Alterra

Ár:   799 Ft   Kategória:   Testápolók
Kiszerelés:   250 ml   Bőrtípus:   Száraz
Lelőhely:   Rossmann   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: tdianav, Módosítva: 2017. június 8.

Lelőhely:   Rossmann
Kategória:   Testápolók
Bőrtípus:   Száraz

Bió-dió olajjal és shea vajjal. Az Alterra Dusch - Körpermilch bőrét közvetlenül a zuhanyzást követően jólesően hidratálja. A még nedves bőrbe az ápoló bio - dióolajat és bio - shea vajat tartalmazó értékes összetételének köszönhetően könnyebben beszívódik.

Szintetikus színezék-, parfüm- és tartósítószer mentes. Szilikon, paraffin és egyéb ásványiolaj származékoktól mentes. Növényi eredetű összetevői lehetőség szerint ellenőrzött biológiai termesztésből és vadszedésből származnak.

3366

2017. június 6.

Ritkán járok Rossman-ba, de ezért a testápolóért szoktam. Nyárra tökéletes, mikor az ember lánya nem akar ragadni minden féle zsíros kencétől, de azért valamivel mégis hidratálni szeretné a bőrét. Naturkozmetikum, mégis jó árban kapható. Az illata nem túl erős, inkább krémes-púderes, de nem harsány. Nyárra nekem mindig beköltözik a fürdőszobába, télre viszont inkább valami kraftosabbra cserélem. Illetve a sporttáskába is bedobom, ha uszodába megyek, mert sokkal könnyebb letudni a klóros víz utáni hidratálást még akkor a zuhany alatt.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. június 6.

tam1

2016. december 30.

Ez egy szuper jó kence. Kicsit körülményes ugyan a használata, hogy zuhanyzás után vizet elzár, felken, vár kicsit, majd leöblít és utána nem törölközik rögtön meg az ember, de aki végigcsinálja ezt a procedúrát, egy finom, puha, bársonyosan selymes és illatos bababőrt tapasztalhat magán.
Sajnos azt vettem észre még, hogy néha csípi a bőröm. :-( bár ne tenné, maga lenne a tökély. A dióolajnak köszönhetően (meg hogy nagyon jól hidratál) még barnábbnak is tűnök tőle.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. december 30.

Zaynab

2016. szeptember 25.

Update:

Valóban zuhanyzás közbeni termék, tehát LE KELL MOSNI.
Nagyon megszerettem, csak az ára kicsit magas.
Egy flakon majdnem egy hónapig elég, szóval ár/érték arányban végül is nem drága akkor, de jobb leárazva venni.
Nemrég volt egy nagy leárazás és féláron meg tudtam venni (ismerőssel voltam, én kettőt és ő is kettőt vett - vagyis az összeset elhoztuk a boltból).

A Babydream Extra Sensitive Lotion és olaj, illetve a Babylove parfümmentes olaja mellett ez a másik nagy kedvencem (így összesen ez a négy kedvenc fürdéssel vagy testápolással kapcsolatos) termékem.
Eddig öt darabot vettem, ha jól emlékszem, de egyet elajándékoztam.

Nagyon szívesen nyúlok érte melegben és hűvösebb időben is.

Két negatívumot tudok mondani, de ebből lehet, hogy az egyik az én hibám.

- a leárazott 2 darab terméknek bele volt folyva a kupakjába a krém, ami nem volt esztétikus és csak itthon vettem észre. kikapartam a beszáradt krémet és használom azóta is. elég csúnya volt így.

- ez az, ami szerintem az én hibám: mivel a termék kupakra állítós, ezért ott van a kád szélén és amikor zuhanyozok majd nyúlok a flakonért, tele van vízzel, mert belemegy. emiatt félek, hogy romlásnak indul a termék, hiszen sok esetben tocsog a vízben és összeér a krém meg a víz a kupakban. nincsen polc a kád közvetlen közelében, szóval nem nagyon tudom máshová tenni a lotion-t.
a nem-kupakra fordítós termékeknél nincs ilyen beázásos probléma.

ez a testápoló tej sokkal jobban tetszik mint az Alverde Makadámdiós testvaj.

még azt le akartam írni, hogy nagyon selymes a bőröm tőle és puha is.
a dekoltázsom, a nyakam, a vállaim nagyon puhák és selymesek.
kis trikót szoktam a ruháim alatt viselni és mióta ezt a terméket használom (most már naponta), azóta a trikó pántjai lecsúsznak a bőrömről, olyan selymes vagyok!!!

