Alverde

Ár:   499 Ft és 1499 Ft   Kategória:   Testápolók
Kiszerelés:   50 ml és 200 ml   Bőrtípus:   Száraz

A krémet és az összetevőket feltöltötte: apolka, Módosítva: 2023. május 10.

Ár:   499 Ft és 1499 Ft
Kiszerelés:   50 ml és 200 ml
Kategória:   Testápolók
Bőrtípus:   Száraz

• Testápoló vaj nagyon száraz bőrre
  • Bio makadámdió-olajjal és bio karitévajjal
  • Fenntartható vadgyűjtésből származó sheadióval
  • Tartósan hidratál és gazdagon ápol

rozika3

2024. január 22.

Kedvenc testápolóm évek óta, főleg a téli időszakban, kézre is nagyon jó. Kellemes, diós, természetes illata van.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2024. január 22.

Vicenza

Korcsoport: >54
2023. október 29.

Szeretem, jó állagú krém, a bőrömön gyorsan beszívódik. A narancsos verziót is kedvelem, így ezt a kettőt felváltva vásárolom.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2023. október 29.

jkrisztie2

2023. október 24.

Régi nagy kedvencem, ősszel és télen pedig egyszerűen nem lehet nélküle meglenni!! Ezt használom kézre, lábra, testre a narancsossal felváltva, jól hidratál, nekem nem szívódik be lassan, rendesen issza a bőröm. Az illata is nagyon tetszik, finom télies, ünnepi. A picit vettem meg újra kocsiba, táskába, de venni fogok egy nagy tégellyel is, ha a narancsos elfogy.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2023. október 24.

gomoripetra

2023. július 25.

Egyik betegségem alkalmával, amikor nagyon megfáztam, a sok zsebkendő használata miatt teljesen kicsapta az orrfújás az orrom körüli területet, így gyors tűzoltásra emeltem le a kasszánál található állványról és dobtam a kosaramba egy kis, 50 ml-es kiszerelést. Ár-érték arányban nagyon jó kis termék. Szuper kis krém egyébként, ilyen igazi multifunkcionális termék, szerettem elhasználni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. július 25.

Lisztkukac48

Korcsoport: < 18
2023. július 12.

Nem szárít, szépen hidratál,finom az illata

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: < 18 |  Dátum: 2023. július 12.

Nem szárít, szépen hidratál,finom az illata

SerentyNight

2023. július 6.

Pár éve vettem a kisebbik kiszerelésben először. Azóta mindig újraveszem, páromnak is vettem külön, otthonra többször is vásároltam a nagy kiszerelést. Száraz bőrfelületre nagyon hatásos (bár rendszeresen kell pár napig kenni), az illatát is nagyon szeretem. Számomra csodaszer.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2023. július 6.

duchess_g

2023. április 13.

En mindig meglepodok, hogy hogy lehet ennyire mas az izlesem, mint a tobbsegnek :D Nyilvan muszaj volt kiprobalnom, meg jo, hogy csak a kicsit vettem meg. Szerinem is budos. Kicsit marcipanra hajaz az illata, de nekem inkabb olyan, mintha rumaromaval vagy sutorummal kenegetnem magam. Egyszeruen kierzem belole az alkohol dent. szagat, amugy se tetszik, hogy ezt kenem a boromre, de igy meg rosszul is vagyok tole. Amire meg gonolni tudok, hogy romlottat vettem, esetleg ezeket a kicsiket nem viszik/nem talaljak meg az emberek a kasszanal a dm ben meg nem selejtezik. Akarhogy is, ez nem jo. A hidratalo hatasa jo lenne. Mondanam, hogy ok, olcso husnak hig a leve, de ennyiert mar normalis testapolot is kapsz.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. április 13.

eszti91

2023. február 21.

Nagyon jó áron van, finom az illata, nehezen szívódik be, de télre nekem tökéletes a száraz bőröm nagyon szépen hidratálja.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. február 21.

Sekhmet

2023. február 10.

A diós illata nem annyira jön be, de inkább ez, mint erősebb parfümökkel nyomják el a makadámdio illatot.
Krémes, könnyen kenhető hamar beszívódik.
A hatása szuper.
Télre ideális nyárra egy kicsit sok, de száraz bőrre fenomenális.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2023. február 10.

