Éjszakai Hidratáló Krém
Valaha volt legjobb éjszakai krémem. Sűrű, de hihetetlenül könnyen beszívódik, az illata finoman gyógynövényes, cseppet sem tolakodó. Reggelre üde, matt bőrrel ébredek. Nagyon szeretem.
Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia
Számomra igazi csodaszer! Amikor elkezdtem használni, a hajhullásomat nagy mértékben csökkentette, azóta pedig szinte alig hullik a hajam. Szerencsére a fejbőrömet sem irritálja és nem zsírosodik tőle a hajam.
Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
Imádom a pumpás kiszerelését, lágy krémes állagú gyorsan beszívja a bőr és táplál, nem ragacsos a bőröm. Hosszú ideje kerestem ilyen tökéletes terméket! Az illata édeskés, nem tolakodó.