2015. áprlis 7:

Jelenleg az egyik kedvenc termékem.
Viszont ez nem egy zuhanyozás közbeni termék, hanem zuhanyozás UTÁNI.
Az illata nagyon erős, de nem tart olyan sokáig mint az alverde makadámdiós testvaja.
Én száraz foltokat érzek a két vállam külső oldalain ami lehet hogy emiatt, illetve a termék parfümtartalma miatt van.

Már írtam erről a termékről az alverde makadámdiós topikban.
Annak ellenére hogy kedvelem ezt a terméket, a száraz foltok megjelenése miatt azt hiszem nem fogom újravenni.
Túl erős az illata, de azért örülök hogy kipróbáltam.
Jelenleg úgy érzem hogy az Alterra testápolói szinte mind jobbak az Alverdéseknél.

Annyit még le akartam írni hogy az én bőröm elég érzékeny és gyerekkorom óta az.
Tehát ami nálam szárazságot okoz, az lehet hogy másnál semmilyen reakciót nem vált ki, sőt.
Igazából nálam majdnem minden kozmetikum kivált valamit, ezért is használok gyerekeknek készült termékeket, csak néha be szoktam ruházni pár illatos "felnőtt" kozmetikumra is.

Update:

két napja nem használom ezt a testápolót, hanem helyette a Babydream Extra Sensitive Pflege Lotion-t kentem magamra ami kímélő és illatmentes is.
a két száraz folt már nincs a vállaimon.
visszatérek ehhez a termékhez tesztelésre és ha megint megjelennek a foltok, akkor értelemszerűen ettől voltak és tényleg nem veszem ezt újra.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2016. szeptember 25.

Update:

Valóban zuhanyzás közbeni termék, tehát LE KELL MOSNI.
Nagyon megszerettem, csak az ára kicsit magas.

Eddig öt darabot vettem, ha jól emlékszem, de egyet elajándékoztam.

Nagyon szívesen nyúlok érte melegben és hűvösebb időben is.

Két negatívumot tudok mondani, de ebből lehet, hogy az egyik az én hibám.

a nem-kupakra fordítós termékeknél nincs ilyen beázásos probléma.

ez a testápoló tej sokkal jobban tetszik mint az Alverde Makadámdiós testvaj.

még azt le akartam írni, hogy nagyon selymes a bőröm tőle és puha is.
a dekoltázsom, a nyakam, a vállaim nagyon puhák és selymesek.

2015. áprlis 7:

Jelenleg az egyik kedvenc termékem.
Viszont ez nem egy zuhanyozás közbeni termék, hanem zuhanyozás UTÁNI.

Már írtam erről a termékről az alverde makadámdiós topikban.
Túl erős az illata, de azért örülök hogy kipróbáltam.

Update:

a két száraz folt már nincs a vállaimon.

naiva

2016. március 27.

Pusztán kíváncsiságból vettem meg, mert már a csapból is a zuhanyzás közbeni testápoló folyik, ennek pedig az összetevői és az ára is rendben vannak. Abszolút normál bőröm van, vegyi borzalmaktól mentes natúrszappan vagy tusfürdő mellett nem nagyon igényel plusz testápolót nyáron, maximum a tetoválásaimat szoktam kenni (de ilyen melegben azt is elbliccelem általában). Na de hogy a termékről is essen szó :-) Összességében kellemes, puha tapintású lesz tőle a bőröm és nagyon praktikus, főleg ilyen melegben, hogy csak tusolás után felkenem és kis idő után lemosom. Nem kell várnom, míg beissza a bőröm, nincs fullasztó érzésem tőle. Azt azért kétlem, hogy kifejezetten száraz bőrrel - mint amire a címkéjén ajánlják - különösebben csodát tenne. Arra szerintem kevés egy ilyen lemosható termék, mint ahogy az őszi-téli szezonban a saját bőrömre is valami töményebbet tudok csak elképzelni.

