Agent Provocateur

Ár:   8000 Ft   Kategória:   Parfümök

A krémet feltöltötte: Guttmann Natasa, az összetevőket feltöltötte: Hecate, Módosítva: 2018. július 30.

Illatcsalád: orientális-virágos

Illatösszetevők: ilang-ilang, angyalgyökér, rózsabors, osmanthus, jázmin, geránium, tubarózsa, rózsa, pézsma, francia labdanum, szantálfa, pacsuli, borostyán, tömjén, tonkabab, mirha

Thoralille

2022. június 4.

Tényleg jó kis sötét, gyógynövényes, rúzsos, csábító illat. Nem cserkészlányoknak, hanem bestiális nőknek való egy gyengédebb napra. Ez nyáron a melegben nagyon nem működik sajnos.
Erről is azt mondták, hogy atomrobbanás, csak nem rajtam. :(
Úgyhogy visszatérek télen újravéleményezni.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. június 4.

Erről is azt mondták, hogy atomrobbanás, csak nem rajtam. :(
Úgyhogy visszatérek télen újravéleményezni.

Zsedit

2021. december 12.

Kellett várnom, míg sikerült egy üvegre szert tennem, de megérte! Most decemberben próbáltam ki, hidegben, több réteg ruha alatt zseniálisan lengedez. Olyan ünnephez közeledünk hangulat, kis tömjén, ylang-ylang, szantálfa... Nagyon jóó! Nem durva a szillázsa, de tartós, mutatja magát.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. december 12.

kicsirita

2020. május 15.

Az egyik fájdalmas fogyatékosságom hogy szoktam vakon rendelni parfümöket...
Őt is megrendeltem, izgultam.
És jó lett 🙂
Nagyon kötött, hogy mikor tudom használni, de nekem ez az igazi téli illat. Kicsit mélabús, de jó meleg.
Tartóssága nagyon jó!
Ezt a vakvásárlást nem bántam meg!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. május 15.

Az egyik fájdalmas fogyatékosságom hogy szoktam vakon rendelni parfümöket...
Őt is megrendeltem, izgultam.
És jó lett 🙂
Tartóssága nagyon jó!
Ezt a vakvásárlást nem bántam meg!

Tarzicia

2019. november 15.

Az összes Agent Provocateur közül ez az egy érdekelt, elég rég óta birizgálta a fantáziámat, hogy milyen lehet, aztán sikerült szert tennem egy kis adagra üvegében.
Főleg a tömjén-mirha-szantál miatt voltam kíváncsi, az illatjegyek alapján volt is némi elképzelésem, a végeredmény a várakozásaimat persze szokás szerint alulmúlta. Sokáig nem tudtam, hányadán állok is vele, olyan szeretlek is meg nem is érzéseim voltak vele kapcsolatban, és még csak meg se tudtam fogalmazni, hogy miért.
Az első pár alkalommal enyhén füstös, likőrös, édes-púderes volt, nekem is azonnal az Amouage Memoir hasonlat jutott eszembe, a következő pár alkalommal meg fűszeres-mézes-fás-herbal jellege volt, kb Diva/Paloma Picasso/Magie Noire háromszögben mozgott. Hogy dűlőre jussak vele, egyszer direkt időt szántam rá, "kivallattam", végigkövettem a fázisait az elejétől a végéig, nagyon érdekes volt.
Az eleje továbbra is hajaz a Memoir-ra, de aztán ez elég hamar a háttérbe szorul, csak némi füstösség marad, egy gyógynövényes aláfestéssel sorban előjönnek a virágok, a rózsa, tubarózsa, jázmin, semmi lazaság, halálkomoly mind, és egyik se édes. Utána selymes, mézes fűszerességet érzek, de ott van már mellette a szantál is, a földes pacsuli, tán némi ámbra, a vége felé pedig az egész átmegy egy enyhén édes meggyes púderességbe. Mindez soknak tűnhet így együtt, de ha nem fél centiről szaglássza az ember, semmi nem lóg ki, szépen összeáll egy karakteres, nőies, alapvetően nem édes illattá.
Szerintem nem buja és csábító. Előttem egy olyan "leigázó tipusú" nő képe van, aki dögös és rafinált, az eszét is használja a céljai eléréséhez, de a végén mégis inkább a szelídebb arcát mutatja.
Átgondolt és okos munka, komplex illat, nagy utat tesz meg az elejétől a végéig, én speciell a végét már feleslegesnek is érzem. Ha egy niche parfümház követte volna el, biztos nagyobbat szólt volna, a minőségén is sokat dobott volna, meg persze az árán is.
Alapvetően nem rossz, de én nagyon hiányolok belőle valamit, tán egy kis titokzatosságot, ha már L'agent a neve. És simán el tudnék viselni benne több tömjént és mirhát is. A fő bajom vele pedig az, hogy nem tudok szabadulni az állandó retro érzéstől (a vintage-t szeretem, a retrot ki nem állhatom), és nem igazán tetszik a púderes lecsengése sem.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. november 15.

Feketebarbi

2019. október 26.

Miért is használunk mi nők illatokat???
Elvárjuk, h közvetítse "ki vagyok én valójában" vagy azt, hogy "kinek is szeretnék látszani"
Nos ez az illat nem én vagyok és nem is szeretném, ha azonosítanának vele.
Zoe Kravitz, Soma mamagésa, autentikus személyek jutnak róla eszembe...
Mint amikor elhatározza valaki, h tetoválása lesz. Szerintem ez az illat egy ilyen komoly döntés. Olyan nőknek, akik születésük pillanatában kész személyiségek, sohasem változnak, megingathatatlanok.
Még ha tetszene sem használnám hébe- hóba, az ilyen illatokat megilleti az elköteleződés.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. október 26.