Krémes, könnyen kenhető hamar beszívódik.
A hatása szuper.
Télre ideális nyárra egy kicsit sok, de száraz bőrre fenomenális.

gruecendre

2023. január 29.

Ha nem olajozom magam, vagy shea vajat haasználok, és "könnyebb" kenceficére vágyom, akkor ez a favorit!

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2023. január 29.

Antioxidánsok: Olea Europaea (Olive) Oil, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate
Gyulladáscsökkentők: Ascorbyl Palmitate
Vitaminok: Tocopherol, Ascorbyl Palmitate

Szójababból származó természetes növényi olaj, melyet bőrpuhító (emolliens), bőrkondícionáló anyagként használnak a kozmetikumokban. 48-59%-ban linolsavat, valamint olajsavat és némi linolénsavat is tartalmaz, melyek hirdratálják, táplálják és erősítik a bőr védőrétegét. Tanulmányok kimutatták, hogy a szójában található vegyületek segítenek elhalványítani a napsugárzásból és más forrásokból származó makacs elszíneződéseket és csökkentik a hiperpigmentációt is. A szójababolaj ezen kívül olyan antioxidáns hatású polifenolokat is tartalmaz, melyekről kimutatták, hogy segítenek megvédeni a bőrt az UV-fény által kiváltott károsodásoktól és a vízvesztéstől. (forrás)

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.

Cetyl Alcohol ti I eo I eu I al 2 2

Diglicerid, melyet zsírsavakból és glicerinből állítanak elő. A kozmetikumokban bőrjavító (skin conditioning), bőrpuhító (emolliens) és emulgeálószerként (segíti a vizes és olajos fázisok összekeverését) használatos.

A makadámia fa terméséből előállított olaj. Kiváló hidratáló, védi a hajat és a bőrt. Magas arányban tartalmaz esszenciális zsírsavakat (olein sav, palmitolein sav), ezért kiváló helyettesítője állati olajoknak. Hasonlít az emberi bőr faggyú szerkezetéhez. Könnyen felszívódik és puhává, rugalmassá teszi a bőrt. Viszonylag stabil olaj. Elsősorban nehezebb krémekhez és a száraz bőr számára ideális összetevő.

Olívaolaj. Kiváló természetes emolliens és hidratáló összetevő a száraz bőrre. Számos, a bőr számára hasznos anyag forrása: polifenolok (antioxidáns), squalane, zsírsavak (elsősorban olajsav, melyből akár 55-83%-ot is tartalmazhat) és E-vitamin is található benne. Néhány állatokon végzett kísérlet arra is utal, hogy védi a bőrt az UVB-sugárzás okozta károktól. A squalene egyik legjobb növényi forrása.

A rózsa kivonata. A CosIng szerint ez egy maszkoló (nem kívánt íz, illat semlegesítése), tonizáló összetevő. In vitro (azaz kémcsőben végzett) tanulmány szerint  a rózsa kivonatnak anitoxidáns hatása is van.

Ascorbyl Palmitate a I i I v I gy 2 0

Az Ascorbyl Palmitate a tiszta C-vitamin (Ascorbic Acid) és palmitinsavval lipofil észtere. Az össszetevő védi a termékekben levő olajok telítettlen zsírsavait, és egyéb más olaj-összetevőket is, ami azt jelenti, hogy a krémekben az olajak nem avasodnak meg, és nem lesz kellemetlen illatuk. Az Ascorbyl Palmitate stabilabb, mint a tiszta C-vitamin és nincs irritáló hatása. Az ascorbyl palmitate-ot általában 0,05-1% közötti koncentrációban használják Tocopherol-lal együtt; az összetevő stabilitása e szerint a tanulmány szerint tovább nő, ha 1-2%-os koncentrációban tartalmazza a termék, illetve W/O (víz az olajban) típusú emulziók esetében. Az INCI-Decoder szerint az összetevő a C-vitamin származékok közül a legrosszabb - bár viszonylag stabil, viszont kérdéses, hogy képes-e tiszta C-vitaminná alakulni a bőrön és ezáltal annak minden jótékony tulajdonságát prezentálni (bár a bőr kollagéntermelést valószínűleg serkenti), illetve annak ellenére, hogy az antioxidáns hatása jó, felmerült a gyanú, hogy UVB sugárzást követően elősegíti a lipid peroxidációt és a citotoxicitást is.