Alverde

Ár:   700 Ft   Kategória:   Samponok

A krémet és az összetevőket feltöltötte: aishamamma, Módosítva: 2019. február 4.

Kategória:   Samponok

davidkriszti

2019. október 8.

Korpásodára hajlamos a fejbőröm, ezért kipróbáltam, mert tetszik a natúrkozmetikumok elve. Nekem nem igen jött be. Rosszabb sem lett tőle a fejbőröm, de jobb sem. A hajamat kissé kiszárította még úgy is, hogy én csak a fejbőrömet szoktam samponozni, és hagyom, hogy a hajvégekről a hab mossa le a szennyeződéseket (nem használok semmilyen hajformázó szert). Én is azt tapasztaltam, hogy nem habzik úgy, mint a többi sampon.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. október 8.

Lisana

2019. szeptember 15.

Szörnyű! A második használat alkalmával, másnap szörnyen viszketett a fejbőröm, nem bírtam megállni a vakarását. Ami persze rengeteg száraz hámot eredményezett, holott pont a korpa ellen vettem. Kidobott pénz (nem kevés ahhoz képest, hogy a beleás fele ennyi és kiválóan működik). Gondoltam, biora váltok, de nem ilyen áron.Tiltólistás nálam is...

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. szeptember 15.

KeneGetek

2019. május 25.

Sajnos meg kell erősítenem Boombapple és mások tapasztalatait ezzel a samponnal: a használat másnapján súlyosan belobban, viszket tőle a fejbőröm. Többször is nekifutottam, mert általában bejönnek az Alverde termékek és tetszik a bio alapelv, az állag és a gyógynövényes illat, de ismételten ugyanaz lett a következmény. Legutóbb annyira szétvakartam a fejbőrömet tőle, hogy bakteriálisan felülfertőződött, gennyes sebeim lettek, így bőrgyógyászhoz kellett mennem. Kb. egy hétbe telt, mire jódos ecseteléssel és antibakteriális krémmel kezelve elmúlt a gyulladás. A felülfertőződés nem a sampon hibája, de az eredeti irritáció szerintem igen. Örülök, ha elképzelem, hogy nem szenvedett annyi vörös szemű nyuszi a termék tesztelése céljából, de itt valami nagyon kimaradt a nyuszimentes tesztelés folyamatából. Csodálkozom, hogy még mindig forgalomban van, nálam tiltólistás.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. május 25.

dundicat

2019. március 6.

Ud. Legjobb sampon, és ezt csak akkor vettem észre, amikor lecseréltem. El se használtam a másikat annyira visszavágytam erre. Kb fél éve használom csakis ezt a fajtát, a korpának nyoma sincs, és a szárító hatást sem tapasztalom már. Mindenkinek ajánlom!

Egész jó sampon. Nem értek egyet az alattam szólókkal, nekem egyáltalán nem kell belőle többet használni, mint bármelyik samponból, és szerintem szuperül habosodik, natúr létére talán kicsit túlzottan is. Az viszont igaz sajna, hogy szárítja a hajvégeket. Ezzel együtt mégis szeretem, használok hozzá kondícionálót is, igy a szárazság is mérséklődik. A fejbőrömnek semmi baja nincs tőle, és a korpát sem engedi visszatérni. 2-3 naponta kell újramosni. Az ára igazán baráti.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. március 6.

kissagi19

2019. február 3.

A férjemnek 4 éve vettem először. Addig masfajta, trendi korpaellenes samponokat használt- korpásodott is rendesen. Azóta heti 1-2 alkalommal mos vele hajat, szép a fejbőre, korpának nyoma sincs.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. február 3.

PixieCat

2018. szeptember 15.

Nekem bejött, nyugtatta a fejbőröm, de sok kell belőle és így nagyon hamar elfogyott. Azt írja, hogy festett hajra is lehet használni, mégis úgy vettem észre, hogy egy kicsit szedi le a hajam színét.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2018. szeptember 15.

Anmanklo

2018. április 28.

Az illata kellemes,nem szárítja ki a hajat,de a fejbőröm már 2 nap után viszketett.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. április 28.

oti78

2018. április 14.

Nagyon nem bírja a fejbőröm:( A korábbi száraz fejbőrt bár megszüntette, helyette 4-5 helyen kisebesedést produkált (puklikat). Az illata sem az én világom. Géles állagú, ami tetszik. Nem veszem újra.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. április 14.

Boombapple

2017. július 18.

2 éve már, hogy szilikonmentes és lehetőleg vegan/bio dolgokkal mosom a hajam. De ez..
Bőrgyógyászhoz kellett mennem vele, mert elviselhetetlenül viszketett a fejbőröm, majd az egész nagyon durván kisebesedett. Vegán ide - vegán oda, brutálisan érzékeny rá a fejbőröm. Száraz korpám lett tőle, ujjnyi nagyságú bőrdarabok hámlottak le a fejbőrömről. Azt hiszem, hiába van valamire rárajzolva vagy írva, hogy vegán, az nem minden esetben jelenti azt, hogy biztonságos lenne a bőrünkre nézve. Ki kellett dobnom, mert egyszerűen kínzás volt amit művelt a bőrömmel. Azt viszont megtanultam, hogy a rozmaringolajat jól fogadja a bőröm és gyorsan növeszti a hajamat.

Egyébként SLS érzékenységet állapítottak meg és SCS van ebben a samponban, ami lényegében ugyanaz.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2017. július 18.

csizmadiacinti

2017. április 28.

Mire elhasználtam a tubusnyit elkezdtem megtapasztalni a jótékony hatását. Bár nem használtam minden nap, szerintem ahhoz, hogy természetes, jól teljesít és olcsó is. Vettem más fajtákat is a márkától, kiváncsian várom, mert ezt is szerettem.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2017. április 28.

Hidratálók: Betaine

Rozmaring levelének a kivonata. Lásd rozmaring.

Lásd Tripeptide-32