Miért is használunk mi nők illatokat???
Nos ez az illat nem én vagyok és nem is szeretném, ha azonosítanának vele.
Zoe Kravitz, Soma mamagésa, autentikus személyek jutnak róla eszembe...

Angelless

2019. szeptember 21.

Sajnos nekem csalódás ez a parfüm. Nagy reményekkel szereztem be belőle egy fújóst a leírás és a kommentek alapján. Bírom a különleges, nehezen viselhető illatokat. Azt hittem, ez is olyan lesz, hogy kifújod és "pfú!", kapkodsz a levegőért.
Hát kifújom és érzem ezt a tömjénes dolgot, jobb lenne talán, ha nagyobbat ütne. Olyan a fejillata, mint a Play Doh gyurmának (nem viccelek!) vagy valami új kínai ruhának. Lecsengése után mikor megjelenik rajtam a jázmin, kifejezetten kellemes tud lenni. Ilyenkor lehetne nagyobb a szillázsa, valószínűleg emiatt nevezik olyan "szexi" illatnak...
Aztán fogja magát és szinte eltűnik onnan, ahová fújtam.
Az én bőrömön ebből a parfümből hiányzik valami. :/ És a tartóssága is hagy kívánnivalót.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. szeptember 21.

Aztán fogja magát és szinte eltűnik onnan, ahová fújtam.

Nina1205

2018. december 15.

Nahát-nahát. Soha semmit nem próbáltam még tőlük. Totál véletlen futottam bele drogériában, mire már mindent megszagoltam, na egye fene adjunk ennek is egy esélyt alapon. És kifejezetten nem rossz. Illatjegyek alapján is szeretem, jázminnal és tonkababbal szinte bármire megvehető vagyok. Az egyetlen, ami zavar benne, hogy van az aljában valami kellemetlen, csípős-szúrós, ami nem annak a váratlan és érdekes csavarnak hat, aminek szánták valószínűleg, hanem inkább a derült égből valagbarúgásnak. Gyanítom emiatt férfiorrnak sem kellemes illat, habár nem teszteltem.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. december 15.

Nenuka

2018. november 10.

Tömény erotika ez az illatcsalád nekem. Micsoda illatjegyek... tömjén, tonka, szantál, mirha, labdanum....imádtam megjelenésekor is, fekete harisnyakötő, tűsarkú, Párizs, fuchsia rúzs, szőke haj, Moulin Rouge. Valami ilyesmi nekem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. november 10.

Verona5

2018. február 9.

Szép egy illat! Az eleje robbanásszerűen indít, kár, hogy csak kb 10 perces ez a durranás benne - füstös-borsos csípősség! Szuper egy villanás, felhívja a figyelmet, itt vagyok, én vagyok!! :) Azután virágosodik, majd tömjén, fahéj, mirha és bőr közelivé, puhasággá válik. Talán a fahéj miatt,de nekem hasonlít az Amarige Mariage-hoz. Az ügynök még a csábítás eleje, az Mariage pedig a csábítás vége. Azért jó lenne még egy kis tartósság bele. A hatósugarat még nem volt alkalmam tesztelni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2018. február 9.

Sophieka

2017. szeptember 21.

Örök szerelem, az örök csábító elérte a célját.... Ma viszont fújtam mellé egy kis ámbrát csupán megérzésből és megvilágosodtam :) Az én bőrömön a L'Agenthoz ámbra is kellene, ezentúl együtt fogom használni! :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. szeptember 21.

Antioxidánsok: BHT

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.

Benzil alkohol és a fahéjsav észtere. Szintetikus illatkomponens. Allergia és immuntoxicitás tekintetében közepes kockázatú vegyület, kozmetikumokban való felhasználását jogszabályok korlátozzák. Magasabb koncentrációban erőteljesen irritatív, allergén és idegkárosító hatású. Limitált koncentrációban biztonságos, de allergizálhat. Egyike annak a 26 illatanyagnak, melyet az Európai Biztosság potenciálisan allergénnek ítélt meg és melyet kötelező feltűntetni az összetevőlistán, ha bőrön maradó termékek esetén 0,001% feletti, lemosható készítményekben 0,01% feletti mennyiségben tartalmazza az adott kozmetikum (forrás). Jobb elkerülni, mivel kontakt allergiás reakciókat válthat ki.

tölgyfazuzmó kivonata. Drogja (Lichen quercus) lichenol everniasav-metilészter tartalmú illóolajat, orcint és szénhidrátot tartalmaz. Klorofillmentes kivonatát szappankészítéshez, illatanyagként, illatrögzítéshez használják. Az EWG szerint az összetevő erősen allergizáló hatású, ezért a kozmetikumokban korlátozásokhoz kötött a használata. Egyike annak a 26 illatanyagnak, melyet az Európai Biztosság potenciálisan allergénnek ítélt meg és melyet kötelező feltűntetni az összetevőlistán, ha bőrön maradó termékek esetén 0,001% feletti, lemosható készítményekben 0,01% feletti mennyiségben tartalmazza az adott kozmetikum (forrás). Jobb elkerülni, mivel kontakt allergiás reakciókat válthat ki.