UPDATE: elhanyagoltam a használatát, ahogy mindennemű testápolóét és azon kaptam magam, hogy a karomon annyira kiszáradt a bőr, mintha hámlana. Visszavettem napi használatba ezt a testápolót és láss csodát, néhány nap alatt rendbehozta a bőröm. Korábbi szkepticizmusomat visszavonom, tényleg jó ez a cucc! :-)

UPDATE 2: Újravettem, mert nagyon kényelmes, kellemes a használata és imádom az illatát, ami enyhén a dióra emlékeztet. Mivel azóta sem lettem az a nagy kenekedős típus, de a bőröm igényli, így az aktuális flakon a sporttáskámban lakik, hogy bármikor bevethessem. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. március 27.

tunderke0102

2015. december 14.

Nagyon jó az illata. Az ára is barátságosabb mint a niveae. Pont annyit tud mint a nivea. A hidrataltsag csak rövid ideig tart. Nem venném újra.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. december 14.

Mano1234

2015. december 7.

Finom illatú, selymes lesz a bőröm használat után. Könnyű eloszlatni és lemosni is, az összetevők is szépek, biztos újraveszem :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. december 7.

bogarka8992

2015. október 14.

UP: Megvettem a másodikat, még mindig elég a hidratálása ebben a hűvös időben is. Nagyon elégedett vagyok vele.

Én is kíváncsiságból vettem meg és nem csalódtam. Ilyenkor nyáron nem szeretek testápolózni,főleg a kánikulában. De a bőrömnek kell a hidratálás ettől függetlenül,ezért megvettem ezt. Nekem nagyon tetszik :-) Jó az állaga,könnyű eloszlatni és leöblítés után finom puha lesz a bőröm. Száraz bőrre ajánlják,nem hiszem,hogy télen elég lenne,bár ekkor inkább testvajat használok. Ettől függetlenül szerintem nagyon jó termék,szép összetevőkkel,biztosan újravenném.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. október 14.

manobeka

2015. augusztus 20.

Ezerszer jobb, mint a Nivea. Természetesebb és sokkal jobban hidratál is.Én áttértem erre.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2015. augusztus 20.

tina00

2015. május 6.

Kicsit gondban voltam a használatát illetően. De mivel azt írták, hogy zuhanyozás utáni testápoló, így szappanos mosakodás után kentem a nedves bőrömre. Számomra bevált. Nem használom mindennap, mert elég sok kell belőle, ha vki az egész testén használja. Illata kellemes, nekem nem erős. Utána a bőröm kellemesen puha tapintatú és nem száraz a számomra problémásan kiszáradó lábam és hátam sem. Nem lettem tőle pattanásosabb sem. Nem hagy ragacsos érzetet. Ha kifogy, újra megveszem :) 5-t kapna, ha nagyobb kiszerelésben lehetne kapni.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. május 6.

ST

2015. április 12.

Számomra kissé diós-mandulás illata van, amit az alkoholnak tudok be. A német nyelvű használati útmutató szerint egyértelműen a nedves bőrre kell kenni, majd LEÖBLÍTENI. Kellemes használni, nem hagy csúszós réteget a bőrön, mint pl. a Nivea hasonló terméke, ami érezhetően eltömíti a pórusokat. Nem várok tőle olyan fokú hidratálást, mit egy normál testápolótól (az extrém szárazságot nem orvosolja), de szerintem rendszeres használat mellett jó szolgálatot tehet. Az utóérzete számomra kifejezetten kellemes, puha bőr, mindenféle ragacs nélkül - nekem jobban bejön, mint normál testáplózás után.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. április 12.

Antioxidánsok: Tocopherol, Ascorbyl Palmitate
Gyulladáscsökkentők: Ascorbyl Palmitate
Vitaminok: Tocopherol, Ascorbyl Palmitate

Cetyl Alcohol ti I eo I eu I al 2 2

Felületaktív anyag (surfactant),  emulgeálószer, tisztítószer.

Ascorbyl Palmitate a I i I v I gy 2 0