Alba Botanica

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Fényvédők

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Mara, Módosítva: 2014. május 12.

Kategória:   Fényvédők

• Ethylhexyl Salicylate 5.0%
  • Titanium Dioxide 2.0%

MademoiselleSumire

2018. május 6.

UPDATE: Télen kezdtem el használni, és azt hittem, csak a hideg idő miatt folyik az orrom és könnyezik a szemem állandóan. Három hónap után eszméltem rá, hogy lehet, hogy ez a termék az oka.
Ha a szemkörnyékemre került, a szemem bedagadt, könnyezett, és csípett. Ha az orr környékére került, egész nap fújhattam az orrom. Ha a száj környékére kentem belőle, egy idő után bele-bele került a számba egy kevés, és veszett gyomorfájást okozott. Oké, oké: hagyjam ki ezeket a területeket. De akkor így tulajdonképpen csak a homlokomra és az orcáimra tudnám használni, nagy ívben kerülve bármilyen nyílást.
Ezentúl a tavasz beköszöntével még az én nagyon száraz bőröm se képes elviselni ezt a nehéz krémet. Egyszerűen nem szívódik be, csak ha olyan keveset használok, amivel meg tuti nem érem el a kívánt napvédelmet..Ezekkel a feltételekkel sajnos nem tudom használni.
Konklúzió: csak hideg,száraz hónapokban, csak száraz bőrre, és száj/szem/orr közelébe se!

Én mindennap használom a száraz, vízhiányos bőrömön.
Nem irritál, viszont kifejezetten táplálónak érzem. Zsíros, nehé krém, mikor felkenem, kell egy kis idő neki, míg beszívódik, de aztán abszolút viselhető. Zsíros bőrre semmiképpen sem ajánlanám, normálra már talán.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. május 6.

Én mindennap használom a száraz, vízhiányos bőrömön.

almazsu

2015. május 25.

Hegre használom csak. Nagyon jó! Nem csípi ki, nem okoz allergiát és nagyon jól védi.Könnyen be is szívódik.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. május 25.

Mara

2014. augusztus 17.

Egész nyáron ezt a fényvédőt használtam, habár már egy ideje spórolok vele, mert alig van az alján [már jön az utánpótlás]. Nagyon szerettem, nem égtem le, de nem is barnultam tőle. Igaz, én fényvédőből általában egyujjnyi hosszú kukacot, nagyon erős napnál kétujjnyit, transzportálok az arcomra és masszírozom, mint egy megszállott, hogy ne csillogjon - hidegben ennyit simán beszív a bőröm. Fülledt időben csillog rajtam, ahogy szerintem bármi más is így tenne. Májusban még nem volt ezzel probléma, könnyű volt, láthatatlan és nagyon szerette a bőröm. Még mindig szereti, nem lettem tőle kiütéses, pattanásos vagy hasonló. Melegben azért el kell rá a púder, pedig én szeretem a bőrfényt. Nem érezni az arcon, könnyed, nincs fényvédő érzete, jól bírja a meleget [én kevésbé]. Nem tudom 80 percig vízálló-e, ha lehet, a fényvédőket azonnal újrakenem, mert fényérzékeny vagyok. Ha szembe megy, akkor persze csíp, mint az összes kémiai fényvédő. Szeretem, na. Száraz bőrűeknek jó, zsíros bőrre inkább télen. Aki nem fél a kémiai fényvédelemtől, tegyen vele egy próbát!   Olvass tovább a blogon >>

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. augusztus 17.

ercsike76

2014. augusztus 15.

Egy bloggernél láttam tesztet róla ami szimpatikus volt. Vegán termék, vízálló és nem leszünk a felkenés után hófehérkék. Illatra: tipikus naptej de nem tolakodó, hamar elillan. Állagra: folyékony, krémszerű, nem túl sűrű, inkább testápoló, könnyű elkenni, nem ragacsos. Hidratálásra szerintem egy erős közepes.
Kifeküdtem vele a legnagyobb melegben a tópartra, gyönyörűen lehet barnulni tőle, nem égtem meg. Viszem magammal nyaralni is Görögországba, kíváncsi leszek ott hogyan szuperál.
Ja, ami nagy szó: nem csapott ki, semmi allergizálás (mondjuk arcra nem kentem, csak test)

Update/nyaralás utáni értékelés: továbbra is egy szupi kis termék, kibírta a tengerpartot, soha nem pirultunk meg ha ezt kentük (az 50+os Hawaiian Tropictól igen), nem okozott kiütést, egy szóval TÖKÉLETES! Már termékét is kipróbálom úgy döntöttem és jövő nyáron újraveszem!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2014. augusztus 15.

Antioxidánsok: Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract, Ginkgo Biloba Leaf Extract, Tocopheryl Acetate
Gyulladáscsökkentők: Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Juice, Calendula Officinalis (Pot Marigold) Flower Extract, Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract
Hidratálók: Glycerin, Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract
Vitaminok: Tocopheryl Acetate

Cetyl Alcohol ti I eo I eu I al 2 2

Tisztító, emulgeáló, bőr- és hajkondícionáló szer.